Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 minutes ago, K.Dot said:

Vraća se Kolom, kažu skinuo je kg, još mesec - dva da se uvede u takmičarski ritam i mogao bi on dosta da donese. 

 

Pisao je @Kankkunen pre nekog vremena "vesti" iz kafane da se na njega vise ne racuna, a malopre to isto napisa i moderator na kosarkaskom delu foruma na RSB-u (po njihovim informacijama).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se  Radonjicu baca pegla od centarske linije sa sve Nokom. Meni se licno baca pegla od Kuridze. Gledam ga kako je u skoku inferioran i ne mogu verovati da ga je Obradovic zadrzao pred izlaznim vratima. Primecujem da mu se cesto desava da cak i kada zagradi dobro skok, oni mu skidaju loptu sa glave i ako je blizi lopti. Kao da se pojavio krilni centar iz 70-tih. Bukvalno je takav tip atlecizma.

Edited by Vlada_79
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dosadna i loša utakmica. Imao sam utisak da igramo protiv Borca, a ne Partizana. Da ne beše sudijskog brljanja bilo bi ovo i "rutinskije" iako zaista ne punimo oko igrom. Sreća pa makar Novica nije nikog povredio. Kuzmić je tuga živa, Simon ništa bolji, a Kuridža je udario u svoj (nizak) plafon al makar igra pošteno, koliko može. DeDa standardno dobar na derbiju, kao i Walden, Loyd na autopilotu odradio svoje. 

 

Thomasa nikako ne bih voleo kod nas, solidan igrač lošeg šuta i mentaliteta, zajebi to. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

E sad osvrt na nasu igru i stanje u igrackom kadru.

 

Mec ne samo da je delovao nego je bio preslikan duelu protiv Zadra, Borca ili Krke u Beogradu kad izadjemo da se sto manje potrosimo i ako moze da se dobije sa 5 razlike - odlicno.

 

Nnoko je imao katastrofalnu sekvencu i nemojte to svaljivati na sudije, ne moze onako odbrana da se igra. Ono sto je jos fascinantnije je koliko mi dajemo fore svakom protivniku, ali tih 5-6 igraca koji igraju uspevaju da igraju protiv skoro svake ekipe i da otaljavaju posao u ABA.

 

Od 15 igraca Kuzmic vise nije ni bleda senka sebe, Nnoko nikako da se prizove i odigra nesto, plejmejkerski duo ne igra, jedan mladji igrac je odstranjen, dvojica ne pokazuju nista (Radanov i onaj horor od suta i Uskokovica "organizacija" igre), Simonovic je beskoristan ako ne pogadja svoje suteve, sto nas svodi na bekovski duo, tri krila vojnika, MJK i Reathu.

 

U sustini kod nas stalno igra petorka Walden - Loyd - Lazic - Davidovac - Reath koji nesto i mogu da doprinesu i Dobric i MJK koji udju sa klupe, centri obojica nista, plejmejkeri nista i ostaju Simonovic i mladji duo koji nemaju nikakvu ulogu i ne znam sta se i radi sa njima.

 

Plasim se da nas sa ovakvim ucinkom plejmejkera i centara ceka ili epski brodolom u ABA ligi ili epski brodolom ABA lige ako ovakvi uspemo da osvojimo samo na silu i sut bekova i krila sa distance.

Link to comment
Share on other sites

Koju li mi rupu planiramo da zakrpimo sa Lengstonovih pišljivih 125K? Wolden da uzme samo još 3-4 šuta na ovu minutažu, ladno bi davao po 15-18 poena u proseku u regionalnoj. Uskok mukica i nakon drugog ulaska udriblava negde na desetom metru dok ne dodje bilo ko u istom dresu po loptu. Lojd ne može da zamisli dribling bez kontakta i nabadanja u meso...bemga ludog...i nas nepismene da ga rasteretimo blokovima. Opet je odigrao kompromisno za jednu prvu violinu prangijaša...spašavao poluplejeve, vuko kontre, delio asiste uz uvek standardnu odbranu i nešto skokova. Ako Radonja za nekog igrača ima velike planove shodno poverenju koje mu ukazuje...to je definitivno Simonović.

Nema smisla mlatiti po Simketu jer ne pegla on ovoliku minutažu zato što neće da izadje...već kao i trener čeka da se desi čudo.

 

 

 

 

 

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Izgleda da si potisnuo bravure Stefana Jankovica u nasem dresu.


Jankovic je na vi sa mozgom i nekim neophodnim vaspitanjem za timski sport. Inače većina košarkaških elemenata su kod njega na boljem nivou nego kod Kuridze. Uostalom, nisam pomenuo ko je najlošije (od)igrao u Zvezdi nego koji je košarkaš koga smo imali na poziciji 4 najnekvalitetniji.

Kuridzina volja, trud, požrtvovanje, pa i inteligencija u odnosu na Jankovicevu, su mu pomogli da napravi bolju regionalnu karijeru i generalno nešto bolji, ili tačnije rečeno nešto manje loš, utisak u Zvezdinom dresu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vlada_79 said:

Ne mogu nikako da poverujem da je Radonjic toliko kvaran da svojevoljno zajebava  Hola onakvim tretmanom. Sa druge strane mi sve lici na Covicevo maslo ali onda mi to govori da je Radonjic pizda jer mora opet da slusa Covica koji zeli da sprovede svoje pederske govnarije da bi ubio Hola u pojam da sam raskine na sopstvenu stetu. Sto mi sve govori da Covic ima itekako jak uticaj na mesanje u sastav ekipe a sve to u startu po meni poprima dozu amaterizma, u ovom nasem slucaju.

 

Ne mislim da je Hol neki izrazito igrac koji bi mogao da doprinese. Solidan je. Ali ono maltretiranje je za neki kosarkaski mobing.

 

2 hours ago, Losmi17 said:

Hol je kakav-takav plej.

Ako se odreknemo njega, ostajemo bez plejeva u PO. Tj tu je Uskok, pa recimo da imamo pola pleja.

Kad na to dodamo da imamo pola centra, situacija je zaista losa.

 

Otprilike ce zavisiti sve od Lojda, Voldena, Davidovca i Dobrica, pa mozda i Rita kao neko iznenadjenje.

Tanko, Buducnost ima vise igraca koji mogu da isporuce nesto.


Hol je najbolji primer neverovatno loše selekcije ove sezone, ili bolje rečeno on je najbolje primer kolateralne štete lošeg rada stručnog staba letos i jesenas.

Mislim da je njegova mala minutaža i uloga kod Radonjića posledica pokušaja da se sa Uskokovicem dodje do neke backup, ili nesto ozbiljnije trece opcije za sledeću sezonu.

S obzirom na (pre)nakrcanost na poziciji 3, i da su nam 2 najkvalitetnija igrača (Lojd i Volden) oni koji su primarno i suštinski dvojke, onda može negde da se nadje logika da se na uštrb losije organizacije Volden trpi puno na pleju. U suprotnom bi ili morali da imamo Lojda sa 25-30 minuta, a Voldena sa malih 15ak minuta. 
Plus bi bilo teško uklopiti Dobrica, Lazića, Davidovca na 3, i plus negde pronaći po koji minut za Aleksu.

Ima logike da trener želi da su mu 2 najopasnija i najpotentnija igrača sto je više moguće na terenu i sto više upotrebljeni. Tako dodjemo do situacije da Volden i Lojd odnesu najviše minuta na 1 i 2 a ostatke treba podeliti preostalim igračima. Sto dalje prouzrokuje da mora da ispaštaju Hol i/ili Uskoković. Tu se onda stavlja na kantar da sa jednim definitivno dobijaš više do kraja sezone a sa drugim pokusavas da dobije i stvoris nešto u narednim godinama.

 

 

Ne kažem da je opravdano da Hol igra ovako malo, niti pokušavam da pravdam nešto Radonjića, samo pokušavam da razumem situaciju. Jer jasno mi je da se Radonja odrekne Koloma ali ne bas i Hola koji je dobrim delom po njegovom ukusu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mislim da Hall nije kriv sto je propustio pola sezone zbog povreda I bolesti. Jeste da nije rec o vrhunskom EL pleju, ali da je makar u poziciji da jako trenira, napreduje kroz utakmice I sazivi se sa celim timom, a to je vrlo bitno za tip pleja kakav je Hall, sigurno bi dosta vise doprinosio. Da se ne lazemo, bilo je utakmica na kojima je Hall pokazao solidan nivo, cak I na EL mecevima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ridji said:

 


Hol je najbolji primer neverovatno loše selekcije ove sezone, ili bolje rečeno on je najbolje primer kolateralne štete lošeg rada stručnog staba letos i jesenas.

Mislim da je njegova mala minutaža i uloga kod Radonjića posledica pokušaja da se sa Uskokovicem dodje do neke backup, ili nesto ozbiljnije trece opcije za sledeću sezonu.

S obzirom na (pre)nakrcanost na poziciji 3, i da su nam 2 najkvalitetnija igrača (Lojd i Volden) oni koji su primarno i suštinski dvojke, onda može negde da se nadje logika da se na uštrb losije organizacije Volden trpi puno na pleju. U suprotnom bi ili morali da imamo Lojda sa 25-30 minuta, a Voldena sa malih 15ak minuta. 

 

meni to nema baš naročite logike, da pred finiš sezone čekiraš da li mladi igrač može da ti bude backup ili treći plej sledeće sezone (ovo drugo je verovatniji scenario) a da pri tome nisi praktično imao niti jednom celu ekipu na raspolaganju zbog svega što se događa. to bi mogle da rade ekipe koje nemaju više ambicije u bilo kom takmičenju.

 

 

7 minutes ago, John Terry said:

Sve bi to bilo drugacije da je dosao Pangos. Hall bi bio treca opcija na 1. Rotacija bi bila Lojd, Walden, Pangos. Po potrebi bi Hall bio i cetvrta opcija.

 

Znaci samo je trebalo dovesti prvog plejmejkera. Nije ovo Hall-ova greska nego Saletova. A onda i Radonjiceva jer je imao prostora za jos 2 igraca.

 

i moj život bi bio drugačiji da imam milion+ eura na računu ali avaj. možda to nije greška mog bankovnog računa, već moja. a možda nije bilo ni realno da zaradim to milionče. nikada nećemo saznati.

Edited by đubrivo.
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Tomiprunet said:

Sinoc gledam utakmicu i kad god je Uskokovic imao loptu 10sec do kraja napada uvek je izgubio loptu, ili su mu ukrali ili mu je ispala ko zna gde. Jako losa igra. Nisam siguran da ce biti nesto od njega.

Ko preplasena djevojcica. O igri u odbrani da ne pisem, kako se gubi lik jujuju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hall je potpuno nepotrebno pojacanje, sto se vidi i u ovom trenutku, kad igramo bez njega, a po svemu sudeci on nece imati bitniju ulogu do kraja sezone.

 

Trebalo je dovesti prvog pleja, da on i Loyd pocinju meceve, a da Walden ulazi umesto nekoga od njih dvojice. To bi bilo 10-15 minuta za njega na 1 i 10-15 minuta na 2, sasvim dovoljno. Cim sam video da od Pangosa nema nista i da se doveo Hall, znao sam da nema nista od sezone, jos kad su krenuli da nas ubedjuju kako imamo dobru spoljnu liniju i da nam treba samo igrac za 10 minuta po mecu, to je bilo to.

 

Osovina svake ekipe je plej - centar i tu mora da se potrosi najvise para. Mi smo pare spucali na beka i cetvorku, to nema nikakve logike, zato smo tako i prosli u EL i zato tesko da mozemo do titule u ABA ligi.

Link to comment
Share on other sites

ima logike prosto zato što zvezda bira dobre igrače u odnosu na dostupnost. 

 

real nije našao pleja na tržištu ali mi eto nismo hteli da tražimo. 

 

ne znam na koju to cetvorku je potrošeno puno para, pošto na obrajanta nije. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je na O'Bryanta potroseno dosta para, on je bio drugi najskuplji igrac u timu (ili najskuplji) i kostao bi dosta da nije otisao u drugi klub.

 

Mnogo bolje je bilo i da su odmah pokusali da dovedu Coloma, da su pokusali da dovedu Kalnietisa, ma bilo koga ko podseca na pleja, a ne jos jednog prosecnog Amerikanca iz EC. Ne vidim nikakvu logiku da se trazi igrac koji ima visinu i jaku odbranu kad takve igrace vec imamo u sastavu. Trebalo je traziti fizicki inferiornijeg igraca koji ume da podeli pas i/ili ima sut. Pangos je idealno resenje, ali nije on jedini plej koji postoji. Real je drugo, za to sto oni traze (zamena za Campazza) nema igraca na trzistu.

Link to comment
Share on other sites

Ja tek sad vidim da su nam ubacili Cibonu u ovu nedelju, baš paklen ritam. Za 8 dana 4 utakmice, barem smo u Beogradu ove dve, pa je lakše. Sjebala nas je Budućnost što je pobedila Olimpiju, inače bismo verovatno u ponedeljak igrali meč 😄 Bilo bi lepo da pobedom nad Budućnošću obezbedimo prvo mesto, jer onda ne zavisimo od meča Mornar-Budućnost, niti moramo da ginemo protiv Olimpije.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, goldberg said:

Hall je potpuno nepotrebno pojacanje, sto se vidi i u ovom trenutku, kad igramo bez njega, a po svemu sudeci on nece imati bitniju ulogu do kraja sezone.

 

Trebalo je dovesti prvog pleja, da on i Loyd pocinju meceve, a da Walden ulazi umesto nekoga od njih dvojice. To bi bilo 10-15 minuta za njega na 1 i 10-15 minuta na 2, sasvim dovoljno. Cim sam video da od Pangosa nema nista i da se doveo Hall, znao sam da nema nista od sezone, jos kad su krenuli da nas ubedjuju kako imamo dobru spoljnu liniju i da nam treba samo igrac za 10 minuta po mecu, to je bilo to.

 

Osovina svake ekipe je plej - centar i tu mora da se potrosi najvise para. Mi smo pare spucali na beka i cetvorku, to nema nikakve logike, zato smo tako i prosli u EL i zato tesko da mozemo do titule u ABA ligi.

Da preskocim nepotpunu selekciju i katastrofalnu doselekciju, jer to je bar prozvakano miion puta na ovom i slicnim forumima. Nema efekta na to trositi vreme i energiju, vec na sadasnji momenat i blisku buducnost - borbu za dva trofeja, sa velikim akcentom na onaj iz regionalne lige. 

 

U tom svetlu, Hall je ubedljivo najkorisniji igrac na poziciji 1 u celom nasem rosteru, od pocetka sezone do danas. Sa neke kosarkaske strane to treba bar ceniti, ako vec ne mozemo da trazimo da se takav njegov status i valorizuje kroz minute, tj. protagonizam. Govoriti da je Hall nepotreban u timu koji u 15 igraca, pred najbitniji deo sezone, ima samo jos jednog pleja koji igra - limitiranog Uskoka i jednog koji se oporavlja od bolesti i ko zna da li ce se i kada vratiti, gde zbog svega toga nepotrebno trosimo i Loyda i Waldena kao organizatore, je u najmanju ruku problematicno.

 

Da, naravno da nam treba legit starter na pleju, to se prica i pise jos od oktobra meseca, ali cak i da smo doveli takvog, suprotno onome sto pises, ne bi bila dovoljna rotacija njega, Loyda i Waldena da nam pokrpi backcourt, tacnije pozicije 1 i 2. I da imamo strartnog pleja, igrac tipa i kvaliteta Halla bi bio apsolutno neophodan, znajuci kojim tempom i na koliko frontova igramo. Skartirati Halla u ovom momentu bi bio epski promasaj, jer bi nam ostale alternative u vidu nedoraslog Uskoka i krajnje problematicnog Coloma. Zasto Hall ima ovakav status kod Radonje, meni zaista nije jasno. Da li je u pitanju fizicka sprema, pa se dozira njegova minutaza ili nesto drugo, mogu samo da nagadjam. U derbiju je, za onih 3 minuta, imao jedan propust u odbrani kada ga je prosao Jare, sto ne bi smelo da bude iskljucivi razlog za njegovo klupiranje do samog kraja meca i ono potcenjivacko vracanje na parket u djubre vremenu, 1.14 do kraja utakmice i na +16 za Zvezdu.

 

Da li mozemo do titule u ABA ce zavisiti od mnogo faktora, pre svega od zdravlja igraca, ali ce jedan od vaznijih biti nase resenje za poziciju 1. Ako u plej-of udjemo bez Hall-ovih 15ak minuta, drasticno nam padaju sanse. Ne zbog objektivnog kvaliteta ovog igraca, koji nije veliki, vec zbog cinjenice da je, takav kakav je, bolja opcija i od Uskoka i od Coloma i od svakog drugog igraca kome plej nije prirodna pozicija. 

 

  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...