Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

28 minutes ago, kokodakalo said:

Sve ovo je pricao i prosle godine, pa se radilo drugacije.

Navikao nas je Nebojsa da ne uzimamo preozbiljno te njegove intervjue.

 

Ali zašto misliš da on zaista ne veruje u sve ono što sam izdvojio? Ako je kao glavni problem prepoznat preveliki broj stranaca i nedovoljno prostora za domaće igrače, kako su prošli treneri koji su se zaigrali  i formirali roster sa više od maksimum 4 stranca? Koliko je bilo strpljenja za njih? Kako su pak prošli treneri koji su bili kooperativni i prilagodljivi? Zašto se recimo o 1 Alimpiju i dalje priča u superlativima i uz žal da smo se eto o njega ogrešili i da smo ga brzo potrošili? Jel' misliš da je on kao neko ko je sezonu pre Zvezde trenirao Spartak iz Subotice i FMP (pred sam kraj sezone i samo u našoj ligi) imao slobodu da talasa, ili je potpuno prihvatio ideje i savete menadzmenta? Kako nam je tada izgledao roster, koliko je imao stranaca, na kojim pozicijama? Da li možda postoji neki pattern, gledajući sezonu po sezonu?

 

Tako da ne bih se ja složio sa tim da Čović priča u prazno i da sve ono zaista i ne misli... A ako pratiš kako na određene stvari reaguju navijači (ne ovde na forumu, ovo je praktično bubble), mediji, tkzv. košarkaška javnost itd. videćeš da u tim idejama uopšte nije usamljen, štaviše, to je kod nas dominantan narativ. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

problem sa domacim igracima je sto oni koji bi nam pravili razliku, na pozicijama 1 i 2 npr jednostavno ili ne postoje ili su previse skupi za nase uslove

top mladi talenti sada pre biraju miska ili preko

i nama realno tu ostaju samo materijal za neke role playere

 

kao sto je neko vec rekao, na 1 i 2 jednostavno mora da se pljusne najvise love za nosioce, ostalo moze da se krpi

 

Pa naravno. Zato je intervju, a posebno taj deo o domacim igracima nidje veze.

Neka lepo Cova dovede Vasu i Jovica, na dva neka bude Neda i/ili Gudura, na 3 Kalina, neka dovede Milutinova na 5 (valjda mu nece komsije sada braniti) i tako. Eto je super domaca osnova. A u realnosti imamo Uskokovica, Dobrica, Lazica, Davidovca, Simonovica, Kuridzu i Kuzmica, koji realno igraju za pristojne pare, a vecina (ili svi) ne bi mogli da igraju ni u jednom EL klubu.  

Problem je sto se sa klincima ne radi kako treba. Dzabe titule u mladjim kategorijama kada se iz istih ne proizvede niko. Lepo je neko primetio kako se zagrcnuo kada je poceo da nabraja, a ostao na Guduricu... Rad sam mladjim kategorijama je los, ali i skauting. Sto ti napisa - pasos nije bitan, bitan je kvalitet i da mozemo da priustimo. Mora neko da prati mlade igrace svuda, a onda i da se radi sa njima. 

Edited by Inbox
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Takeshi_Kovacs said:

problem sa domacim igracima je sto oni koji bi nam pravili razliku, na pozicijama 1 i 2 npr jednostavno ili ne postoje ili su previse skupi za nase uslove

top mladi talenti sada pre biraju miska ili preko

i nama realno tu ostaju samo materijal za neke role playere

 

kao sto je neko vec rekao, na 1 i 2 jednostavno mora da se pljusne najvise love za nosioce, ostalo moze da se krpi

 

 

Ne samo za nosioce, nego za cetvoricu igraca na tim pozicijama, jer zbog politike da se mladjani Filip razigrava u FMP mi nismo dobili nijednog igraca na 1 i 2 osim Gudurica od 2012. godine.

 

Recimo, zato Radanov, sa sigurno dobrom platom kod nas ne moze da igra jer krila imamo i previse, a na 1 ili 2 ne moze. Cak ni na 4 ili 5 iz FMP nismo dobili nijednog igraca, ako ne racunamo strance koje potpisemo pa ih prosledimo tamo (njih smo mogli i u Krku da prosledimo, koja je razlika?)

 

Narednih sezona, osim ako uskokovic zestoko ne napreduje moracemo opet da imamo minimum 6 stranaca na 1, 2, 4 i 5 i to samo zato sto Davidovac skoro citavu karijeru igra kod nas. Ostalo bi popunili Kuzmic (nema boljeg domaceg centra - nemojte samo Stimac), pa i Kuridza, Dobric, Lazic, Davidovac, dakle nista se nece menjati. Iz FMP mozes da dovedes samo Lazarevica a i on je krilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ovde, a i klubu se, kad se prica o toj cuvenoj domacoj osnovi pre svega misli na prvi radonjin mandat kada smo imali jovica, kalinu, bobija i ostale

to je, iz ugla kosarke u evropi, ipak bilo dosta davno, i vise je splet okolnosti nego sto je rezultat nekog sistematskog rada

realnost poslednjih godina su radicevic, jovanovic, uskokovic, rakicevic, simanic, nenadic...

pod 1 - nedovoljno talenta...a zatim i los rad, sto samog igraca sto struke

posebno je bolno gledati silne bekove iz omladinske skole koji ne umeju loptu da vode

 



jer zbog politike da se mladjani Filip razigrava u FMP mi nismo dobili nijednog igraca na 1 i 2 osim Gudurica od 2012. godine.

ne bih rekao da je samo zbog toga, vise ovoga sto sam naveo gore

uostalom imao je i taj guduric mladjanog filipa pa mu nije smetalo da postane igrac

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

 

Ne samo za nosioce, nego za cetvoricu igraca na tim pozicijama, jer zbog politike da se mladjani Filip razigrava u FMP mi nismo dobili nijednog igraca na 1 i 2 osim Gudurica od 2012. godine.

 

Recimo, zato Radanov, sa sigurno dobrom platom kod nas ne moze da igra jer krila imamo i previse, a na 1 ili 2 ne moze. Cak ni na 4 ili 5 iz FMP nismo dobili nijednog igraca, ako ne racunamo strance koje potpisemo pa ih prosledimo tamo (njih smo mogli i u Krku da prosledimo, koja je razlika?)

 

Narednih sezona, osim ako uskokovic zestoko ne napreduje moracemo opet da imamo minimum 6 stranaca na 1, 2, 4 i 5 i to samo zato sto Davidovac skoro citavu karijeru igra kod nas. Ostalo bi popunili Kuzmic (nema boljeg domaceg centra - nemojte samo Stimac), pa i Kuridza, Dobric, Lazic, Davidovac, dakle nista se nece menjati. Iz FMP mozes da dovedes samo Lazarevica a i on je krilo.

Potpis na prva dva pasusa. Moguce je da si u pravu i za poslednji, ali ja nekako odbijam da to prihvatim. Davidovac i Dobric, ajde, OK, ali valjda ce se neko drugi pojaviti...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, svarozicslo said:

Da li neko može da mi odgonetne misteriju? Kad je došao, Radonja forsira Uskokovića i onda odjednom PAF Hol na kecu rezerva regularno...

uskokovic nema pojma

eto resio sam ti to

 

 

sto se tekme tice, ocajno prvo i mnogo bolje drugo poluvreme

odrzala nas ona laziceva serija iznad vode, onda je izasao i karmajkl koji nas je do tada unistavao...dovoljno da se ode na nekih +8

odlicna i odbrana negde od sredine 3. cetvrtine pa do kraja

 

simon uvreda za kosarku

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sampionska odbrana u drugom poluvremenu. Igokea je poslednji kos iz igre dala na 8 i po minuta do kraja, a ukupno 7 koseva iz igre u drugom poluvremenu. Ne zna se sta je neverovatnije bilo, Aticeva trojka od table, Jovanovicev fade away od table ili pak to sto je Pot ubacio trojku.

Napad nije briljirao, ali na kraju rutinska pobeda uz vrhunsku odbranu kad je bilo potrebno. Nije lose.

Edited by Del Piero
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kankkunen said:

Jači smo za tri klase, sve od trenera pa do ekonoma ... 3 /4 smo bili mlaki bez nekog razloga, al OK.

Samo I poluvreme.U 3 cetvrtini su oni pogadjali jos nekako ali to su sve teski sutevi bili.Jbg.Ova ekipa jeste limitirana u napadu ali odbranu pice pogotovo kad su fokusirani.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda ipak nije Bajic razvalio Radonju, pojeli smo ih odbranom u drugom. 

Nerealni su mi neki ljudi ovde, ne ceka se vise ni kraj utakmice da se opljune po Radonji i da se smara sa 'hemijom', iz prostog razloga sto mi te utakmice dobijamo, pa ajde da se opljune ako ne vodimo celu utakmicu kojim slucajem.

Vec je napisano da nam je kvalitet ocajan u skladu sa mogucnostima, ali to je za drugu temu. Ovo sto imamo to nam je sto nam je, a ubuduce za nauk. 

31 minutes ago, svarozicslo said:

Da li neko može da mi odgonetne misteriju? Kad je došao, Radonja forsira Uskokovića i onda odjednom PAF Hol na kecu rezerva regularno..

Ako ne igra Uskokovic onda je Radonjic ziheras i gusi talente, a kad ne igra Hall onda Radonjic ne ume psihicki da rastereti igraca.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ocigledno da radonja misli da je i petlic hol bolji od nikad uskoka

Onda do poslednja 2 kola u ABA i u EL nije trebalo da forsira Uskokovića, nego Hola. Četiri meseca mu igra Uskoković, Hol retko i preokret pred odlučujuće utakmice.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cavani said:

Izgleda ipak nije Bajic razvalio Radonju, pojeli smo ih odbranom u drugom. 

Nerealni su mi neki ljudi ovde, ne ceka se vise ni kraj utakmice da se opljune po Radonji i da se smara sa 'hemijom', iz prostog razloga sto mi te utakmice dobijamo, pa ajde da se opljune ako ne vodimo celu utakmicu kojim slucajem.

Vec je napisano da nam je kvalitet ocajan u skladu sa mogucnostima, ali to je za drugu temu. Ovo sto imamo to nam je sto nam je, a ubuduce za nauk. 

 

Ja sam, iskreno, jos jednom pozitivno iznenadjen kako je Bajic spremio i kroz utakmicu vodi ove limitirane poluproizvode ( cast izuzecima)

 

btw,  rutinski :default_coffee:

 

Czv ❤

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Transition ofens comes from good defense - Radonja™

 

Rampa Hola, dodavanje iz odbojke Kuzmića, dupli pas Lazića i Dobrića koji je Dobrić završio efektnim zabijanjem lopte kroz obruč, opa :smiley34:

brJ8F1Q.gif

  • Like 18
  • Love 2
  • Thanks 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...