Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

KC je kod nas bio u sezoni 18/19 ne 19/20

nakon sto smo pustili njega dosao je na poziciju 2 bili, a startna trojka je bio kao i uvek laza

 

edit:

tacnije, bili je vec igrao sa njim u sezoni 18/19

KC je otisao a umesto njega dosao niko

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

KC je kod nas bio u sezoni 18/19 ne 19/20

nakon sto smo pustili njega dosao je na poziciju 2 bili, a startna trojka je bio kao i uvek laza

 

edit:

tacnije, bili je vec igrao sa njim u sezoni 18/19

KC je otisao a umesto njega dosao niko

došao je jenkins i kasnije tokom sezone punter. okej oni nisu mogli da odigraju i na SF za razliku od riversa, ali očigledno je bila procena da se dobricu i davidovcu uveća uloga i da oni sa lazom iznesu tu poziciju.

Link to comment
Share on other sites

KC je klasa, a klasa kosta. Ako se u klubu procjenilo da nam trojku mogu adekvatno da pokriju domaci igraci, onda je svakako imalo vise smisla da se pare preusmjere na dovodjenje igraca na kriticnijim pozicijama.

 

Kod nas je pokazao prilicno dobre kvalitete, pridruzio se kasno ekipi i adaptirao se na suigrace skoro instantno. Preuzeo PG ulogu poslije povrede Regland-a, imao par utakmica u finalu gdje se suterski zapalio, odbranu igrao veoma dobro. Vjerujem da je ostao kod nas i sljedecu godinu da bi utisak ostao i ubjedljiviji. Ovako dosao, uzeo titulu, produzio dalje.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ja koliko znam mi smo Riversu nudili nov ugovor 2019. a i prošlog leta smo opet bili zainteresovani, al' on nije bio zadovoljan ponudom. Skup je to igrač za naše uslove - što je i logično imajući u vidu kakav CV ima, a opet nije neko ko može biti prva, pa ni druga napadačka opcija, više je izuzetno koristan two way player koji daje doprinos iz drugog plana. Problem sa takvim igračima u Zvezdi je što se onda od njih očekuju čuda jer smo se eto mi isprsili za naše standarde, a oni uglavnom nemaju kapacitet da iznesu veću ulogu... Slično je bilo sa Gistom koji je evo i u Bajernu super koristan role player, a kod nas je bio igrač sa najvećom platom pa se valjda očekivalo da i u napadu plodi (što nije nikada u karijeri).

 

Meni je inače dovođenje takvih igrača u Zvezdu klasično skorojevićko ponašanje, pokazatelj koliko često ne znamo šta radimo i koliko nemamo skauting. Klub poput našeg mora da traži igrače ispod radara, mlađe i ne toliko afirmisane, koji će upravo kod nas odigrati svoju najbolju košarku, a ne zaletati se na svima poznate EL veterane i onda im na osnovu velike plate projektovati lidersku ulogu. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Guru said:

Ja koliko znam mi smo Riversu nudili nov ugovor 2019. a i prošlog leta smo opet bili zainteresovani, al' on nije bio zadovoljan ponudom. Skup je to igrač za naše uslove - što je i logično imajući u vidu kakav CV ima, a opet nije neko ko može biti prva, pa ni druga napadačka opcija, više je izuzetno koristan two way player koji daje doprinos iz drugog plana. Problem sa takvim igračima u Zvezdi je što se onda od njih očekuju čuda jer smo se eto mi isprsili za naše standarde, a oni uglavnom nemaju kapacitet da iznesu veću ulogu... Slično je bilo sa Gistom koji je evo i u Bajernu super koristan role player, a kod nas je bio igrač sa najvećom platom pa se valjda očekivalo da i u napadu plodi (što nije nikada u karijeri).

 

Meni je inače dovođenje takvih igrača u Zvezdu klasično skorojevićko ponašanje, pokazatelj koliko često ne znamo šta radimo i koliko nemamo skauting. Klub poput našeg mora da traži igrače ispod radara, mlađe i ne toliko afirmisane, koji će upravo kod nas odigrati svoju najbolju košarku, a ne zaletati se na svima poznate EL veterane i onda im na osnovu velike plate projektovati lidersku ulogu. 

Imaš li šta zanimljivo u beležnici? prelazni rok pred vratima ... :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ima nesto i do toga da li te trenira trinkijeri ili gavrilo/sakota

 

Pa naravno, samo što od Gista ni Trinkijeri ne da nije izvukao ništa više u napadu, nego je ofanzivno verovatno i gori nego što je bio kod nas. Poenta je da njega Bajern može da plati samo da im igra odbranu i preuzima bekove, dok je za nas klasično samoubistvo dati toliko para za igrača tog profila. U evropskoj košarci je sve jasno kao dan: isprsiti se moraš za lead guard-a (ili još bolje dvojicu), ovo ostalo se itekako može naći i ispod radara i za manje novca. 

 

 

1 minute ago, Kankkunen said:

Imaš li šta zanimljivo u beležnici? prelazni rok pred vratima ... :classic_smile:

 

Ima još kako, baš ovih dana sam počeo malo detaljnije da gledam neke koji su mi zapali za oko... Samo što nema tu ništa za Zvezdu - ne igraju ABA ligu, Evroligu, nisu domaći i nisu već igrali za nas, znači sve same mačke u dzaku koje treba izbegavati jer nas mogu u crno zaviti.

  • Like 6
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Guru said:

 

Pa naravno, samo što od Gista ni Trinkijeri ne da nije izvukao ništa više u napadu, nego je ofanzivno verovatno i gori nego što je bio kod nas. Poenta je da njega Bajern može da plati samo da im igra odbranu i preuzima bekove, dok je za nas klasično samoubistvo dati toliko para za igrača tog profila. U evropskoj košarci je sve jasno kao dan: isprsiti se moraš za lead guard-a (ili još bolje dvojicu), ovo ostalo se itekako može naći i ispod radara i za manje novca. 

 

 

 

Ima još kako, baš ovih dana sam počeo malo detaljnije da gledam neke koji su mi zapali za oko... Samo što nema tu ništa za Zvezdu - ne igraju ABA ligu, Evroligu, nisu domaći i nisu već igrali za nas, znači sve same mačke u dzaku koje treba izbegavati jer nas mogu u crno zaviti.

 

Kakve su sezone imali Ishmail Wainright i Derek Wilis?

Vidim da je Brindisi drugi pa jel ima zasluga Wilis za to?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Guru said:

Poenta je da njega Bajern može da plati samo da im igra odbranu i preuzima bekove, dok je za nas klasično samoubistvo dati toliko para za igrača tog profila.

Ovo je sustina. Mi ne mozemo da platimo beka kao sto je Rivers, koji je igrao za jake klubove i jake plate, da bude spot up igrac i eventualno ponekad odigra sa loptom. On je kod nas previse igrao kao ballhandler, a tu ulogu ne moze da iznese.

 

Ali Gist je verovatno najbolji primer. Guralo se dole na njega samo zato sto je placen koliko je placen. Valjda su ocekivali posto su mu dali 500k da ce postati Hakeem na postu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

macke u dzaku su mogle kod saloa, od cega se necemo oporaviti narednih x godina

kod radonje samo proverena roba

 

Nije ni Obradović baš ljubitelj mački u dzaku, mi smo i prošlog leta inicijalno ciljali sve same EL igrače, pa čak i uspeli da dovedemo Lojda i Noka... Da ovaj drugi nije imao zdravstveni problem i da nam Zenit nije uzeo Pengosa, ne bi bilo ni ovih kasnijih egzibicija... Od kojih je pak mačka u dzaku bio samo Teri.

 

Radonjić je isto konzerva i preferira poznata imena i igrače sa kojima je sarađivao, mada je umeo par puta da iznenadi (što pozitivno, što negativno)... Ja generalno to i ne zameram toliko trenerima, objasnio sam jednom prilikom i zašto: ljudi imaju tonu posla i pregršt obaveza tokom sezone, šanse nema da oni mogu da stignu da skautiraju igrače van liga u kojima učestvuju... Znači to se mora raditi ozbiljno na nivou kluba i tokom cele godine, a kod nas se praktično ne radi uopšte i očekuje se od trenera i stručnog štaba da pokriju i taj deo. Kada se tome dodaju i ideje, predlozi i dobronamerni saveti rukovodstva, onda se dobije upravo ovo što imamo.

 

11 minutes ago, propolis said:

 

Kakve su sezone imali Ishmail Wainright i Derek Wilis?

Vidim da je Brindisi drugi pa jel ima zasluga Wilis za to?

 

Dobre, naročito Willis... Brindizi igra odlično i baš su mi oni ovih dana u fokusu, al' ne toliko zbog Vilisa koliko zbog jednog njegovog saigrača... :wink2: Taman ću videti ima li tu materijala i za nešto više. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

Nije ni Obradović baš ljubitelj mački u dzaku, mi smo i prošlog leta inicijalno ciljali sve same EL igrače, pa čak i uspeli da dovedemo Lojda i Noka... Da ovaj drugi nije imao zdravstveni problem i da nam Zenit nije uzeo Pengosa, ne bi bilo ni ovih kasnijih egzibicija... Od kojih je pak mačka u dzaku bio samo Teri.

 

Radonjić je isto konzerva i preferira poznata imena i igrače sa kojima je sarađivao, mada je umeo par puta da iznenadi (što pozitivno, što negativno)... Ja generalno to i ne zameram toliko trenerima, objasnio sam jednom prilikom i zašto: ljudi imaju tonu posla i pregršt obaveza tokom sezone, šanse nema da oni mogu da stignu da skautiraju igrače van liga u kojima učestvuju... Znači to se mora raditi ozbiljno na nivou kluba i tokom cele godine, a kod nas se praktično ne radi uopšte i očekuje se od trenera i stručnog štaba da pokriju i taj deo. Kada se tome dodaju i ideje, predlozi i dobronamerni saveti rukovodstva, onda se dobije upravo ovo što imamo.

 

 

Dobre, naročito Willis... Brindizi igra odlično i baš su mi oni ovih dana u fokusu, al' ne toliko zbog Vilisa koliko zbog jednog njegovog saigrača... :wink2: Taman ću videti ima li tu materijala i za nešto više. 

 

 

Da nije neki dalji rodjak Trajana Lengdona🤔

Link to comment
Share on other sites

KC je dosao u Zvezdu nakon povrede sake, sto je po meni vise uticalo na procente nego li uloga u ekipi. 

 

Ja sam ga prizeljkivao i za narednu sezonu, mada nam njegova pozicija nije bila kriticna sto se tice kvaliteta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

iz istog razloga sto nam nijedan igrac, a pogotovo stranac ne odgovora ukoliko:

- od prvog meca ne postize 20ppg

- procenti podrazumeva se 50-40-90

- mora da ima kvacilo, jer sta ti znaci 30p ako ponekad promasis poslednji sut

- krvava kolena pre svega

- ako slucajno uzme neki fade-away kunula ga crna majka do kraja zivota

- ako uzima vruc krompir da resava onda je divljak privatnik, a ako ne uzima onda se krije od lopte a onoliko ga (nismo) platili

 

KC se kod nas zapalio na 1-2 tekme, a ostalo je bio solidan, ali se videlo da izlazi iz povrede i trazi formu

i pored toga, klasa je vristala iz njega i ja bih ga svakako zadrzao da je moglo

raspolozenje na forumu je bilo ispusena mustikla

 

Nece bas da bude da je tako. Djenka se dugo dugo cekao, ali se videlo da je davao sve od sebe i docekao se. Ima takvih primera jos.I rajan Tompson se cekao sa strpljenjem mada se nikad nije docekao. Pre bih rekao da je sve do stava koji igrac ima na parketu.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao ovaj podcast s Nesom, bas se fino ismejao.

Za razliku od Nese, Dozet i Minic bas ozbiljni stegnuti i bez nekog smeka.

Gledao sam onu prvu s Radonjom do pola i ugasio.

Minic je valjda novinar po struci, a Dozet vazi za inteligentnog lika. Ocekivao sam vise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Losmi17 said:

Odgledao ovaj podcast s Nesom, bas se fino ismejao.

Za razliku od Nese, Dozet i Minic bas ozbiljni stegnuti i bez nekog smeka.

Gledao sam onu prvu s Radonjom do pola i ugasio.

Minic je valjda novinar po struci, a Dozet vazi za inteligentnog lika. Ocekivao sam vise.

Nije Minic novinar, daleko od toga. Covek je preduzetnik, digitalni. Ima vise uspesnih projekata u domenu internet tehnologija i marketinga. U poslednje vreme radi i neki svoj podcast. A pre svega je navijac. Ali su mu pitanja dosta "novinarska", cesto onako nekako sterilna, treba malo da se opusti. Dozet je cool lik, em elokventan i pametan em bivsi kosarkas koji zna neke detalje koje onda pokusava da sagovornika navede da otkrije. 

 

Nije los podcast, super je sto uopste imamo ovako nesto. Lep je i ambijent. Treba im samo dati malo vremena da se uigraju i oslobode. 

 

Nesa im je skroz razbio koncept 🙂 odnosno njega nisu ni morali mnogo da "cackaju" da bi poceo da prica stvari koje se ili ne znaju ili barem ne detaljno. A to je poenta podcast-a, da nam priblizi desavanja u ekipi, sada i nekada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Nije Minic novinar, daleko od toga. Covek je preduzetnik, digitalni. Ima vise uspesnih projekata u domenu internet tehnologija i marketinga. U poslednje vreme radi i neki svoj podcast. A pre svega je navijac. Ali su mu pitanja dosta "novinarska", cesto onako nekako sterilna, treba malo da se opusti. Dozet je cool lik, em elokventan i pametan em bivsi kosarkas koji zna neke detalje koje onda pokusava da sagovornika navede da otkrije. 

 

Nije los podcast, super je sto uopste imamo ovako nesto. Lep je i ambijent. Treba im samo dati malo vremena da se uigraju i oslobode. 

 

Nesa im je skroz razbio koncept 🙂 odnosno njega nisu ni morali mnogo da "cackaju" da bi poceo da prica stvari koje se ili ne znaju ili barem ne detaljno. A to je poenta podcast-a, da nam priblizi desavanja u ekipi, sada i nekada.

Los je. Stegnuto i dosadno. Ivan je ok u svom poslu, ali ovde je bas zalutao.

 

Bukvalno bez zelje da je gledam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Guru said:

Ja koliko znam mi smo Riversu nudili nov ugovor 2019. a i prošlog leta smo opet bili zainteresovani, al' on nije bio zadovoljan ponudom. Skup je to igrač za naše uslove - što je i logično imajući u vidu kakav CV ima, a opet nije neko ko može biti prva, pa ni druga napadačka opcija, više je izuzetno koristan two way player koji daje doprinos iz drugog plana. Problem sa takvim igračima u Zvezdi je što se onda od njih očekuju čuda jer smo se eto mi isprsili za naše standarde, a oni uglavnom nemaju kapacitet da iznesu veću ulogu... Slično je bilo sa Gistom koji je evo i u Bajernu super koristan role player, a kod nas je bio igrač sa najvećom platom pa se valjda očekivalo da i u napadu plodi (što nije nikada u karijeri).

 

Meni je inače dovođenje takvih igrača u Zvezdu klasično skorojevićko ponašanje, pokazatelj koliko često ne znamo šta radimo i koliko nemamo skauting. Klub poput našeg mora da traži igrače ispod radara, mlađe i ne toliko afirmisane, koji će upravo kod nas odigrati svoju najbolju košarku, a ne zaletati se na svima poznate EL veterane i onda im na osnovu velike plate projektovati lidersku ulogu. 

 

Što se mene tiče Gist je zaradio platu kada je odgurnuo malog debelog kada mu je ovaj uleteo u putanju, sve nakon toga je odigrao gratis.

Dovođenje tih jakih imena je verovatno zbog imidža, marketinga i slično, da pokažamo da smo i mi neko i nešto u evropskoj košarci, da tu pripadamo i da možemo da platimo. Nema veze sa potrebama tima i svaki put je loše ispalo. Radonja jeste konzerva ali mislim da neće moći tek tako da mu uvale nekoga samo zarad marketinga, on će ipak prvo gledati realne košarkaške potrebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...