Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

7 minutes ago, mmajstor said:

 

Dobar je generalno intervju, uglavnom se slazem sa svim izrecenim. 

 

Samo ne prihvatam ovo izbegavanje odgovornosti: "ja ne zelim da ucestvujem u nametanju ili skautingu trenerima, ali zato hocu svaki put da kazem da nema titule bez domacih igraca." 

 

Ko ovde vodi klub? 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 

Nisu otišli samo Panter, Beron i Braun, nego nam odlaze svake godine najbolji igrači, i to često u klubove koji nisu ni među 5 najbogatijih u EL.

 

Lojdu smo dali platu kakvu je imao u Valensiji i ulogu kakvu nije mogao da ima nigde, osim možda u još jednom klubu EL. Da je Valensija zaista htela da ga zadrži, zadržala bi ga.
 

Tako da, ono što si napisao je čista budalaština, a većinu ovih stvari koje meni trpaš usta, ja nikad nisam ni napisao. 

Ovo je nesto sto ne znas i sto pises napamet. Manje vise je kriva politika kluba koja slabije igrace potpisuje na vise godina, a kvalitet na godinu dana i samm tim nemamo kontinuitet igara i svake sezone pocinjemo od nule u EL. Sto je ujedino problem sto nemamo sigurno mesto u EL i ako se okliznemo onda nastaje problem.

 

36 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

dobar 😄

Koliko se zna,toliki je i odgovor. Imas Rusiju gde imaju klubovi sa dosta vecim budzetom i to pet. Italija ima dva kluba,Spanija cetiri, Nemacka Bayern, Grcka dva i Turska dva. Sve ostalo je u najboljem slucaju jednaka, a ostali i znatno nize.  To je seasnaest klubova koji su platezno iznad nas u Evropi. Sto nije puno  sa tim da zivimo u Srbiji a da su sve ostale drzave znatno bogatije od nas i da se nekim mozemo cak i pribliziti.

 

U svetu imas mali milion igraca i nije trziste toliko lose koliko se prica. Sa tim da mislim da ne postoji klub u EL,pa i u Evropi koji je promenio igraca koliko i mi. Da cak i najveci klubovi igraju sa mladim igracima, cak i nekim za koje ne bi ni pomislili da imamo u rotaciji. Sa tim koliko smo razvijeni kao drzava, jedni smo od retkih koji imaju budzet iznad realnog.

 

Tu svakako mislimna budzet za plate igrace, ne za ukupni budzet.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mmajstor said:

 

Dobar je generalno intervju, uglavnom se slazem sa svim izrecenim. 

 

Samo ne prihvatam ovo izbegavanje odgovornosti: "ja ne zelim da ucestvujem u nametanju ili skautingu trenerima, ali zato hocu svaki put da kazem da nema titule bez domacih igraca." 

 

Ko ovde vodi klub? 

Aca Srbin🤷‍♂️

Link to comment
Share on other sites

Al da se u KLS ograniči broj igrača starijih od 28 godina :lol_2: prvo im pokupiš talentovanu decu sa 12-13 godina pa onda tražiš od njih da ti prave igrače.

Potpuno suludo, ti KLS klubovi jedva preživljavaju, do guše su u dugovima. Metalac je pred kolapsom, da nije Teo nešto pomogao već bi stavili katanac.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kankkunen said:

Al da se u KLS ograniči broj igrača starijih od 28 godina :lol_2: prvo im pokupiš talentovanu decu sa 12-13 godina pa onda tražiš od njih da ti prave igrače.

Potpuno suludo, ti KLS klubovi jedva preživljavaju, do guše su u dugovima. Metalac je pred kolapsom, da nije Teo nešto pomogao već bi stavili katanac.

Ko bi igrao?

Link to comment
Share on other sites

Jeste malo skakljiva ideja, ali je podlozna diskusiji i nekom fine tuningu. Realno preko 30e, ko vec nije u stanju da potpise ugovor ne u najboljim ligama, nego ni u nekoj Rumuniji, Iranu ili Poljskoj gde moze da se namakne neki solidan novac, pre ce okoncati karijeru i baviti se necim drugim, nego igrati za zrno pasulja u KLS. A opet, ne znam koliko tamo ima timova... neka bude 12, pa puta 2 veterana to je vec 24 mesta ako ima i takvih. Dovoljno mesta za fenomene Mihajla Grusanovica. A moze da se limit poveca na 3ili4 ako je malo. 

Link to comment
Share on other sites

Lojdov potpis je dobar tajming i obećana uloga prve violine za platu koja je i odgovarala njegovom tadašnjem rejtingu. Ovo što je za te novce pružio kod nas je daleko iznad onoga u Španiji. 

On je u Valensiji tek u PO lige iskočio kao klač finišer i završavao njihova tri ključna napada od kojih ih je sa dva uspešna i doveo tako daleko. Pre toga se borio za minutažu tokom sezone jer tu poziciju su pokrivala još dva jednako efikasna beka. Punter je skapavao u Oliju nakon sezone koju mu je pojela povreda a Lorenzo je ipak potpisan kao rasan igrač samo bez EL iskustva i koji dolazi iz Kine. Kako god da sabereš Zo i Lojd nas koštaju cirka milionče. Opet bi takvim igračima dao tu sumu...samo je pitanje da li ćemo sada iskopati taj kvalitet.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, mmajstor said:

 

Samo ne prihvatam ovo izbegavanje odgovornosti: "ja ne zelim da ucestvujem u nametanju ili skautingu trenerima, ali zato hocu svaki put da kazem da nema titule bez domacih igraca." 

 

Ko ovde vodi klub? 

 

To ti je razlika izmedju strategije i taktike. Strategiju definisu generali, taktiku definisu oficiri ispod njih. 

 

Covic ne namece ni jednog igraca po imenu (to je na treneru da odredi) vec neku dugorocnu strategiju, u kom pravcu misli da treba da ide klub. Dokle god se on ne mesa sa imenima to je ok, a Radonja uvek moze da kaze "ne vidim ni jednog domaceg igraca koji je to sto mi treba (a da kosta pristojno)", pa je onda odluka nazad na Covicu da li ce ostati pri toj strategiji ili je malo promeniti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da Čović to za domaće igrače više kaže iz "navijačke" perspektive. Mislim da bi velika većina navijača/simpatizera, ja takođe, volela da u Zvezdi igraju sve domaći igrači i oni koju su ponikli u klubu. Ali i sam je rekao "Zvezda nije isto što i FMP". Za ono što većina ljudi želi od Zvezde, to nije izvodljivo. 

Link to comment
Share on other sites

Trae Bell Hayes ima odličnu sezonu u Nemackoj, neko koga bi mogli ispod radara da pokupimo, ako ništa za Hola je Stokton!

17 7 sezona uz odlične procente, pre svega slaser sa levim i desnim ulazom flouteri, trojka je dosta popravljena ove sezone 38% bacanja 85%, e sad da li bi on uspeo prebaciti to na EL kvalitet nemam pojma, ali interesantno ime u svakom slučaju 

Edited by Babaduka
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

To ti je razlika izmedju strategije i taktike. Strategiju definisu generali, taktiku definisu oficiri ispod njih. 

 

Covic ne namece ni jednog igraca po imenu (to je na treneru da odredi) vec neku dugorocnu strategiju, u kom pravcu misli da treba da ide klub. Dokle god se on ne mesa sa imenima to je ok, a Radonja uvek moze da kaze "ne vidim ni jednog domaceg igraca koji je to sto mi treba (a da kosta pristojno)", pa je onda odluka nazad na Covicu da li ce ostati pri toj strategiji ili je malo promeniti. 

 

Ako je on setovao strategiju, kao sto je sam rekao - da se tim bazira na domacim igracima i sa max 4,5 stranaca... to bi znacilo da se strategija ne sprovodi u delo jer je kroz tim ove sezone proslo najmanje 10 stranaca. To dalje znaci da ili je on los direktor koji dozvoljava da se njegova strategija ne postuje, ili da to uopste nije strategija nego samo lepa prica za novinare kao 'eto ja bih hteo, ali ne zelim da silim trenere da to urade'. Drugim recima, prebacuje odgovornost strategije na trenere pa kad se napravi los rezultat onda kaze eto ja sam hteo jedno ali je trener hteo drugacije, a da je rezultat kojim slucajem bio dobar verovatno to nikad ne bi ni pomenuo. 

 

To je besmisleno. Ako si direktor kluba treba da vodis klub u skladu sa svojim uverenjima, a ne da klub i strategiju postavljaju treneri a da se direktor pere njihovom smenom kada njihove strategije krenu po zlu. To je onda krpljenje. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

Aj da je Misko to rekao za Megu pa i da poverujemo da je upitanju samo navijac. 

 

Zato sam i stavio pod navodnike. 

 

52 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ja bih voleo da u zvezdi igraju najbolji moguci igraci koji su dostupni klubu i zele da igraju za nas

bez obzira na nacionalnost, poreklo, boju koze i krvnih zrnaca

 

Naravno, ako će to doneti rezultat. Ni ja ne pravim pitanje, ali bih utopijski voleo kad bi to moglo od domaćih igrača, koji na primer neće otiči u inostranstvo posle dve dobre seniorske sezone itd... Kada bi zaista mogla da se napravi makar kvalitetna osnova koja će ostati zajedno nekoliko sezona, a ne domaća osnova od "restlova" koji ne mogu da nađu angažman u ozbiljnijoj ligi u inostranstvu.

Link to comment
Share on other sites

Pa jeste, ali on ni sad ni na pocetku sezone nije zvucao utopijski. On kaze 30 godina sam u kosarci, i verujte mi kada kazem da se trofej moze osvojiti samo ako imate najbolju bazu domacih igraca. I u pravu je. Realnost nam govori da je to tako... Buducnost nam je ukrala sezonu onda kada su napravili bolju bazu domacih igraca, dok smo mi najbolju sezonu u EL imali kada smo imali dobru bazu domacih. 

 

Utopija je da mi mozemo da uradimo nesto sa vecom bazom stranih igraca, zato sto nemamo love da svi ti stranci imaju kvalitet koji bi mi svi zeleli. I za to nam je realnost pokazala da je to tako, jer su se svi pokusaji sa 8+ stranaca pokazali ne tako uspesno. 

 

E sad ako vec misli da je tako - zasto je dozvolio da kroz klub prodefiluje 10 stranaca, da bi sada rekao da je to pogresno? Nije isto kada to mi kazemo koji nemamo nikakvu moc i on koji ima svu moc. Treba prihvatiti odgovornost za strategiju kakva god da je ona. 

Edited by mmajstor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

najveci bigzov u prici je cox, koji preko sajta plasira da je sporazumno raskinuto, a u praksi ko po obicaju, skroz druga prica..

i jos u intervjuu kao nece na tu temu, da ne bi bilo da napada o`saloa, a u stvari stiti svoje dupe..

 

a normalno da je bilo jasno cim je tuzio, da ce o`salo i dobiti spor, a njegova je sramota sto je trazio da mu se isplati za 2 godine, da je trazio za godinu dana, pa da kazes i ok, s obzirom koliko je promasaja napravio u selekiji a pogotovo u doselekciji(sva 4 igraca je omasio, i nijedan nije ostao), a sve to ipak kosta..

 

a gosn cox je jos jednom pokazao kakav je doktor za intervjue, prica sat vremena, a apsolutno nista ne kaze..

svaki odgovor mu je po sablonu, radimo na tome, trenutno nije realno, al nije ni ne moguce da se ostvari, al bez obzira sto do sada nije ostvareno, nemojte se iznenaditi ako se ostvari, s obzirom da smo radili na tome, u svakom slucaju previse smo rekli,  ostavicemo to kao iznenadjenje.. price za teletabise :coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se mene tiče, ovo je vrlo problematičan intervju Čovića i upravo zbog ovoga nisam optimista po pitanju naše evroligaške budućnosti, a posebno dometa u istoj... Izdvojiću par stvari koje su mi baš zaparale uši:

 

- Ja mislim da su za svakog ozbiljnog igrača prava odskočna daska Zvezda i Partizan

 

- Što više domaćih igrača i 1, 2, 3... maksimalno 4 stranca, jer mi nemamo te budzete od 10-20 miliona

 

- Ova sezona je sjajno počela, al' se onda odjednom nešto zaljuljalo... Mislim da smo u pojedinim trenucima došli do prevelikog broja stranaca, što nije dobro

 

- Mislim da pojedini treneri daju prioritet strancu kakav god da je, a nekako u drugi plan stave domaćeg igrača

 

- Nijedan trofej ne možete da osvojite bez domaćih igrača... To mora da se shvati i to moraju da progutaju i treneri

 

- Strani igrači su skupi

 

 

Znači ovo su stavovi prvog čoveka evroligaškog kluba u 2021. godini i ovo je nešto što svaki naš trener, kako god se on zvao, mora da prihvati, čemu mora da prilagodi svoju viziju, na osnovu čega mora da selektira ekipu i onda ostvari sve zacrtane ciljeve... 

 

I šta se dešava kada neki trener odstupi od ovoga? Ili pak ne odstupi, al' sa ovakvim ograničenjima ne ostvari željene rezultate? Hoće li svaki put odgovornost biti isključivo njegova i hoće li se problem uvek rešavati otkazom nemaču pojma koji nas u crno zavi, ili će se nekada možda i preispitati ovi gorenavedeni stavovi i eventualno prilagoditi realnom stanju u današnjoj evropskoj košarci? 

 

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Guru said:

Što se mene tiče, ovo je vrlo problematičan intervju Čovića i upravo zbog ovoga nisam optimista po pitanju naše evroligaške budućnosti, a posebno dometa u istoj... Izdvojiću par stvari koje su mi baš zaparale uši:

 

- Ja mislim da su za svakog ozbiljnog igrača prava odskočna daska Zvezda i Partizan

 

- Što više domaćih igrača i 1, 2, 3... maksimalno 4 stranca, jer mi nemamo te budzete od 10-20 miliona

 

- Ova sezona je sjajno počela, al' se onda odjednom nešto zaljuljalo... Mislim da smo u pojedinim trenucima došli do prevelikog broja stranaca, što nije dobro

 

- Mislim da pojedini treneri daju prioritet strancu kakav god da je, a nekako u drugi plan stave domaćeg igrača

 

- Nijedan trofej ne možete da osvojite bez domaćih igrača... To mora da se shvati i to moraju da progutaju i treneri

 

- Strani igrači su skupi

 

 

Znači ovo su stavovi prvog čoveka evroligaškog kluba u 2021. godini i ovo je nešto što svaki naš trener, kako god se on zvao, mora da prihvati, čemu mora da prilagodi svoju viziju, na osnovu čega mora da selektira ekipu i onda ostvari sve zacrtane ciljeve... 

 

I šta se dešava kada neki trener odstupi od ovoga? Ili pak ne odstupi, al' sa ovakvim ograničenjima ne ostvari željene rezultate? Hoće li svaki put odgovornost biti isključivo njegova i hoće li se problem uvek rešavati otkazom nemaču pojma koji nas u crno zavi, ili će se nekada možda i preispitati ovi gorenavedeni stavovi i eventualno prilagoditi realnom stanju u današnjoj evropskoj košarci? 

 

 

Sve ovo je pricao i prosle godine, pa se radilo drugacije.

Navikao nas je Nebojsa da ne uzimamo preozbiljno te njegove intervjue. Ono sto meni najvise smeta u vezi sa njim su apsolutne lazi. Saopstis da su se klub i Obradovic sporazumno rastali, a posle par meseci isti taj Obradovic nas dobije na sudu, sto moze da znaci samo dve stvari.

Prva da se nismo sporazumno rastali vec da je isti dobio otkaz, sto samo po sebi nije bilo strasno, jer mu se ekipa raspadala. Sta vise mnogi su bili za to i pozivali na to.

A druga mogucnost je bila da je zaista sklopljen sporazum, ali da mi kao klub nismo postovali odrednice istog pa je samim tim i sporazum postao nistavan i Obradovic iz revolta zatrazio da mu se isplati ceo ugovor. U tom slucaju imam apsolutno razumevanja za njega, jer na njegov gest dobre volje je odgovoreno nepostovanjem, a sa druge strane imam i razumevanja za Covica, jer sigurno da su izostala sredstva na koja se negde ipak racunalo.

Medjutim sve to treba onda otvoreno saopstiti, jer u lazi su kratke noge. Secamo se Ostojinog smanjenja duga sa 7 na 1 milion, pa op kad je revizor nakon teskih muka saopstio stanje dug i dalje 7 miliona. 

Po meni je sve ovo sto si gore naveo pre upozorenje da smo u problemima sa novcem, jer s ei ove godine trosilo, cak i vise zbog obaveznih testiranja i putovanja, a primanja su znacajno manja.

Edited by kokodakalo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devil In My Pants said:

Ovo je nesto sto ne znas i sto pises napamet.

 

A jel tako? Pa ništa, ajde, reci nam onda koliko je zarađivao Lojd u Valensiji, a koliko zarađuje kod nas? Pošto ti ne pišeš napamet. Baš sam radoznao. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2021 at 1:23 PM, Takeshi_Kovacs said:

iz istog razloga sto nam nijedan igrac, a pogotovo stranac ne odgovora ukoliko:

- od prvog meca ne postize 20ppg

- procenti podrazumeva se 50-40-90

- mora da ima kvacilo, jer sta ti znaci 30p ako ponekad promasis poslednji sut

- krvava kolena pre svega

- ako slucajno uzme neki fade-away kunula ga crna majka do kraja zivota

- ako uzima vruc krompir da resava onda je divljak privatnik, a ako ne uzima onda se krije od lopte a onoliko ga (nismo) platili

 

KC se kod nas zapalio na 1-2 tekme, a ostalo je bio solidan, ali se videlo da izlazi iz povrede i trazi formu

i pored toga, klasa je vristala iz njega i ja bih ga svakako zadrzao da je moglo

raspolozenje na forumu je bilo ispusena mustikla

 

E nasmeja se lepo. Sve si u pravu od reči do reči. Lično i ja bih ga zadržao samo tako. Opasan je igrač. 

Link to comment
Share on other sites

problem sa domacim igracima je sto oni koji bi nam pravili razliku, na pozicijama 1 i 2 npr jednostavno ili ne postoje ili su previse skupi za nase uslove

top mladi talenti sada pre biraju miska ili preko

i nama realno tu ostaju samo materijal za neke role playere

 

kao sto je neko vec rekao, na 1 i 2 jednostavno mora da se pljusne najvise love za nosioce, ostalo moze da se krpi

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 

A jel tako? Pa ništa, ajde, reci nam onda koliko je zarađivao Lojd u Valensiji, a koliko zarađuje kod nas? Pošto ti ne pišeš napamet. Baš sam radoznao. 

Ne znam, to zna Lojd i njegov agent. Ti sigurno ne...

 

Ovde svi dolaze da igraju za manje para od trzisne cene...samo nekako da dodju do Zvezde. Da se onaj grcki novinar nije izlajao, pricali bi kako se Gist raspao u PAO i da ne moze dobiti vise od 300-350k...

 

Inace da dodam da je JOB unistio SO...i da jeste bio kancer tima. Srecom pa nisu slusali Takesia..😁

Link to comment
Share on other sites

Stranci nisu preskupi već upravo domaći igrači. Čak i ovi mediokriteti kod nas ne koštaju malo, da ne pričam o kvalitetnim igračima koji igraju u Evropi poput Nedovića, Kalinića, Milutinova.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...