Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Problem je sto se ti two way ugovori dijele sakom i kapom. A nikome se tek tako ne ide od kuce, pogotovo ako ponuda nije da se useres. Bore se ljudi do kraja za kakvu takvu priliku u nba. Pretpostavljam da su nam takvi ameri interesantni, da smo htjeli neki prosjek iz evrope ne bismo potpisali matorog Rocha na 2 mjeseca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pavijan2 said:

roc je doveden pod sloganom - bolje iko, nego niko.

Probaš, pa ako prođe - prođe ... da nismo probali, bilo bi što nismo :classic_biggrin:

Real to ne radi, Laso kaže da za njih nema igrača u Evropi ... spremili pare i čekaju.

PAO se muči kao i mi, potpisuju na mesec - dva ... i tako to. :classic_smile:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sector said:

Problem je sto se ti two way ugovori dijele sakom i kapom. A nikome se tek tako ne ide od kuce, pogotovo ako ponuda nije da se useres. Bore se ljudi do kraja za kakvu takvu priliku u nba. Pretpostavljam da su nam takvi ameri interesantni, da smo htjeli neki prosjek iz evrope ne bismo potpisali matorog Rocha na 2 mjeseca. 

 

eto već 9% igrača koji su testirani pozitiva na koronu. kao što rekoh, biće ove sezone puno 10odnevnih ugovora tamo. nisam siguran da se isplati igračima da se lomataju po evropi 

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2020 at 10:53 PM, Cavani said:

Ja se samo nadam da cemo ove godine iz decembra izaci bez mantre 'Aba je prioritet', sto se obicno desava kad izduvamo sa sansama u EL.

 

Decembar obicno pregrmimo, ali zato cim pocne januar pocnemo sa "zna se sta je nama najvaznije, sta nam je prioritet" s tim sto se prioritet ne cita kao "ako biramo izmedju uspeha u jednom ili drugom takmicenju, biramo trofej u domacoj ligi" nego "ako ce par poraza u EL i pustanje TOP 8 niz vodu znaciti da nema ni najmanje sanse da nam iko otme 1. mesto, neka bude tako".

 

Imali smo Tomica kojem je u EC najvaznije bilo da "prodjemo u 1/4 finale EC, pa makar i sa 3 pobede, da se eto ne brukamo", a i Trinchierija koji je obezbedio domaci teren do kraja takmicenja u EC.

 

6 hours ago, Vamos Laki said:

O tome je trebalo ranije da se misli. Zasto je dovodjen penzos?

I sad kao pa kako ce novi igrac da se uklapa 2 meseca.

Pa samo 6 meseci su imali da dovedu prvog pleja.

Jako neozbiljan management kluba, to je moj zakljucak.

 

Ma nije ni dovodjen taj prvi plej jer i nemaju koga da dovedu.

 

Cim je propao Pangos, propale su i sanse da se tu ne krpimo. To je bukvalno bila katastrofa (druga katastrofa je bila Nnokova bolest) koja nas je unakazila. Onda su digli ruke i potpisali Halla, a navijaci kao navijaci cekali poklon od Deda Mraza koji nikada nece stici.

 

Sta sad moze da se dovede? Onaj Perez koji je zavrsio u Fenerbahceu, neki takav igrac? Nama i treba neki bivsi evroligaski dominator u asistencijama, kao Marcus Williams, Rochestie u prajmu ili Pangos, dzaba sad i nekakav Punter ili bilo koji drugi skorer.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ханибалија said:

Screenshot_20201202_174551_com.instagram.android.thumb.jpg.c516e7f393ca6351e84b87d25667ab89.jpg

Sjede nam igrači na 'ladnom betonu usred Istanbula

Sirotinjo i bogu si teška.. 

Pa ovaj ima i roze sluske uz roze gilje. Jbt centar nam izgleda kao tinejdzerka koja slusa N-sink, jos smo mi i dobri.

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

@Dropkick Murphys Ja sam računao kumulativno EL + ABA, jer tako imam veći uzorak i dobijem kompletniju sliku. Ima logike i gledati samo jače takmičenje, al' tu Ročesti igra svega 11 mpg (duplo manje od Hola), a na tako maloj minutaži per 40 brojke itekako umeju da zavaraju. Ovako kada uračunam i ABA ligu ta razlika se smanji, jer tu Ročesti ipak ima 18 mpg.

 

Ali statistiku na stranu, ja zaista ne vidim tu Ročestijevu superiornu lucidnost, pregled igre, saradnju sa visokim igračima (koja se toliko potencira), ne vidim koje on to pasove može da baci a da Hol ne može... I dok ti veruješ da će Ročesti vremenom hvatati formu i igrati sve bolje, ja verujem da će se Hol vremenom osloboditi, prilagoditi jačem takmičenju i redovnije pokazivati stvari koje je do sada pokazivao sporadično. U principu ni jedno ni drugo nije sigurno - možda je prvi sa 35 godina završio sa ozbiljnom košarkom i više ne može bolje od ovoga, a možda ne može bolje ni drugi jer jednostavno nije kalibar da na EL nivou bude floor general. Ipak, meni je kudikamo logičnije kladiti se na 6 godina mlađeg igrača sa kojim je potpisan dugoročan ugovor, posebno jer tip ni sada nije štetočina, pogađa otvorene trojke, igra kvalitetnu odbranu, solidno razigrava (u ABA i više nego solidno). To naravno pod uslovom da se uopšte bira između njih dvojice, što ne mislim da je slučaj.

 

Inače se slažem sa tim da Ročesti nije najveći problem, a ne mislim ni da je to Hol, Teri, Kuzmić, JOB, čak ni Lazić... Uostalom, skor je 8-0 u ABA i 4-7 u EL, znači nigde ne gori - rezultati su dobri, igra solidna, u rosteru je 16 profi igrača pa ako već ne pršti od kvaliteta na svakoj poziciji, makar ima više opcija različitih karakteristika... Druga stvar je opterećenost prelaznim rokom i želja da isti traje bez prestanka, zbog čega se topik maltene pretvara u konstantno traženje dežurnog krivca koji mora biti šilbovan i zamenjen imaginarnim igračem iz G-League koji pravi razliku na EL nivou, a ne košta puno... To teško da će se promeniti i ako stigne famozni novi plej, jer što kažeš - ko zna kakav će taj da bude i koliko će mu vremena trebati, a sve i da bude dobar i brzo se uklopi, već vidim vapaje da se dovede kršten centar i kršteno krilo, jer ne može se stvarno više ovako sa ovim prosečnim EC igračima.

 

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, vepar said:

4-7 skor protiv ekipa koje su se raspadale od korone, Efes i Zalgiris, Bajern smo morali da dobijemo

kako su se to bajern i žalgiris raspadali od korone? sa njima smo igrali dok su bili u najboljoj formi u el verovatno. žalgiris u tom trenutku na 4-0, bajern u vrhu tabele bio.

 

što se efesa tiče, njima je falilo 4 igrača, nama 2, a s obzirom na to koliko su bolja ekipa, nije mi ni najmanje čudno što su nas dobili.

 

ja bih pre rekao da je trebalo himki da dobijemo nego ove tri

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Guru said:

 

 

Inače se slažem sa tim da Ročesti nije najveći problem, a ne mislim ni da je to Hol, Teri, Kuzmić, JOB, čak ni Lazić... Uostalom, skor je 8-0 u ABA i 4-7 u EL, znači nigde ne gori - rezultati su dobri, igra solidna, u rosteru je 16 profi igrača pa ako već ne pršti od kvaliteta na svakoj poziciji, makar ima više opcija različitih karakteristika... Druga stvar je opterećenost prelaznim rokom i želja da isti traje bez prestanka, zbog čega se topik maltene pretvara u konstantno traženje dežurnog krivca koji mora biti šilbovan i zamenjen imaginarnim igračem iz G-League koji pravi razliku na EL nivou, a ne košta puno... To teško da će se promeniti i ako stigne famozni novi plej, jer što kažeš - ko zna kakav će taj da bude i koliko će mu vremena trebati, a sve i da bude dobar i brzo se uklopi, već vidim vapaje da se dovede kršten centar i kršteno krilo, jer ne može se stvarno više ovako sa ovim prosečnim EC igračima.

 

Ubedljivo najveci problem, nije moguce ga sakriti u EL i nasa odbrana puca sa njm veoma lako. Ako bi se igrom slucaja dovodio plej, za njega treba dati pare,postosa ovim PG duom mi nema sta da trazimo za borbu za F8. Dace on neki poen, prosto je napadacka klasa, ali defanzivno svaki sekund njegov na terenu je veliko mucenje za nasu odbranu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, pavijan2 said:

@Laki21slazem se. samo NWG je izvikan igrac, sa EL iskustvom. moze vr;o lako da dobije ponudu od 80k mesecno.

 

Uh uh izvikan igrač od 26god? :krstipd4:

 

Za cifru stvarno nemam predstavu zbog korone.

 

Ali ono sto je vazno, po meni je nama najvise neophodan dodatni IQ na terenu i taj assist/playmaking/decision making koji NGW (ili neki slican igrač) donosi. A da pritom nije defanzivno slabašan i inferioran kao što je Roč ili neki minijaturni plej.

 

Mislim sad kad pogledamo unazad razvoj događaja od letos:

- Mr Loyd & Mr Walden bombone

-  Hol super zabod - ali kao backup plej.

- Nije Hol kriv što mu cipele prvog pleja ne stoje.

 

Znači daleko bi bilo bolje da smo nakon pedale od Pangosa, krenuli na lov second best rešenja...nego da smo čekali ovako i na kraju doveli deda Roča. Opet ni on čovek nije kriv što je bivši igrač sa 36dina.

 

- PrviPlej/Hol

- Loyd, Volden

- Davidovac, Dobric, Laza/Simke

 

Znači jasno ko dan fali prvi plej, Laza/Simke višak, ili obojica čak šta više. I to je onda top backcourt roster za naš budzet. Ovako ćemo potrošiti slične pare a dobiti mnogo manje kvaliteta i rezultata.

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, John Terry said:
Terapija za veceras. U vreme utakmica Crvene Zvezde pustiti jednu sezonu "Only fools and horses".

 

 

Makabi i nekako ali ako ispustimo Oly i Albu, i naša EL sezona tada neminovno prelazi u segment zabavno - rekreativnog programa a Sunturle izbacuje novu kampanju: '' @B@ je konza - Imal ko jači ovde ?''.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, John Terry said:

Zvezda ce imati izmedju 12 i 15 pobeda. To ce da bude izmedju 10. i 15. mesta na tabeli. To nista ne moze da promeni. Jednostavno, to su nam limiti. 

To je nesto sto ti nece reci ni Nebojsa Covic niti Sasa Obradovic.

E sad sto su fejlovali sa selekcijom, to je neka druga prica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...