Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 minutes ago, vepar said:

Radonjic nikad nece biti veliki trener, bukvalno 0 posto osecaja za kosarku 

 

Totalno pogubljen kad god se resava mec, jedino da ima 5 dana da isplanira napad

 

Branka se ocigledno necemo resiti, voli Radonja fudbalere

 

Dobric, Kuridza i Lazic na parketu dok se lomi mec, tiha jeza 

 

A na klupi mu sjede Markus, Loyd, Miller, Kalinic i Marjanovic... Oh wait.

 

Bas me zanima ko je po tebi trebao da igra u ovako sakatoj ekipi, na stranu Lazic koji ne bi trebao da bude u 12 kakvo god da je stanje u ekipi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vepar said:

Radonjic nikad nece biti veliki trener, bukvalno 0 posto osecaja za kosarku 

 

Totalno pogubljen kad god se resava mec, jedino da ima 5 dana da isplanira napad

 

Branka se ocigledno necemo resiti, voli Radonja fudbalere

 

Dobric, Kuridza i Lazic na parketu dok se lomi mec, tiha jeza 

Kad neko cita ovakav post pomisli da Radonjic nije hteo da ubaci Irvinga i Karija sa klupe. 

  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dropkick Murphys said:

A bez njega nam je bila odlična igra početkom 3. četvrtine kad nismo mogli koš da damo prvih 4 minuta i gde je Fener otišao na 5 razlike, a vodili smo na poluvremenu. 

Ulazi Kolom, daje 2+1 i assist za Džonija i dolazimo do izjednačenja. 

Imao je grešaka, ali je bio jedan od 3 najbolja sinoć bez ikakve sumnje i sve sam zadovoljniji njegovim potpisom. 

Da je npr imao jednu ili dve izgubljene manje, perfektna utakmica u napadu. 

 

Koliko se secam na pocetku drugog pp Gudura daje trojku i naredna 4 minuta nismo ni mi ali nisu ni oni dali kos jer se igrao neki cudan tempo sa greskama na obe strane terena. Tih klackalica je bila mnogo puta u toku meca, ali je kljucna ona u zadnjoj cetvrtini kada je nakon tri bacanja Dobrica Zvezda otisla na +7 a u igru su usli Kolom i Lazic. Tada krece raspad.

 

Onaj 2+1 je bio dobar potez, samo ukoliko sagledamo celokupan efekat koji je imao na tim dok je bio na terenu je za mene toliko los da je miljama daleko od toga da ga nazovem perfektnim. Pogledaj samo koliko napada smo resavali ishitrenim sutem u zadnjoj stotinki, i koliko sekundi u proseku nam je bilo neophodno da zapocnemo bilo kakvu organizaciju napada sto je efekat lose igre pleja. Pa cak i muceni Lazic nije toliko bio kriv sto je u zadnjim sekundama lopta dolazila do njega pa je najgori igrac morao da izigrava Dzordana sa nekim 1na1 resenjima. Po meni je ovo njegova najgora partija uz onu debitanstku sto je moglo da se izbegne koristeci veci izbor igraca na pleju, jer je to bekovsko mesto gde smo imali 3 resenja (Volden, Kolom, Uskok) dok na beku suteru smo imali samo jedno (Volden). Ovako smo forsirali Voldena na kecu iako se on bolje oseca na 2, Dobrica na mestu 2 iako se on oseca bolje na 3, i Lazica u igri iako se on najbolje oseca na klupi.

Link to comment
Share on other sites

Radonja je od prethodnika pored nedovoljno spremnog Koloma nasledio i povredjenog Hall-a koji i pored toga što je sklopljen od lego kockica...vraćen je na parket očigledno nedovoljno oporavljen...pa sad proživljavamo već poznato: ,,saće...samo što nie...''. Ali i da Hall zaigra za par dana i ostane zdrav i upotrebljiv do kraja sezone mi i pored odustajanja od ,,napada na sam vrh EL'' imamo na kecu dva back - up pleja.

Kolom može da bude prvi plej samo po umeću ali teško nosioc igre i floor general. Deluje kao da neće skoro spojiti efektivnih 15 minuta...sinoć je igrao najmanje 5 minuta previše. Ne može zapušteni nikad-atleta u trijes i nekoj i uz ovaj mp3 frejm, da se vrati u formu za par meseci...a mi nemamo u ABA skor kao kod Tomića pa da nešto budemo spokojni.

Hall sa druge strane ako nije bacio par krštenih lopti Kuzu i Terriju dok je tuko preteranu minutažu...neće naprasno ni Nnoko-u i JOB-u na petici. Vraćamo se na onaj njegov stari ,,mrčiloptu,, pozicioni napad...kada upiše asist dodavanjem beku do sebe koji ume dubode spolja. 
Hall od početka sezone nije uspeo da baci jednu mačorsku asistenciju koju bi svako poželeo u hajlajcima...poput debelog sinoć...Kolom one dve ko iz rukava da je istres'o. 

 
 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wingwalker said:

Radonja je od prethodnika pored nedovoljno spremnog Koloma nasledio i povredjenog Hall-a koji i pored toga što je sklopljen od lego kockica...vraćen je na parket očigledno nedovoljno oporavljen...pa sad proživljavamo već poznato: ,,saće...samo što nie...''. 
Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

 

Nasledio je i ubacenog u vatru Uskokovica koji je igrao i 17 minuta protiv Albe imao 8 poena i 3 asistencije kao i 17 minuta u pobedi protiv Valensije (neko rece da FMP ne treba da racunamo) ali ga je juce zaboravio na klupi.

Link to comment
Share on other sites

Steta,dobilo bi se ovo sa Holom, ili bar Voldenom bez povrede. Ne mogu reci da sam zadovoljan porazom, ali je primetan napredak u odnosu na Obradovica. Vaskrsli Radanov (ozbiljna Saletova greska, sramota je sto cestito nije dobio sansu ), JOB u funkciji tima bez divljanja, Kolom koji igra i bolje nego sto sam ocekivao, koliko god nespreman i ogranicen bio. Juce jednostavno nije bilo dovoljno dzebane, ovom timu je veliki uspeh dobiti bilo koga u EL bez Lojda, a kamoli bez Hola, i sa Voldenom koji se ozledi u toku meca. Jeste da je glupo prognozirati u ovom momentu, ali verujem da osvajamo ABA. Noko treba tek da se uigra i ne verujem da ce biti gori od Kuzmica ili Terija, Holu bih dao sansu ako je zdrav, TOP 8 je vec otisao.Nije Hol tolika truba od igraca da sa Kolomom ne moze biti pristojan tandem za osvajanje trofeja. I ja bih voleo da smo doveli nekoga pravo iz razvojne ili sa koledza, ali ne treba se ponasati poput pijanih milionera i terati coveka ako moze da se izvuce nesto iz njega. Imam utisak i da malo kuburimo sa fizickom spremom , sto je jedan od razloga za konstantne raspade u zavrsnici. Ipak smo se nesto bolje pokazali od skora koji imamo.

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mene već malo počinje da smara to nipodaštavanje Halla. Daleko je od nekog epskog igrača al da "drži vodu" 15 minuta u EL sigurno može, tim pre što je kompetentan defanzivac. Problem je što je projektovani starter mlitavi Colom, al meni na kraju krajeva ni ta kombinacija njih dvojice nije takav užas da bude opravdanje za sve. 

 

Čuveni Pangos košta kao njih dvojica zajedno plus taj treći koji će da dođe da zameni Halla. Juče sam postavljao klip na EL temi kako igra čovek - i toliko koliko ga Zenit plaća - malo je.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

A kakav ste to tacno napredak primetili u jucerasnjoj utakmici u odnosu na utakmice protiv npr. Valensije ili protiv Armanija u Milanu ili Reala u Madridu? 

 

Ono sto ja primecujem jeste da je ta neka tenzija splasla jer je verovatno bilo sukoba/nezadovoljstva izmedju trenera i nekih igraca, ali igra je ista ona kao sto je bila i pre Efesa stim sto je prirodno da se Obrajant sve vise privakava na poziciju 5 koju je poceo da igra i dok je Obradovic bio tu.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mmajstor said:

 

Nasledio je i ubacenog u vatru Uskokovica koji je igrao i 17 minuta protiv Albe imao 8 poena i 3 asistencije kao i 17 minuta u pobedi protiv Valensije (neko rece da FMP ne treba da racunamo) ali ga je juce zaboravio na klupi.

Ja sam ovde medju prvima hvalio Uskokovica i momak ima dobar iq i hrabrost, ali zaista je rupa u odbrani. Nema on lose noge i anticipaciju, ali gradja mu je sitna i u kontaktu ne moze nista, a u svakom bloku ostaje zacementiran.

 

Neka on dobije povremeno neke minute u ABA, pa polako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Del Piero said:

Ja sam ovde medju prvima hvalio Uskokovica i momak ima dobar iq i hrabrost, ali zaista je rupa u odbrani. Nema on lose noge i anticipaciju, ali gradja mu je sitna i u kontaktu ne moze nista, a u svakom bloku ostaje zacementiran.

 

A Kolom nije rupa u odbrani cak mozda i veca? 

 

Mnogo se brate filozofira, znamo svi da Kolom ne moze da izdrzi onoliku minutazu i ako imas u rosteru od 12 jos jednog pleja normalno je da probas da ga iskoristis pa da u finisu ostavis onog koji pruzi bolji utisak. Ovaj se raspao u finisu kada je najbitnije, i trener je sam  sebi vezao ruke sa toliko skracenim rosterom koji je vec bio skracen zbog povreda.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

 

A Kolom nije rupa u odbrani cak mozda i veca? 

 

Mnogo se brate filozofira, znamo svi da Kolom ne moze da izdrzi onoliku minutazu i ako imas u rosteru od 12 jos jednog pleja normalno je da probas da ga iskoristis pa da u finisu ostavis onog koji pruzi bolji utisak. Ovaj se raspao u finisu kada je najbitnije, i trener je sam  sebi vezao ruke sa toliko skracenim rosterom koji je vec bio skracen zbog povreda.

 

Šta je tvoja agenda zapravo? Da je Radonja fejlovao što u poslednjih par minuta nije ubacio Uskokovića iz frižidera da reši tekmu?

  • Like 6
  • Thanks 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

Šta je tvoja agenda zapravo? Da je Radonja fejlovao što u poslednjih par minuta nije ubacio Uskokovića iz frižidera da reši tekmu?

 

Agenda je da na kraci roster zbog neigranja Lojda i Hola treba da se koristi i drugi klasican plej (ne iz frizidera nego na vreme) a ne da ostanes vezanih ruku kada ti jedini plej lipse i upadne u kanal u najbitnijem trenutku utakmice.

 

Drugi fejl je oko minutaze Lazicu, sto se takodje moglo ispeglati koriscenjem drugog klasicnog pleja, gde bi se ostali pomerali za jedno mesto na svoje prirodne pozicije (Volden na 2 a Dobric na 3). 

 

Link to comment
Share on other sites

Uzivanje je citati RSB forum trenutno. Sjatili se par njih, cuvara vatre, da stite velikog kapitena sa indeksom korisnosti u minusu, samo zato sto ga ljudi smatraju uzasno losim igracemm, sto on i jeste. Pa se tu poteze i razna statistika i razni spinovi. Uzivanje. Koliko treba da budes kosarkaski TUP da ti Branko Lazic bude legenda kluba?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, John Terry said:

Uzivanje je citati RSB forum trenutno. Sjatili se par njih, cuvara vatre, da stite velikog kapitena sa indeksom korisnosti u minusu, samo zato sto ga ljudi smatraju uzasno losim igracemm, sto on i jeste. Pa se tu poteze i razna statistika i razni spinovi. Uzivanje. Koliko treba da budes kosarkaski TUP da ti Branko Lazic bude legenda kluba?

 

Mozda je i mogao da bude legenda kluba da nije onako licemerno stao u odbranu tatinog sina, a nije zastitio Omica. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kod Saleta nista nije bilo dobro sem Lojdovih individualnih rola. 

Hall je definitvno najraznovrsniji bek spolja i treba ga sačekati da vidimo kako će izgledati kod Radonje. 

Ono što bi on mogao da popravi je agresivnost. Mora da bude agresivniji i odlučniji u sutu i prodoru.

Walden je to lepo pokazao nakon stidljivog početka kako je kasnije postao agresivniji i poenterskim učinkom dobio na samopouzdanju. Sada maltene niko I ne sumnja da će pogoditi kada se digne na sut sa 8 metara. 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, propolis said:

Kod Saleta nista nije bilo dobro sem Lojdovih individualnih rola. 

Hall je definitvno najraznovrsniji bek spolja i treba ga sačekati da vidimo kako će izgledati kod Radonje. 

Ono što bi on mogao da popravi je agresivnost. Mora da bude agresivniji i odlučniji u sutu i prodoru.

Walden je to lepo pokazao nakon stidljivog početka kako je kasnije postao agresivniji i poenterskim učinkom dobio na samopouzdanju. Sada maltene niko I ne sumnja da će pogoditi kada se digne na sut sa 8 metara. 

Hall može da uzima više šuteva, nije kamenjar, visok je... ali je prevelika razlika između njega i Woldena u predispozicijama za poene iz prodora. Hall pored znatno slabijeg tela ima već izgrađenu igru bez mnogo hasla jer nema sčim da ide u meso. Nema tajming ni prvi korak za prodor a videli smo i koliko mu je klimava završnica na obruču. Jednostavno, nije za unutra.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...