Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

23 hours ago, Kankkunen said:

Imaš li šta zanimljivo u beležnici? prelazni rok pred vratima ... :classic_smile:

 

Posto smo Brown-a Treceg utefterili, sad je na redu jedan malo mladji projekat :)

 

Spoiler

Ne znam koliko ljudi ovdje ima priliku da pogleda utakmice iz NBL-a, ali ima jedan djecak (ja sam malo pristrasan, posto ga znam od 12-te godine) koji je odlican, pravi dragulj. Pogledaj ga - Josh Giddey 😉  Ima samo 18 god. ali je fantastican. Kad bi ga mogli nekako zgrabiti na 2+1 ugovor.. prijavio se za draft, i ima veliku zelju da ode u NBA, ali mislim da bi mu mi bili jedna dobra stepenica za dalji razvoj.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Princeton said:

 

Posto smo Brown-a Treceg utefterili, sad je na redu jedan malo mladji projekat 🙂

 

  Hide contents

Ne znam koliko ljudi ovdje ima priliku da pogleda utakmice iz NBL-a, ali ima jedan djecak (ja sam malo pristrasan, posto ga znam od 12-te godine) koji je odlican, pravi dragulj. Pogledaj ga - Josh Giddey 😉  Ima samo 18 god. ali je fantastican. Kad bi ga mogli nekako zgrabiti na 2+1 ugovor.. prijavio se za draft, i ima veliku zelju da ode u NBA, ali mislim da bi mu mi bili jedna dobra stepenica za dalji razvoj.

 

Prenosi SK po neku utakmicu, baš juče bilo na programu Adelaida - Brizbejn ... potpisuj :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koje igrače iz drugih ABA timova bi voljeli da vidite kod nas? Nije neka ponuda za nas, ali ima 7-8 igrača koji bi bili pojacanja. Ja bi ove izdvojio: 

 

Ivanović i Jaramaz- dva igrača koja mogu da budu dobri lideri klupe. Dobri u igri 1 na 1, imaju dosta samopouzdanja, navikli su da preuzimaju odgovornost.

 

Ejim i Lazarević- Ejim je izuzetno koristan igrač. Brani više pozicija, odličan je skakač. Ove sezone ga fino služi šut, a umije i da odigra leđima. Lazarević može isto da ponudi neke od ovih stvari, ali je objektivno slabija verzija. On bi bio korektan kao neka jeftinija opcija. 

 

Reed i Smith- Reed ima kvalitet startnog centra u EL. Smith bi mogao da prođe kao back-up opcija. Dobar je prašinar, igra odličnu odbranu. 

 

Petrušev je svakako nerealan. U Simonovića nemam iskreno toliko vjere, nije klasičan PF, a nema baš masu da igra centra. Jaku Blažića ne bih volio opet da gledam u našem dresu. 

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Karakondzula! said:

Sale, hvala za sve...

 

 

 

Obradović dobio presudu u sporu sa Zvezdom.

 

Strategu će biti isplaćena primanja za dve godine, ne i bonus koji je tražio za Kup Radivoja Koraća u kojem nije vodio tim.

Strateg?

Ako je ovo tacno, ja bih odgovorio kontratuzbom sudu za kosarkaske zlocine.

Naravno, moramo prvo da ga osnujemo cim pre, prosto takva institucija treba da postoji upravo zbog ovakvih bezblamnika poput o'bradovica.

  • Like 2
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Princeton said:

 

Posto smo Brown-a Treceg utefterili, sad je na redu jedan malo mladji projekat 🙂

 

  Hide contents

Ne znam koliko ljudi ovdje ima priliku da pogleda utakmice iz NBL-a, ali ima jedan djecak (ja sam malo pristrasan, posto ga znam od 12-te godine) koji je odlican, pravi dragulj. Pogledaj ga - Josh Giddey 😉  Ima samo 18 god. ali je fantastican. Kad bi ga mogli nekako zgrabiti na 2+1 ugovor.. prijavio se za draft, i ima veliku zelju da ode u NBA, ali mislim da bi mu mi bili jedna dobra stepenica za dalji razvoj.

 

The 6-foot-8 standout is widely projected to be a first-round pick, while some believe he could be a lottery selection on July 29. He has been highly touted for his ability as a passer while his size has drawn comparisons to fellow Australian Ben Simmons.

 

reach for the stars?

daj nesto malo realnije, aka macku u dzaku

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, propolis said:

 

 

39 % iz igre i 61% bacanja u Ligi šampiona. Mnogo lose za jednog beka.

Kad takve procente ima u LS u EL bi tesko mogli biti bolji.

 

Nisam mu ni gledao statistiku, pogledao malo na YT ... i tako nema ništa od toga.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

 

 

 

reach for the stars?

daj nesto malo realnije, aka macku u dzaku

 

Hmm interesantno, mislio sam da je prilicno nepoznat igrac van Aus. Bas me zanima, ovi momci na forumu sto prate draft projekcije da li su culi za njega ranije? 

 

Igra za sad odlicnu sezonu, i vjerujem da mu je to bas podiglo vrijednost, ali do prije par sedmica se razmisljao da li uopste da se prijavi na draft. Generalno razmisljanje je bilo da su mu sanse svakako puno vece ako se prijavi na '22 draft, i tamo ako bude draftovan kasno u prvom krugu da je to odlican uspjeh. Po meni, takvi igraci definitivno trebaju da su nam na radaru. Ne bas ovaj specificni igrac (vise je bila interna sala sa Kankkunenom), ali ti prospekti u nasem okruzenju (Balkan/Istocna Evropa), kojim mozemo da damo EL prostor za dokazivanje, bi nam trebali biti jedan veliki prioritet kod sastavljanja ekipe. Simanic projekat prop'o, Radanov na tom putu.. treba neka svjeza krv za sljedecu godinu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da, iz igraceve perspektive, bolje biti na dnu hijerarhije u NBA klubu, nego u EL klubu - ali, ako se tom prospektu da jasan plan programa i uloga, onda vec to mijenja stvari. Vjerujem da se i klubovi moraju adaptirati novim uslovima, i ono glatko odbijanje garantovane minutaze, ce trebati da postane jedna od stavki kada se zeli neki mladi igrac. To su rijetke prilike da se dovede buduca kosarkaska zvijezda, i mozda zaradi neka trening kompenzacija. Potrebno nam je kao klub da lansiramo novog Gudurica, da nam to bude jedan od aduta kao dugotrajni clan EL, kosarkaski centar regiona. Klub koji zna i moze da stvara igrace, a razigravanje polovnjaka moze da radi svaki klub sa osrednjim budzetom - moramo da se razlikujemo po necemu, da donesemo neki poseban identitet sto drugi ne mogu.

Edited by Princeton
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2021 at 4:35 PM, propolis said:

 

Kakve su sezone imali Ishmail Wainright i Derek Wilis?

Vidim da je Brindisi drugi pa jel ima zasluga Wilis za to?

Pozdrav posle duze vremena. nadam se da su svi zdravo i dobro.

Za willisa procitah negde da je na radaru zalgirisa.

Meni se iz Strazbura vise svidja bonzie colson. retko pametan igrac na obe strane terena, hasler i takmicar, pravi timski igrac

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Princeton 

 

Quote

Jonathan Givony recently broke down the year Giddey is having and how Giddey's game projects to the NBA level. He is averaging almost a triple-double per 40 minutes, can really pass the ball at 6-foot-8 and is improving as a shooter. With the potential to fill a Joe Ingles type of role, Giddey is easy to slot in as a lottery pick due to his skill level and production playing at a level of competition with which scouts are familiar, having watched LaMelo Ball and RJ Hampton last season.

 

 

@Betolingar Misdongard

 

Svi navedeni + Kendrick Perry i eventualno Dalibor Ilić (zbog godina, fizikalija i defanzivne raznovrsnosti). Moji favoriti su pre svih Ejim i Smith, oni su baš profili igrača koji nam fale i mislim da bi se savršeno uklopili. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Koje igrače iz drugih ABA timova bi voljeli da vidite kod nas? Nije neka ponuda za nas, ali ima 7-8 igrača koji bi bili pojacanja. Ja bi ove izdvojio: 

 

Ivanović i Jaramaz- dva igrača koja mogu da budu dobri lideri klupe. Dobri u igri 1 na 1, imaju dosta samopouzdanja, navikli su da preuzimaju odgovornost.

 

Ejim i Lazarević- Ejim je izuzetno koristan igrač. Brani više pozicija, odličan je skakač. Ove sezone ga fino služi šut, a umije i da odigra leđima. Lazarević može isto da ponudi neke od ovih stvari, ali je objektivno slabija verzija. On bi bio korektan kao neka jeftinija opcija. 

 

Reed i Smith- Reed ima kvalitet startnog centra u EL. Smith bi mogao da prođe kao back-up opcija. Dobar je prašinar, igra odličnu odbranu. 

 

Petrušev je svakako nerealan. U Simonovića nemam iskreno toliko vjere, nije klasičan PF, a nema baš masu da igra centra. Jaku Blažića ne bih volio opet da gledam u našem dresu. 

Imas veru i Jaramaza i Lazarevica..pa i ostale ali ne u Simonovica koji je kidalica,a ubedljivo najmladji i jedini od navedenih koji moze napredovati poprilicno puno.

 

Uzeo bih Ivanovica i ovu dvojicu iz Mege sa ovog spisika. Nema nista nije realno izgleda...trebaju nam mladiigraci zeljni napredovanja u karijeri. Ivanovic eventualno back up u nasem timu ili maks 15-20minuta ostalo je tanko i nepotrebno sa tim ko nam ostaje u timu.

 

Mi sledece sezone moramo imati vise skorera, radilica imamo za izvoz. Rid bi mogao biti dobar, ali iskreno mislim da nije bolji od Nnoka..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...