Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Inače, od kada su krenula ova CZV-BUD finala, jedinu pobedu van domaćeg terena je ostvario Džile u Beogradu. U 14 utakmica. Baš wtf momenat.

 

Tako da se zahvalimo i bratini Pulenu na onom uništavanju Future u Baru. Da ne beše toga sam bog zna na šta bi ličile tekme u Podgorici kad su sada ovako izgledale...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Del Piero said:

Kao prvo, bravo za Radonju. Nije hteo neke talentovanije igrace, odlucio se za odbranu, verovao u svoj stil i isterao to do kraja. Kockao se na sebe i pobedio.

Nemam nista protiv neke normalne kritike, ali bas bljutavo vredjanje Loyda na live topiku. Momak je izgoreo na pocetku, daje sebe celog i nakon najgoreg poluvremena u sezoni odigrao odlicno drugo i dao 13 od nasa 34 poena i kao slag na tortu dagger trojku. Da, valjda bi dobili i bez te trojke, ali lep nacin da se stavi tacka na i.

Lazicu, alal ti vera. Na stranu fantasticna odbrana, ali njegov pristup, iskustvo i liderstvo u ovakvim utakmicama je neprocenjivo. Pohvale i za Simona, odradio je svoj deo + ubacio vaznu trojku. Izludjivao me je sa onim kamikaza prodorima, ali ajde, dobro se zavrsilo sve.

Nnoko preorao parket i zasluzeno je MVP. Dovesti proper pleja za narednu sezonu i bice duplo bolji.

 

Jbg, ostadoh bez plusića... OVO

 

Čovek se bukvalno kockao na sebe i ono što mu je donelo tolike  titule u karijeri i uspeo. Sad mi možemo da palamudimo da li bi Teri bolje čuvao Rida, da li bi JOB bolje čuvao Danila, da li bi iko imao da čuva JOBa, da li bi mrtvi Kino bio bolji od premrtvog Hola... Radonja je rekao da ne bi. I očigledno bio u pravu. 

 

Čoveku koji je spreman toliko da se kocka jer je siguran u sebe i svoje metode, nema se šta reći sem kapa dole majstore.

 

I najmanje što Ćoki treba da uradi je da mu da istu slobodu (i budžet) u izboru tima za sledeću sezonu, kao što je dao i Saletu. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Bravo Dejo, bravo momci. Zaista divan osećaj posle ovakve sezone.
Poželeo bih Miloju otkaz samo kako bi imalo bar malo šanse da radi sa Nokom tokom pauze, ne verujem da to može dok je trener drugog tima iz lige. Kako je sredio Cirbesa kada nam je prvi put došao...
Nisam siguran ni da li je Noko Miškov, ako nije mrka kapa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, NMX said:

 

Tako da se zahvalimo i bratini Pulenu na onom uništavanju Future u Baru. Da ne beše toga sam bog zna na šta bi ličile tekme u Podgorici kad su sada ovako izgledale...

 

Ne znam, meni ipak onoj "akcija" iz Splita i trojci sa 10metara u poslednjoj sekundi, najvise hvala 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U principu dodjoh da citam i napisem kako je Zvezdin MVP zapravo Edzim,ali me ona hulja od Enemiksa preduhitrila :classic_biggrin:
Ljubim mu crno kure za partije u ovoj seriji,posebno u napadu. :Hail:

U principu - seriju dobila manje losa ekipa. Igra nam je tiha jeza. Sreca da Rid nije igrao i da u Futuri niko sem Kobsa nije istupio sinoc. Da,hvala i braci Pavicevic sto su nam darovali pol-poziciju.

Teska,turbulentna sezona je iza Zvezde.
Turobna i atmosfera tokom nje na topiku. Bilo je vrlo neprijatno pratiti je. Prvi put sam pravio pauze i od po par meseci u citanju,sto je mozda neki znak da i forumasi i moderacija stave prst na celo. Ne jer sam ja neko mudo na forumu,nego jer je tema otisla ispod svakog standarda.

Cestitam titulu svim "zvezdasima"..daj @NMXjos fotki sa slavlja kad si vec bio uz Choa tamo :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Crni Bombarder said:

U principu dodjoh da citam i napisem kako je Zvezdin MVP zapravo Edzim,ali me ona hulja od Enemiksa preduhitrila :classic_biggrin:
Ljubim mu crno kure za partije u ovoj seriji,posebno u napadu. :Hail:

U principu - seriju dobila manje losa ekipa. Igra nam je tiha jeza. Sreca da Rid nije igrao i da u Futuri niko sem Kobsa nije istupio sinoc. Da,hvala i braci Pavicevic sto su nam darovali pol-poziciju.

Teska,turbulentna sezona je iza Zvezde.
Turobna i atmosfera tokom nje na topiku. Bilo je vrlo neprijatno pratiti je. Prvi put sam pravio pauze i od po par meseci u citanju,sto je mozda neki znak da i forumasi i moderacija stave prst na celo. Ne jer sam ja neko mudo na forumu,nego jer je tema otisla ispod svakog standarda.

Cestitam titulu svim "zvezdasima"..daj @NMXjos fotki sa slavlja kad si vec bio uz Choa tamo :lol_2:

 

Nisam :classic_sad:

 

Fotka je sa tvitera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Inače, od kada su krenula ova CZV-BUD finala, jedinu pobedu van domaćeg terena je ostvario Džile u Beogradu. U 14 utakmica. Baš wtf momenat.

 

Tako da se zahvalimo i bratini Pulenu na onom uništavanju Future u Baru. Da ne beše toga sam bog zna na šta bi ličile tekme u Podgorici kad su sada ovako izgledale...

U Železniku 😏

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Otprilike mit je poceo ovde. Ono sto je cudno da su ovo dva najpljuvanija igraca ovih godina od strane navijaca i trener koji pored tona titula i dalje nije imao poverenje svojih navijaca do kasno sinoc. Nije samo bio omalovazavn od sina Dragana, vec i od samog kluba,predsednika i njegovih satelita na drustvenim mrezama Tviter, pa i forumima.

 

Covek je i posle Zvezde pricao o emocijama,neki se nasladjivali stoka razlikom Sakote, pisalo se da je prevazidjen trener, da je slao Gudurica u Skoplje, racuni za telefon, merkanje Baskonije i ostala kanalizacija koja je izlazila od prijatelja kluba. On je dosao opet, zahvalio se tim istim sto su ga pljuvali, krenuo da radi kad je bilo najteze i osvojio titulu prvaka ABA lige sa Halom i Uskokovicem na kecu. Mi jesmo bili favoriti, ali trebalo je to ispuniti i potpuo zasluzeno smo uzeli titulu jer smo bili bolji tim u ovih pet meceva.

 

Dejo je razorio taktikom Milojevica koji je po meni neiskusan trener i nema taj kvalitet. Uveo je ceo tim u crveno, bio je i Ivanovic povredjen celu seriju, Rida je teraou crveno i ako je imao Nikolica i Apica...Sehovica skroz zaboravio na osnovu Edzima kome nije nasao adekvatnu ulogu. Cak sa mnogo duzom klupom njegova rotacija je bila kraca, sto je skoro pa neverovatno.

 

Sinoc smo drzali tempo utakmice svih 40minuta, Buducnost je bila tu i borila se, ali bas to teranje Milojevica u crveno ih je ubilo. Dejo ima previse iskustva u ovim PO utakmicama da bi dozvolio da ga  Milojevic pobedi.

 

Svakog igraca je motivisao. Lazic je povukao na pocetku sa sutevima kad se svima skratila ruka, Dobric je napadao kao osica, svi su igrali samo sa ciljem da se uzme pehar bez licnih promocija. Kad u lozama nisi bili ljudi dostojni ovog finala, zato na klupama jesu. Lepo je videti oba trenera zagrljena, igrace posle utakmice kako se grle i cestitaju jedan drugom.

 

Sezona nije zavrsena, najavljivao sam sigurnu tripletu, ima jos jedan trofej i ne treba se opustati jer treba nekog da stignemo i prestignemo po broju titula.

 

Ocekujem kompletni remont tima, da budemo ozbiljan klub koji i kvalitetnim strancima nudi dvogodisnje ugovor, da stvorimo kontinuitet tima da bi mogli napasti F8 i biti konkurentni najboljim timovima Evrope. 

 

Sto se tice ABA,hvala sto postoji i treba da bude jos kvalitetnija, da je ne kvare licne promocije i arogancije, ima mnogo posla oko lige i nadam se da ce svake sezone biti samo kvalitetnija i ocekujem da sledece sezone bude PO8.

 

Sve u svemu, hvala Deju i igracima na lavovskoj borbi i jos jednoj tituli u nizu.

  • Like 3
  • Thanks 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Godzo said:

Bravo Dejo, bravo momci. Zaista divan osećaj posle ovakve sezone.
Poželeo bih Miloju otkaz samo kako bi imalo bar malo šanse da radi sa Nokom tokom pauze, ne verujem da to može dok je trener drugog tima iz lige. Kako je sredio Cirbesa kada nam je prvi put došao...
Nisam siguran ni da li je Noko Miškov, ako nije mrka kapa.

Miskov je igrac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dejan Radonjić je došao i objasnio kakav je trener i čovek. Naravno uvek će biti dežurnih pljuvača štonpo zadatku ili čisto iz zavisti ali jedino što mogu je da se sagnu i kleknu na kolena pred najboljim trenerom u istoriji KKCZ.  To isto važi i za gazdu i njegove "vojnike" koji prate i ovaj forum i skupljaju podatke o neposlušnim navijačima. Lepo i korisno bi bilo sa se gazda urazumi i prepusti selekciju tima isključivo Dejanu Radonjiću ali znam da to nema šanse da se dogodi, opet će se mešetariti i pruzati šansa "ljubimcima"

Lično bih voleo da ostanu Lojd, Laza, oba Ognjena, Nnoko, Uskok, jedan od starijih Simon ili Kuridža a ostalo da se na tržištu probere.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moram i ja da kazem da je povremeno bilo mucno citati temu, pre svega zbog defetizma i nepostovanja Radonjica.

Za mnoge ocigledno istorija nije uciteljica zivota.

Ja sam uvek verovao u njega i kada nije islo,  medju prvima sam i glasao da uzimamo Aba i bio sam siguran da osvajamo i kada nismo bili prvi.

Jedni te isti postovi su bili o Obrajantu svaki put kada nas nabije neki Efes, ili skolovao te Bajic kada izgubimo od Igokee sa rovitim igracima. Trazilo se da ne idemo na kup, pa se i tamo napadao Radonjic kako vodi utakmice. Na drustvenim mrezama neznalice su zamerale i za Borisu.

Sada se trazi apsolutna sloboda Radonjicu za izbor igraca, a do malopre mu se zameralo pravo da odluci koga zeli da ne trenira. 

Hocu samo da istaknem koliko coveku stvarno nije lako, koliko osuda ima i od ljudi koji poznaju kosarku bolje od obicnog Srbende, a kamoli od ostalih. Uz sve to ima i ludog predsednika.

Jasno je meni da i on verovatno nema bolji izbor od Zvezde, ali Zvezda sigurno nema bolji izbor od Radonjica. 

 

Edited by Cavani
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NMX said:

 

 

Sisica čoukerska ❤️

u ovakvim se utakmicama raste i prelazi iz odlicnog igraca u vrhunskog - match winnera,

ocekujem da Loyd posle ovoga pocne da pogadja u tim odlucujucim momentima dosta cesce nego do sada.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo, čestitke za titulu svima u klubu. Jbg, mora da se čestita iako je gorak ukus u ustima, što zbog naše igre u celoj seriji, što zbog sada već tradicionalnog performansa kada se ona prebaci u Podgorcu.

 

Posle druge u Bg isključio sam se sa foruma, jer nemam više ni želje ni mogućnosti da prosipam žuč još i u pisanoj formi, kroz komentare. A ni da čitam iste. Zato se unapred izinjavam što će verovatno velika većina mojih zapažanja biti nešto već viđeno na ovom mestu.

 

Manje-više sam očekivao majstoricu, a potajno se nadao da možemo sve da završimo u 4 meča. Ono u šta sam bio siguran je da nema teorije da dobijemo treću, jednostavno metla nije smela da se dozvoli. 

Peti meč je bio najlošiji u seriji, za obe ekipe. Pored pritiska, umor je bio veliki faktor. Kao i izostanak Reeda. Ključ su bile prve dve pobede u Beogradu. 

 

Sada malo o čoveku koji je najzaslužniji za trofej - g. Dejanu Radonjiću. Uradio je ono što u Zvezdi zna da radi - uzima titule. Nekako je sjedinio ovaj nesrećno sklopljen tim, uništen povredama, bolestima, ludim tempom igranja tokom cele sezone, selekcijom i još više doselekcijom, pa preko postulata broj jedan, odbrane, uspeo da nas ponovo napravi šampionima. To je ravno jednom malom čudu, kada se sve okolnosti u ovoj takmičarskoj godini uzmu u obzir. Zaista se ne sme ništa prigovoriti Radonjiću posle epiloga ABA lige, rezultat je bio primaran, način na koji se dolazi do njega ćemo prepustiti kritikama kada i ako Dejo bude sastavio tim po svom kriterijumu. 

 

Malo o igračima. Branko Lazić je pokazao i dokazao da je najbitnija karika u lancu trenerove filozofije odbrane. Za mene je on ključni igrač ove serije. Ogroman teret je preuzeo na sebe, pre svega braneći najbolji bekovski tandem regiona Kobs - Ivanović, ali i kod preuzimanja ostalih igrača od 3 do 5. Njegova uloga posebno dolazi u fokus jer nije imao kvalitetnog saradnika na spoljnim pozicijama, gde su i Hall i Volden tek sporadično odrađivali posao kako treba, svaki iz različitih razloga - Hall jer ne može, a Volden zbog limita nezgodne povrede. Dobrić na Kobsu je bio iznuđen eksperiment sa ne baš sjajnim rezultatom, dok je obrnuto bilo u mečapu Lojd - Ejim. Simon je dao svoj maksimum koji je na žalost daleko od potrebnog nivoa da se uspešno brani par izuzetno neugodnih četvorki Luka - Dača. Ali to što je Simon odigrao je bila defanzivna klikinika za katastrofalnog Davidovca. Ubedljivo najveće razočaranje cele serije. Na stranu što 1 na 1 nije mogao nikoga da sačuva, on je konstantno kasnio na strani pomoći i kod preuzimanja, pa smo zbog toga žestoko kažnjavani. Kako je serija rekla, tako se on polako gasio i u ofanzivi, da bi sve kulminiralo u majstorici gde nije uzeo NIJEDAN šut za 15 minuta. Uz Lazića, najkonstantniji je bio Noko, što je nagrađeno MVP naslovom finala.

 

Kada se podvuče crta i pogled uputi ka predstojećoj sezoni, pre svega mislim na EL, zaista se upitam koga mi to imamo od legitimnih startera među igračima koji će ostati u klubu. Ok, domaće Dobrića, Lazića, Kuzmića, Davidovca moramo zadžati, kakvi god da su. Ali ja među njima ne vidim startera. Od stranaca, pošto Lojd ide, osim možda Noka takođe ne vidim nikoga. Što bi značilo da nam na leto predstoji dovođenje startera na pozicijama 1, 2, 3 i 4. Ili će se praviti kompromisi gde ćemo igrati na rotaciju 10 igrača sličnih kvaliteta, uz 2 od potrebna 4 adekvatna pojačanja. No, o tome na ciganskoj omiljenoj temi.

 

Na kraju, respekt za ponašanje svih igrača Budućnosti i Zvezde, pokazali su da su pravi sportisti koji poštuju i igru i jedni druge. Izdigli su se iznad svojih uprava i cele bolesne paradigme koja prekriva ova dva rivalska kluba već nekoliko godina unazad i dali nadu da košarka kao sport ima neku perspektivu na ovim prostorima. 

  • Like 21
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pantelia said:

Drug Ridji je rekao vecinu stvari koje svi mi mislimo, ja bih da jos jednom podvucem nepopularno misljenje iz njegovog posta.

 

U sklopu svih izliva "ljubavi" prema svakom iz ekipe Buducnosti, puno se vredjao i Dejan Milojevic. Mislim da on to nijednom gestom nije zasluzio. Cuj, kezio se na sudijske odluke? Bas strasno. 

 

Sva zuc i otrov je poticala od 2 predsednika midzeta. Igraci i strucni stabovi su bili primer kako treba finale da izgleda. Imali smo 5 super zanimljivih utakmica, svaka resena manje-vise u poslednjem minutu, zapravo mislim da je ovo bilo najbolje finale ABA godinama unazad.

Moram reci da je imao smekersku reakciju na "svinjo debela" kad se gladio po trbuhu i slicno 😄

5 minutes ago, madafaka73 said:

Prvo, čestitke za titulu svima u klubu. Jbg, mora da se čestita iako je gorak ukus u ustima, što zbog naše igre u celoj seriji, što zbog sada već tradicionalnog performansa kada se ona prebaci u Podgorcu.

 

Posle druge u Bg isključio sam se sa foruma, jer nemam više ni želje ni mogućnosti da prosipam žuč još i u pisanoj formi, kroz komentare. A ni da čitam iste. Zato se unapred izinjavam što će verovatno velika većina mojih zapažanja biti nešto već viđeno na ovom mestu.

 

Manje-više sam očekivao majstoricu, a potajno se nadao da možemo sve da završimo u 4 meča. Ono u šta sam bio siguran je da nema teorije da dobijemo treću, jednostavno metla nije smela da se dozvoli. 

Peti meč je bio najlošiji u seriji, za obe ekipe. Pored pritiska, umor je bio veliki faktor. Kao i izostanak Reeda. Ključ su bile prve dve pobede u Beogradu. 

 

Sada malo o čoveku koji je najzaslužniji za trofej - g. Dejanu Radonjiću. Uradio je ono što u Zvezdi zna da radi - uzima titule. Nekako je sjedinio ovaj nesrećno sklopljen tim, uništen povredama, bolestima, ludim tempom igranja tokom cele sezone, selekcijom i još više doselekcijom, pa preko postulata broj jedan, odbrane, uspeo da nas ponovo napravi šampionima. To je ravno jednom malom čudu, kada se sve okolnosti u ovoj takmičarskoj godini uzmu u obzir. Zaista se ne sme ništa prigovoriti Radonjiću posle epiloga ABA lige, rezultat je bio primaran, način na koji se dolazi do njega ćemo prepustiti kritikama kada i ako Dejo bude sastavio tim po svom kriterijumu. 

 

Malo o igračima. Branko Lazić je pokazao i dokazao da je najbitnija karika u lancu trenerove filozofije odbrane. Za mene je on ključni igrač ove serije. Ogroman teret je preuzeo na sebe, pre svega braneći najbolji bekovski tandem regiona Kobs - Ivanović, ali i kod preuzimanja ostalih igrača od 3 do 5. Njegova uloga posebno dolazi u fokus jer nije imao kvalitetnog saradnika na spoljnim pozicijama, gde su i Hall i Volden tek sporadično odrađivali posao kako treba, svaki iz različitih razloga - Hall jer ne može, a Volden zbog limita nezgodne povrede. Dobrić na Kobsu je bio iznuđen eksperiment sa ne baš sjajnim rezultatom, dok je obrnuto bilo u mečapu Lojd - Ejim. Simon je dao svoj maksimum koji je na žalost daleko od potrebnog nivoa da se uspešno brani par izuzetno neugodnih četvorki Luka - Dača. Ali to što je Simon odigrao je bila defanzivna klikinika za katastrofalnog Davidovca. Ubedljivo najveće razočaranje cele serije. Na stranu što 1 na 1 nije mogao nikoga da sačuva, on je konstantno kasnio na strani pomoći i kod preuzimanja, pa smo zbog toga žestoko kažnjavani. Kako je serija rekla, tako se on polako gasio i u ofanzivi, da bi sve kulminiralo u majstorici gde nije uzeo NIJEDAN šut za 15 minuta. Uz Lazića, najkonstantniji je bio Noko, što je nagrađeno MVP naslovom finala.

 

Kada se podvuče crta i pogled uputi ka predstojećoj sezoni, pre svega mislim na EL, zaista se upitam koga mi to imamo od legitimnih startera među igračima koji će ostati u klubu. Ok, domaće Dobrića, Lazića, Kuzmića, Davidovca moramo zadžati, kakvi god da su. Ali ja među njima ne vidim startera. Od stranaca, pošto Lojd ide, osim možda Noka takođe ne vidim nikoga. Što bi značilo da nam na leto predstoji dovođenje startera na pozicijama 1, 2, 3 i 4. Ili će se praviti kompromisi gde ćemo igrati na rotaciju 10 igrača sličnih kvaliteta, uz 2 od potrebna 4 adekvatna pojačanja. No, o tome na ciganskoj omiljenoj temi.

 

Na kraju, respekt za ponašanje svih igrača Budućnosti i Zvezde, pokazali su da su pravi sportisti koji poštuju i igru i jedni druge. Izdigli su se iznad svojih uprava i cele bolesne paradigme koja prekriva ova dva rivalska kluba već nekoliko godina unazad i dali nadu da košarka kao sport ima neku perspektivu na ovim prostorima. 

Odlicno zapazanje za Dedu, bio je katastrofalan u ovoj seriji. Od njega sam jedinog ocekivao vise

Link to comment
Share on other sites

nisam hteo to sinoc, da ne kvarim lepo vece, ali ako nije igrao pod povredom, partije davidovca u celoj finalnoj seriji su goli kriminal.
od majstorice sa igokeom kada je svojerucno razmontirao tim iz laktasa, on kao da je uzeo odmor. ponavljam, izvinjavam se ako je covek igrao pod nekom povredom, ali o tome nista nije pisano javno.

 

edit
i o igracima buducnosti,

tacno se videlo ko ima srca da odigra sinoc i u njihovom timu, 
cobbs, luka i ivanovic su bukvalno sami dosli na utakmicu, ovi ostali su tu bili da popune broj. 

Edited by djura.net
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...