Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

To da li smo bolji tim ili ne pokazace poslednja utakmica. Malo smo vise pokazali u Podgorici od njih ali u ligaskom delu oni su pokazali vise od nas. Ne znam da li ce igrati Reed. To bi bio veliki plus za nas ako ne igra. Napasti njihove centre od pocetka i ubaciti ih u probleme sa licnim greskama (bez Reeda su dosta tanki). Ako Mitrovic udje u ritam kao u prosloj, dati Kuridzi (ili Reathu) da ga smiri. Mitrovic lako izlazi na kraj sa fizicki slabijim igracima od njega. Oni i bez obzira da li igra Rid, imaju veliki potencijal u napadu sa osovinom Cobbs, Nikolic (Danilo), Ivanovic. Do sada smo znali odbranom makar jednog od ovih igraca po utakmici da primirimo. Po meni Cobbs i Ivanic neka isporuce svoje poene (mada tu se Lazic dosta pita), mi da zaustavimo Nikolica. On pokrece serije Buducnosti i vraca ih u igru (i psihicki podize).

Sa druge strane i mi imamo jos rezerve u napadu u liku Davidovca i nadam se opet Dobrica u punom sjaju. Od Nnoka opet ocekujem 10+ poena a od Kuzme makar 4 skoka u napadu.

Inace pored desavanja van parketa i patkometrije Bokan/Covic, atmosfera na terenu i odnos igraca oba tima je fer i korektan. Ulog je veliki i emocije su prisutne ali je sve u fer okvirima. Nama pojedini igracu jesu nesimpaticni ali po meni je ovo upgrade u odnosu na ranija finala i pojedinih likova tipa Novice Velickovica

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Inbox said:

Naravno da nije relevantno i nije meni niko nizasta pogodan. Kakva tenzija? Ko je za nju kriv? Neko ce da te bezobrazno krade vec godinama, a ti ces da cutis. Zasto? 

Istina je istina, ma ko je pricao, a nije ni jedini. To bi trebalo da bude merilo, a ne ko govori. Neko ima vise, a neko manje kredibiliteta, ali poenta je u istini / cinjenicama. 

Takodje mi je prijatelj rekao da je slicno komentarisao i jedan od nasih trenera koji gostuje kao strucni konsultant na SOS-u. Ne mogu da se setim kako se zove. Kome Tegi nije previse mrzak, moze i da potrazi. Komentatori su u prenosu imali isto neke komentare vezano sa faulove.

Ja sam vec napisao da mi se ne svidja taj odnos CZ sa Bud ovih godina i Partizanom ranije, ali zasto je problem reci istinu? 

Znaci, OK je da se pise na forumu (kao ne cita ga niko; vazi...), a onda je problem ako to neko ko je strucan to potvrdi.  

Grbovic da ima lek za mene bitan,ne bih uzeo od njega. 

 

Drugo i bitnije jeste sta mislis o faulu Loyda na drugom ili prvom mecu kad nije dobio namernu i faulu Nikolica u napadu. Jel tu bilo tendencije da se osteti Buducnost?

 

Nemoj samo rekla kazala jer znam Zvezdase, one okorele..koji su se kleli da ce SO biti trener do kraja sezone i ako izgubi svaki mec do kraja ili pak da je vucic doveo Radonjica i da Covic nema nis sa tim. Hocu reci da  je sve to rekla kazala.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Devil In My Pants said:

Naravno da je relevantno jer se stvara naboj epskih razmera. Jos nisam video neku drugu ''legendu'' partizana da govori kako je Zvezda ostecena,kako ABA ne treba da se igra jer eto veliki Bokan drzi sve u svojoj saci. Meni jedino ko je relevantan je onaj koji poslozi cinjenice na obe strane. Jel su mogli da steva drugi mec npr kad Loyd pravi klasican primer namernog faula i sprecava cistu kontru gostiju pa onda i faul u napadu Nikolica?  Izvuces greske sudije na obe strane i onda  mozes da pricas o normalnoj tendenciji da objasnis neke stvari, ovo je klasicno potpaljivanje vatre.

 

To izvlacenje Grbe je slicno kao izvlacenje Moke kad Zvezdi ide lose. Cetvrta utakmica jeste bila ozbiljna tendencija za Buducnost da ih vracaju u igru, ali imali smo 68-78,gomilu promasenih poludistanci i dodali su ono 2+1 Loydu. Imali smo i dva cista suta za pobedu.

 

Ne treba svi da skacete na Goldebrga jer vam je pogodan da ga pljuckate jer je sam u nekim konstatacijama. Volim kad neko ima samostalno misljenje za razliku od misljenja copora. Takodje mislim da broj bacanja nista ne znaci u u sudjenju ver tendencija koje je bilo,ali jedin krivci smo za poraz mi jer smo dopustili nedopustivo.

 

Ta reakcija Radonjica i Lazica je bila horor, ali srecom nece niko tu sebe pravdati kao sto je SO pravdao sebe i pravio nas budalama.

 

Nadam se dobrom navijanju, ne punoj sali i stvarima kao pre dve godine. Covic bi se tu igrao sa nasim ucescem u EL, jer takve stvari su nepotrebne Djordiju i daju mu samo izgovor da nas sve sutne sa elitnog takmicenja. Poprilicno bitna utakmica da vidimo koliko smo odmakli od gusala. Ako Buducnost bude vodila i dodje do prekida, to ce biti kraj evropskog puta KKCZ. Stvarno se nadam da ce sve biti kontrolisano jer nam ne treba nikakva pomoc ''cistokrvnih'' navijaca da bi dosli do pobede. Bolji smo TIM i uz dobro semenkarsko navijanje mi cemo ovo dobiti.

U utakmici u kojoj su sudije navukle za domacina barem 10 poJena, mi izgubili jedan poen razlike, a ti kazes da smo sami krivi? 😄😄 Care....

Vidi se da nikada nisi igrao kosharku.

Kosta has spoken.

 

P.S. Grba je jedan od retko dobrih grobara, cije je znanje o kosharci,i teorija i praksa, mnogo vece nego sto bi se moglo zakljuciti.

Edited by Kosta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jbt dokle ide to pomodarstvo i zelja da se po svaku cenu tera kontra

pokradu te za cistih 10+ poena, ti priznajes to, ali jbg imali smo sut za pobedu = sami smo krivi

postenije bi bilo da se uvede pravilo da u podgorici svaki tim krece sa -10 u poenima, ali da se tekma sudi posteno nego ovako

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

jbt dokle ide to pomodarstvo i zelja da se po svaku cenu tera kontra

pokradu te za cistih 10+ poena, ti priznajes to, ali jbg imali smo sut za pobedu = sami smo krivi

postenije bi bilo da se uvede pravilo da u podgorici svaki tim krece sa -10 u poenima, ali da se tekma sudi posteno nego ovako

Uvek je tako bilo. Koliko god da nas kradu, na kraju, kada izgubimo, budemo blizu i neki nasi potezi navedu da smo mi sami krivi sto nismo pobedili... 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chucky said:

Inace pored desavanja van parketa i patkometrije Bokan/Covic, atmosfera na terenu i odnos igraca oba tima je fer i korektan. Ulog je veliki i emocije su prisutne ali je sve u fer okvirima. Nama pojedini igracu jesu nesimpaticni ali po meni je ovo upgrade u odnosu na ranija finala i pojedinih likova tipa Novice Velickovica

Cobbs je recimo vrlo antipatican, pre svega zbog svoje prljave igre (faul na Lazicu i jos nekoliko drugih), zbog simulacija i nekih izjava. Ne tipa, "silujte me ako...", ali provocirao je on jos prosle sezone. Ivanovic zbog bacakanja.

 

Meni malo nedostaje nasa zelja neke igrace malo jace faulirati. Nikako za povredu, nego kao statement. Nasi igraci (osim naravno Lazica) manjevise prave ili glupe faulove bez potrebe ili u napadu (posebno Walden) ili faulove za 2+1 (ok, i to su glupi faulovi). Ako vidis da covek ide prema kosu ili na sut i vidis da kasnis, onda imas dve opcije. Pusti ga uz "pratnju reda radi" ili odalami ga da ne dodje u poziciju za sut tj. iako do nje dodje da nema sanse da nesto pogodi a kamoli kos za 2+1.

 

5 minutes ago, Kosta said:

U utakmici u kojoj su sudije navukle za domacina barem 10 poJena, mi izgubili jedan poen razlike, a ti kazes da smo sami krivi? 😄😄 Care....

 

Dobro sad... Mora se i reci da su oni dali svoja slobodna bacanja ne bi ovo ni izbliza bilo tesno... 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

Fali i po koja tehnicka trenera cim pocnu da nas kradu kao vid pritiska sa klupe. Mada u ovoj situaciji verovatno ni to ne bi pomoglo, jer je ocigledno da su to radili po zadatku, ali nista ne kosta da se primeni. 

Moze to da se proba u Beogradu, ako kola krenu nizbrdo. Ali, to se mora uraditi na vreme i brzo...

 

Edit: Dole to verovatno ne bi igralo nikakvu ulogu. Samo bi nas dodatno dotuklo. Kao ona namerna Waldenu...

Edited by drakon1
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Iako smo predpostavili kriterijum u Morači jako je teško gledati frustracije naših igrača koji vide da i pored svega mogu to već tamo da reše je ''viša sila'' pojačala svaki put kada ih pridavimo i ubijala momentum tokom cele nazovi-tekme. Besmisleno je bilo i zapinjati jače od toga u četvrtoj pod ovim kriterijumima jer da nam se neko povredio u tim neravnopravnim uslovima...tačno rogovi da nam izrastu od muke.

Zato meni u petak ne treba ni naših 20 trica, 15 kontri i 10 zakucavanja...biću sasvim miran i zadovoljan ako ih samo besramno i transparentno pokrademo i pošaljemo nazad u Podgoricu iscrpljene od prevelike borbe sa sudijama i parom koja im piči iz ušiju zbog velike nepravde. Nek to bude Čokijevsko vraćanje istom merom u majstorici koja ima sličnost sa košarkom samo zbog dresova i patika učesnika jer će verovatno tako morati da bude i nikako drugačije.  Predugo ovo traje da sam željan gledanja košarkaškog spektakla protiv Budućnosti...završavajte to...kako god.

Edited by Wingwalker
  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Verovatno smo i Acu Tricu po istoj,"partijskoj liniji",angazovali da lobira za Zvezdu i pretprosle sezone,kada je otvoreno i jasno ukazao na sve neregularnosti finalne serije.
Da se podsetimo ⤵️
https://sport.blic.rs/kosarka/domaca-kosarka-i-aba/aba-liga-kk-crvena-zvezda-buducnost/vfc059l

Dakle,ono gde se iz "normalno-nenormalnog" preslo u "neprihvatljivo-nenormalno" je bila treca utakmica serije,a prva u Podgorici. Tad je prvi put bio doveden u pitanje fizicki integritet igraca i njihova elementarna bezbednost na parketu. Ta utakmica nije smela biti odigrana u takvim okolnostima. Kao ni peta uostalom,ali rubikon je ipak predjen dole. 

Ja tesko mogu da razumem osnove funkcionisanja lige koja godinama zmuri nad cinjenicom da u "Moraci" gostujuce ekipe u plej-ofu nemaju fer priliku za pobedu. Cime to KK Buducnost ili Bokan drze u saci ligu ili njene sudije? 

Da se preterano kukumavce na temi,to je stara stvar. Kako to i zasto nismo kukali u onim serijama protiv Cedevite npr? I tada je Covic bio prvi covek kluba. Samo je sa druge strane stajao jedan pravi sportski rival i gospodskitm klub. Imam utisak da bi sada bila regularnija serija protiv Cibone,Zadra ili nekog vaskrslog Splita,nego sto je protiv Futurana.

Ja volim ABA ligu i drago mi je sto postoji. Nadam se da ce opstati,ali nesto se mora preduzeti i promeniti, jer ponavljanje svega ovoga iz godine u godinu postaje vrlo mucno za pracenje. Umesto da pravi navijaci i ljubitelji kosarke uzivaju i sa nestrpljenjem cekaju plej-of,oni su prisiljeni da zele da mu sto pre vide kraj.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kosta said:

U utakmici u kojoj su sudije navukle za domacina barem 10 poJena, mi izgubili jedan poen razlike, a ti kazes da smo sami krivi? 😄😄 Care....

Vidi se da nikada nisi igrao kosharku.

Kosta has spoken.

 

P.S. Grba je jedan od retko dobrih grobara, cije je znanje o kosharci,i teorija i praksa, mnogo vece nego sto bi se moglo zakljuciti.

Imao si 68-78,tako su oni imali isto 65-74 i izgubili mec.Mogli su se zaliti na korake Ejima, 2+1 jedan Kobsa i slicne gluposti. Game:1 verovatno ti nije ni bila namerna Loyda.

 

Nisam igrao kosarku vec rukomet,bio sam pivot, ali eto gledam od 2011 kosarku i mislim da sam dovoljno naucio do sad.

 

Grba je retko dobar covek, na mestu mu je i funkcija, prosao je sito i reseto zbog toga. Jasno je sve lepo objasnio i sve se lepo vidi. Ne bih tu nista dodao, posto ocigledno pratis kosarku dugo i moralna nacela su ti iznad mojih, moram se sloziti sa tobom.

 

Kosta je u pravu!! 

Link to comment
Share on other sites

Prvo lagano, a sada već dobrano strahujem šta će od svega ovoga izaći na kraju. Pričam i o tenziji oko samog ABA finala, ali i skorašnjih događaja u Beton hali, pa i ovom cirkusu oko Kupa Srbije u fudbalu. Sve sama tenzija i provokacije na sve strane.

 

Čović je trebalo da reaguje nakon druge utakmice i Bokanovih pretnji, pa onda glasnije još nakon sramnog suđenja u trećoj.

 

Osećam da se nakupio neviđeni bes i ljutnja kod ljudi. Daj bože da se to izbaci samo kroz glasno navijanje u petak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nick_theking said:

Ajde da pitam onako reda radi. Da nema neka dobra duša koja može da pomogne povratniku sa severnog ledenog kontinenta da odgleda utakmicu u petak. Hvala onoliko.

Uh, tesko pitanje.. Ne znam kako ces izdrzati naglu promenu temperature. Sa severnog ledenog na pakleni pionir. Jesi li siguran da to zelis? 

Link to comment
Share on other sites

Po meni tenzija je sasvim prirodna nakon sto se istorija po ko zna koji put ponovila u famoznoj Moraci, ali sasvim jedna stvar je da se kroz navijanje i podrsku timu i jasno stavljanje do znanja da ne sme biti pljacke od strane sudija u korist Buducnosti u Pioniru dodje u prednost, a drugo je da batinasi setaju parketom, sutiraju na kos i fizicki ugrozavaju protivnika...

Mislim da je celokupna situacija u i oko Abe, uz stalno nametanje pisanija o licencama za El, toliko losa da bilo kakav ozbiljan incident nece apsolutno nista doneti, koliko god kradja u Pg bila evidentna a tenzije podignute na nivo iznad i vise od toga, sto smo i ranije imali priliku da vidimo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Predragdjape said:

Uh, tesko pitanje.. Ne znam kako ces izdrzati naglu promenu temperature. Sa severnog ledenog na pakleni pionir. Jesi li siguran da to zelis? 

Pa posle svih muka i zajebancija u zadnje vreme ovo bi mi doslo kao odmor na plaži, sa sve vrelinom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje koje ce mozda neki shvatiti drugacije ali stvarno nije provokacija jel ja ne gledam utakmice ABA lige ako ne igra Zvezda (i za Zvezdu dok nadjem nekad dobar stream dobijem 20 novih sedih).

Da li su i drugi timovi pokradani u Pg? Nisam citao (ili sam propustio - verovatnije) da se drugi timovi bune. Dzaba nama da verujemo u neku pravdu ABA lige ako je ovo ograniceno na nas samo.

Link to comment
Share on other sites

Partizan takodje ima uzasno sudjenje dolje a sto se tice kuknjave ona je uglavnom ogranicena na njihovu lajv temu, s obzirom da te utakmice nemaju znacaj plej ofa. Da gledamo sad finale Buducnost-KKP, sve bi isto bilo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro nije Buducnost nivo Borca pa da mu treba pomoc u svakoj utakmici u Podgorici, normalno da ne pokradu svakog ko gostuje u Moraci. 
A ovo sto se sad radi je mozda i slabo za ono sta se radilo u Podgorici sa kraja 90ih i pocetkom 2000ih, ponajvise protiv Partizana. Navijao sam tad za komsije kao da Zvezda igra.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...