Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

@VISOKOLETAC Principijalno se slazem, ali karakterizacija da smo ih prebili ne stoji. Igrali smo vrhunsku i nimalo grubu odbranu. Jednostavno, ekipa je koncipirana na atleticizmu, sve smo zatvarali i postizali brdo poena iz kontri, a imali smo samo jednog igraca koji nije peglao odbranu, Williamsa. To sto je evroliga donela odluku da je sad gomila kontakata nesportska licna je glupost. Prekidanje kontri faulom je normalna stvar u kosarci i ni u kom slucaju nije nesportska greska. Na napadacu je da se na vreme oslobodi lopte pre faula.

 

A da Obradovica ne treba terati se slazem. Mi postizemo rezultate u skladu sa mogucnostima. Za sada sezona tece ocekivano.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

pa pise se ovde da nam s njim u petorci odbrana uvek puca i kako protivnik uvek koristi njega kao najslabiju kariku, a nije prvi put da stizemo prednost dok je njegov efekat na igru nepostojeci : D 

 

Podelio je nekoliko smislenih lopti, igra počela da dobija neku ideju sem daj loptu Lojdu/OBrajntu, ovi mašili otvorene šuteve. To je sve što se desilo. Još jedan dokaz da treba kršten plej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Ta 'ratnicka' kosarka za sada daje solidne rezultate Bayernu, davala je i Zalgirisu prethodnih sezona. Sve dok ne stave mrezu na pola i kosarka se ne pretvori u sutiranje trojki sa svoje polovine takva igra nece izaci iz mode jer je kosarka kontaktni sport.

 

Sto se tice pravila o nesportskoj, to nema veze sa nama vec se ide u korak sa NBA-om, a pravilo je uvedeno pre sezone 2016/17 kada smo igrali nikad bolju odbranu i generalno kosarku. Cak smo se mi medju najbrzima navikli na to pravilo i pravili vrlo malo tih faulova u kontri. 

 

Sto se tice treceg pasusa, poredjenje 9. i 14. mesta i generalno sezone 16/17 sa 17/18 je samo po sebi smesno, a izjednacavanje tih sezona recenicom da se ni u jednoj nismo plasirali u top8 je skandalozno.

 

Nakon svega recenog, nisam siguran ni da bi sa Radonjom sve bilo bajno, kao sto nisam za to da se najuri Sale. Mislim da mu treba dati bar ovu sezonu celu jer nama ocajnicki treba neki kontinuitet. Ipak, ne mogu da kazem da nisam ocekivao vise. Ne svidja mi se doselekcija ekipe, tipovi igraca koji su se doveli, koji igraci su se doveli, kako vodi utakmice, kako (bezidejno) igramo i najvaznije kako (mi se cini) ne napredujemo iako je sezona uveliko pocela.

Nikada nisam ni napisao da je 9. i 14. mesto isto i ne poredim ih osim u tome da ako se uzme u obzir veliki broj forumasa koji ovde pise, to verovatno okarakterisao sada kao neuspeh, posto se jelte nismo plasirali u top 8, a ipak se to 9. mesto kuje u zvezde. Naravno to je do utiska i navijanja i pobeda u nizu. Opet svi pisu o tome kako je bilo tada, a kako sada, sto bi rekao uncle Albert ,,during the war". 

 

Nisam mislio nista lose nego me malo nervira to stalno uporedjivanje sa Radonjicem. Da li bi to znacilo da ako Sale uzme 3 ABA lige i 3 prvenstva bez da se plasira u 8 u Euroligi da ce imati isti uspeh kao Radonjic? Naravno da ce to zavisiti od igre koju pruzamo i utiska, a ne od statistike.

Sto se nesportske tice, mozda sam pogresio oko sezona i provericu to, ali sto se tice priblizavanja sa NBA to ne stoji, jer se te stvari tamo ne sviraju i igracima koji dodju iz Amerike je tesko da se priviknu na to pravilo.

Na kraju, dozvoli da se ne slazemo oko odbrane koju igraju Zalgiris i Bajern, jer smo mi igrali mnogo bolju odbranu. To koliko je oni dobro igraju videcemo na kraju sezone, posto je Zalgiris u slobodnom padu, a Bajern igra losije nego na pocetku, pa su morali da dovedu jos dva igraca(znas kako kazu, lepota je u oku posmatraca, jer da smo mi doveli Gista umesto O`Brajanta mislim da bi brisali forum od govana).

 

Tek smo u prvoj cetvrtini sezone i imacemo jos puno razloga za nerviranje i slavlje. Ima toliko utakmica da sam poceo da kriziram cim posle dva dana ne mogu da gledam omiljeni tim.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Nisam mislio nista lose nego me malo nervira to stalno uporedjivanje sa Radonjicem. Da li bi to znacilo da ako Sale uzme 3 ABA lige i 3 prvenstva bez da se plasira u 8 u Euroligi da ce imati isti uspeh kao Radonjic? Naravno da ce to zavisiti od igre koju pruzamo i utiska, a ne od statistike.

 

Ne bi značilo, pošto smo sa Radonjićem igrali Top 8 EL, to bi kao navijač Zvezde valjda morao da znaš... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Guru said:

 

Ne bi značilo, pošto smo sa Radonjićem igrali Top 8 EL, to bi kao navijač Zvezde valjda morao da znaš... 

Onda verovatno nisam navijac Zvezde, posto se to tada nije zvalo top 8 nego cetvrtfinale, jer je bio drugi sistem takmicenja. I nisam hteo da se raspravljam vec da pokazem kako mnogi nisu ni fer ni realni kada komentarisu ovde. 

11 minutes ago, Vamos Laki said:

Ja racunam cak i 2. Jer ono iz 2017 je bilo sve ne samo regularno.

Al dobro, bilo pa proslo.

Sami smo krivi za to. Bilo je normalno da ce turci da petljaju, a Joviceva povreda nas je ukanalila. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Onda verovatno nisam navijac Zvezde, posto se to tada nije zvalo top 8 nego cetvrtfinale, jer je bio drugi sistem takmicenja. I nisam hteo da se raspravljam vec da pokazem kako mnogi nisu ni fer ni realni kada komentarisu ovde. 

 

Zvanicno se zove playoff i sad i zvalo se i pre. 

Top 8 se nezvanicno zove sad, a zvalo se i ranije, a ujedno je i cetvrtfinale i sad i tad : D

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Zvanicno se zove playoff i sad i zvalo se i pre. 

Top 8 se nezvanicno zove sad, a zvalo se i ranije, a ujedno je i cetvrtfinale i sad i tad : D

 

Tada se igralo po grupama i zvanicno se zvalo cetvrtfinale, a sada igra svako sa svakim i prvih 8 timova ide dalje u takmicenje, pa svi koriste i ,,top eight". U pravu si kada kazes da se to sada zove playoff, ali tada je takozvano cetvrtfinale bilo sastavni deo playoff-a i tako se zvanicno zvalo. 

Mozemo se hvatati za  sitnice, ali ovo je drugacije takmicenje od sezone 2016-2017. Ja vise o ovome necu.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Onda verovatno nisam navijac Zvezde, posto se to tada nije zvalo top 8 nego cetvrtfinale, jer je bio drugi sistem takmicenja. I nisam hteo da se raspravljam vec da pokazem kako mnogi nisu ni fer ni realni kada komentarisu ovde

 

Kakve veze ima kako se zvalo, poenta je valjda da je Zvezda te sezone bila među 8 najboljih u Evroligi, a Radonjić je bio njen trener. Osim ako ne misliš da se računaju samo rezultati od sezone 2016-17, ovo pre toga ne važi jer je bio drugi sistem takmičenja?

 

 

U vezi bolda, napraviću mali presek onoga što si do sada napisao:

 

- Sa Radonjićem smo igrali ratničku košarku koja ne prolazi više nigde

 

- Jedan od razloga što to ne prolazi je pravilo o nesportskoj, koje je možda čak uvedeno zbog nas

 

- Te sezone kada smo ih prebili, Evroliga je odlučila da im ne treba takva košarka

 

- Koje je to Radonjić rezultate postigao u EL? 9. mesto? Alimpijević je eto bio 14-i... Da si maliciozan (a uopšte nisi), rekao bi da se obojica nisu plasirali u 8

 

 

Zaista pravo osveženje na ovom topiku, u odnosu na mnoge koji nisu ni fer, ni realni kada komentarišu.

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

 

Kakve veze ima kako se zvalo, poenta je valjda da je Zvezda te sezone bila među 8 najboljih u Evroligi, a Radonjić je bio njen trener. Osim ako ne misliš da se računaju samo rezultati od sezone 2016-17, ovo pre toga ne važi jer je bio drugi sistem takmičenja?

 

 

U vezi bolda, napraviću mali presek onoga što si do sada napisao:

 

- Sa Radonjićem smo igrali ratničku košarku koja ne prolazi više nigde

 

- Jedan od razloga što to ne prolazi je pravilo o nesportskoj, koje je možda čak uvedeno zbog nas

 

- Te sezone kada smo ih prebili, Evroliga je odlučila da im ne treba takva košarka

 

- Koje je to Radonjić rezultate postigao u EL? 9. mesto? Alimpijević je eto bio 14-i... Da si maliciozan (a uopšte nisi), rekao bi da se obojica nisu plasirali u 8

 

 

Zaista pravo osveženje na ovom topiku, u odnosu na mnoge koji nisu ni fer, ni realni kada komentarišu.

 

Mora da sam ti taknuo u Radonjica, posto se stvorio kult i sta god da se kaze odmah je neko neprijatelj. Evo da ti se izvinim i da kazem da ja nisam protiv njega, cak sam napisao i da je odlican trener i da je napravio vrhunski rezultat.

Izvadio si recenicu iz konteksta, a moj kontekst je bio da ljudi gledaju brojke i na osnovu njih ovde mazu govnima sve redom, a ne gledaju se okolnosti i da li je neko 9ti ili 14ti, nego kako je neko igrao tada, a Zvezda pod palicom Radonjica je bila maestralna.

 

Da li sam osvezenje na topiku? Mogu da samo kazem kakvi su ljudi koji pisu na topiku takav je i topik.

Da li sam uvredio nekoga? Da li sam nekoga pitao da li kao navijac Zvezde treba nesto da zna? Da li sam uvredio trenera, igraca?

Ja sam sticajem okolnosti u kuci neko vreme, pa rekoh posle nerviranja zato sto neko misli da tima pravo da naziva igrace i trenera raznim imenima i nesto napisem. Da se razumemo ja jesam za kritiku i analizu igre gde svako moze da kaze sta misli, ali nisam za vredjanje.

Eto, toliko od mene za sada, posto da se raspravljam necu, jer to je ono sto kvari neki topik, a ne razmena misljenja.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto se poredi Radonja sa Sasom...bavimo se sadasnjosti, sta treba ds se dogodi da krenemo ds igramo pravu kosarku? Koliko nasi centri ucestvuju napadacki? Koliko organizatori? Ds li bi vrhunski plej resio taj problem? Mislim da bi rotiranje Davidovca sa 3 na 4 bilo dobro, Brajanta sa 4 na 5, pod uslovom da se dovede taj plej, moze se igrati brza kosarka sa niskom postavom: plej, Volden, Lojd, Davidivac, Brajant...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je solidan problem i sa verovanjem navijaca u ovaj tim cinjenica da se zaista ne igra timski, vec sve na ISO, a kad je tako onda nema onih poteza koje vole konkretno navijaci Zvezde. 

 

Ja ne mislim da je ovo toliko lose, kao vecina, vidim da ima prostora za napredak, ali se slazem sa vecinom kritika, doduse mozda sam samo optimisticniji od ostatka. Ipak cinjenica je da mi je sa aspekta gotivljenja nekako previse meh nas tim. Podseca me na onu Alempije sezonu kad se desavalo da od 5 igraca koje ne mogu da vidim ocima bas svih 5 bude na terenu. Sad vrlo cesto bar trojica takvih budu.

 

Nama ne trebaju trenutno ni Roch, ni Lazic, ni Simonovic. Pun mi je qrac vise da stalno trpimo neke igrace na osnovu starih zasluga i da redovno pucamo u kolenu. Meni je i dalje nerealno da se ne proba sa Radanovim i Simanicem. Ok prvi je lenjov, drugi je jos veci lenjov, ali daj brate malo osvezi ekipu, probaj, uradi nesto, ako ces nekog da placas 100k da ti trenira i da springuje na treninzima, evo mogu ja. 

 

Hall, Uskokovic

Lojd, Walden, Radanov

Dobric, Davidovac

JoB, MJK, Simanic

Kuzmic, Teri

 

Pa nek pokazu ovi klinci da nemaju pojma zaista, pa eto da ih teramo dogodine il na pola sezone, al ne da se redovno desava da neki igraci nikako da dobiju sansu. Jbt pa jedan Nenadic je dobio vecu sansu od ovog Radanova u Zvezdi. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, VISOKOLETAC said:

Ja ne bih bas tako lako terao Obradovica. U poslednjih 7 godina svi treneri su terani posle mesec dana, pa cak i Radonic. Jedino Tomic nije, jer je imao igru koja je nama prijala, ali on nije igrao tada Euroligu, a i te prve sezone smo odigrali katostrofalni Eurokup.

 

Stalno se vracamo na Radonjica, kao kada stalno razmisljas o nekoj  devojci koja te je ostavila i mislis kako je bilo lepo sa njom, a ne secas se svega onoga sta nije valjalo. Mi smo sa njim igrali ratnicku kosarku i to vise ne prolazi nigde, posto je Euroliga promenila pravilo o nesportskoj(mozda bas zbog nas), pa vise niko nije isti, ni Laza ni Radonja ( to smo videli u Bajernu), a ni mi. Jednostavno posle te sezone kada smo ih prebili, Euroliga je odlucila da im ne treba takva kosarka. Dobro je da se nije vratio, jer mogu da zamislim sta bi se sada pisalo o njemu.

 

Voleo bih da mi neko kaze koje je rezultate on postigao u Euroligi za pamcenje? 9 mesto? Alimpic je bio 14ti, a da sam maliciozan mogao bih reci da se nisu obojica plasirala u 8. Radonic je odlican trener, ali je i Obradovic,  pa je ok dati mu sansu ove dve godine.

 

Ja sam terao Radonju polse Strazbura i dalje stojim iza toga da ozbiljan trener ne gubi + 20.Ali mi nemamo napad i to je zbog kosarkaske impotencije par igraca koji su skoro uvek u rotaciji.Meni je krivo sto nismo izbrusili Alimpija....I dalje moze da se siba,pa mi smo davali gomilu koseva iz tranzicije upravo sa Radonjom.Radonja je imao zacrtane minutaze i drzqo mucenog Bobija na + 25 protiv Mornara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Кад нам се враћа Хол? Има ли шта о дужини повреде? 

 

Баш је битан меч против Будућности, и то не само резултатски већ и како ћемо га одиграти. Прошле сезоне ми је први меч против њих доста тога приближио.

Link to comment
Share on other sites

Jedni konstantno teraju Lazica i Simonovica, drugi otpisuju Terija i Rocha, trecima smeta usage Brajanta i Lojda, cetvrti bi se pozdravili sa Obradovicem, peti sa N. Covicem. Ne valja Hall, Uskokovic nije za Zvezdu, Simanic propali talenat... Kuzmic do skoro bivsi igrac, Walden isto lane na tapetu. Jedino Kuridzu i Rita valjda jos niko nije poterao ali ima vremena. 

Depresija i crni oblaci se nadvili nad forumom. 

 

Realno, sasvim korektna igra sinoc. Osim dva napadacki losa perioda, gresaka u odbrani u poslednjim minutima kada je Brajant ostavljan sam na sutu, videli smo i par pozitivnih detalja:

- odlican početak i rola Kuzmica, nekoliko malih pobeda nad Žižićem 

- uspesna igra za Davidovca na niskom postu koja im je pravila velike probleme

- povratak iz velikog minusa - karakter ekipe na delu

- delimicna kontrola ritma, usporavanje igre

- povratak Lojda u prepoznatljiv ritam posle slabijeg pocetka

- igra JOB blize košu i sve vise vremena provedenog na poziciji centra.

Nije nam islo na ruku ponovno prestrogo dosudjivanje faulova Laziću, te je umesto njega za Vilbekinom ceo mec morao da juri i previse se trosi Volden. S druge strane, nije sankcionisana izuzetno agresivna odbrana na Lojdu. 

Vidi se napredak posle pauze. Sa raspolozenim Voldenom i Holom na Vilbekinu sigurno bismo dobili mec.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Crni Bombarder said:

Kao sto napisah pre neki dan..prestao sam da citam temu pre nekog vremena,ali mi dosada ne dade mira pa malopre udjoh..znaci smenjuje se Sasha (reci gdje je ljubav nasha)? Ne u stvarnosti,na topiku.

 

Ne tera se, ali trpi više nego zaslužene kritike.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Guru said:

 

Loyd-ov usage% je 34.2, a JOB-ov 32.6. Naravno, njih dvojica su trenutni lideri EL u tom segmentu. Ako bi se pravila lista igrača sa najvećim usage% u poslednjih 20 sezona EL, ta lista bi izgledala ovako:

 

1. Alexey Shved 36.0  Khimki (2019-20)

2. Sofoklis Schortsanitis  35.7  PAO (2012-13)

3. Alexey Shved 35.0 Khimki (2017-18)

4. Jordan Loyd  34.2  Crvena zvezda (2020-21)

4. Nathan Jawai 34.2 Unics (2011-12)

6. Mike James 34.1 CSKA (2019-20)

7. Lynn Greer 33.9 Slask (2003-04)

8. Miloš Vujanić  32.8  Partizan (2002-03)

9. Johnny O'Bryant  32.6  Crvena zvezda (2020-21)

9. Nikola Peković  32.6 PAO (2008-09)

9. Keith Langford 32.6 Unics (2016-17)...

 

Uf preterano je da imamo dva igrača sa ovolikom procentom.

 

Nismo imali rešenja kada Lojda protivnik zatvori ili je bilo loše, ali JOB sa niskim procentom realizacije je najgore rešenje.

Bolje da su doveli igraca sa karakteristikama poput Melija. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...