Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Od mec vinera sa 27 pts koji je urnisao el odbranu Pao do gubitnika sa 5 pts koji ne moze da se oslobodi presinga strasnog Petra Popovica za manje od 48h? Nije ni prvi ni poslednji stranac koji povlaci rucnu u aba ligi narocito u ovom delu sezone, ali ovo tankovanje veceras i skrivanje od lopte je bilo vise nego ocigledno. Sto da se cima i lomi, rizikuje povredu, kad ima veliki ugovor u dzepu. A Radonja ga ne vadi iz igre namerno. Saigraci, ucinilo mi se, blago sokirani, uobicajne kretnje i akcije sa staticnim i neaktivnim Lojdom su skoro potpuno bezopasne.

Mozda jeste malo preostro prema njemu, obzirom da nas je vukao veci deo sezone, ostavljam trunku nade da je bilo samo lose vece ili neki zdravstveni problem..

Bojim se da ce da odigra isto ovako i u plejofu. Moramo da nadjemo nacin da ga motivisemo, da nas ispostuje do kraja sezone jer potpuno zavisimo od toga dal se njemu igra ili ne. S druge strane, drago mi je da Kori kida, reakcija kod zakucavanja je bila odlican podstrek da se uspavani probude i trgnu ali avaj.

Nije u pitanju motiv kod Lojda, vidi se da mu je stalo, imao je i u Aba utakmica gde natrpa i uvek se troši u odbrani.. Jednostavno je takav igrač, kad ga dobro stisneš, i kada sudije malo zažmure na faulove uđe u neku paniku.. Mislio sam i da bi dobar trener dobro sakrio te mane, i da će Radonji leći ko kec na deset jer igra i odbranu, ali jbg..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice publike, to je do zemlje domacina i ako ih vlasti puste imaju prava da budu na utakmici, makar i bila puna hala. To sto su ih pustili u vreme policijskog casa, to je vec druga prica. O vredjanju Radonjica, Lazica se verovatno nece pricati, ali o vredjanju majmunskim  povicima nasih igraca crne puti se ne sme cutati. Ucinilo mi se i tokom prenosa, a sada sam cuo sa par strana.

Sudije su nas bas ubile prvih petnaestak minuta dok se oni nisu odlepili i to je sve sto cu o ovim sudijama, jer ce me verovatno ako nastavim, hapsiti zbog pretnji.

Verovatno je umor u pitanju, ali nismo smeli da izadjemo pred njih sa spustenim gacama. Ako ne ide, izadjes i pretuces ih, pa neka izbace ceo tim, a nece. Kada je ovakvo sudjenje i odnos prema igri, onda ne sme Davidovac da se grli i sali sa Ridom, vec da se sa njim pobije(naravno kosarkaski).

Nemamo igraca koji moze da odgovori na Edzima i to nam je problem i u narednim mecevima. Mozda je trebalo Radanov da udje ranije, pa da pokusamo sa njim.

Petorka sa pocetka drugog poluvremena nas je ukanalila. Radonja je bio bas los danas, ali mislim da je i njemu sada jasno sta ga od sudija ocekuje. Morao je da odreaguje bar sa jednom tehnickom, pa da bar zakuva malo.

Ono kako mi sada izgleda je da je Hol bivsi i bas izgledamo lose sa njim. Ponavljam, mozda treba pokusati sa vracanjem Koloma, gori od Hola ne moze da bude.

Ne treba mnogo kukati, nisu oni jos osvojili prvo mesto, a kamoli ABA ligu. I oni imaju tezak raspored do kraja. Necemo mi stalno igrati ovako, niti ce Lojd biti ovakav u plejofu. Trenutno mu je bitno da vuce za Euroligu, zbog ugovora, ali nece propustiti sansu da uzme jos koji trofej.

Sada da se skupimo i od sada do kraja na noz.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kokodakalo said:

Veceras smo imali priliku da vidimo kako to izgleda kad se sastanu dva tima od kojih je jedan jeftiniji, ali selektovan od strane stuke, a drugi skuplji, ali selektovan od strane rukovodstva.

Nazalost ali oba su selektirana od strane struke.

S tim sto je u nasem slucaju ta selekcija jedan od najvecih kosarkaskih zlocina koje sam video.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Betolingar Misdongard said:

Loyd je odigrao kao sisa večeras. To je fakat.

Apsolutno nemam poverenja u njega kada su utakmice na zivot i smrt da se tako izrazim.Ono u Atini je bio izuzetak ali sve ostale bitne utakmice je prodao.Mozda je on bolji igracki ovako na oko od Berona i Pantera ali na kraju se gledaju clutch momenti gde ih Beron ima na pregrst i tu se postavlja jasna granica izmedju dobrog i odlicnog igraca

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Stosta nije bilo kako treba, ali ako se uzme koliko utakmica smo odigrali u proteklih 10-12 dana, kao i da ova tekma nama izgleda nije bila glavni fokus - ne brinem. Vratio se DeDa, znaci nije korona, sjajne vesti. Edzima moramo sledecu tekmu isterati iz reketa, to je must svih mustova, on ne sme imati lake poene. Lojd danas nije igrao, ali bukvalno nije igrao nista... Ipak, doci ce on na svoje kad bude bilo bitno jer se on pita (znaci mora uzeti loptu!) - ova defanzivna linija Buducnosti, sa sve Ridom ispod kosa, njega u seriji ne moze iskontrolisati, a kamoli zadrzati na 5p. Idemo dalje, cekamo Olimpija-Igokea-Olimpija seriju iz koje treba izaci neporazen, pa onda PO.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam na forumu skoro 15 godina i mislim da nikad nisam do sad pročitao lošije komentare posle (a i za vreme) jedne Zvezdine utakmice, a bilo je tu svačega za ovaj period. 

 

Krenulo se prvo sa preteranim, otužnim i pičkastim plakanjem oko suđenja, pa potom standardno bulažnjenje i preterivanje oko tima i igrača. 

 

Budućnost se mnogo bolje spremila za utakmicu, rastutili su nas i delovali kao mnogo bolji tim, ali ja stojim pri tvrdnji da je naš plafon veći uprkos svim greškama u selekciji, doselekciji i vođenju ekipe. Mi smo večeras bili izduvani i istrošeni. Ja sam ubeđen da ćemo biti mnogo bolji kad se bude delio trofej. Budućnost jeste glavni konkurent za isti, lepo su složeni i vođeni i dostojan su rival, ali pitamo se i mi svakako. Ne znam što se stvari tako fatalistički posmatraju, ja sam meč gledao vrlo mirno posebno od momenta kad sam video da ovde i na lajvu hvaljeni Dobrić kreće da glumi ludilo i odlazi ne dalje od opanaka nego od razuma. Bili smo kolektivno očajni, jedini Volden odigrao za prelaznu ocenu. Al kad fokus bude potpuno na ovom takmičenju, videćemo sve. Ja mislim da je u ovoj dugoročnoj borbi za EL vrlo važno da do kraja EL sezone igramo to takmičenje na maksimumu i tako pokažemo ozbiljnost,kao što je bilo u Atini. Biće vremena za pripremu ABA završnice, i ovakvi smo svakako sposobni da osvojimo region. 

 

A ako ne uspemo, to će biti za odgovornost Radonjića, to mora biti jasno. Ali lamentirati posle jedne utakmice i kukati za Džonijem, Terijem, Simanićem, Štimcem ili kojim već magom je neozbiljno. Ja sam siguran da ćemo u borbi za trofej izgledati mnogo bolje i "gladnije". Ovaj meč je samo dokaz da pristup u završnici mora biti maksimalan i da se ova Budućnost neće dobiti sama od sebe, ali oni nisu Barsa ili CSKA i bezveze to od njih pravimo. 

 

A komentari o Lojdu su stvarno jadni, ima on svojih mana ali je i takav najbolji igrač u ABA ligi i mislim da će to i pokazati kad bude stvarno bitno. Isto važi i za Radonjića na klupi. 

  • Like 12
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Krenulo se prvo sa preteranim, otužnim i pičkastim plakanjem oko suđenja,

Sudije su nas namestile u prvom poluvremenu i to ne treba gurati pod tepih, nego videti kako to preduprediti. Zbog tih stvari je Covic na celu kluba, pa neka zaradi platu. Drugo je pitanje da li bi izgubili i da smo imali dobro sudjenje, jer bi se to verovatno desilo i ne treba da nam to bude alibi.

Preterana potrosnja ili ne, ali nismo smeli da odigramo ovako. Ponavljam, ako ne ide onda se potuces, pogotovu sa glavnim konkurentom za titulu, pa da kada sledeci put izadju na teren znaju da ce bar da ih boli, a onda se i ruka stegne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je izrazito pizdinski kad se navijači Zvezde i Partizana nešto žale oko suđenja u Aba ligi, ko zna koliko sam puta prisustvovao da Zvezdu poguraju protiv manjih klubova. A posebno je bezveze kukati oko suđenja kad te neko nabije 20 razlike. Nego da se zasuču rukavi i da se radi, Budućnost je mnogo više želela pobedu večeras i odigrala sa mnogo više energije i to je bilo vidljivo iz aviona. Verujem u postojanje sudijskih grešaka, verujem čak i u očajno odsuđene cele utakmice, ali u tendenciju da neko namerno kroz suđenje sabotira klub kao što je Zvezda ne verujem, Čovićeva žvaka za seljaka. 

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja sam na forumu skoro 15 godina i mislim da nikad nisam do sad pročitao lošije komentare posle (a i za vreme) jedne Zvezdine utakmice, a bilo je tu svačega za ovaj period. 

 

Krenulo se prvo sa preteranim, otužnim i pičkastim plakanjem oko suđenja, pa potom standardno bulažnjenje i preterivanje oko tima i igrača. 

 

Budućnost se mnogo bolje spremila za utakmicu, rastutili su nas i delovali kao mnogo bolji tim, ali ja stojim pri tvrdnji da je naš plafon veći uprkos svim greškama u selekciji, doselekciji i vođenju ekipe. Mi smo večeras bili izduvani i istrošeni. Ja sam ubeđen da ćemo biti mnogo bolji kad se bude delio trofej. Budućnost jeste glavni konkurent za isti, lepo su složeni i vođeni i dostojan su rival, ali pitamo se i mi svakako. Ne znam što se stvari tako fatalistički posmatraju, ja sam meč gledao vrlo mirno posebno od momenta kad sam video da ovde i na lajvu hvaljeni Dobrić kreće da glumi ludilo i odlazi ne dalje od opanaka nego od razuma. Bili smo kolektivno očajni, jedini Volden odigrao za prelaznu ocenu. Al kad fokus bude potpuno na ovom takmičenju, videćemo sve. Ja mislim da je u ovoj dugoročnoj borbi za EL vrlo važno da do kraja EL sezone igramo to takmičenje na maksimumu i tako pokažemo ozbiljnost,kao što je bilo u Atini. Biće vremena za pripremu ABA završnice, i ovakvi smo svakako sposobni da osvojimo region. 

 

A ako ne uspemo, to će biti za odgovornost Radonjića, to mora biti jasno. Ali lamentirati posle jedne utakmice i kukati za Džonijem, Terijem, Simanićem, Štimcem ili kojim već magom je neozbiljno. Ja sam siguran da ćemo u borbi za trofej izgledati mnogo bolje i "gladnije". Ovaj meč je samo dokaz da pristup u završnici mora biti maksimalan i da se ova Budućnost neće dobiti sama od sebe, ali oni nisu Barsa ili CSKA i bezveze to od njih pravimo. 

 

A komentari o Lojdu su stvarno jadni, ima on svojih mana ali je i takav najbolji igrač u ABA ligi i mislim da će to i pokazati kad bude stvarno bitno. Isto važi i za Radonjića na klupi. 

Stim da smo imali mi pre ove utakmice sa Futurom utakmicu sa Panatom i to u petak a pre toga Cibona(i da kazemo Partizan) i bilo je ocekivati da ne pruzimo maksimum.A pritom njima ovo 1 utakmica u ovoj nedelji pa su mogli da se pripreme i da budu u fokusu samo za nas.Videcemo kako ce biti kada kako ti kazes bude fokus 100% protiv njih.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je izrazito pizdinski kad se navijači Zvezde i Partizana nešto žale oko suđenja u Aba ligi, ko zna koliko sam puta prisustvovao da Zvezdu poguraju protiv manjih klubova. A posebno je bezveze kukati oko suđenja kad te neko nabije 20 razlike. Nego da se zasuču rukavi i da se radi, Budućnost je mnogo više želela pobedu večeras i odigrala sa mnogo više energije i to je bilo vidljivo iz aviona. Verujem u postojanje sudijskih grešaka, verujem čak i u očajno odsuđene cele utakmice, ali u tendenciju da neko namerno kroz suđenje sabotira klub kao što je Zvezda ne verujem, Čovićeva žvaka za seljaka. 

U pravu si za to kada izgubis sa 20 razlike. Pored sveg navlacenja u prvom delu i nase lose igre, bili smo na - 11 i mogli smo da okrenemo. Nije pitanje ovde utakmica sa manjim klubovima. U utakmicama gde su dva tima slicnog kvaliteta, a posebno u kojoj se nesto odlucuje, ne sme biti velike razlike u kriterijumu sudjenja, a nama se to desava vec par puta za redom, a kaznjavaju se sudije sa meca Cibona-Buducnost. Nemoj biti naivan i misliti da tu nema politike i nadmudrivanja i cini mi se da je trenutno Bokan u ofanzivi. Trebalo bi da u naredne dve nedelje budemo uglavom u Beogradu, pa eto prilike za krvava kolena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam verovao u Zvezdu i Rodonjica, veceras su mi pokazali da sam budala, jer oni sami ne veruju u sebe. I ne samo da ne veruju, nego se nisu ni oznojili. Ne zanima mene danas na kraju sezone ko je tu, ko nije. Mi smo gubili i bez tog Simonovica. Toliko trenera je proslo, a Kuridza je neizostavan, tako da oko tih polupanih igraca necu da trosim zivce. Ako ih trpas, ti si odgovoran. Radonjic, ako zeli da izgubi posao, ugled...neka nastavi sa ovakvim blamazama, ovo je iskljucivo njegov poraz. Za sada jos ima kredita, ali mu se smesi crveni karton. Moze li neki clan foruma da mi kaze na cemu mozemo gajiti nadu za titulu? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 12Laki said:

Stim da smo imali mi pre ove utakmice sa Futurom utakmicu sa Panatom i to u petak a pre toga Cibona(i da kazemo Partizan) i bilo je ocekivati da ne pruzimo maksimum.A pritom njima ovo 1 utakmica u ovoj nedelji pa su mogli da se pripreme i da budu u fokusu samo za nas.Videcemo kako ce biti kada kako ti kazes bude fokus 100% protiv njih.

 

Nije, igrali su protiv Zadra u utorak.

 

U pravu je @Chaos Is Me ne znam sto se toliko prica o JOB, to je zavrsena prica. Jedini pozitivan scenario bi bio da su se tu odnosi popravili, ako to nije bilo moguce mogli smo da biramo raskid ili igraca koga boli uvo da se cima. Taj film smo vec gledali kad su Cole, Clark, Bitadze, Jackson i ostali izgubili od ekipe sa Filipom Covicem na pleju i tako od njega napravili legendu i to dvaput sa 40 razlike.

 

Ima ovde materijala, samo je pocetna selekcija katastrofalna. Vec sam pisao, jeste korona sezona, ali mi smo klub koji je u sastavu imao 16 igraca, vise od Baskonie, Zalgirisa, Albe. To je neprihvatljivo. Pa dovodjenje ovog Halla, ma cekaj da ti se otvori za prvog pleja, nemoj da dovodis svakog ko je slobodan.

 

Moracemo da se pomirimo da pleja nemamo, to ce da pokrpe Walden i Deki, Loyd, Ogi i kapiten neka uzmu minutazu na 2 i 3, Deki i MJK na 4 i Reath na 4 i 5, a centri ce se valjda upristojiti da odigraju normalnih 15 minuta zajedno.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja sam na forumu skoro 15 godina i mislim da nikad nisam do sad pročitao lošije komentare posle (a i za vreme) jedne Zvezdine utakmice, a bilo je tu svačega za ovaj period. 

 

Krenulo se prvo sa preteranim, otužnim i pičkastim plakanjem oko suđenja, pa potom standardno bulažnjenje i preterivanje oko tima i igrača. 

 

Budućnost se mnogo bolje spremila za utakmicu, rastutili su nas i delovali kao mnogo bolji tim, ali ja stojim pri tvrdnji da je naš plafon veći uprkos svim greškama u selekciji, doselekciji i vođenju ekipe. Mi smo večeras bili izduvani i istrošeni. Ja sam ubeđen da ćemo biti mnogo bolji kad se bude delio trofej. Budućnost jeste glavni konkurent za isti, lepo su složeni i vođeni i dostojan su rival, ali pitamo se i mi svakako. Ne znam što se stvari tako fatalistički posmatraju, ja sam meč gledao vrlo mirno posebno od momenta kad sam video da ovde i na lajvu hvaljeni Dobrić kreće da glumi ludilo i odlazi ne dalje od opanaka nego od razuma. Bili smo kolektivno očajni, jedini Volden odigrao za prelaznu ocenu. Al kad fokus bude potpuno na ovom takmičenju, videćemo sve. Ja mislim da je u ovoj dugoročnoj borbi za EL vrlo važno da do kraja EL sezone igramo to takmičenje na maksimumu i tako pokažemo ozbiljnost,kao što je bilo u Atini. Biće vremena za pripremu ABA završnice, i ovakvi smo svakako sposobni da osvojimo region. 

 

A ako ne uspemo, to će biti za odgovornost Radonjića, to mora biti jasno. Ali lamentirati posle jedne utakmice i kukati za Džonijem, Terijem, Simanićem, Štimcem ili kojim već magom je neozbiljno. Ja sam siguran da ćemo u borbi za trofej izgledati mnogo bolje i "gladnije". Ovaj meč je samo dokaz da pristup u završnici mora biti maksimalan i da se ova Budućnost neće dobiti sama od sebe, ali oni nisu Barsa ili CSKA i bezveze to od njih pravimo. 

 

A komentari o Lojdu su stvarno jadni, ima on svojih mana ali je i takav najbolji igrač u ABA ligi i mislim da će to i pokazati kad bude stvarno bitno. Isto važi i za Radonjića na klupi. 

Svala čast matori, ni ja ne bih bolje sročio komentar. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Nemoj biti naivan i misliti da tu nema politike i nadmudrivanja i cini mi se da je trenutno Bokan u ofanzivi.

Pa ima toga sigurno, posebno kad se zna kakav polusvet vodi ovdašnje klubove al to ni u kom slučaju nije nešto čemu treba pridavati toliku pažnju inače Zvezda ne bi nikad igrala EL i osvajala Aba ligu, a igra EL i osvaja Aba ligu redovno poslednjih godina. Ne bih da se ovde popuši  Vujoševićevska a sada Čovićevska mantra da ako tvoj klub ne osvoji odmah tu nisu čista posla, Cia, vatikan, Milo, masoni, ljudi reptili, samo ti nisi kriv i sve si radio dobro i pošteno. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Samo da Radonjić konačno skloni Simonovića sa terena, da može MJK da zapleše i povede nas do titule. Mislim da mu nije neophodna ni izmena, jer je on atleta i u najboljim godinama, može lagano 40 minuta da cepa. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

Samo da Radonjić konačno skloni Simonovića sa terena, da može MJK da zapleše i povede nas do titule. Mislim da mu nije neophodna ni izmena, jer je on atleta i u najboljim godinama, može lagano 40 minuta da cepa. 

 

Pokušaj da mi objasniš, kao detetu od 8 godina, svrhovitost i učinak Marka Simonovića na sinoćnoj utakmici.

 

Npr, čime je sve doprineo timu.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

Nije, igrali su protiv Zadra u utorak.

 

U pravu je @Chaos Is Me ne znam sto se toliko prica o JOB, to je zavrsena prica. Jedini pozitivan scenario bi bio da su se tu odnosi popravili, ako to nije bilo moguce mogli smo da biramo raskid ili igraca koga boli uvo da se cima. Taj film smo vec gledali kad su Cole, Clark, Bitadze, Jackson i ostali izgubili od ekipe sa Filipom Covicem na pleju i tako od njega napravili legendu i to dvaput sa 40 razlike.

 

Ima ovde materijala, samo je pocetna selekcija katastrofalna. Vec sam pisao, jeste korona sezona, ali mi smo klub koji je u sastavu imao 16 igraca, vise od Baskonie, Zalgirisa, Albe. To je neprihvatljivo. Pa dovodjenje ovog Halla, ma cekaj da ti se otvori za prvog pleja, nemoj da dovodis svakog ko je slobodan.

 

Moracemo da se pomirimo da pleja nemamo, to ce da pokrpe Walden i Deki, Loyd, Ogi i kapiten neka uzmu minutazu na 2 i 3, Deki i MJK na 4 i Reath na 4 i 5, a centri ce se valjda upristojiti da odigraju normalnih 15 minuta zajedno.

Da nam je sad Filip Covic umesto Halla i Uskokovica.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

za to imam razumevanja

ono za sta nemam je sto je i to tanko radonja odlucio dodatno da skrati

Nista, da ga najurimo onda sto je odstranio jednog igraca za kojeg je procenio da ne ispunjava njegove zamisli, a za kojeg je na dovoljnom uzorku pokazano da ne cini tim boljim. Pitanje njegove zamene je odvojeno pitanje, a ne vidim koliko se tu moze kriviti Radonjic.

Koliko vidim i Colom je bivsi pa se ne liju suze za njim koliko za debeloguzim. 

 

 

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...