Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 hour ago, John Terry said:

Zvezda ce imati izmedju 12 i 15 pobeda. To ce da bude izmedju 10. i 15. mesta na tabeli. To nista ne moze da promeni. Jednostavno, to su nam limiti. 

 

Bez dovođenja krštenog pleja nema trika kojim bi dogurali do 12 a kamoli 15 pobeda.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Wingwalker said:

 

kako nema trika...pa Alimpie je sa Ročem uzo 11...ne znam za Šakotu, nisam pratio toliko.

 

Mislim da jednostavno imamo preveliku rupu na kecu da bi mogli to da kompenzujemo u dužem takmičarskom periodu. Prelagani smo za skautiranje, prosto je igrati protiv nas, treba baš jako puno kockica da se poklopi da bi dobili nekog.

Link to comment
Share on other sites

Daj ne blamiraj se.

Bukvalno me mozak zaboleo od tvoje konstatacije.

Publika je svakako plus, al izgovarati takve stvari...

S druge strane cesto se desavalo da nam ta publika bude balast u nekim sezonama.

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Ne igra publika,ali bih se usudio reci da nama najvise fali..pa posle nas upravo nasem vecerasnjem protivniku..

Ja iskreno sve manje mislim to. Taj efekat s publikom je bio mozda jak one 2 sezone s Radonjom.

Al sve ostalo...

Ps-Da majstor ne protumaci pogresno, ovo ne znaci da je Radonji publika donosila pobede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vamos Laki said:

Daj ne blamiraj se.

Nije bitno da li se blamiram..i blam je za ljude 🙂

Evo me na kafi,citam intervju Zufera Avdije. Kaze covek "Makabi ima skor 3-8,a da se igralo pred publikom mogao je imati i 8-3.."
Ne znam..mozda se i on sramoti ovakvom izjavom novinaru..rezonom

Edit:mozda nisi meni ipak spocitao da se blamiram..sad vidim da si edotovao post..svejedno mislim da je nama publika itekako bitna. Svakako bitnija no mnogim drugima,sa aspekta stvaranja "vruceg terena"

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Nije bitno da li se blamiram..i blam je za ljude 🙂

Evo me na kafi,citam intervju Zufera Avdije. Kaze covek "Makabi ima skor 3-8,a da se igralo pred publikom mogao je imati i 8-3.."
Ne znam..mozda se i on sramoti ovakvom izjavom novinaru..rezonom

Nisam se obratio tebi nego majstoru. S tim ne blamiraj se 🙂

sto se tice Zufera, previse je to naivno. Mozda je trebao malo vise da se dotakne nedostataka ekipe, a ima ih.

Znaci publika bi donela 5 pobeda, vazi.

Link to comment
Share on other sites

Ja pratim Zvezdu nesto vise od 30 godina. Glavna prednost Zvezde (kao i Partizana) jeste prepun pionir, zbog cega smo i dobijali najbolje evropske klubove, i zbog cega sa pravom u Evropi Beograd predstavlja najvreliji teren, i neretko to strani igraci i treneri iznose kako je ovde tesko ostvariti pobedu. 

 

Ima li neko ovde ko misli da bismo sa publikom izgubili utakmice sa Realom i Zalgirisom? A to bi onda znacio skor 6-5 a ne 4-7, a slozicete se da bi takav rezultat nosio neku potpuno drugaciju atmosferu nego sto je trenutna. 

 

U svakoj sezoni ja sam optimista pred svaku utakmicu u Beogradu bez obzira ko je sa druge strane. Eventualno kada dodju najbolje ekipe kao sto je sada npr. Barsa osecam da je sansa 50-50...

 

Uostalom ne bi svi jurili prednost domaceg terena u plejofu kada taj faktor ne bi bio nesto specijalno bitan. 

 

Nije posteno sada na Obradovica svaljivati drvlje i kamenje kada on nema onu glavnu pomoc koju ima ovaj klub i treneri poslednjih xyz godina. Doduse energija je pomalo opala od kada delije ne dolaze na utakmice ali ona je opet nemerljiva. 

Edited by mmajstor
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vamos Laki said:

Mozda je trebao malo vise da se dotakne nedostataka ekipe, a ima ih

Dotakao se,ne brigaj :smiley53:

Kaze da su im falili neki igraci koji se sad vracaju,da su promenili dosta tim i da su sest utakmica izgubili u poslednjim sekundama maltene..alo valjda to ne mora da iskljuci i faktor punih tribina?
Po meni - gostovanje u punoj Nokia Areni je bas zeznuto. Nije lako iscupati pobedu odatle..

Link to comment
Share on other sites

A sta cemo sa utakmicama na kojima se kukalo o ''atmosferi kao na sahrani''? A bilo ih je mnogo... 

 

Naravno da je bolje kad ima ko da se raduje kosu i dobroj odbrani, mislim sport bez publike je generalno kurton ali da bi nam navijaci sakrili mane, tesko. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nama navijaci uvek sakriju mane. 

 

O atmosferi kao na sahrani je novonastala pojava u zadnjih par sezone usled dogadjaja koji predstavljaju temu koja nema veze sa ovom. Meni nesto govori da ce se sve vratiti na staro po okoncanju Korone, jer su se ljudi generalno uzeleli a i ucvrljali po kucama - mozda i gresim. 

Link to comment
Share on other sites

Nije ovde niko rekao da ce navijaci od Rocestija napraviti Karija... nego da ce bustovati energiju svakom igracu (a protivniku u kontra smeru) i da ce oni mnogo bolje odigrati nego bez te energije, a sto ce se na kraju reflektovati mnogo vecim brojem pobeda. 

 

Ako smo svi bili svedoci toga u zadnjih 30+ godina (sem mladjarije) zasto to neko dovodi u pitanje? 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

 

Bez dovođenja krštenog pleja nema trika kojim bi dogurali do 12 a kamoli 15 pobeda.

 

Ma opusteno cemo dogurati do toliko, pa samo na konto protivnika koji dodju da otaljaju posao mozemo uzeti bar jos 5-6 pobeda.

 

Ili neko stvarno misli da je Alba bolja od CSKA, a Asvel dovoljno kvalitetan da rutinski ubije Barcelonu (znaci ne kao Partizan kosem u poslednjoj sekundi, nego ih odvalise +15).

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, LosmiSK said:

Ubedljivo najveci problem, nije moguce ga sakriti u EL i nasa odbrana puca sa njm veoma lako. Ako bi se igrom slucaja dovodio plej, za njega treba dati pare,postosa ovim PG duom mi nema sta da trazimo za borbu za F8. Dace on neki poen, prosto je napadacka klasa, ali defanzivno svaki sekund njegov na terenu je veliko mucenje za nasu odbranu.

 

Ti smatraš da je najveći problem Ročestijeva odbrana, neko drugi smatra da je Holov napad, treći to što nema ko da spaja centre sa košem, četvrti pak u centrima vidi problem jer se ne može sa Kuzmićem i Terijem u borbu za top 8, peti isto to misli za poziciju tri i kapitena sa prosečnim minus indeksom, veoma limitiranim Dobrićem i Davidovcem koji je definitivno bolji na četvorci... Ako je parola "borimo se za top 8 EL" onda imamo pregršt problema, ako je parola "ABA liga je prioritet" onda nemamo probleme uopšte, jer smo tu i u ovakvom sastavu ozbiljan favorit. Imam utisak da je ta razlika između navijačkih ambicija i onoga što ovaj klub realno može da ponudi iz godine u godinu sve veća, a konkretno u ovom slučaju sam prilično siguran da tu razliku ne može da ispegla dovođenje plejmejkera u decembru mesecu... Osim ako to nije neko svetsko čudo od igrača, kakvih na tržištu ili nema, ili su nam nedostupni.

 

I pazi sada ovu fintu - nemamo duo na PG, nego trio (Walden, Hall i Rochestie, ne računam Uskokovića jer ga ne računa ni Sale). Pritom nam je Walden 2. najbolji igrač u ekipi, a pošto nam je najbolji Loyd koji isključivo igra dvojku i opravdano ima veliku minutažu, onda je logično da Walden uzima minute i na poziciji 1 - poziciji na kojoj je igrao i famoznu MVP sezonu u Izraelu, ali i prošlu sezonu u Partizanu. Znači računajte njega kao prvog pleja, Lojda kao prvu dvojku i biće vam mnogo lakše, jer to je realno baš zajeban tandem... Jedino što ne spajaju centre sa košem, ali spajaju loptu sa mrežicom, to se isto ceni u košarci. Eto Hall će da spoji centre povremeno na tom njegovom prosečnom EC nivou, a izbaciće koju loptu i šuterima, odigraće odbranu, pogodiće otvorenu trojku... A za Ročestija sam kažeš da će dati neki poen jer je napadačka klasa, nije ni to loše za 4. beka u rotaciji, uprkos skromnoj odbrani.

 

3 hours ago, Obi-Wan said:

 

Uh uh izvikan igrač od 26god? :krstipd4:

 

Za cifru stvarno nemam predstavu zbog korone.

 

Ali ono sto je vazno, po meni je nama najvise neophodan dodatni IQ na terenu i taj assist/playmaking/decision making koji NGW (ili neki slican igrač) donosi. A da pritom nije defanzivno slabašan i inferioran kao što je Roč ili neki minijaturni plej.

 

Mislim sad kad pogledamo unazad razvoj događaja od letos:

- Mr Loyd & Mr Walden bombone

-  Hol super zabod - ali kao backup plej.

- Nije Hol kriv što mu cipele prvog pleja ne stoje.

 

Znači daleko bi bilo bolje da smo nakon pedale od Pangosa, krenuli na lov second best rešenja...nego da smo čekali ovako i na kraju doveli deda Roča. Opet ni on čovek nije kriv što je bivši igrač sa 36dina.

 

- PrviPlej/Hol

- Loyd, Volden

- Davidovac, Dobric, Laza/Simke

 

Znači jasno ko dan fali prvi plej, Laza/Simke višak, ili obojica čak šta više. I to je onda top backcourt roster za naš budzet. Ovako ćemo potrošiti slične pare a dobiti mnogo manje kvaliteta i rezultata.

 

Nakon pedale Pengosa se i krenulo u lov na second best rešenja, al' ta rešenja ili nisu htela/mogla u Zvezdu, ili baš i nisu bili ti gamechanger-i koji se ovde priželjkuju... U to neko vreme su se i rosteri za babl popunjavali G-League vedetama i graničnim NBA igračima, što je dodatno osiromašilo tržište. Neki od tih igrača tek sada bivaju katovani, ali ih isto tako potpisuju druge NBA ekipe, makar na two-way ugovor. Znači nije da su u klubu sedeli skrštenih ruku (posebno ne trener i stručni štab), nego jednostavno i nije bilo dovoljno kvalitetnih, a nama dostupnih opcija. 

 

Ovaj depth chart ti izgleda lepo do pozicije 3, tu već priče o top backcourt-u padaju u vodu (doduše ogradio si se sa top za naš budzet). A da se nadovežem na ono što sam već pisao u replici Lošmiju, nisam ubeđen da bi u takvoj podeli uloga Walden bio bombona, a posebno ne da bi igrao na ovom nivou na kome igra sada. Na papiru svakako izgleda bolje nego ovo što imamo, al' po mom mišljenju i dalje nedovoljno za ono što navijači priželjkuju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...