Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ja neke igrace mnogo vise zavolim kad odu iz Zvezde. Primer Covic, dok je u FMP, mije zdravlje nije ugrozeno, to se ipak ne moze reci za Stimca, jer je trenutno bez kluba, ako nas promasi ove godine, dobice posebno mesto u mom srcu.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, VISOKOLETAC said:

Ja ne lupetam. Ja mogu da lupam, ali ne lupetam. Ako ti se ne svidja kako oni rade prenos pisi Sport klubu ili zovi telefonom ili idi do njih da se zalis. Da ponovim, nisu oni krivi sto smo izgubili. Ja ih stvarno ne primecujem za vreme utakmice, jer se koncentrisem na igru, pa mi i ne smetaju. Svako moze da ima svoje misljenje o nekom igracu i da ga iznese, oni eto imaju malo siri auditorijum, ali ti uvek mozes da ih kritikujes i trazis njihovu zamenu.Ako bi se veliki broj vas javio ne verujem da bi ostali imuni na to. Ovde su se proslih sezona zalili kako je Ilija Kovacic baksuz i da kada Plavsic prenosi mi dobijamo.

Nije ti smetalo dok su pricali lose o JOB-u u ranijim utakmicama. I da, na kraju bih te zamolio da me ne vredjas.

Samo sam te upozorio da ne luptaš pošto niko nije ovde izneo stav da smo izgubili zbog dva debila koji svoje lične frustracije iznose u tv prenosu, tvoje pravo je da ih voliš i podržavaš ali onda budi spreman i da dobiješ kritiku.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, SunZero said:

 

kolom je izgubio ovu utakmicu

u 2. poluvremenu krenuo je sa par odlicnih resenja iz pika, nakon toga potop, bukvalno sam bio prenerazen kakav tunnel vision je pokazao a ima 200 godina

besomucno insistiranje da bukvalno svaku loptu spusti na JOBa, bez obzira da li ovaj na ledjima ima 2,3 ili 4 igraca, potpuno ignorisanje svih ostalih saigraca sve dok ne dodje u potpuno bezizlaznu situaciju

ti igraci, ma koliko losi, imali su hektare brisanog prostora, i sigurno je da bi smo stavili jos neku trojku kao sto je ona Davidovca kada je imao 5,6 sekundi da se namesti na sut, ili da se jos neki igrac uvede u triangle pa da onda taj igrac spusti na JOB-a i verovatno mu odlepi jednog cuvara sa vrata ili ga izvuce potpuno van reketa

nije pomoglo ni to sto kolom ne moze da napravi separation za sut niti da probije do obruca pa je taj pikenrol bio potpuno osujecen posle najprostije korekcije kada su se igraci fenera nabili u farbu potpuno nezainteresovani za odbranu perimetra znajuci da ce 9/10 lopti ici na dzonija

 

e to je burazeri moji razlika izmedju dobrih, solidnih i genijalnih plejmejkera kakav je bio markus vilijams, sigurno najbolji dodavac koga je zvezda imala, koliko puta je razbijao i najbolju odbranu jednim dodavanjem, koliko je izmisljao poena iako to nisu uvek bile direktne asistencije, jednostavno isece odbranu i posle jos jednog jednostavnog pasa eto izi baketa, svi su bili ukljuceni u napad, svi su katovali i zeleli da budu ukljuceni, i samim tim dobijali samopouzdanje iz kog su izvlacili partije iznad svog objektivnog kvaliteta

to je za mene definicija plejmejkera a ne kao brat kolom koji i ne gleda ove burazere i sad mi treba da ocekujemo da oni nesto odigraju kada lopta slucajno zavrsi kod njih u 21. sekundi napada

 

Teške reči za čoveka, koji je jedini bio raspoložen za igru, pored O Brajanta. Koliko god on nije nivo MWill-a ili sličnih jedinica, u ovoj situaciji, kad smo igrali bez pleja, sa bekom Voldenom kao organizatorom, Kolom je odigrao iznad svojih mogućnosti. Jeste zabrljao par napada, ali osetilo se u igri tečnost dodavanja i prenosa lopte, čim on uđe. Ne treba ga baš toliko pljuvati. On verovatno može i više, ali u ovom trenutku ne. Zašto je doveden ovakav u Zvezdu, to treba pitati upravu i trenera. 

  • Like 17
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, VISOKOLETAC said:

Rekao bih da ih je uvek oko 50ak. Nemoj da si na kraj srca. Bolje iko nego niko, a opet ne mogu da puste sve navijace. Ja sam na primer uzeo sezonsku iako sam bio siguran da necu gledati ni jednu utakmicu. To je bila moja pomoc klubu. I sledece godine cu kupiti sezonsku.Nadam se da cemo moci uskora da se vidimo u Pioniru 🙂

 

Mogli su malo da preraspodele prijatelje kluba da mogu svi da pogledaju utakmicu uživo, a ne jedni te isti. 

Recimo kupujem sezonsku skoro 20 godina I ove sam je kupio valjda sam I ja neki prijatelj kluba i zaslužio sam bar jednu utakmicu da pogledam uživo.

Smatram da bi to bio dobar način da i klub pokaže poštovanje prema najvernijima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Baš šteta, popizdeo sam jer smo i ovako kilavi i sa ukupno 2 beka koji znaju da izdriblaju loptu između dve čeone linije a da se ne pogode u nogu mogli da dobijemo veoma loš i neubedljiv Fener. Imali smo i timski indeks dosta veći od njih, odlično suđenje, JOB-a konačno u vrhunskom izdanju i opet ništa. Kod njih ne zna se da li je bio gori De Colo ili Gudura, Lorenzo imao dosta izgubljenih lopti, jedino su Vesely i Pierre odigrali pošteno, čak nas je i protiv nas uvek neugodni Ulanovas ispoštovao, a nije bilo ni Dixona.

 

Kao što je Riđis primetio, premalo je sinoć bilo kvaliteta da se dobije. Sve počinje od organizacije napada - Walden se tu muči ma kako da ipak doprinosi, Colom je odigrao dosta solidno, rekao bih možda i na gornjoj granici mogućnosti, ali suviše ga jebe fizika. Njemu treba mnogo više i vremena i snage za ono što bi neki atletičniji igrač (praktično svaki u EL) izveo mnogo brže i efikasnije. Vidi se da zna košarku i da je pravi pnr plejmejker ali je spor, kratak i eksplozivnosti bez. Pa ipak kad on igra - imamo glavu i rep iako je tačno da su mu prve dve opcije pnr sa JOB-om i spuštanje JOB-u. Najveći problem su ove situacije kad se od Dobrića, Lazića, Kuridže, Kuzmića i sličnih (tu može i Davidovac koji je dosta izvan forme i slabo uspeva da rastereti plejmejkere sekundarnom kreacijom) očekuje da nešto urade sa loptom. Radanov je super stvarno, ali previše bi bilo očekivati da on sad redovno uzme loptu u ruke i reši, i dalje više igra iz drugog plana što je razumljivo. Imali smo neke užasno banalno prodate lopte, gde je kapiten prednjačio, bilo je nekih koje su posledica odsustva košarkaškog talenta kod njega ali i nekih koje su bile posledice bezobrazluka i ležernosti. 

 

Nadam se da će uskoro da se razreši situacija sa Hallom, da li je povređen, uvređen, bolestan, žrtva šilbovanja u najavi, šta god, jer bi uz sve mane to bolje izgledalo sa još jednim bekom koji zna da dribla loptu. Ovako smo imali maltene 35 minuta Dobrića, jeziva činjenica. Tolikom minutažom gubi i on jer se razotkrivaju njegove mane i gubi taj efekat igrača momenta, što on jeste. 

 

Ima svakako i pozitivnih pomaka i to više nego evidentnih. Za početak - nismo banda, Radanov, JOB, ideja sa Colomom. Međutim, ovaj poraz dosta boli jer je možda postojala šansa da se uhvati neki priključak sada kada dosta evroligaša oscilira.

 

O Kuzmanoviću i Plavšiću ne bih previše, Kuzmanović je debil i u to nas uverava iz meča u meč, a ne znam šta Plavšiću treba ovakva pristrasnost, doživljavao sam ga uz sve mane kao normalnog i umerenog tipa.

 

Što se publike tiče, ovo je stvarno smešno. Ne znam ko su bili srećnici u hali, ali znam da zaposleni jednog velikog sponzora idu na utakmice i to nije reč samo o nekim direktorima i rukovodiocima nego i o hijerarhijski nisko rangiranim zaposlenima. Al opet, ono sinoć je previše.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Samo sam te upozorio da ne luptaš pošto niko nije ovde izneo stav da smo izgubili zbog dva debila koji svoje lične frustracije iznose u tv prenosu, tvoje pravo je da ih voliš i podržavaš ali onda budi spreman i da dobiješ kritiku.

 

Jesi li bas siguran da ih niko nije optuzio? Da krenemo da citamo forum od trenutka kada smo ponovo mogli da pisemo na njemu? Ja ih niti volim niti podrzavam, a oni svoj posao rade kako rade. Nista bolje niti losije nego sto mi igramo kosarku ili nista gore nego sto nam je stanje u zemlji. Ja opet kazem, ako se dovoljan broj ljudi zali SK oni ce ih 100% skloniti i dovesti nekoga drugog. Sa kim bi bili zadovoljni? Srdjan je grobar od rodjenja. Neki drugi predlog? Onaj lik sa B92? Mogli bi da se roknemo kolektivno. Ilija?Njega smo sklonili zato sto je baksuz. Vidis , od svih spomenutih, jedino Plavsica ne znam i nikada ga nisam upoznao, a Kuzmanovica jedanput u zivotu. Inace Kuzmanovic je strucni konsultant i njegovo je da komentarise igrace. E sada neki od vas vide problem kako ih komentarise, ali je on osvojio par tittula kao igrac i imao solidnu karijeru, pa ko sam ja da mu sudim. Mozda, da smo dobili o njima ne bi ni pricali ili bi ih neko uzgredno pomenuo. 

Na kraju sam te zamolio da me ne vredjas, a sada mi kazes da si mi pretio. Upozoravas na sta? Sta ce mi se desiti?

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, propolis said:

 

Mogli su malo da preraspodele prijatelje kluba da mogu svi da pogledaju utakmicu uživo, a ne jedni te isti. 

Recimo kupujem sezonsku skoro 20 godina I ove sam je kupio valjda sam I ja neki prijatelj kluba i zaslužio sam bar jednu utakmicu da pogledam uživo.

Smatram da bi to bio dobar način da i klub pokaže poštovanje prema najvernijima.

Slazem se da bi to bio dobar potez. Problem je kako iskontrolisati to. Kod nas u zemlji nema sistema i verovatno  bi se odmah javile zloupotrebe i na kraju niko ne bi mogao da prisusustvuje. Moj predlog je da ljudi sa sezonskom koji su prelezali kovid mogu da dolaze na utakmice. Sigurno bi se doslo do par hiljada ljudi (a onda bi se nasao neko ko bi dao svoju sezonsku drugaru koji nije prelezao). Da smo u Nemackoj to bi uspelo, ali u Nemackoj nema ni tih 50, jer su uredjena drzava. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Jesi li bas siguran da ih niko nije optuzio? Da krenemo da citamo forum od trenutka kada smo ponovo mogli da pisemo na njemu? Ja ih niti volim niti podrzavam, a oni svoj posao rade kako rade. Nista bolje niti losije nego sto mi igramo kosarku ili nista gore nego sto nam je stanje u zemlji. Ja opet kazem, ako se dovoljan broj ljudi zali SK oni ce ih 100% skloniti i dovesti nekoga drugog. Sa kim bi bili zadovoljni? Srdjan je grobar od rodjenja. Neki drugi predlog? Onaj lik sa B92? Mogli bi da se roknemo kolektivno. Ilija?Njega smo sklonili zato sto je baksuz. Vidis , od svih spomenutih, jedino Plavsica ne znam i nikada ga nisam upoznao, a Kuzmanovica jedanput u zivotu. Inace Kuzmanovic je strucni konsultant i njegovo je da komentarise igrace. E sada neki od vas vide problem kako ih komentarise, ali je on osvojio par tittula kao igrac i imao solidnu karijeru, pa ko sam ja da mu sudim. Mozda, da smo dobili o njima ne bi ni pricali ili bi ih neko uzgredno pomenuo. 

Na kraju sam te zamolio da me ne vredjas, a sada mi kazes da si mi pretio. Upozoravas na sta? Sta ce mi se desiti?

 

baciću te lavovima za doručak😊 eto šta može da ti se desi 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Au jbt, 10 stranaca prošlo kroz klub, opet dođete u situaciju da igrate sa onako kratkom rotacijom, kao sinoć.

 

 

Inače, sa pravom ste opleli po Laziću, ali daleko od toga da je on sam kriv. Kao prvo, Radonjić je taj koji ga je ubacio i koji je izabrao taktiku "bunkera" na +6, što je baš loše.

 

Imao je Lazić i onaj faul za dva bacanja, kad nisu svirali čist faul Kolomu, na početku tog prodora.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ali kriminalnih 35 minuta za Dobrića. Čovek ne sme da igra više od 10-15 minuta, da ulazi sa klupe, odradi svoj zadatak i to je to. Juče nismo imali dovoljno bekova, pa je zato igrao toliko i pokazao sve svoje mane u minutaži koju ne zaslužuje. Neverovatan nedostatak inteligencije i spretnosti igrača, koji se bavi profesionalnom košarkom godinama. Imao je par dobrih odbrana i ukradenih lopti, ali je sve to prosuo glupim odlukama u istrčavanju kontri. Jednostavno je nespretan i ne sme da spusti loptu na parket, već samo da ćoškari i vreba priliku za šut, kada se napravi višak za njega. Na sve to, kriminalna odbrana na Lorencu u poslednjem napadu. Samo ga je ispratio pogledom.  

Edited by Ulicni basketas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Laki21 said:

oyMr3P0.png

 

IKivjG_4SdeyckCFjY6JUQ.png

 

Kapiten kapitenski.

 

Јуче баш гледао након утакмице. Након овога:

https://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=LUO&seasoncode=E2020

 

погледао  и по сезонама:

https://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=LUO&seasoncode=E2020#!careerstats

 

На страну чак и оне бодигардовске љигаве пријетње навијачима када је бранио залуталог Филипа, рекао бих да не постоји капитен са овако бедном статистиком у историји ЕЛ.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim zasto bi Radonja otpisao Halla tek tako. Dobar je defanzivac, krakat, pass first plejmejker i generalno dobar timski igrac. Nije za prvog EL pleja, ali sad ne mora ni da bude. Imao je povredu, izgubio je samopouzdanje nakon dobrog starta. Takodje, u onoj igri kod Obradovica gde nije bio najbolje uspostavljen neki sistem i odredjene uloge, Hall je tip igraca koji ce da pati najvise, svakako vise od nekog Loyda koji ce da uzme loptu i poentira.

 

Stvarno ne vidim zasto se ne bi probalo sa njim jedan period, da mu se da sansa kod novog trenera i u malo boljim uslovima za njega. To je isto moglo da se kaze za Terrya, ali ako je nesto velika razlika izmedju njih dvojice onda je to bball iq i razumevanje igre generalno.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ulicni basketas said:

Ali kriminalnih 35 minuta za Dobrića. Čovek ne sme da igra više od 10-15 minuta, da ulazi sa klupe, odradi svoj zadatak i to je to. Juče nismo imali dovoljno bekova, pa je zato igrao toliko i pokazao sve svoje mane u minutaži koju ne zaslužuje. Neverovatan nedostatak inteligencije i spretnosti igrača, koji se bavi profesionalnom košarkom godinama. Imao je par dobrih odbrana i ukradenih lopti, ali je sve to prosuo glupim odlukama u istrčavanju kontri. Jednostavno je nespretan i ne sme da spusti loptu na parket, već samo da ćoškari i vreba priliku za šut, kada se napravi višak za njega. Na sve to, kriminalna odbrana na Lorencu u poslednjem napadu. Samo ga je ispratio pogledom.  

 

jeste puno dobricevih 35 minuta, ali nije ni bilo nekih resenja. lazic je odigrao samo 8 (tacno 8 vise nego sto je trebalo), volden se povredio, jbg u problemu smo sa rotacijom bez pleja i lojda. kada se lojd vrati i kada/ako dodje taj plej unormalice se raspodela minuta i uloga. realno, radonja otkad se vratio cedi suvu drenovinu s obzirom na sve probleme u ekipi, pocevsi od startnog haosa koji je napravio sale, raznih promasaja, povreda, nespremnosti... dok se to sve poslozi prodje evroliga, valjda ce se upaliti masina do aprila-maja i aba plej ofa.

Edited by Haggard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako mislite da imamo problem sa rotacijom kada imamo 15 igraca u rosteru?

 

To sto ne koristimo igrace koje imamo to je druga vrsta problema.

 

Dobric nije primarno bek suter. Da je vise igrao na 3, a Volden do povrede na 2 mozda bi to drugacije izgledalo. 

Link to comment
Share on other sites

Nema šta da dolazi plej nego da se otkrije misterija šta je sa Hallom i zašto ne igra. Colom-Hall uz podršku Waldena, Uskokovića (pa i Loyda) je sasvim dovoljno da se izgura sezona jer "vrh EL očigledno ne napadamo ove sezone". Meni zvuči potpuno suludo tvrdnja da je Radonja došao i rekao "neću Halla" a da mu nije ni pružio šansu, tim pre što Hall ima neke kvalitete koje Radonja tradicionalno voli. Za Terrya mi je jasno da nije po njegovom ukusu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...