Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Pojurio bi Rida samo ako to znači da bi se drugarski pozdravili sa Kuzom. On verovatno misli da će morati sledeće da ga krene a Čoki je verovatno već zacementirao da za te pare ne postoji jeftiniji, iskusniji i trofejniji domaći centar...što i jeste tačno. Kuz je trenutno možda i jedini dvoprstenaš u Evropi koji ima važeći ugovor. Fenomen sa jednom top sezonom i po titulom u oba top takmičenja.

...a ciganija bahata bi Rida pored Kuzmića živog i zdravog.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Chaos Is Me said:

Pullen bi morao konstantno da trpa 30+ poena da nadoknadi sve što se preko njega primi na drugoj strani, to su Fića Čović nivoi defanzivnog ponora. Gotivan igrač za gledanje svakako al u ekipama gde rezultat nije imperativ.

Pa nama rezultat vec godinama nije imperativ. Mi godinama nemamo 2 normalna pleja u rosteru. Ako je mogao junior da igra bez ikakve produkcije u oba pravca, moze i Pulen da igra sa sigurnom produkcijom (20+ poena) u jednom pravcu, uz jos jednog first pass pleja. Pri tome, nisam ja za Pulena, ali kapiram da je i on bolji nego niko, ili ne daj Boze, junior. 

Takodje, moj komentar je u smislu da mislim da se dizemo previse, a dobacujemo ne tako daleko. 

5 hours ago, Wingwalker said:

Pojurio bi Rida samo ako to znači da bi se drugarski pozdravili sa Kuzom. On verovatno misli da će morati sledeće da ga krene a Čoki je verovatno već zacementirao da za te pare ne postoji jeftiniji, iskusniji i trofejniji domaći centar...što i jeste tačno. Kuz je trenutno možda i jedini dvoprstenaš u Evropi koji ima važeći ugovor. Fenomen sa jednom top sezonom i po titulom u oba top takmičenja.

...a ciganija bahata bi Rida pored Kuzmića živog i zdravog.

A Lesora? Doduse, on ce da igra EL sledece godine, a mi bi tek trebalo da izborimo... Slazem se da bi bilo dobro probrati medju ABA igracima (neko ranije napisa...). Ima par. Rida si pomenuo. Kobs je jako dobar. Zaboravih ime onog maleckog iz Cedoli sto nas je natrpao nedavno. Karamajkl, ili kako vec iz Igokee. Gleadao sam i ne verujem, kako ga skoro niko od nasih nije probio (ni niski ni visoki). Poprilicno dobar i zahvalan, a verovatno ne i skup igrac.

Kuz jeste sve sto ti kazes, ali bih se ja jako radovao da mu se placa ugovor, da sedi kod kuce, a da igra neko drugi. Problem je sto mi imamo barem jos jednog takvog (Simon).  

Edited by Inbox
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Inbox said:

Karamajkl, ili kako vec iz Igokee.

 

 

Karmajkl, druze, Karmajkl 🙂

 

 

Pulen & Jaka, pa da igramo NBA kosarku na 200+ poena i poen vise od protivnika 🙂 

 

Da dodam na shopping list:

Lazarevic iz FMP-a, Onuaku iz Zadra...  

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Kooineeperk said:

 

 

Karmajkl, druze, Karmajkl 🙂

 

 

Pulen & Jaka, pa da igramo NBA kosarku na 200+ poena i poen vise od protivnika 🙂 

 

Da dodam na shopping list:

Lazarevic iz FMP-a, Onuaku iz Zadra...  

hahahaha. ipak sam se ogradio i napisao 'ili kako vec'... dobar je Crni Gruja... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Karamajkla bi terali jako brzo jer nije on EL centar koji bi nam dao neku pridukciju u samom takmicenju. Ostavio bih oba nasa centra uz jednog odlicnog 4/5, nama je sustinskii jedini problem ove sezone PG uz dodatak da sa krila nemamo pakera koji bi znao da prosledi kvalitetno loptu pa i da zna da je spusti na parket. Jedino Deda, ali to je poprilicno malo sa tim da nemas kvalitetnog pleja koji bi znao da igrace nacini boljim i opasnijim po kosh.

Link to comment
Share on other sites

Kvalitetne igrače nije toliko teško pronaći. Ja bih veći deo budžeta za sledeću godinu, pod uslovom da igramo EL, dao dobrom skautu, a to bi bio Milan Tomić. Čovek je pokazao da zna da iskopa dobre igrače, većini od nas uglavnom anonimuse, iako mu najviše zameram tatinog sinka u prvom timu i kurvinsko bežanje sa klupe, posle par neuspeha. Samo da se gazda ne meša i da skaut ima odrešene ruke i udri. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba pokupiti Perija dok je vreme, biće velika muka pronaći pleja za narednu sezonu ... u NBA su otišli Kampaco, Džejms, Vildoza, Henri pa tu je i Vasa i ko zna ko još.

Potražnja će biti velika a ponuda jako slaba ... nema čekanja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kankkunen said:

Treba pokupiti Perija dok je vreme, biće velika muka pronaći pleja za narednu sezonu ... u NBA su otišli Kampaco, Džejms, Vildoza, Henri pa tu je i Vasa i ko zna ko još.

Potražnja će biti velika a ponuda jako slaba ... nema čekanja.

Pa zar ne dolazi Teo?  😂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

Treba pokupiti Perija dok je vreme, biće velika muka pronaći pleja za narednu sezonu ... u NBA su otišli Kampaco, Džejms, Vildoza, Henri pa tu je i Vasa i ko zna ko još.

Potražnja će biti velika a ponuda jako slaba ... nema čekanja.

 

Ja mislim da možemo bolje. A mislim i da Radonja neće hteti Perija.

Link to comment
Share on other sites

Jbga, treba malo rizikovati. Ivanovića je trebalo pokupiti dok se još nije etablirao, a video se tu potencijal odmah i muda do kolena iako je igrački još bio work in progress, sad nemam pojma zašto bi dolazio kod nas, a posebno ako izduvamo za EL. Carmichael bi verovatno bio upgrade u odnosu na Kuridžu i slične al i dalje je to jako tanko za EL plus je on već prošao svoj zenit. 

 

Ja nisam protivnik priče "domaća osnova" ali tu postoje dva puta:

- ili ćemo napraviti tu domaću osnovu koja će vremenom rasti i izbaciti nekog EL talenta

- ili ćemo jbga priznati da je oseka nama dostupnog domaćeg talenta a onda ti trebaju stranci i kao prašinari kao kod većine evroligaša

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Obi-Wan said:

 

Ja mislim da možemo bolje. A mislim i da Radonja neće hteti Perija.

Super, ako može bolje ... samo, tu će nam trebati dva igrača.

ABA više neće biti prioritet, hvala bogu. Za EL, EC treba imati podjednako dobar tim, ako želimo napraviti neki rezultat.

EL za taj čuveni F-8, EC za finale ...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam davno botovao za Ivanovica. Ovo je vec peta godina kako botujem.

Sad je prosao voz.

 

Mislim da ce roster mnogo zavisiti od toga koje cemo takmicenje igrati.

Da smo iole pametan klub, uveliko bismo se bavili igrackim kadrom za narednu sezonu. Narocito nakon katastrofalne selekcije iz ove godine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Ja nisam protivnik priče "domaća osnova" ali tu postoje dva puta:

- ili ćemo napraviti tu domaću osnovu koja će vremenom rasti i izbaciti nekog EL talenta

- ili ćemo jbga priznati da je oseka nama dostupnog domaćeg talenta a onda ti trebaju stranci i kao prašinari kao kod većine evroligaša

 

I ove i prosle sezone smo izgravitirali ka ovoj drugoj opciji, i nismo se bas proslavili. 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Da li bi Ivanović kod nas? Teško. Dobro je njemu tamo, a Budućnost je ozbiljan rival Zvezde u poslednje 3-4 sezone. Prije bi došli Ejim ili Reed.

 

Ne bi on, ali mozda bi Kobs. Tu su jos Peri, Ejim, Reed, Smith, sve zanimljivi stranci iz lige. Bolje da tu prvo gledamo, pa tek onda da se aktivira nas cuveni skauting ciji stranci izdrze max 3 meseca u klubu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Losmi17 said:

 

Da smo iole pametan klub, uveliko bismo se bavili igrackim kadrom za narednu sezonu. Narocito nakon katastrofalne selekcije iz ove godine.

 

Mi ne znamo koje cemo takmicenje igrati naredne sesone s obzirom da smo dalekoo od sigurnog osvajaca aba lige. Klubovima sa garantovanim ucescem je lakse i oni mogu vec sad da pregovaraju i cak potpisuju neke igrace. 

 

Drugi problem je sto sve i da imamo sigurno ucesce u el nismo sigurni kakav ce nam budzet biti naredne sezone i da li ce uopste strucnjaci u srb pustiti navijace u halu. 

 

Trece i jako bitno je ono sto cesto @Guru pise o nasoj selekciji koja dosta robuje od povratnika i 'provjerenih' stranaca a bojim se da se Radonja dobro ne uklopi u takvo kadriranje rostera.

 

Al u sustini se slazem da bi bilo idealno da vec sad lovimo neke strance iz EC i evropskih liga. 

Link to comment
Share on other sites

Povratnici su uvek bili dobra stvar kada mozemo da ih platimo zbog losije sezone ili pauze zbog povreda. Problem je sto se suzio njihov izbor jer godinama nismo izbacili neki noviji kadar koji bi sada imao status povratnika. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...