Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

s jedne strane bas tezak poraz od fenera, bolno je onako izgubiti i prijateljsku a kamoli u el..

 

s druge strane pravo je cudu da smo i bili u egalu , s obzirom da nam fale plej, najbolji suter i centar, a da nije bilo 2 brain farta lazica, verovatno bi i dobili utkamicu..

 

a s trece strane imamo totalni paradoks, dok u drugim ekipima igraci nakon covida propustaju najvise dve utakmice kod nas to traje mesec dana(teri, loyd),  dok za povrede gde je ocenjeno da se igrac vraca za nedelju dve, produzi se na mesec i po do 2 meseca... covek bi rekao vodi se racuna o zdravlju i fizickoj spremi, i onda takav klub u istoj to sezoni u doselekciji sa 5 igraca dovede svih 5 totalno fizicki nespremnih, gde se ne zna ko je bio nespremniji..

i sto je dovodjen noko koji ce biti spreman al mozda tamo za pocetak sledece sezone, kad smo vec imali u timu kuzmica, koji vise nema sta da trazi na ozbiljnom nivou kosarke..

 

obrni okreni bez svih ovih sto su vec falili i ako jos i walden ne bude igrao, mada i sa njim bice to ozbiljni sibiri na eskurziji po spaniji..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Crni said:

Odgkedah zavrsnicu Split i Buducnost, bice tesko Buducnosti da dodje do 4.mesta, zapamtite! 

 

Imali su cetvoricu van stroja zbog korone, otud i poraz.

 

Sto se tice desavanja u nasem KK, dobar mec protiv Fenerbahcea. Oni su odigrali na bas velikom broju obrtaja, izgledali su bas dobro, igrale su se bas dobre odbrane i dobise nas onakvim sutem LeBrowna.

 

To je prava kosarka, a ne kad protiv takvih ekipa vodis 15 poena razlike u 15. minutu meca uz 80% suta za 3 poena. Mi mozemo jos i bolje ako Radonjic uklopi i Loyda i ako se izbegnu pomracenja uma naseg kapitena.

 

Vidi se da se trazi Kuzmic, da mu Radonjic veruje. Radanov je mnogo logicniji izbor od Uskokovica, svidja mi se i taj rezon. Colom vrlo dobar, radio je ono sto je trebalo da radi na terenu. JOB odigrao svoj mec, krenulo ga je opasno. Dobili bismo da je Walden ostao u igri, ali peh, nadam se da nije nista ozbiljno.

 

Od tima ocekujem samo da na svakom mecu proba da da maksimum, jer je jasno da nemamo ni najmanje sanse za TOP 8 i to je bilo poznato i pre ovog meca.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, goldberg said:

 

Imali su cetvoricu van stroja zbog korone, otud i poraz.

 

Sto se tice desavanja u nasem KK, dobar mec protiv Fenerbahcea. Oni su odigrali na bas velikom broju obrtaja, izgledali su bas dobro, igrale su se bas dobre odbrane i dobise nas onakvim sutem LeBrowna.

 

To je prava kosarka, a ne kad protiv takvih ekipa vodis 15 poena razlike u 15. minutu meca uz 80% suta za 3 poena. Mi mozemo jos i bolje ako Radonjic uklopi i Loyda i ako se izbegnu pomracenja uma naseg kapitena.

 

Vidi se da se trazi Kuzmic, da mu Radonjic veruje. Radanov je mnogo logicniji izbor od Uskokovica, svidja mi se i taj rezon. Colom vrlo dobar, radio je ono sto je trebalo da radi na terenu. JOB odigrao svoj mec, krenulo ga je opasno. Dobili bismo da je Walden ostao u igri, ali peh, nadam se da nije nista ozbiljno.

 

Od tima ocekujem samo da na svakom mecu proba da da maksimum, jer je jasno da nemamo ni najmanje sanse za TOP 8 i to je bilo poznato i pre ovog meca.

 

 

Koliko sam video nisu igrali samo Rid (zbog suspenzije) i mladi Zugic (verovatno zbog korone). Nije bilo ni trenera Mijovica i to im je bio najveci hendikep. Ni Splitu nije igrao najbolji igrac Lukovic uz vec ranije povredjenog Djokovica.

Link to comment
Share on other sites

Nisam bas najbolje pratio tako da ne znam ko je sve od njih bio bolestan, ali moguce je da se neko vratio i dobio dozvolu da igra, a da nije trenirao.

 

Poslednji mec su igrali pre 13 dana protiv Krke, sto znaci da je Ivanovic mogao tad da zakaci i da onako sav nikakav danas odigra lose i oni izgube.

 

U svakom slucaju, valjda ste gledali ABA ligu do sada i videli kako je Buducnost igrala. Prilicno su jaci od Igokee, a tu su negde sa Mornarom.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

Nisam bas najbolje pratio tako da ne znam ko je sve od njih bio bolestan, ali moguce je da se neko vratio i dobio dozvolu da igra, a da nije trenirao.

 

Poslednji mec su igrali pre 13 dana protiv Krke, sto znaci da je Ivanovic mogao tad da zakaci i da onako sav nikakav danas odigra lose i oni izgube.

 

U svakom slucaju, valjda ste gledali ABA ligu do sada i videli kako je Buducnost igrala. Prilicno su jaci od Igokee, a tu su negde sa Mornarom.

Mnogo utakmica zaostaju, uzece to danka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Crni said:

Mnogo utakmica zaostaju, uzece to danka.

Zaostaju tri utakmice za maksimalno odigranim, a recimo samo dve za nama. To uopste nije strasno, Mi malo malo imamo dupli program u El, gde igramo sa azdajama, pa opet guramo. Oni moraju samo tri nedelje da imaju dupli program i da dodju na 0 i to da odigraju sa manje tempa nego sto zahteva EL. 

Link to comment
Share on other sites

Budućnost ima skroz dobro poslozen sastav za budžet koji pretpostavljam da je u rangu Cedevite, a ispod nas, kkp i mornara. Imaju glavu i rep, zna se ko šta radi u toj ekipi. Nemaju nekih izraženih slabosti i uopste nisu naivan rival. Kobs i Džoni vrhunski par bekova, pritom znaju da igraju plejof kosarku na rezultat, Edzim i Rid bas dobri igrači, i par solidnih side kick igrača. Ni trener nije loš, kako mi se čini.

 

Mornar na papiru ima jače igrače, al ne bih se kladio na njih u PO.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Vlada_79 said:

Kenja mi se od cekanja nasih igraca da izadju i povrede ili bolesti. Uvek predugo traje. Bas sam popizdeo zbog cekanja na Lojda, koji se eto oporavio pre nedelju dana.

 

Onaj koga je korona makar i malo potkačila nakon nedelju dana ne može ni da potrči.

Edited by Laki21
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Laki21 said:

 

Onaj koga je korona makar i malo potkačila nakon nedelju dana ne može ni da potrči.

 

Evo ulazi u drugu nedelju posle negativnog testa. Pa cekamo jos 11-12 dana do prve evroligaske tekme. Pa to je mesec dana, mozda i koji dan jace. A covek nije imao nikakve simptome. Mislim da je to aposolutni rekord u profesionalnom evropskom sportu, za coveka bez simtoma. Al hajde, sta da se radi. Ako tako mora kod nas onda mora. Ispadosmo mi sad pametniji od cele Evrope. Konacno u necemu i da se to desi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mmajstor said:

Nije imao nijedan simptom i ovoliko odsustvuje?? 

 

Pa potpuno nema logike, ima li neko da objasni jos jednu u moru nelogicnih odluka nase uprave? 

 

Sve sto se radi u ovoj drzavi je nelogicno. Ali ako tako uprava kaze da mora, onda mora. Mislim, kao i da je bitno za njih, Lojda  ili bilo koga ovde sto ja pizdim zbog toga. Meni su neke stvari u vezi ovoga nelogine a da ne pricam o povredama unazad nekih igraca.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mmajstor said:

Nije imao nijedan simptom i ovoliko odsustvuje?? 

 

Pa potpuno nema logike, ima li neko da objasni jos jednu u moru nelogicnih odluka nase uprave? 

Ne znam sta hoces da kazes? Da neko namerno ne da Lojdu da igra? On je dobio drugi negativan test u utorak, a to znaci da je posle 15 dana sedenja u kuci mogao na medicinska ispitivanja tek u sredu, a ako je sve bilo kako treba sa treningom ce poceti ovih dana, prvo lagano, a onda i sa ekipom. Posto ekipa ide u Spaniju sledece nedelje verovatno je odluceno da je pametnije da ostane u Beogradu i radi na fizickoj spremi.

Ono sto ja znam je da lekari upozoravaju obolele da se ne izlazu velikim naporima, jer je mogucnost stvaranja tromba velika (tako je verovatno stradao i Odzo).

Kada bude spreman i lekari mu dozvole on ce igrati. Valjda je vaznije da bude spreman da igra na kraju sezone kada je bitno, nego sada navrat, nanos? Ja mu prvi ne bih dao da igra. Ni jedan zivot nije vredan i jedne pobede, pa makar ona bila u takmicenju koje smo vec prezalili.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Mozda bi ipak negde procurela informacija zasto je prva zvezda ekipe rekordno odsutna u odnosu na sve evropske igrace. Valjda bi to nekog novinara trebalo da zanima. Mislim ako je imao neka pogorsanja. Sta znam, na onom snimku iz karantina, izgleda da ceka kao zapeta puska da uleti na teren. Mislim tako izgleda. Al sad...

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...