Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

7 hours ago, Setite se 2011 said:

Da su mu svirali flop , to bi verovatno bio jedinstven slučaj u istoriji košarke da se na taj način rešava utakmica.

Ili faul ili koraci... ovi su svirali faul

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 

 

Pa trebali su korake da sviraju. Volden nije napravio faul nad Perijem, ali intenzitet kontakta Perija i Simona je bio takav da ovaj nije morao ni da se pomeri, mogao je samo da se fudbalski receno zagradi, uhvati loptu, zadrzi  je i sudija svira kraj. Ovo je cist flop, iako je postojao kontakt - ovo nije faul. Ja kazem, zivo me zanima kakvi bi komentari bili da je ovo na suprotnoj strani svirano. Verovatno bi bilo pet stranica kukanja na sudjenje i postavljanje teorija zavere kako nam vec sad najavljuju ono sto sledi u Moraci. 

 

Uostalom, videcemo za mesec dana kad se ovakva sranja budu svirala Buducnosti u Podgorici. 

Edited by Markoss
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Markoss said:

 

Pa trebali su korake da sviraju. Volden nije napravio faul nad Perijem, ali intenzitet kontakta Perija i Simona je bio takav da ovaj nije morao ni da se pomeri, mogao je samo da se fudbalski receno zagradi, uhvati loptu, zadrzi  je i sudija svira kraj. Ovo je cist flop, iako je postojao kontakt - ovo nije faul. Ja kazem, zivo me zanima kakvi bi komentari bili da je ovo na suprotnoj strani svirano. Verovatno bi bilo pet stranica kukanja na sudjenje i postavljanje teorija zavere kako nam vec sad najavljuju ono sto sledi u Moraci. 

 

Uostalom, videcemo za mesec dana kad se ovakva sranja budu svirala Buducnosti u Podgorici. 

Koraci nisu bili, jer je spustio loptu na parket pre nego sto je napravio korak(e) i opet uhvatio. Da li je bio van terena kada se zaustavio i imao loptu u ruci, nisam video tj. mislim da se ne vidi. Ne slazem se za intenzitet. Probaj ti da ostanes u mestu ako neko skoci na tebe. Prenaglasena reakcija jeste bila, ali nisam siguran da je mogao da se ne pomeri. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Markoss said:

 Ja kazem, zivo me zanima kakvi bi komentari bili da je ovo na suprotnoj strani svirano. Verovatno bi bilo pet stranica kukanja na sudjenje i postavljanje teorija zavere kako nam vec sad najavljuju ono sto sledi u Moraci. 

verovatno

ali da je recimo loyd uradio sto i perry...bilo bi bar isto toliko stranica sa najgluplji kosarkas na kugli zemaljskoj, zaleteo se u poslednjim sekundama u sredinu, trazi kontakt kad se nista ne svira i onda jos uspeo dupetom da napravi faul...retard neopevani, IQ u minusu itd

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

verovatno

ali da je recimo loyd uradio sto i perry...bilo bi bar isto toliko stranica sa najgluplji kosarkas na kugli zemaljskoj, zaleteo se u poslednjim sekundama u sredinu, trazi kontakt kad se nista ne svira i onda jos uspeo dupetom da napravi faul...retard neopevani, IQ u minusu itd

Coveku kome je trademark ulaz i zavrsnica na obrucu je glup jer je to uradio u poslednjem napadu za njegovu ekipu. Imao je cist ulaz na kos, ali ga je Volden iskusno primirio tako  sto mu se oslnio na rame pa onda verovatno cisto izbio loptu. Faul posle je samo posledica sto su se sudije pogubile.

 

Reci da Perry ima nizak IQ, onda bi za 90% nasih igraca moglo reci da ga uopste nemaju. I nije se zaleteo u sredinu...obrati paznju malo na ocigledne stvari.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

vidim da kad je nesto svirano za nas neki ovde pisu u kontekstu da li se to obicno svira ili ne u poslednjem napadu

kada laza ili neko drugi napravi takav faul, onda nema da li se obicno svira ili ne...faul je faul

na tu doslednost mislim

ali ok, necemo se sloziti


A kad je Lazić u pitanju poslednje dve-tri sezone uglavnom sve sto uradi mahom se negativno interpretira i posmatra

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Čovek se na sve navikne...pred PO mi priželjkujemo već debelo otpisanog debelog igrača veterana, koji je već jednom nogom u penziji i koji kod nas nikad i nije ušao u formu već nasuprot. Upravo je prošao loše sa Kovid infekcijom i propustio zadnjih 20 utakmica i pitanje je da li je sposoban i za rekreativne sportske aktivnosti...ali svejedno, baš bi nam lego sada...:ajme:

Radonja bi npr. u nedelju u Ljubljani nakon prva dva proletanja nadrukanog Perija pored Koloma na prvom tajmu pojeo sako. Njemu je i u Lengstonovom petom minutu na parketu puls već u stopedes.

Uzo si bušno biciklo...sad teraj jarane.

Edited by Wingwalker
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Markoss said:

 

Pa trebali su korake da sviraju. Volden nije napravio faul nad Perijem, ali intenzitet kontakta Perija i Simona je bio takav da ovaj nije morao ni da se pomeri, mogao je samo da se fudbalski receno zagradi, uhvati loptu, zadrzi  je i sudija svira kraj. Ovo je cist flop, iako je postojao kontakt - ovo nije faul. Ja kazem, zivo me zanima kakvi bi komentari bili da je ovo na suprotnoj strani svirano. Verovatno bi bilo pet stranica kukanja na sudjenje i postavljanje teorija zavere kako nam vec sad najavljuju ono sto sledi u Moraci. 

 

Uostalom, videcemo za mesec dana kad se ovakva sranja budu svirala Buducnosti u Podgorici. 

 

Razumem polemiku oko toga da li je bio faul na Periju prethodno, ali faul nad Simonovićem je školski primer faula. Ne samo što je Peri inicirao kontakt telom sa Simonom, nego je još i isturio dupe van "cilindra" i opstruisao kretnju protivnika. Jeste bio i flop dodatno, ali to ne menja ništa.

 

Drugi bold: Bilo bi kako kažeš, ali bi bilo još 10 strana pljuvačine ko što kaže @Takeshi_Kovacs, samo što ne bi pljuvali samo Voldena, nego i onog ko nije zagradio koš u poslednja dva napada, i ostale igrače i Radonju i Čovića, i jedno 50% bi bilo "ne možemo kriviti sudije, ko nam je kriv što [DOPUNI REČENICU]". Izvor: ovaj forum svaki put kad smo mi bili oštećeni. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Wingwalker said:

Čovek se na sve navikne...pred PO mi priželjkujemo već debelo otpisanog debelog igrača veterana, koji je već jednom nogom u penziji i koji kod nas nikad i nije ušao u formu već nasuprot. Upravo je prošao loše sa Kovid infekcijom i propustio zadnjih 20 utakmica i pitanje je da li je sposoban i za rekreativne sportske aktivnosti...ali svejedno, baš bi nam lego sada...:ajme:

Radonja bi npr. u nedelju u Ljubljani nakon prva dva proletanja nadrukanog Perija pored Koloma na prvom tajmu pojeo sako. Njemu je i u Lengstonovom petom minutu na parketu puls već u stopedes.

Uzo si bušno biciklo...sad teraj jarane.

 

Umjesto da gleda proletanje Perija, neka sacuva sut Hodzica, i za to vrijeme odigra par pnr-a, razigra unutrasnju liniju, ubaci koji sut, natjera Golemca na promjenu i on je svoj posao odradio za 5-10mins. Lengston neka sacuva Rupnika, bude siguran na lopti i dosta i od njega. Kada se Walden od macevanja sa Perijem premori, da se moze i odmoriti neko vrijeme kao co'ek, a ne da se rezultatski raspadnemo cim ode na klupu. To je neko rasporedjivanje i iskoristavanje resorsa koje se prizeljkuje. Kada dodje do PO utakmica, intenzitet se podigne, potrosnja je velika, i svaki igrac je vazan. Svaka sitnica, i svaki ucinak pojedinaca moze da prevagne utakmicu na jednu stranu.

 

Ja se opet nadam, poucen prijosnjim iskustvom, da se zbog tih razloga ni ne pozuruje sa debelim. Znalo se da je u losoj fizickoj spremi, uz to i Covid ga pokosio, s toga neka radi na sebi u pozadini, pronalazi svoju formu, pa kad dodje njegovih par minuta da bude najbolji Colom u tom trenutku. Ne da bude najbolji igrac u ekipi, ili startni/prvi plej, nego da se moze iskoristiti 10-ak minuta i da za to vrijeme ostavi pozitivan ucinak na ekipni rezultat.

 

 

Opet se vracamo na selekciju, i sto Radonja nije reagovao. Radonjic je i u najbolje doba sa nama, kada je imao svo vrijeme svijeta, uz dosta opcija na trzistu, i dovoljno finansija da dovede kvalitetnih igraca, bio ipak pazljiv u doselekciji ekipe. Cekali smo vjecnost da se izabere 5/4 igrac koji bi mogao da odgovori protivnicima koji su forsirali small-ball protiv nas, i tek duboko u sezonu je doveden Thompson. Pa koliko dugo smo cekali backup opciju na PG, pa je isto tako poslije milion opcija doveden Walters itd. Igrace pazljivo bira, i oni koji se ne uklapaju u njegovu filozofiju i sistem igre, te i ne razmatra. U ovoj situaciji kada ima prilicno lose formiranu ekipu, i ne bas puno opcija na marketu, on je mogao da dovede samo jos jednog Coloma ili cak i nesto rizicnije. To nam je sto nam je, nije fantasticno, ali nismo ni od koga losiji ni na jednoj poziciji. Uz dobru pripremu, iskustvo, hemiju i pobjednicki mentalitet, idemo jednu po jednu utakmicu.

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

To sto smo cekali vjecnost i to sto je 'pazljiv' nije bas plus nego minus, jer se danas svaka rigidnost kaznjava. Nema se vremena da se ceka toliko, pa je mnogo korisnije da malo poradi na svojoj fleksibilnosti, a ne da i dalje robujemo samo jednom sistemu igre, gde cim nemamo sve igrace za takav sistem, odmah se raspadnemo. 

Link to comment
Share on other sites

Nije mi bila poenta da racionalizujem i opravdavam njegov pristup, ili da ocjenjujem, nego cisto iznesem cinjenicno stanje o kakvom se treneru radi (ako nismo znali do sad). Mi smo ga izabrali znajuci njegove karakteristike, i smijesno je da se sad iznenadjujemo nekim njegovim odlukama.

 

Slazem se ja da je bolje imati trenera koji ce prilagoditi vrline svojih dostupnih igraca, i napraviti svoj novi sistem prema njihovim kvalitetima, koji ce instantno biti ucinkovit.. Samo se to ne zove trener, nego madjionicar. Isto tako, puno je bolje imati fleksibilnijeg trenera, koji ne zahtjeva odredjen profil igraca koji mu je potreban, nego uzeti sta god je najkvalitetnije dostupno i prilagoditi igru tom igracu. Samo sto se to vjerovatno radi u NBA 2K, a ne u normalnim kosarkaskim okolnostima. Malo jeste cudno kako se stvari ovdje toliko banalizuju, a prilicno su ocigledne.

 

Koliko sam zapamtio, Dejo je potpisao kontrakt na duze staze, planiran kao dugorocno rijesenje, i njegov pristup vodjenju ekipe se ogleda i prema dugorocnom planu i strategiji. Malo bi bilo neozbiljno za kvalitetnog trenera da mijenja principe, pravila i timsku organizaciju, samo radi kratkorocnih ciljeva - a te promjene takodje ne garantuju da ce donijeti uspjeh. Zadrzavanje/dovedjenje random igraca koji se ne uklapaju u sistem, ne salje pravu sliku ni trenutnim igracima, a ni potencijalnim pojacanjima u nadolazecim sezonama, nego bukvalno znaci da je klub neozbiljan bez strategije i plana. Vecinom se takve situacije zavrsavaju kao kompletan fijasko.

 

 

Edited by Princeton
  • Like 3
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

Evo Trinkijeri je izgleda madjionicar nije trener, pokazao vec nekoliko puta...a ima jos takvih, samo treba odresiti kesu. 

 

Ne znam odakle si ono zapamtio, Radonjic nije potpisao dugorocni ugovor. Dugorocni ugovor je potpisan sa Obradovicem koji je najuren posle 3 meseca, a sa Radonjom do kraja sezone + 1, pa na osnovu ovih ugovora sta kaze zdrava logika - od kog trenera se trazi dugorocan rezultat a od kog kratkorocan? Da je klub neozbiljan i bez strategije i plana se namece kao cinjenica kada se da zdravorazumski odgovor na to pitanje i uporedi sa praksom. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Šta li je to Trinkijeri pokazao, pa još nekoliko puta... Samo je Partizan preuzeo u toku sezone i sa njima tada nije napravio ništa značajno, sve ostale klubove je preuzimao leti i formirao sastav po svom ukusu. Još je više puta u intervjuima pričao kako traži tačno određen tip igrača koji mu se uklapa u viziju i recimo isticao Baezija kao čoveka koji mu je radio skauting i dostavljao liste igrača koji se po karakteristikama uklapaju u to što traži.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Guru said:

Šta li je to Trinkijeri pokazao, pa još nekoliko puta... 

 

Pokazao je da kod svakog tima koji preuzme se pojavi neki upside od trenutka kada ih preuzme. Zato toliko i kosta. I normalno je da svako ima neki svoj tip igraca, ali to ne znaci da se svako podjednako (ne) snalazi sa onim sto zatekne. 

 

Secam se onomad da je Valensija imala seriju poraza za redom, smenise trenera i dovese Duleta Ivanovica, i nakon toga Valensija je imala seriju od preko deset pobeda. Cak i ovaj pomocni trener kod grobara je pokazao veci upside nego sto je to bilo kod Filipovskog, a cini mi se i da Milojeva Buducnost igra bolje nego Pekina. Ima dosta takvih primera, gde se neko bolje a neko losije snalazi sa onim sto zatekne. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislenja sam da je "celava prevara" morala da ostane barem do kraja sezone, kad je vec odlučeno tako letos umesto Radonje, trebalo je da se vozi do kraja. Covek je selektirao ekipu, da li je to dobro uradio? Da se ne lazemo, pocetak je bio kao iz snova. Redom smo gazili Aba ligase po 30+ razlike, dobili Cska, Baskoniju zgazili... Onda smo poceli u serijama da gubimo utakmice, ni blizu ubedljivo kao sada, vec sve na loptu ili dve sto je sigurno psihološki unistilo ekipu. Pogotovo smo gubili u Pioniru na jednu loptu bas dosta gde se zaboravlja jedan ogroman faktor. Ta "celava prevara" je jedini trener od pocetka istorije KK Crvena zvezda koja nikad nije imala podrsku navijaca u hali, to je jako bitno. Uveren sam da su ovo bili normalni uslovi da ne bismo izgubili ni od Buducnosti u Bgu, a da bismo uzeli jos koju pobedu vise isto tako u Pioniru ili Areni. Dalje, ne treba zaboraviti ni to da je Pengos bio vec gotov sto se kaze, cak je i Rsb javio a oni imaju direkt info iz kluba. O kakvom igracu se radi vidimo ove sezone. Dalje, Noko nije ni senka igraca iz prosle sezone, da nam je makar on bio od starta sezone mislim da bi slika tima bila makar malo drugacija, ne bi bilo potrebe za Brajantom, za kancerom tima kako sam i ja cak mislio, ali sam ozbiljno pogresio. Brajant je igracina i za Kuzmica, Rita, Kuridzu i ovakvog Noka, a ne non faktor, kako se ovde pripoveda. 

 

Posto je i Radonja imao Strazbure, Cibone, imao Mekela, Tompsona, Shilba, Skorcijanitisa, Lipovija.... i da ne nabrajam dalje. Covek je posteno dobio sansu i na kraju postao najbolji trener Zvezde od 1970 tih. E tako je morao da dobije sansu i Obradovic, makar kao Alimpije do kraja Aba, pa kud puklo da puklo. Ne igramo mi pod Radonjom bolje nego pre, to se vidi. Naravno, ovo nije tim po Radonji nom ukusu, to je svima jasno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mmajstor said:

Pokazao je da kod svakog tima koji preuzme se pojavi neki upside od trenutka kada ih preuzme. Zato toliko i kosta. I normalno je da svako ima neki svoj tip igraca, ali to ne znaci da se svako podjednako (ne) snalazi sa onim sto zatekne. 

 

Naravno, kada ih je preuzimao u junu/julu i pravio tim po svom ukusu, upravo sve suprotno od "snalazio se sa onim što zatekne".

 

39 minutes ago, mmajstor said:

Secam se onomad da je Valensija imala seriju poraza za redom, smenise trenera i dovese Duleta Ivanovica, i nakon toga Valensija je imala seriju od preko deset pobeda.

 

Osim što Duško Ivanović nikada nije bio trener Valensije... Al' to ne mora da znači da se nije desilo, čim se ti sećaš.

  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Guru said:

 

Naravno, kada ih je preuzimao u junu/julu i pravio tim po svom ukusu, upravo sve suprotno od "snalazio se sa onim što zatekne".

 

Pa nije uvek. Ovo je tema o Zvezdi a ne o njemu, ali postoji paralela sa igracem koji i igra u Zvezdi a to je Volden. Trinki je cim je dosao u posed nekog pleja, Voldena i Pejdza brze bolje preselio na poziciju 2 i tim se preporodio. Radonja pored Voldena je vec imao 3 pleja pored njega i nije cak ni probao/pokusao da ga stavi na poziciju dva i da igra sa 3 beka. Mislim, ionako smo gubili utakmice, sta smo mogli da izgubimo da se proba, pa da kazemo, tj on da kaze - ok probao sam ali ne ide. Jedino metodom pokusaja i gresaka iz tima mozes izvuci ono najbolje, i to je jedan od razloga zasto u tom segmentu nije tako dobar. Ne izlazi iz svojih okvira, i prilicno je rigidan. 

 

Quote

Osim što Duško Ivanović nikada nije bio trener Valensije... Al' to ne mora da znači da se nije desilo, čim se ti sećaš.

 

Baskonija je u pitanju...cudno da si fokus stavio na tome sto sam pobrkao dva spanska kluba, a ne na sustini. Ili mozda nije cudno. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, mmajstor said:

Pa nije uvek. Ovo je tema o Zvezdi a ne o njemu, ali postoji paralela sa igracem koji i igra u Zvezdi a to je Volden. Trinki je cim je dosao u posed nekog pleja, Voldena i Pejdza brze bolje preselio na poziciju 2 i tim se preporodio.

 

Trinki je i doveo Voldena u Partizan, o čemu ti čoveče pričaš? Kada je on to volšebno došao u posed nekog pleja i kog to pleja, pa je onda prebacio Voldena na 2? 

 

36 minutes ago, mmajstor said:

Radonja pored Voldena je vec imao 3 pleja pored njega i. ije cak ni probao da ga stavi na poziciju dva i da igra sa 3 beka.

 

Naravno da neće igrati sa 3 beka, jer nema adekvatne bekove za to i jer su plejmejkeri najslabija tačka ovog tima, a to se radi upravo kada je suprotno. Jedna od besmislenijih stvari koje su ovde napisane.

 

36 minutes ago, mmajstor said:

Baskonija je u pitanju...cudno da si fokus stavio na tome sto sam pomesao dva spanska kluba, a ne na sustini. Ili mozda nije cudno. 

 

Znači nije Valensija, nego Baskonija... Al' nije to bitno, bitna je suština, a to je da su vezali preko 10 pobeda nakon što ih je preuzeo...

 

Osim što nisu vezali, al' verovatno ni to nije suština.

 

 

Uzgred, jedan solidan primer je kada je Salo Đorđević dobio otkaz u Bajernu nakon eliminacije u Evrokupu i uzastopnih poraza u nemačkom prvenstvu od 20+ razlike... Onda ih preuzeo Dejo Radonjić i osvojio titulu sa ekipom koju nije selektirao. 

Edited by Guru
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2021 at 9:20 PM, Takeshi_Kovacs said:

verovatno

ali da je recimo loyd uradio sto i perry...bilo bi bar isto toliko stranica sa najgluplji kosarkas na kugli zemaljskoj, zaleteo se u poslednjim sekundama u sredinu, trazi kontakt kad se nista ne svira i onda jos uspeo dupetom da napravi faul...retard neopevani, IQ u minusu itd

 

12 hours ago, Tunji Awojobi said:

Drugi bold: Bilo bi kako kažeš, ali bi bilo još 10 strana pljuvačine ko što kaže @Takeshi_Kovacs, samo što ne bi pljuvali samo Voldena, nego i onog ko nije zagradio koš u poslednja dva napada, i ostale igrače i Radonju i Čovića, i jedno 50% bi bilo "ne možemo kriviti sudije, ko nam je kriv što [DOPUNI REČENICU]". Izvor: ovaj forum svaki put kad smo mi bili oštećeni. 

 

Pa da, ali postoje i forumasi koji svaki put vide greske sudije (a nekad i kradju) na stetu KKCZ, a ne vide i zatvaraju oci kada se isto to desi protivniku. Sto je, valjda, u redu jer je ovo tema KKCZ i svi moramo valjda biti subjektivni po tom pitanju.

 

Evo, secam se kad je @Takeshi_Kovacs pisao kako je teska kradja bila kad smo u PG izgubili 20 razlike, secam se i da je pisao kako su nas pokrali jer je KKP imao mnogo vise slobodnih bacanja, a sad kad se desi suprotno (a i mi smo imali mnogo vise slobodnih bacanja), sad se teziste rasprave prebacuje na druge forumase.

 

Evo vam jednog kriterijuma koji vazi za sve meceve - sudije skoro nikad nisu krive ako si napravio gomilu gresaka, odigrao los mec ili napravio los tim. Vazi za ovaj mec i za Cedevitu, vazi za izgubljen kup prosle godine, vazi za izgubljene meceve u ABA ligi ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Guru said:

Trinki je i doveo Voldena u Partizan, o čemu ti čoveče pričaš? Kada je on to volšebno došao u posed nekog pleja i kog to pleja, pa je onda prebacio Voldena na 2? 

Naravno da neće igrati sa 3 beka, jer nema adekvatne bekove za to i jer su plejmejkeri najslabija tačka ovog tima, a to se radi upravo kada je suprotno. Jedna od besmislenijih stvari koje su ovde napisane.

 

Trinki je u Partizanu pomerio Voldena na dvojku. Video da ne ide da igra pleja, probao ga na dva, i ostavio ga na dva. Radonja nikako to da uradi, barem da proba, a vidimo da nam je organizacija sa njim u qrcu.

 

Nisam ja rekao da igra sa 2 klasicna pleja, nego sa jednim a da Voldena pomeri na 2. I vidim da je tvoje misljenje da je besmisleno bilo sta probati da promenis u situaciji kada nemas ni igru ni rezultat. Ostavi sve isto i kukaj na selekciju, to je resenje. 

 

Quote

Znači nije Valensija, nego Baskonija... Al' nije to bitno, bitna je suština, a to je da su vezali preko 10 pobeda nakon što ih je preuzeo...

 

Osim što nisu vezali, al' verovatno ni to nije suština.

 

Naravno da ono prvo nije bitno, nego ovo drugo sto se jeste desilo, a desilo se puno puta u savremenom sportu. Zato se treneri i menjaju u toku sezone - da bi postigli rezultat u toku te sezone za koju su dovedeni. Da promene nesto. 

 

Quote

Uzgred, jedan solidan primer je kada je Salo Đorđević dobio otkaz u Bajernu nakon eliminacije u Evrokupu i uzastopnih poraza u nemačkom prvenstvu od 20+ razlike... Onda ih preuzeo Dejo Radonjić i osvojio titulu sa ekipom koju nije selektirao. 

 

I nisam cuo u tom primeru da zasluga za postignut rezultat ide onom ko je izvrsio selekciju, a ne onom ko je preuzeo tim. Odlican primer. 

 

Jedino si propustio da dodas da je ta 'eliminacija' u evrokupu bio odlican rezultat za klub koji nije postojao u evropi, da su osvojili kup posle xyz godina, i da su u tom trenutku u ligi bili ubedljivo prvi.

Ali sve to nista nije sustina, sustina je ko je najvise zasluzan za titulu? 

 

 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...