Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

5 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Previse je ovo opustanja, cekaju nas dve bitne utakmice sa Zlatiborom sutra i prekosutra 😛

Moz se zezamo malo, al niti jedan trofej nije nebitan.😀

Hocu i Ksl da se uzme, da se zaokruzi prica.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pantelia said:

Drug Ridji je rekao vecinu stvari koje svi mi mislimo, ja bih da jos jednom podvucem nepopularno misljenje iz njegovog posta.

 

U sklopu svih izliva "ljubavi" prema svakom iz ekipe Buducnosti, puno se vredjao i Dejan Milojevic. Mislim da on to nijednom gestom nije zasluzio. Cuj, kezio se na sudijske odluke? Bas strasno. 

 

Sva zuc i otrov je poticala od 2 predsednika midzeta. Igraci i strucni stabovi su bili primer kako treba finale da izgleda. Imali smo 5 super zanimljivih utakmica, svaka resena manje-vise u poslednjem minutu, zapravo mislim da je ovo bilo najbolje finale ABA godinama unazad.

Sto se tice Dejana Milojevica,zna se odakle potice netrrpeljivost prema 

njemu,tacnije bar ja znam.

Na stranu to sto je bio odlican igrac,prve ili druge sezone svoje trenerske karijere na klupi Mege,a mi smo tek sa Radonjom kretali u ciklus,mislim da su 2 puta igrali sa nama produzetke ,prvenstvo i kup cini mi se,a od Partizana su i dalje redovno gubili po dvadesetak razlike lagano.

Neko mu je postavio to pitanje od novinara ,Kako to da protiv nas uvek odigraju dobro a ovamo se raspadnu ( nesto slicno kao fmp u kontrasmeru),on je lagamo odgovorio: Pa Partizan je veliki klub,zna kako se osvajaju trofeji,zato i lakse dobija ove utakmice i nabacio svoj prepoznatljiv osmeh.

E pa gospodine Milojevicu ,mi smo mnogo veliki klub,a tebe ce i dalje pratiti ovaj kompleks i losa karma.

Svako dobro i vazda bio iza nas.

  • Like 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ostajem pri ranijem stavu da od Uskokovića neće biti ništa. Čak ni Cvetković level neće dostići. Dečko ima 22 godine i bez ozbiljnije je uloge do sada. Samo je krpio rupe, kada su prvotimci bili povredjeni ili bolesni. Najosetljivije mesto u timu, gde nemamo gotovo nikakav izbor, ne sme biti povereno njemu. Imao je tokom sezone par blistavih trenutaka, ali premalo za igrača koji bi trebalo da grize za mesto u timu, a kamoli da predvodi taj tim u budućnosti. To i Radonja vidi, sudeći po minutaži koju mu je davao i mislim da će ga teško zadržati, makar u 12 neće biti sigurno, a za njega je bolje da igra u nekom Borcu iz Čačka ili FMP-u, nego da sedi pored terena. Odbrana nula, snage nema ni za 15 minuta, u napadu bez rešenja, sve vreme traži Dobrića ili Lojda da im uvali loptu, čim predje polovinu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dejo je naš David Copperfield jer to što je on uspio izvesti sa ovim deficijentnim sastavom ne znam kome bi to još pošlo za rukom. Bilo je i trenutaka kad nije sve nagovještavalo ovakav happy end ali na kraju je naš David izvukao još jednu magiju iz svog rukava i opet iznova napunio srca nas"Cigana":Hail:

I na tom putu ostao pravi gospodin čak i onda kad su nas bezočno krali .

Veliki naklon našem Dejanu

Edited by bodo
  • Like 3
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci zaboravljeni su zaostali telefonski racuni u romingu. 

 

Hejt prema Miloju ide od toga zato sto je grobar. Zato ponekad mozemo cuti neke lose price o njemu, gde njegovo predjasnje iskustvo moze posluziti kao odlican argument da covek ne zna jer se eto nikad do sada nije borio za visok plasman, sto valjda po automatizmu znaci da je nemac pojma. U sustini, nije pokazao nista sto bi posluzilo da se ka njemu odapne bilo kakva otrovna strelica. 

 

Ovde je svako odigrao svaku ulogu onako kako treba. Oni koji su bili zaduzeni samo za teren su se samo time i bavili, a oni koji su trebali da rade nesto ispod zita su takodje radili svoj posao bez predjene granice. Ako Izuzmemo onu sudijsku kradju u Pg imali smo i dosta srece ove sezone da uzmemo ligu. Tu mislim na onaj iznenadjujuc poraz Bud protiv Mornara gde smo neocekivano dobili domaci teren u plej ofu za koga se vidi da je na kraju presudio, posto faktor navijaca jeste glavni faktor koji moze neki ishod da prevali na ovu ili onu stranu. Zatim povreda Rida koji im je uz Kobsa bio glavni faktor u igri. 

 

Ako sve saberemo ne bih ovu sezonu ocenio ni kao uspesnom ni kao preterano neuspesnom. EL rezultati su ispod svakog nivoa, sto Aba titula i ove domacice mogu donekle da nivelisu, ali nismo napravili nikakav iskorak u odnosu do sada. Licenca nije obezbedjena niti smo svojim igrama i organizacijom dali materijala da se tome priblizimo. Pokazali smo da ne umemo da odrzimo planirani kontinuitet u struci i radu, i da se sve to radi na o-ruk bez neke strategije vec reaktivno lutamo na bazi kratkorovnih rezultata, sto se na kraju odrazilo i na budzetsku stranu troskova koja ce nam sigurno biti breme u narednim sezonama. Ova pitanja su svakako adresirana na adresu N. Covica i nije toliki problem ukoliko bi bilo realno da on zavrsi ovu pricu, kao sto je problem (ne) postojanja nekog sposobnog ili sposobnijeg naslednika od njega. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mmajstor Ajde leba ti ne mraci. Ovo sto je izvukao Radonja je neverovatno, tim bukvalno razvaljen do pre mesec dana se nekako dokoprcao do najbitnijeg trofeja, trofeja koji nam daje mogucnost da rastemo sa Dejom kroz njegovu selekciju i filozofiju. Mogucnost kontinuiteta, mozda smo zakasnili godinu dana, ali ni ovako nije lose. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bodo said:

Dejo je naš David Copperfield jer to što je on uspio izvesti sa ovim deficijentnim sastavom ne znam kome bi to još pošlo za rukom. 

 

Odakle ponovo takva tvrdnja kada nikome sem njemu nije pruzena ta prilika da to uradi? Ko ti kaze da Sasa Obradovic ili Sakota ne bi takodje osvojili ligu sa ovim 'deficijentnim' sastavom, za koji ne vidim da postoji bilo koji argument da je on deficijentniji od bilo kog drugog tima u aba ligi? Sada treba da verujemo u to da je tim Buducnosti sa 3 igraca nesto napredniji od ovog Zvezdinog pa je bila potrebno carobnjastvo da se on dobije? Mi smo titulu osvojili iskljucivo na prednost domaceg terena, pa ako je neko David Koperfild to je onda pun Pionir. To je glavna Zvezdina magija. 

 

Sa druge strane ja se slazem sa potezima koje je povukao Radonja i mislim da je uradio dobar posao sa smanjivanjem rostera, jer su se tako definisale uloge koje nisu bile potpuno jasne dok je roster brojao po 15 u jednom trenutku cini mi se cak i 16 igraca. 

2 minutes ago, Dl91 said:

@mmajstor Ajde leba ti ne mraci. 

 

Gde ti vidis mracenje? 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Odakle ponovo takva tvrdnja kada nikome sem njemu nije pruzena ta prilika da to uradi? Ko ti kaze da Sasa Obradovic ili Sakota ne bi takodje osvojili ligu sa ovim 'deficijentnim' sastavom, za koji ne vidim da postoji bilo koji argument da je on deficijentniji od bilo kog drugog tima u aba ligi? Sada treba da verujemo u to da je tim Buducnosti sa 3 igraca nesto napredniji od ovog Zvezdinog pa je bila potrebno carobnjastvo da se on dobije? Mi smo titulu osvojili iskljucivo na prednost domaceg terena, pa ako je neko David Koperfild to je onda pun Pionir. To je glavna Zvezdina magija. 

 

Sa druge strane ja se slazem sa potezima koje je povukao Radonja i mislim da je uradio dobar posao sa smanjivanjem rostera, jer su se tako definisale uloge koje nisu bile potpuno jasne dok je roster brojao po 15 u jednom trenutku cini mi se cak i 16 igraca. 

Nitko ne spori da je i puni Pionir jedan od veliki faktora ali čemu potreba umanjiti njegove zasluge . To ako on tebi ne ide žilama to je tvoj problem. I nemoj molim te samo mi pričati o SO i to šta bi on mogao sa ovim timom. Srećom imali smo svi priliku vidjeti šta je učinio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, bodo said:

Nitko ne spori da je i puni Pionir jedan od veliki faktora ali čemu potreba umanjiti njegove zasluge . To ako on tebi ne ide žilama to je tvoj problem. I nemoj molim te samo mi pričati o SO i to šta bi on mogao sa ovim timom. Srećom imali smo svi priliku vidjeti šta je učinio.

 

Ne umanjujem zasluge, upravo sam napisao sta mislim da je dobro uradio, tako da mu svaka cast na tome. Ali ih i ne preuvelicavam pa da to nazivam carobnjastvom.

 

Carobnjak si kada napravis iskorak vise, npr. kada sa najmanjim budzetom u EL prodjes dalje. u ABA smo na terenu potvrdili ono sto je i na papiru bilo jasno, a to je da smo najbolji tim. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

što se mene tiče, fraza "DeDa vadi stvar" može u penziju da ode


DeDa našao devojku, ozbiljnu vezu, nema drugog objašnjenja zašto ne (sme) vadi stvar više.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Kankkunen said:

E sad kreće mačevanje ... 

Ajde neko. @Princeton ili @Guru da otvori prelazni rok ... ovde nam života nema :classic_biggrin:

 

Ja sam se nadao da ces ti otvoriti.
Mislim da bi trebao to da budes bas ti. Em si zvezdas sa dugim stazom,em si veteran teme i foruma,em godinama pratis trziste igraca i transfere.

Tesko mi je da zamislim ko bi pre tebe/vise od tebe trebalo da dobije cast da otvori Prelazni rok temu. Nadam se da ces prihvatiti moju molbu. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Cavani said:

Znaci krenulo nipodastavanje Buducnosti. Od strasnog mismec Ejima, majstora Nikolica i kompanije dodjosmo do tima sa 3 igraca. Neki ljudi ne znaju ni da se raduju.

 

Baš nevjerovatno. A teško je svakome udovoljiti. 

Link to comment
Share on other sites

Niti je Budućnost neka loša ekipa, niti su EL kvalitet. Treba naći neku mjeru. Po meni je ovo bio sudar dvije ekipe koje trenutno imaju približan kvalitet. Zvezda je imala prednost domaćeg terena, imala je boljeg trenera. Pet odigranih mečeva svjedoče da je ovo bilo dosta gusto i teško finale. Činjenica je da smo mogli i trebali da završimo seriju u 4 utakmice, ali ne treba zaboraviti da je Budućnost lako mogla da nas brejkuje u drugom meču serije. Kad se sve sabere bili smo bolji tačno koliko je dovoljno da se uzme titula.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Cavani said:

Neki ljudi ne znaju ni da se raduju.

 


Pa neki ljudi su delom želeli da ne osvojimo titulu samo zarad onog sto si pisali i tvrdili. 
Sad mora da se nadje način da se stvari prilagode, okrenu i da se novonastala situacija nekako uklopi u njihove tvrdnje.

 

Jbga, mnogo je zaheban internet, postojanje foruma i socijalnih mreža, te sve ostaje zapisano.

A zapravo mnogo je časno i veličanstveno reci Zahebao sam se, nisam bio u pravu
 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...