Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

14 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Pustaju sponzore i prijatelje kluba. Licno mislim da je mozda ok da sada puste ljude koji su prelezali virus, a kasnije i one koji prime vakcinu, ali bi sigurno kod nas doslo do nekih zloupotreba 🙂

Pustaju izgleda sve sem nas koji godinama uzimamo sezonske, danas preko 300 ljudi sigurno. Mi im dodjemo prijatelji kluba samo u julu, kad treba da se obnove karte, posle toga ko nas jebe... Sramotan odnos kluba prema nama jos jednom, mada nije da nismo navikli...  

 

 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wesley Sneijder said:

Pustaju izgleda sve sem nas koji godinama uzimamo sezonske, danas preko 300 ljudi sigurno. Mi im dodjemo prijatelji kluba samo u julu, kad treba da se obnove karte, posle toga ko nas jebe... Sramotan odnos kluba prema nama jos jednom, mada nije da nismo navikli...  

 

 

Rekao bih da ih je uvek oko 50ak. Nemoj da si na kraj srca. Bolje iko nego niko, a opet ne mogu da puste sve navijace. Ja sam na primer uzeo sezonsku iako sam bio siguran da necu gledati ni jednu utakmicu. To je bila moja pomoc klubu. I sledece godine cu kupiti sezonsku.Nadam se da cemo moci uskora da se vidimo u Pioniru 🙂

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Dobar je bio debeli. Jbg nema snage izgleda za vise od 15 minuta. Umorio se malo a vec smo malo bili provaljeni sta je treneru cilj. Jer je pocelo i utrajanje JOBa.  Mislim, kako smo se nadali dobar je.

On bi valjda trebao biti bekap play. Po meni je bolji od Halla za tu ulogu. I dalje nemamo prvog pleja. Jebiga, nama prvog pleja igra treci plej Valensije. Sta da ocekujemo?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Videli smo veceras potpuno istu igru kao sa Obradovicem do one utakmice sa Efesom gde nas je prvi put neko rasrafio za zivotom. 

 

Daju nam se celu tekmu a mi nikako da prelomimo. Vec vidjeno i sa bivsim trenerom. Neko rece da se vidi promena sa novim trenerom, ja ne videh bas nista u odnosu na period do Efesa. Radonjic je napravio katastrofalnu gresku kada je na 3 slobodna bacanja uveo Lazica i Koloma a izveo Voldena. Kasnije videh da je Volden ipak nesto povredjen i da je morao van, ali smo videli da je Kolom potpuno nemocan protiv ovog tima Fenera, i da sem sto je kao i inace bio neverovatna rupa u odbrani, je gubio lopte u napadu kao pocetnik i brljavio sa ball handlingom i nekim prostim dodavanjima. Igra sa njim nam je bila u potpunom kanalu pa je potpuno nejasno zasto nije probao sa Uskokovicem. O Lazicu ne treba trositi reci jer je o njemu sve vec receno. Bukvalno nas je Radonjic kostao meca sa te 2 izmene na 7 razlike do kraja, plus ponovni izostanak srece. 

Edited by mmajstor
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Bezveze je da se Radonja krivi za rotacije koliko god da je bio uzasan nas napad u 2. pol, kada smo na spoljnim pozicijama imali samo:

Dobric, Radanov,

Davidovac, Lazic,

Horor

Na pleju imamo nespremnog Koloma koji ulazi u crveno kad odigra 5+ minuta u kontinuitetu i Voldena koji se povredio.

U reketu drvo Kuzmica i drvosecu Kuridzu.

Prosto neverovatno da smo bili u egalu kada se pogleda.

Opet steta, bice bolje kad se kompletiramo.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vlada_79 said:

Dobar je bio debeli. Jbg nema snage izgleda za vise od 15 minuta. Umorio se malo a vec smo malo bili provaljeni sta je treneru cilj. Jer je pocelo i utrajanje JOBa.  Mislim, kako smo se nadali dobar je.

On bi valjda trebao biti bekap play. Po meni je bolji od Halla za tu ulogu. I dalje nemamo prvog pleja. Jebiga, nama prvog pleja igra treci plej Valensije. Sta da ocekujemo?

Nece moci da utrajaju JOBa kada se bude vratio Lojd.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cavani said:

Bezveze je da se Radonja krivi za rotacije koliko god da je bio uzasan nas napad u 2. pol, kada smo na spoljnim pozicijama imali samo:

Dobric, Radanov,

Davidovac, Lazic,

Horor

Na pleju imamo nespremnog Koloma koji ulazi u crveno kad odigra 5+ minuta u kontinuitetu i Voldena koji se povredio.

U reketu drvo Kuzmica i drvosecu Kuridzu.

Prosto neverovatno da smo bili u egalu kada se pogleda.

Opet steta, bice bolje kad se kompletiramo.

 

 

Naravno da nije bezveze. 

 

Zasto si izostavio Uskokovica iz rotacije? Ono je horor sta je odigrao Kolom veceras. I zar mora Lazic da odigra zadnjih 5 minuta... koga za to da krivimo? 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

Naravno da nije bezveze. 

 

Zasto si izostavio Uskokovica iz rotacije? Ono je horor sta je odigrao Kolom veceras. I zar mora Lazic da odigra zadnjih 5 minuta... koga za to da krivimo? 

Uskokovic ce kod Radonjica igrati kada bude naucio odbranu.

Za Lazica mozes da krivis Covica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Rekao bih da ih je uvek oko 50ak. Nemoj da si na kraj srca. Bolje iko nego niko, a opet ne mogu da puste sve navijace. Ja sam na primer uzeo sezonsku iako sam bio siguran da necu gledati ni jednu utakmicu. To je bila moja pomoc klubu. I sledece godine cu kupiti sezonsku.Nadam se da cemo moci uskora da se vidimo u Pioniru 🙂

Ma da je 50ak, 100ak ne bi bio nikakav problem, sponzori, uprava... Ovo je bezobrazluk, ako vec pustaju 300 ljudi, mada je verovatno bilo i vise danas, u halu, mogli su svaku utakmicu po 10 sezonaca random da izvuku. 

 

Sto je najgore, kupicu i ja sledece godine, kao i prethodnih 10. Zato se ovako i ponasaju prema nama, jer znaju da cemo opet doci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vlada_79 said:

Da proba Uskokovica? Palanackog pleja. Pa i on je ogromna rupa u odbrani. Nije meni uopste cudo sto ga Radonja nije probao. Potpuno se slazem sa njim zbog mladjanog Uskoka.

 

Sve ste to isto pricali iz Radanova, pa kad ste videli u praksi da se to drasticno razlikuje od onoga sto ste pricali onda ste najednom preokrenuli pricu. 

 

Ako vidis da se plej onoliko muci da vodi loptu i da napravi prosto dodavanje, o organizaciji napada da i ne govorimo, koliki problem moze da ti napravi ako probas sa drugim plejem kojeg imas na klupi a koji nista losiji nije u odbrani? Ovaj je napravio 4 izgubljene lopte i drznuo se cak da uzme poslednji sut, a cak i Lazic je kontao da je u kanalu gorem nego on. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vlada_79 said:

Da proba Uskokovica? Palanackog pleja. Pa i on je ogromna rupa u odbrani. Nije meni uopste cudo sto ga Radonja nije probao. Potpuno se slazem sa njim zbog mladjanog Uskoka.

Cini mi se da ga je probao protiv Igokee i to nije izgledalo lepo. Radanov je zauzeo jedno mesto za mladog i to je to. Uskokovic ima malo minuta ove godine i sada je na njemu da jos vise radi i unapredi igru u odbrani, kako bi mogao sledece godine da juri to mesto.

1 minute ago, Wesley Sneijder said:

Ma da je 50ak, 100ak ne bi bio nikakav problem, sponzori, uprava... Ovo je bezobrazluk, ako vec pustaju 300 ljudi, mada je verovatno bilo i vise danas, u halu, mogli su svaku utakmicu po 10 sezonaca random da izvuku. 

 

Sto je najgore, kupicu i ja sledece godine, kao i prethodnih 10. Zato se ovako i ponasaju prema nama, jer znaju da cemo opet doci.

Meni su rekli ljudi koji su tamo bili 50ak. Nudili su i meni, ali necu da idem iz principa, posto ne mislim da je u redu da se u ovom trenutku ide na utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Šteta za poraz, jeste košarka bila uglavnom ružna ali mi u trenutnim okolnostima svakako nismo mogli da odigramo utakmicu koja će biti i dopadljiva i da imamo šanse da je dobijemo.

Jednostavno premalo košarke i znanja u ovakvom rosteru, dva igrača (MJK i Lazić) koja samo slučajno mogu da daju kos, dva (Rit i Uskoković) nedovoljno zrela za ovaj nivo osim za neke specijale, dva (Kuzmic i Dobric) koja su ofanzivno maksimalno ogranicena i u mnogim segmentima ispod proseka, jednim nedovoljno fizički spremnim, jednim (Davidovac) koji luta i nije u formi poslednjih mesec dana, Voldenom koji je pod ogromnim teretom, igra na poziciji koja mu nije jača strana i uz to se pritom povredio... To može da radi i da se ovi nedostaci sakriju u sistemu koji radi poprilično dobro. To je Radonjić i počeo da pravi ali je prosto večeras nedostajalo malo materijala, tj barem još jedan bek koji ume da spusti loptu na parket, da je prenese sigurno na protivničku polovinu i napravi najjednostavniji pas. 
Da ne bude da je i Radonja bezgresan omašio je i on sa ubacivanjem kapitena na +7, mada verujem da bi u tom trenutku uveo Voldena da je bio u stanju da igra. Na početku drugog poluvremena je već morao svesno da žrtvuje malo minute bez gotovo ikakve potentnost i u napadu ne bi li sačuvao Koloma za završnicu, naročito ukoliko smo imali problem sa povredom Voldena. Tu je zapravo najveći problem što je Dobrić neupotrebljiv sa loptom u rukama...

 

Na kraju, ukoliko se utakmica sagleda generalno kao celina, mislim da ima pozitivnih stvari i da nastavljamo da napredujemo. Jeste bilo dosta izgubljenih lopti (iz prethodno pomenutih razloga) i jesu povremeno “oči krvarile” ali više nismo banda koja igra indijansku košarku, uglavnom postoji neki smisao, neka ideja i strpljenje u napadu. To najbolje pokazuje i partija JOBa. On je individualno i malo pre odlaska Obradovića igrao bolje ali sto se tiče timske košarke ovo veceras je bilo vrhunski. Radio je sve radnje, pri kraju prvog poluvremena je bio istovremeno najbolji strelac, skakač i asistent tima, a imao je do kraja i neke blokade. Čini se da smo, tj da je DR počeo da mu nalazi pravu ulogu, pravu meru a i počela je da se javlja odlična saradnja Kolom - O’Brajant. 
Sa Radanovim je vecerasnja utakmica naznaka, i nadam se potvrda, da više nije samo isprobavanje koliko može i bljesak već sistemsko uvodjenje u ozbiljnu rolu. 
 

Lično postajem opušteniji po pitanju daljeg nastavka sezone, pre svega ABA lige a onda i domaćih trofeja. Kada se vrati Lojd i kada Radonjić ozbiljnije uvede Noka u rotaciju biće to još bolje, a ako dobijemo pleja, bio to Hol ili neko drugi, nema zime. 
 

P.S: Ako mi je iz nekog minimalnog razloga malo lakše pao poraz to je jer je Lorenzo poklopio ona dva bezobrazna beskičmenjaka, neko bi rekao karma...

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, mmajstor said:

 

Sve ste to isto pricali iz Radanova, pa kad ste videli u praksi da se to drasticno razlikuje od onoga sto ste pricali onda ste najednom preokrenuli pricu. 

 

Ako vidis da se plej onoliko muci da vodi loptu i da napravi prosto dodavanje, o organizaciji napada da i ne govorimo, koliki problem moze da ti napravi ako probas sa drugim plejem kojeg imas na klupi a koji nista losiji  ije u odbrani? Ovaj je napravio 4 izgubljene lopte i drznuo se cak da uzme poslednji sut, a cak i Lazic je kontao da je u kanalu gorem nego on. 

 

Da da...U istoj recenici dugogdisnji najveci nas talenat i sjajni atleta Radanov i mladjani Uskok, koji se nije primecivao ni u FMPu. Dobio je i Uskok sansu u EL ali ono sto je pokazao je po meni mizerno, sveukupno gledano sa obe strane terena. Uopste mi ne izgleda talentovan.

Edited by Vlada_79
Link to comment
Share on other sites

Ma najbolje nista da ne proba, cak i kada ti se postojeci plej raspada na terenu sto nas je na kraju i kostalo pobede uz Lazicevu minutazu. 

 

A i pre svega pricate neistine. Prvi debi Uskokovica u EL je bio sasvim pristojan, protiv FMP jos bolji. Naravno da ce takav igrac igrati toplo hladno i da se ne moze ocekivati da na svakoj utakmici bljesne, a protiv Igokee ne zna se ko je bio gori i po tome niko od njih ne bi trebalo da dobije minitazu. U ovakvim situacijama nema sta da se razmislja - imas skracen roster zbog povreda i treba da koristis sve igrace koji su ti na raspolaganju i da im raspodelis minutazu u skladu sa tim ko se najbolje oseca na terenu. Nista ali nista nas ne bi kostalo da je pruzio nekoliko minuta Uskokovicu da se vidi kako bi to izgledalo, jer losije od onoga sta je radio Kolom tesko da bi moglo da bude. 

 

11 minutes ago, Cavani said:

Da se Volden nije povredio on i Kolom bi zatvorili poziciju pleja. Ovako bi bilo neozbiljno ocekivati da udje Uskokovic prvi put u igru pet minuta pred kraj, pogotov sto smo poveli tada +7. 

 

To da, samo je nebulozno da Voldena koristis iskljucivo na 1 kada je Lojd odsutan. Trebalo je ranije da ga ubaci a ne da preoptereti i Voldena i Dobrica sa minutazom i onda se desi ovo sto se desi. 

 

Mi valjda imamo roster od 15 igraca da bi krpili ovakve situacije. Ali izgleda da je to samo na papiru. 

 

9 minutes ago, Vlada_79 said:

 

Da da...U istoj recenici dugogdisnji najveci nas talenat i sjajni atleta Radanov i mladjani Uskok, koji se nije primecivao ni u FMPu. Dobio je i Uskok sansu u EL ali ono sto je pokazao je po meni mizerno, sveukupno gledano obe strane terena. Uopste mi ne izgleda talentovan.

 

Pa eto onda uzivaj u ovom talentu Koloma i Lazica i izgubljenim utakmicama koje su bile dobijene.... ne znam sem toga sta bi ti drugo rekao. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Meni su rekli ljudi koji su tamo bili 50ak. Nudili su i meni, ali necu da idem iz principa, posto ne mislim da je u redu da se u ovom trenutku ide na utakmice.

Na slikama izgleda da ima vise, bar 300. Nebitno, debilno je sto nas ne puste bar 1000  u halu, jer su kaficii, trzni centri puni, na Kopu i Zlatiboru ne moze da se prodje od guzve, bioskopi rade, sve moze sem na utakmicu izgleda...

 

Svaka ti cast sto ne ides iz principa, ja bih otisao odmah. 😁

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vlada_79 said:

 

Ta utakmica se ne racuna. Prijateljska.

 

Jebo te Lazic, njega niko nije ni hvalio, niti je na istoj poziciji sa Kolomom.

 

Da je Uskok igrao pleja, Volden je mogao da se prebaci na dvojku, Dobric/DeDa trojku pa bi samim tim Laza imao manju minutazu. Ali ti izgleda problem sa talentom pominjes samo kod Uskoka a za Lazica ti to izgleda uopste nije argument

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wesley Sneijder said:

Na slikama izgleda da ima vise, bar 300. Nebitno, debilno je sto nas ne puste bar 1000  u halu, jer su kaficii, trzni centri puni, na Kopu i Zlatiboru ne moze da se prodje od guzve, bioskopi rade, sve moze sem na utakmicu izgleda...

 

Svaka ti cast sto ne ides iz principa, ja bih otisao odmah. 😁

Pisao sam vec da su mi dva bas bliska prijatelja u bolnici i bili su bas zivotno ugrozeni.. Jedan od njih je vec mesec i po dana tamo, drugi je krace, ali je on neko sa kim idem na sve utakmice. Njima je bolje i nadam se da ce uskoro izaci odande, a ima vremena ici cemo ponovo na utakmice, vazno je da svi budemo zivi i zdravi. Ja mogu da odgovaram samo za sebe i mislim da je pogresno sto je sve to puno, a kazem znam ljude koji sada isto misle i najradije bi da budu kuci sa svojim familijama za praznike.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Da je Uskok igrao pleja, Volden je mogao da se prebaci na dvojku, Dobric/DeDa trojku pa bi samim tim Laza imao manju minutazu. Ali ti izgleda problem sa talentom pominjes samo kod Uskoka a za Lazica ti to izgleda uopste nije argument

 

 

Da, prevideo sam ta moguca pomeranja od pleja do centra. A Lazica ipak smatram talentom.:smiley5:

 

A mozda sam i bot porodice Covic cim ti nisam napomenuo da je Lazic karatista u dresu kosarkasa.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Vlada_79 said:

 

 

12 minutes ago, Vlada_79 said:

Da, prevideo sam ta moguca pomeranja od pleja do centra. A Lazica ipak smatram talentom.:smiley5:

 

A mozda sam i bot porodice Covic cim ti nisam napomenuo da je Lazic karatista u dresu kosarkasa. 

 

Nisi bot, samo nisi konzistentan. Fale nam bekovi, a ti za opravdavanje nekoriscenja Uskoka koristis argument da na bazi od 3 pruzene mizerne sanse (gde fmp ne treba da racunamo) ne treba da ga probamo posto je netalentovan, cak i ako se Kolom i Laza raspadaju na terenu - zakljucak je da su oni korisniji cak i kada se raspadaju jer su valjda talentovaniji.

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, VISOKOLETAC said:

Nisam siguran da su Plavsic i Kuzmanovic krivi za poraz, a ovde sada izgleda preovladava ta konstatacija. Prenosi su isti godinama. Meni na primer vise smeta novinarka koja intervjuise igrace na strasno losem engleskom. Pre koji mesec je rekla, a napisacu po Vuku da bi shvatili, blek livz meter. Ne znam ko je ona i koga je i kako zaduzila, ali ako vec pisemo o TV prenosima, eto, to meni smeta.

Nisu krivi.Ali su prizivali karmu onako komentarusuci Lorenza.

 

Jbt,

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...