Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Uvijek kad krene priča o Vilijamsu dobija se jedna lepeza mitoloških, metafizičkih i religijskih elemenata. Donio je pobjedničku auru, duhovno uzdigao Jovića, itd. Možda se Radonjiću javljao te sezone u snovima njegov glas i govorio mu koji potez da povuče u pripremi meča, nešto kao Herviju Kajtelu glas Božji u filmu Meen Streets. Išao je još u Gimnaziju da pravda časove tada mladom Luki Mitroviću, Laziću je kamionom dovozio drva za zimu. Uveče se oblačio u kostim i spašavao ljude zajedno sa Renatom Grbićem. Sve je to moguće, ali ono što je na terenu pokazao nikako nije dovoljno da bude označen kao najbolji stranac, previše ima tu objektivnih razloga koji ne dozvoljavaju takvu klasifikaciju.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Losmi17 said:

Markus mozda nije ni u top 3 stranca u Zvezdi, a ne najbolji.

Al dobro, to je klasicno romantizovano gledanje i umiranje u lepoti.

Realno ovo je trolovanje ili provociranje...u svakom slučaju banovina po meni.

 

Šalim se malo, ali vojma oca markus the chosen one nije u top 3...nego ko je? Digao nas je na vrhunski nivo sa nekog EC nivoa, plus je sahranio koga je trebalo....sta je trebalo da sagradi halu?

  • Like 8
  • Thanks 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Po recima jednog naseg ex igraca koji se naigrao sa mnogim zvezdama i majstorima Markus Vilijams je najveci mamojeb sa kojim je imao priliku da deli parket. 

Kaze taj na treningu sta je radio (kad je hteo da trenira) to je nevidjeno a na utakmici je publika imala prilike da vidi. 

 

 

Markus je igrac koji je u top16 imao oko oko 7 ppg iz igre uz tragicne procente. Covjek jeste umjetnik sa loptom i jako atraktivan za gledanje pri tom je kul lik ali meni sigurno nije najbolji Amer kog sam gledao u Zvezdi, pitanje i za top3. 

 

Ona serija u plej ofu protiv kkp jeste bila brutalna ali bilo je igraca u toj ekipi koji su citavu seriju vukli. Ne treba sad praviti od toga nesto mitsko. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Uvijek kad krene priča o Vilijamsu dobija se jedna lepeza mitoloških, metafizičkih i religijskih elemenata. Donio je pobjedničku auru, duhovno uzdigao Jovića, itd. Možda se Radonjiću javljao te sezone u snovima njegov glas i govorio mu koji potez da povuče u pripremi meča, nešto kao Herviju Kajtelu glas Božji u filmu Meen Streets. Išao je još u Gimnaziju da pravda časove tada mladom Luki Mitroviću, Laziću je kamionom dovozio drva za zimu. Uveče se oblačio u kostim i spašavao ljude zajedno sa Renatom Savićem. Sve je to moguće, ali ono što je na terenu pokazao nikako nije dovoljno da bude označen kao najbolji stranac, previše ima tu objektivnih razloga koji ne dozvoljavaju takvu klasifikaciju.

Paš zbog onoga na terenu Markus je najveci madjionicar kojeg sam gledao u Zvezdi i na ovim prostorima. Mislim da nikada jedan igrac ovde nije igrace tako cinio boljim... Plus je bio magija sa loptom, plus je znao da zatrpa protivnika... Markus je goat.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Obi-Wan said:

Realno ovo je trolovanje ili provociranje...u svakom slučaju banovina po meni.

 

Šalim se malo, ali vojma oca markus the chosen one nije u top 3...nego ko je? Digao nas je na vrhunski nivo sa nekog EC nivoa, plus je sahranio koga je trebalo....sta je trebalo da sagradi halu?

Niti nas je digao sa EC nivoa na EL niti je ikoga sahranio.

U 4 tekmi te serije maltene jedino vredno pomena su ta 17 poena.

I kako je sezona odmicala, sve vise je padao.

Uvek bih izabrao Jovica. Efektivnost uvek pre estetike.

Zlocin i za ban je napisati da je on junak serije pored Djenke i Kaline.

Edited by Losmi17
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Vazda smo se mi ciganjerosi lozili na te romantike, sa estetikom i umiranju u lepoti izvodjenja tih poteza. Obicno su to stara vremena i za danasnje vreme to tesko prolazi na najvisem nivou. Danas je to brzina, eksplozivnost, lucidnost, standardna forma svega toga. Markus je bio stvarno znalac ali vrlo sporadican. Imao je Kvinsi blage rupe u formi ali energiju i zelju da izdominira pred publikom uvek. Mislim da ga se recimo komsiluk bas plasio kao nekog bauka koji moze lako  isporuciti 25+  u odnosu na Markusa, koji ipak, pre nece tako nesto isporuciti, nego sto hoce.

 

Napisace neko, a sta sa asistencijama Markusa. Ali Kvinsijeva monstruozna zakucavanja su tek dizala ekipu a ulivala strah protivnicima.

Edited by Vlada_79
Link to comment
Share on other sites

Iskreno baš mi je smešno da o tome polemišem sa bilo kim, a iskreno dosta neočekivano sa ljudima koji generalno poznaju košarku.

 

Lako je "kurciti" se sa Markusom u ekipi, aj neka ti drugi igraci naprave nešto bez takvog pleja. Zamislite sta bi prime Markus radio sa ovom ekipom, a ovako proslavljamo koseve ko golove bezmalo.

 

Markus esencija svega onoga što je KKCZ, talenat, magija, privlačnost, drskost, šarm, mangupluk, fer plej, umetnost, pobeda, hrabrost, ludost. 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:


preterujes
a sve radi guranja neke teze koja je od starta vrlo labava
stvarno nema nikakve potrebe da se izokola pljucka po toj qmill sezoni kod nas
dominacija kao takva

Verovatno preterujem, posto stvarno obozavam Kvinsija i mislim da je on sam kriv sto nije postao igrac kakav je mogao da bude. Cak sam gledao Makabi u zelji da odigra sto bolje, a to nikada nisam radio zbog nekog igraca.

Ovde se povukla rasprava kako je on sam dobio sve utakmice, a ja vidis mislim da je tim zasluzan za ono sto je postigao te sezone i to je moja teza, pa ne mislim da je labava.

Mogli su na primer da ga svi izbojkotuju i onda bi imali igru kao pre mesec dana. Mnogo je zasluznih za tu godinu, a on ih je predvodio.

Simonovic je metafora sta sve moze pojedinac u dobrom timu. Cak i solidan kosarkas da bude vrhunski.

Markus ili Kvinsi ili neko treci. Svako ima svog omiljenog igraca i ne treba oduzimati to nikome prepiranjem ko je bolji. 

Sto se tice plejeva ocigledno ce to da bude ili neko iz Amerike(a kako je krenulo veceras mozda ce sada mnogi ovamo 🙂 ) ili neko iz Eurokupa, sto znaci neko kao Hol(ili dobar ubod ili propast). U svakom slucaju, posto je Barselona pokupila Vestermana, Fener i Real jurili Ertela, izgleda da za sada nema leba preko bare pa cemo videti.

Na kraju, a mozda sam trebao na pocetku.

Hristos se rodi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da bacim jedan podsetnik da se za Rochestija posle 10ak EL tekmi u prvom mandatu pisalo da je najbolji plej koji je igrao kod nas...i to od ozbiljnijih forumaša na ex forumu : )

Igrao skoro bez zamene taj period, ubacivao 20ak poena Barsi, Makabiji, Oliju, Realu...i onda crk'o oko Nove godine i posle nije bio toliko dobar kao na početku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sva ova diskusija me navela na razmisljanje. I mislim da je vreme da izglasamo tim prethodne decenije.

 

Idemo od sezone 2010/2011 pa do ove. Izlistao sam igrace. Zaboravio sam neke koji su manje igrali, pogotovo na pocetku decenije. Ali ti ionako nisu bitni. 

 

Nekoliko smernica za odabir: 

  • Razvrstao sam ih po pozicijama kako vec jesam, nemojte to da vas spreci da ih pomerite ako zelite - vi ste selektor pa imate pravo da igrate "small ball" ako zelite. 
  • Ne morate da birate iskljucivo po ucinku u Zvezdi vec i po tome sta su ti igraci generalno uradili u svojoj karijeri, kakvo ime su napravili. Npr. Micic je prestigao Jovica po overall kvalitetu, ali Jovic je tata za njega ako gledamo samo ucinak u Zvezdi. Tako da ja nekako sentimentalno biram Jovica ispred Micica. 
  •  Izaberite 15 igraca (jer je nemoguce izabrati 12) 😄 

  • Ako zelite, a bilo bi lepo, obrazlozite svoje pikove. 

  • Bonus izbor - izaberite i najlosiju ekipu 😄 (za ovo dodajte slobodno igrace koje sam izostavio sa liste)

 

Evo liste igraca. 

PG

 Colom

 Hall

 Uskokovic

 Rochestie

 L.Brown

 Lucas

 Covic

 Ragland

 Radicevic

 Ennis

 Jovic

 Wolters

 Rebic

 Micic

 Mekel

 Williams

 Nelson

 Cvetkovic

 Rakocevic

 Radivojevic

 B.Popovic

 Bakic

 

SG
 Walden
 Loyd
 Radanov
 Jenkins
 Punter
 Baron
 Nenadic
 Rivers
 Feldeine
 Rakicevic
 Guduric
 Kinsey
 R.Thompson
 Blazic
 Lypovyy
 Nedovic
 Milutinovic
 

SF
 Davidovac
 Dobric
 Lazic
 Perperoglou
 Keselj
 Dangubic
 Simonovic
 Lazarevic
 Scott
 Almond
 Thomas
 Morrison
 

PF
 Jagodic-Kuridza
 Simanic
 O'Bryant
 Gist
 D.Brown
 Faye
 Jankovic
 Mitrovic
 Tejic
 Bjelica
 Miller
 Kalinic
 Dragicevic
 Radenovic
 Subotic
 Savovic
 Lesic
 Marsh
 Marinkovic
 

C
 Reath
 Kuzmic
 Nnoko
 Terry
 Jovanovic
 Ojo
 Stimac
 Ristic
 Zirbes
 Antic
 Lessort
 Apic
 D.Thompson
 Nastic
 Schortsanitis
 Marjanovic
 Katic
 E.Brown
 Samardziski
 P.Popovic
 Nikolic
 Ilic
 

 

 

Mojih Top15: 

Spoiler

PG:  Jovic, Williams, Rakocevic

SG:  Loyd, Jenkins, Guduric

SF:  Lazic, Perperoglou, Simonovic
PF: Mitrovic, Miller, Kalinic

C Kuzmic, Zirbes, Marjanovic
 

Gledao sam da imam domace igrace na svakoj poziciji, barem po jednog (ili ako racunamo Djenku sa srpskim pasosem onda po 2). 

Da, ubacio sam Lazica i SImonovica, likove koje bi danas najradije videli van 12 ali oni u svom prajmu su bili bas bitni srafovi u sistemu, i znacili su itekako uspesima Zvezde. 

I gledao sam da igraci po pozicijama bas budu raznovrsni, da se dobije jedna ogromna dubina sastava. 

 

Mojih Bottom15:

Spoiler

Za najlosiji tim, koji bih odrobijao da moram da ih gledam uzivo, biram:

PG: Mekel, Lucas, Radicevic

SG: Rakicevic, Lypovyy, Milutinovic
SF: Keselj, Almond, Scott

PF: D.Brown, Bjelica, Jankovic

C :  Nastic, Schortsanitis, Samardziski

 

Da, secam se da je bilo Balabana, Drce, i ostalih kvazi kosarkasa ali jbg, nisam sve mogao da stavim u listu a iz liste sam birao... 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Markus je bio smekercina, provlacio je lopte gde niko nije verovao da ce proci, sipao kad je bilo najpotrebnije. Sune trojku ili spoji igraca sa kosem i slozi onu njegovu 'ko je prdnu facu'. Ima i ona slika kad muceni Tepic pokusava da mu ukrade loptu i njegova bitch please faca, sprdao se kad je bilo gusto.

Za Kvinsija se secam one ludacke blokade protiv Himkija u Pioniru, kada sam viknuo pusti ga budalo jer sam mislio da ide 2+1, medjutim on je spustio roletnu. Tad se i Rebic omrsio na Todorovicu, jedan od vecih wtf momenata.

A i riba mu nije bila losa, kad smo kod Kvinsija.

 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo. Evo mojih 15, ne po tome kakvi su bili i koliko su zaduzili Zvezdu vec koliko su dobri kao igraci :

PG: Williams, Rakocevic, Jovic

SG: Loyd,Punter,Kinsey

SF :Perperoglou,Morrison,Simonovic

PF: Miller,Kalinic, D.Brown(ne kad je igrao kod nas).

C :  Kuzmic, Marjanovic,Gist

 

Najlosijh 15 stvarno ne bih i jos jednom hvala Kooineeperk na trudu.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo i mojih 15, isključivo po učinku i značaju za CZ:

 

PG: Nelson, Williams, Jović

SG: Rakočević, Jenkins, Gudurić

SF: Thomas, Kalinić, Lazić, 

PF: Mitrović, Miller, Simonović

C:   Marjanović, Zirbes, Kuzmić

 

Očigledno je da nisam izabrao neke od ozbiljnih kandidata iz trenutnog sastava (Loyd, Walden, JOB) iz prostog razloga što su u Zvezdi vrlo kratak period i što tek treba da vidimo šta će nam doneti.

 

Admiral je tu, bez obzira na diskutabilnu plejmejkerku veštinu, zato što je bio pravi vođa i zato što je nekako nagovestio ono što će se desiti narednih sezona.

 

Omar Thomas je bio ubica od igrača i hvala @Kooineeperk što nas je podsetio na njega, a i na sve ostale.

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

PG:Vilijams, Jović, Nelson                       SG:  Gudurić, Đenka, Tarens Kinsy           SF:  Tomas, Blažić, Simonović                  PF: Kalinić, Miler, Mitrović                         C:Bobi, Cirbes, Kuzmić                          za pokazano u Zvezdi ! 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Mojih 15:

 

PG: MWill, Jovic, Nelson

SG: Jenkins, Baron i Gudura

SF: Lazic, Perperoglu, Simonovic

PF: Miller, Kalinic, Luka

C Bobi, Zirbes, Kuzmic 

 

Loyd vidjecemo dal cemo sta uzeti sa njim. Brown je bio kratko. 

Kinsey i Jaka teska srca ostavljeni van.

PG, PF i C je bilo lako izabrati. Sto je @Kooineeperk napisao, Lazic i Simonovic u svom prime su bili bas bitni igraci.

 

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...