Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

6 hours ago, mmajstor said:

Jedino priznajem kao sudijsku kradju trecu a donekle i cetvrtu plej of utakmicu u Podgorici pre 3 godine. Pretpostavljam da je tada verovatno izvrsen pritisak na sudije.

 

Za ovo ostalo nemam pojma o cemu pricate. Sudijske greske koje su se desavale su stihijske i nisu bile tendenciozne. Pa mi smo prosli u finale plej ofa iz koraka Berona, od cega i dan danas bastinimo igranje u EL, i onda kazemo sudije se urotile protiv nas? 

Finale KLS, ne ABA, poslednja utakmica, uzeli titulu, a ne otisli u finale...malo osvrtanja na cinjenice, ne bi skodilo....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Wingwalker said:

Ume li neko smisleno da pojasni i argumentovano potkrepi ovde opšte prihvaćenu tezu da sudije već godinama kinje ciganiju? Da li je Gazda Čoki u pitanju i sve što vuče za sobom ili je to zbog višegodišnje dominacije KKCZ pa anderdog timovi žele da na bilo koji način i po svaku cenu izboxuju sudijsku naklonost u duelu protiv favorita...? Ili mož to sve u jedan lonac bez da se stiskaju?

 

 

 

 

 

 

Pazi, kad je kkp bio dominantan, dzabe ti sto si anderdog, sude u ritmu. Ako je 20, idemo ka 30.

Kod nas ako je 20, sudije stvaraju vestacki egal.

Ne znam sta je razlog, ali je to jako daleko od sudjenja koje su oni imali.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Princeton said:

 

Sorry bro, ne znam tacno na sta ciljas, pa da ne bih nagadjao, slobodno pitaj 🙂

 

Inace, kad smo kod trenera, mislim da je nepravda pocinjena prema Saletu. On je pokazao da je odlican trener, da ima znanja, cak smo i sa ovom selekcijom igrali veoma dobru kosarku na pocetku sezone. Na zalost mnogo je faktora uticalo da se neslavno zavrsi njegov mandat, selekcija najvise. Previse smo zavisili od tog zavrsnog pojacanja, koje je trebalo da bude Pangos, ili neki slican PG koji nije bio dostupan na marketu. Poslije se odradila doselekcija i taj poenterski/liderski uticaj se pokusao presaltati na drugu poziciju - jer je takav profil igraca postao dostupan. Uz to i doselekcija na PG sa nespremnim Rochestijem, pa i kompatabilni centar (low risk, high reward), da poboljsa energiju i agresivnost na obe strane. Previse poteza u kratkom turbulentnom vremenu, gdje su se bolesti/povrede rijedjale kao na traci. Uz previse utakmica, a premalo vremena za treniranje jednostavno nisu kliknuli kao ekipa. Uz to bez energije i pomoci navijaca, da pogura malo ekipu za bolji bonding. Pa onda serija losih rezultata, vanjskih pritisaka itd.

 

Imam osjecaj da smo pozurili sa šutuguz odlukom. Ako smo doveli trenera na duzi mandat, mislim da smo trebali da stanemo iza njega i njegovih odluka, i da izgura makar svoj plan 1-2god. Cak i da je odradjena jos jedna doselekcija, da su podjeljenji neki otkazi, vjerujem da bi proigrali cim bi stali malo na noge, i posvetili se treninzima u miru.

 

Zao mi je sto smo ga pustili niz vodu, ali ako je vec morala ta odluka da bude, neka je dosao Radonja.

 

Uh, rado čitam tvoje postove, saglasan sa velikom većinom, ali ovo nikako ne ide uz tebe. Saša Obradović je ugledno trenersko ime i to niko ne može da porekne. Ali ja mu nikada neću preći preko katastrofalne selekcije tima ove sezone, načina na koji tretira igrače, ono dranje na "slabašnije" i frku od "jačih", one gluposti da se ne pravi faul u završnici sa Budućnošću, već puštanje da iscuri ceo napad dok gubimo, pa onda nerezonsko pravljenje faula u završnici sledeće utakmice (ne sećam se sa kime smo beše igrali), pa šlag na torti je ova tužba, traženje premija za Kup, a tek ćemo videti da li će u to ući i ABA, ukoliko je osvojimo. Jasno je da je Pengos bio pik broj 1 i da bi se sve vrtelo oko njega, ali vaditi se na to da osim njega nije bilo moguće naći krštenog pleja, poput npr. Klemonsa i Igokee, već dovodi nekog Hola, koji ima skila, ali je preplašen za tri života, a potom i penzionera Ročestija. Pozicija broj 1 u timu je najosetljivija. Sve kreće odatle. Kao što Milanu Tomiću i Šakoti ne mogu da pređem preko izbora tatinog sina za pleja našeg prvog tima, tako ni SO za sve ove gluposti. Naravno, imao i Radonjić dosta tih pomračenja, ali ne zaboravimo šta je sve osvojio i koji CV stoji iza njega. Pritom je gospodin, pre svega. 

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Losmi17 said:

Sudije nemaju gotovo nikakav rispekt prema Lojdu.

Nadrealnu kolicinu batina momak dobija. To i uzimanje suteva iz teskih pozicija znacajno uticu na slabe %.

Kako god bilo, ocrkujem boljeg Lojda u finalu, nijedan igrac Buducnosti sem Popovica ne moze da odigra tako dobru odbranu.

Sve tačno. No hajde da se fokusiramo na ono što možemo promeniti, sudijski kriterijum ili stav prema Lojdu nije to.

 

Dakle, ostaje selekcija šuta ovog igrača, još šire, odluke koje on donosi u napadu. To može i mora da se menja, jer je daleko od renomea najboljeg igrača jednog EL tima. Imamo dve olakšavajuće okolnosti. Prva je činjenica da praktično igramo bez pleja celu sezonu, a druga da igramo protiv tima u kome dva igrača, Džoni i Kobs, rade ono što bi za nas trebao Lojd. I tako, umesto da mu se uvaljuje lopta u poslednjim sekundama napada, nakon što je zakazala primarna akcija usled nesposobnosti našeg pleja ili drugih igrača, zašto mu ne bi dali loptu odmah. Znamo kako napadaju Ivanović i Kobs - visoki centralni pik ili rogovi posle čega ide drive do kraja ili naskok za dva, može i neki step back ili side step za 3. Alternativno, ako poentiranje izostane, tu je pas ka centru u nekoj od varijanti pika ili za trojku. Ako već forsiramo Lojda u napadu u određenom periodu meča, trebali bi da mu malsimalno olakšamo te situacije i ostavimo mu dovoljno vremena da namesti noge pre svega i ostvari balans kod šuta, jer sa tim kuburi od kako je došao kod nas, a verovatno i pre toga. Volden pod povredom i Hall koji je potpuno izgubio samopouzdanje do te mere da u napadu praktično ne ulazi ne u reket, već ni u prostor unutar linije za 3, mogu lagano da se premeste na poziciju 2 i čekaju šut za 3. Ako već Radonja odluči na gura tu lead guard opciju Lojda, ili pak do toga spontano dođe tokom meča, neophodno je da lopta bude kod Džordana. Ne samo zbog poena, nego i zbog više puta dokazane mogućnosti ovog igrača da asistira kvalitetnije i od Voldena i od Halla.

 

Naravno da našu igru ne možemo bazirati isključivo na Lojdu, potrebno je uključiti što više igrača, posebno centarskog para. Ali mi moramo naći nove situacije u kojima ga ostavljamo da rešava, u kojima će biti pod manjim pritiskom, posebno onog vremenskog, u poslednjim sekundama napada. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ulicni basketas said:

 

Uh, rado čitam tvoje postove, saglasan sa velikom većinom, ali ovo nikako ne ide uz tebe. Saša Obradović je ugledno trenersko ime i to niko ne može da porekne. Ali ja mu nikada neću preći preko katastrofalne selekcije tima ove sezone, načina na koji tretira igrače, ono dranje na "slabašnije" i frku od "jačih", one gluposti da se ne pravi faul u završnici sa Budućnošću, već puštanje da iscuri ceo napad dok gubimo, pa onda nerezonsko pravljenje faula u završnici sledeće utakmice (ne sećam se sa kime smo beše igrali), pa šlag na torti je ova tužba, traženje premija za Kup, a tek ćemo videti da li će u to ući i ABA, ukoliko je osvojimo. Jasno je da je Pengos bio pik broj 1 i da bi se sve vrtelo oko njega, ali vaditi se na to da osim njega nije bilo moguće naći krštenog pleja, poput npr. Klemonsa i Igokee, već dovodi nekog Hola, koji ima skila, ali je preplašen za tri života, a potom i penzionera Ročestija. Pozicija broj 1 u timu je najosetljivija. Sve kreće odatle. Kao što Milanu Tomiću i Šakoti ne mogu da pređem preko izbora tatinog sina za pleja našeg prvog tima, tako ni SO za sve ove gluposti. Naravno, imao i Radonjić dosta tih pomračenja, ali ne zaboravimo šta je sve osvojio i koji CV stoji iza njega. Pritom je gospodin, pre svega. 

 

 

Ne vjerujem da bi Pangos-a, bas direktno mogao da zamijeni Clemmons, ne bi to nesto drasticno promijenilo u nasoj igri. Trenirao ga je Sasa, tacno je znao njegove kvalitete, tako da ga je mogao dovesti ako je mislio da nam moze pomoci. Hall je doveden sa drugacijom namjenom i ulogom, cak je i igrao prilicno dobro na pocetku sezone. Kasnije nemam pojma sta se desilo tom igracu, totalno je pao u formi i izgubio samopouzdanje. Nnoko je doveden kao jedan od glavnih igraca, znamo sta se njemu desilo, i koliko je to uticalo na nas roster. Walden je odlicna kradja, Lloyd se pokazao izvanrednim - sve je to na pocetku sezone izgledalo da ide u pravom smijeru. Lose je odradjena doselekcija, zbog nestasice kvalitetnih igraca na marketu za onoliko koliko smo se mi mogli da ispruzimo.

 

Sto se tice vodjenja ekipe, postoji Sasa prije i poslije doselekcije. Poslije dovodjenja ovih novih igraca, tu je jednostavno bila narusena hemija u ekipi, previse negativne energije, i pritiska losih rezultata. Da sada ne trazim razloge, vec je odavno zavrsena prica, ali mi je zao covjeka. Da su bila srecnija vremena Covid free, siguran sam da bi se sve ovo pozitivnije odvijalo.

 

Sto se tice premija, ko zna sta se sve tu desavalo iza paravana, i koliko u tom svemu imaju uticaja menadzeri, sta je tu sve bilo Sasi obecano na potpisivanju ugovora i sto li je on platio svoj izlazak iz ugovora sa Monakom, koliko ima sujete, razocarenja, koliko struja je ukljuceno... Ne bih ja tu mogao bas lako decidno donosio zakljucke i klasifikacije.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@propolis pa pisao sam i prije Radonje koliko su mi obaveze bile dozvoljavale. Nakucao sam ovdje preko 500 postova, mislim da mi je na forum.b92 trebalo 5 godina za slican podvig 🙂

 

Mozda se nekako poklopi ucestalije pisanje kad nam je Radonjic trener, jer mi se tu vecinom svidja(la) dobra atmosfera i raspolozenje na forumu. U ovim drugim okolnostima, previse je bilo mracenja, negativnosti, generalno lose energije, pa se prenese i na mene.. A jebo to, pa se distanciram na neko vrijeme.

 

Meni je najljepsi trenutak forumske karijere bio kada je Cirbes zagrlio @BojanaCZV i kada se ujedinio forum, jednostavno se osjetilo u zraku da mi ne mozemo da izgubimo tu seriju. Volim da sam dio tako necega, da ucestvujem koliko znam i umijem, ovo ostalo pokusavam da zaobilazim.

  • Like 11
  • Love 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mmajstor said:

Jedino priznajem kao sudijsku kradju trecu a donekle i cetvrtu plej of utakmicu u Podgorici pre 3 godine. Pretpostavljam da je tada verovatno izvrsen pritisak na sudije.

 

Za ovo ostalo nemam pojma o cemu pricate. Sudijske greske koje su se desavale su stihijske i nisu bile tendenciozne. Pa mi smo prosli u finale plej ofa iz koraka Berona, od cega i dan danas bastinimo igranje u EL, i onda kazemo sudije se urotile protiv nas? 

Vidi mi smo ipak navijaci i normalno je da smo pristrasni, valjda... Meni licno kao neki eklatantni primeri su taj(nedosudjeni) faul u napadu Renfroa, zatim onaj performans Javora u Zagrebu protiv Cedevite, to je valjda bila i zadnja utamica Mekela za nas, dalje oni nedosudjeni fauli na kraju u Istanbulu protiv Galate mislim, nije bas da nema, sta reci o harizmaticnom talijanu kojeg nisu mogli da smire nakon nase pobede u Nemackoj a cist faul nad Jenkinsom nije ni prokomentarisao. 

Link to comment
Share on other sites

malo je reci da je teska sprdacina ovo sa publikom na poslednjih par meceva, a sve je pocelo jos od onog meca sa futurom u pg u regularnom delu, gde su u lozi za vreme policijskog casa, nabil fazon tipa 400 ljudi..

missim nemam ja problem sa tih 400, al brate kakva je to lobotomija, da se tribine moraju prikazivati prazne, a u lozi, jedni preko drugih stoje a kao korona..

pa bolje onda  rasporedi 1k-1,5k po tribinama, manja je steta, nego u prostor za 50 ljudi nabijati 400 ljudi..

missim slicno je posle radjeno i u bg-u, baru, laktasima, da ne bude da je samo futura, al oni su najekstremniji po tom pitanju, kao sto ce opet i biti u finalu..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Gudura said:

Finale KLS, ne ABA, poslednja utakmica, uzeli titulu, a ne otisli u finale...malo osvrtanja na cinjenice, ne bi skodilo....

 

10 hours ago, Dulefabregas said:

Ovaj deo nije tacan, to je bila domacica. Proverite nesto pre nego sto napisete niste Cooper.

 

Ocigledno je da sam pobrkao...ne znam da li to menja stvar da ipak postoji neka urota sudija protiv nas, ili ona vazi samo za out of Serbia? Ovo za Kupera nisam bas razumeo. 

Link to comment
Share on other sites

Ja očekujem jednu dugačku finalnu seriju, verovatno i svih 5 mečeva, sa usponima i padovima obe ekipe. Dobra je Budućnost ali nisu bauk niti jak evroligaš. Nadam se samo da neće biti koloritnog performansa na tribinama ni u Beogradu ni u Podgorici i da ćemo pobediti, a ako ne - da ćemo pružiti ruku boljem.

 

Ja sam odavno izašao iz moda "svi nas kradu" u kom sam bio kad sam bio mlađi (i sledstveno, gluplji) posebno u periodu KKP dominacije. Klub za koji želim da navijam mora da bude iznad toga, tim pre što nije retka situacija da i mi sami budemo malo pogurani zbog imena i reputacije kad nam zatreba, posebno protiv klubova koji nisu KKP i Budućnost. 

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, n4l1m said:

malo je reci da je teska sprdacina ovo sa publikom na poslednjih par meceva, a sve je pocelo jos od onog meca sa futurom u pg u regularnom delu, gde su u lozi za vreme policijskog casa, nabil fazon tipa 400 ljudi..

missim nemam ja problem sa tih 400, al brate kakva je to lobotomija, da se tribine moraju prikazivati prazne, a u lozi, jedni preko drugih stoje a kao korona..

pa bolje onda  rasporedi 1k-1,5k po tribinama, manja je steta, nego u prostor za 50 ljudi nabijati 400 ljudi..

missim slicno je posle radjeno i u bg-u, baru, laktasima, da ne bude da je samo futura, al oni su najekstremniji po tom pitanju, kao sto ce opet i biti u finalu..

 

Nije da se ne slazem u nacelu, veliki znak pitanja ide na to kako je i ko dozvolio ljude u hali na svim pomenutim terenima, ali jeste utakmica u Podgorici bila veci ekstrem jer je u tom trenuku situacija sa koronom bila mnogo teza a uz to vakcinacija je tek bila u povoju. I to u Srbiji, da ne govorimo o CG. Sada mesec ipo dana nakon toga, kad imamo mnogo manje brojeve na dnevnom nivou, kada imamo oko 4 miliona datih doza a u nekim gradovima smo vec prakticno na 50% revakcinisanih valjda je poenta da barem ti revakcinisani krenu da se polako vracaju u neke normalne tokove. 
Sto se Zvezde tice problem je (i) ko je dosao u priliku da bude u hali protiv Igokee. 
Ako cemo vec da imamo neki mali procenat popunjenosti daj stvarno to da bude uradjeno sa nekom zdravom logikom i razumom, tipa samo revakcinisani, po nekoliko stolica slobodnih oko svakog gledaoca... Naravno ovo je utopija...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mmajstor said:

Pa mi smo prosli u finale plej ofa iz koraka Berona, od cega i dan danas bastinimo igranje u EL

Vise mi je kao zvezdasu zasmetala ova recenica koja ne odgovara istini, mi smo zasuzeno izborili ucesce u EL kako u polufinalu tako i u finalu 2019. godine.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dulefabregas said:

Vise mi je kao zvezdasu zasmetala ova recenica koja ne odgovara istini, mi smo zasuzeno izborili ucesce u EL kako u polufinalu tako i u finalu 2019. godine.

 

Ok, u pravu si to je moja greska. Mada mislim da smo zasluzeno dobili i tu seriju bez obzira na korake Berona. Svi ljudi grese pa i sudije, a mi smo generalno bili bolji u toj seriji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Losmi17 said:

Kojih koraka Berona?

Nesto si ti druze debelo pomesao. Koraci Berona su bili u KLSu... 

Vecu glupost ne procitah skoro.

 

Najbolje je da se ovako zaletis i napravis se pametan, nakon sto je vec iskomunicirano i ispravljeno ono sto je receno, a sto veze nema sa poentom. Citas li ti sve postove ili samo volis da se zapljunes? 

Link to comment
Share on other sites

Naknadno sam procitao sve. Reakcija jeste nesto jaca.

Ali je sasvim dovoljno da vidim zasto botujes za celave trenere.

Ti bukvalno kroz lazi dokazujes neku svoju poentu.

Za nekog ko tako prati nas klub i izjavi da su koraci Berona doneli dve EL...

Ne znam kako to nazvati. Mozda reakcija i nije prejaka.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Poenta i svrha izrecenog je da smo i mi imali isto tako velike koristi od sudijskih gresaka, a ne samo stetu pa da se to uveze u neku teoriju zavere. Mislim da je besmisleno kad se neko uhvati za tako neku stvar, koja je bez pogovora greska, ali koja uopste ne menja poentu.

 

Ne znam ni ja koja je to fascinacija celavim ljudima pa vas par to stalno pominje? Jel to sto sam ja bio protiv otkaza treneru koga smo dugo cekali, i sa kim smo imali potpisan 3-godisnji ugovor koji je trebalo da nam donese neki kontinuitet koji odavno nismo imali - po tebi predstavlja botovanje zato sto je covek celav? Cemu takva kvalifikacija... jel znas sta predstavlja bot i sta je botovanje? A pritom, to uopste nisam skoro pomenuo, necemo valjda stalno da vrtimo iste price...diskusija je bila oko sudjenja. 

Link to comment
Share on other sites

Jedno je imati koristi od sudjenja, a drugo je reci kako zbog koraka Berona igramo 2 EL.

A mi bukvalno u tom PO dobijali domace tekme sa 20 razlike u proseku. Blamcina od izjave.

Lista gresaka na nasu stetu je nazalost mnogo veca, zeludac bi me zaboleo kad bih krenuo.

Kad je u pitanju opservacija oko celavih trenera, tu mislim i na tvoj bot opus oko saloa od virtusa. Nekako mi sve manje cudno to sto pises.

Otprilike je tvoj modus operandi da izvrsces cak i cinjenicna stanja, kako bi umanjio uspeh trenera koji nisu celavi (citaj Radonjica, Tomica).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...