Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

8 hours ago, kokodakalo said:

Imam antitela i smatrao bih sebe prilicno glupim da se vakcinisem da bih dobio antitela koja vec imam. Za godinu dana, kad antitela ne budu izvesna mozda budem zeleo drugacije

kolega je u novembru prelezao, a sada vec dobio drugi put...sa mnogo tezom slikom

rekao bih da je prilicno glupo pretpostavljati da si bezbedan godinu dana, ali tvoja stvar

 

on topic:

ocekujem da nas futura resetuje u nedelju, uz neutralno sudjenje kao i uvek dole

ako izgubimo od njih, gubimo prvo mesto?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

plus što je logika "imam antitela = zaštićen sam", prilično pojednostavljeno a time i netačno gledanje na problem. 

 

ta antitela govore samo o jednom aspektu stanja organizma, koji može ali ne mora biti presudan. 

 

ja čitao i pitao, nije da sam obrazovan na temu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, kokodakalo said:

Apsolutno nisi u pravu. Recimo u jednoj Nemackoj u kojoj lekari mnogo naucnije pristupaju svom poslu vakcinacija ima veoma mnogo protivnika  to ne zbog navoda koje si ti napisao, vec iz cisto medicinskih razloga. Dosadasnja praksa, a takva je bila sa razlogom je da se svaki lek i vakcina moraju testirati duze, cini mi se najmanje tri godine, pre nego sto dobiju upotrebnu dozvolu. I to nije radjeno bez razloga. Svaki lek, pa i vakcina moze da ima kratkorocne, ali i dugorocne nus pojave i posledice. Neke stvari se mogu pokazati tek kasnije, kao sto se mnogo puta i desilo. Upravo zbog toga mnogi lekovi i jesu povucei iz upotrebe jer se godinama kasnije pokazalo da su stetni kako na pojedine organe tako i na celokupni organizam. Sadasnje vakcine su zbrzane i nedovoljno testirane. Jer cak i da su na samom pocetku pandemije otkrivene, a nisu, mogle su da se testiraju samo godinu dana, sto ce reci da su mogle da se pojave samo kratkorocne posledice a da pritom nije bilo dovoljno vremena da se ispitaju dugorocne, ako uopste postoje.

Recimo kineske vakcine deluju na osnovu starih metoda po kojim se u vakcinu dodaju male kolicine olova da bi se izazvala imuno reakcija i time ista postala efektnija. Medjutim nisu svi organizmi isti i kod nekih moze doci i do preterane imuno reakcije, sto opet moze dovesti do pojave autoimunih bolesti.

Da ne pricam o tome da su zapadne vakcine potpuno nova tehnologija i da kao takve nisu u dovoljnoj meri ispitane, tj. nije bilo vremena da se ustanovi da li uzrokuju neke dugorocne posledice i koje.

Sve u svemu, smatram za veoma, ali veoma neodgovorno, a pomalo i neotesano apelovanje na ljude da se vakcinisu, ali isto tako i da se ne vakcinisu.

Prosto svako treba na miru i u tisini sam da odluci sta mu je ciniti. Eventualno kroz razgovor sa najblizima. Prethodno upoznavanje sa cinjenicama se podrazumeva. Kao sto se podrazumeva da oni koji nisu upoznati sa detaljima ne treba da budu glasni.

 

9 hours ago, L' Imperatore said:

 

Ja svaki put kad upalim utakmicu Zenita, ona njihova hala je maltene puna.

 

 

Problem je i kad su "pravi" stručnjaci samo oni što zagovaraju stranu, u koju ti veruješ, a ovi drugi su bolidi.

 

"Treba verovati struci" je takođe jako problematično iz razloga što stručnjaci nisu saglasni. Kojoj struci onda verovati?

 

Problem je i što ljudi misle da se doktori razlikuju od drugih i nisu spremni dobro naplatiti svoju stručnost, time što če bez problema zaboraviti na hipokratovu zakletvu i promovisati nešto u šta kao naučnik ne veruju. Bliže što su političkom vrhu, veče su šanse za tako nešto.

 

Agresivnost antivaksera je često spominjana, dok smo u ovoj epidemiji mogli da vidimo da je podjednako, ako ne čak i agresivnija suprotna strana. Što je zanimljivo, s obzirom na pravo izbora i s obzirom na to da neko ko se vakciniše, sebe je osigurao i nemora mnogo da brine.

 

Ta cenzura ko bi trebao da priča a ko ne je jako tanak led, koji jako brzo može da se uruši pod nogama. Ono, kad si dr nauka valjda veruješ u to da tvoji argumenti bez problema mogu obrisati patos sa nekim što viče da u vakcini ima čip... 

 

edit: malo on-topica: DeDa izdrži! 😄

 

Kvotovao sam oba posta s obzirom da je slican odgovor.

 

Vise sam govorio o vakcinaciji generalno, nego o COVID-19. U poslednjih 5-10 godina eksplodirale su teorije zavere vezane za vakcinaciju (hvala internetu i Youtube koji je dozvolio klipove duze od 10 minuta). Zahvaljujuci tome npr. procenat vakcinisane dece na morbile pada ispod 85% sto dovodi do pojave takvih bolesti tamo gde ih uopste nije bilo. Ovo su, barem koliko sam ja upoznat, zvanicni podaci. Ne treba mi nijedan strucnjak da mi objasni kako je u ovom slucaju vakcinacija dobra, a dr Jovana debil. Takodje, ukoliko pogledas spisak ljudi koji su protiv vakcina generalno (evo kod nas, dr Jovana, dr Milano Nestorovic, Misa Vacic, Bosko Obradovic, Sasa DJB, Miroljub pod mac bato), pa, nekako se uvidja neki pattern.

 

Vakcina, kao i svaki drugi lek, ima svoja nezeljena dejstva. Ali imam utisak da najveci protivnici vakcina besomucno trpaju u sebe cigarete, alkohol, masnu hranu i ostalo, e tada briga za zdravlje tela ne igra nikakvu ulogu.

 

Vakcinacija protiv kovida je posebna prica. Apsolutno nije bilo vremena da se bilo koja od vakcina istestira kako treba, za to je potrebno minimum 2 godine, realno 3. Ja sam kao i svi mi imao sumnje u kinesku vakcinu. Ono sto sam ja za sada uspeo da vidim je da ljudi koji su je primili imaju solidan broj antitela, i da vakcinisanje prolazi bez teskih reakcija. Da li ce se otkriti u buducnosti neko tesko nezeljeno dejstvo ovih vakcina za koje se do sada nije znalo - nije nemoguce, ali je malo verovatno.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Železničko gnomče said:

Vakcina, kao i svaki drugi lek, ima svoja nezeljena dejstva. Ali imam utisak da najveci protivnici vakcina besomucno trpaju u sebe cigarete, alkohol, masnu hranu i ostalo, e tada briga za zdravlje tela ne igra nikakvu ulogu.

 

Brate, kako cu da popijem, ako ne napravim masnu  podlogicu? Kako da ujutru funkcionisem, ako ne omrsim brke vrucim burekom? To sto neko voli rakijicu, pivce, cevapcice🤤, cvarke🤤, ne znaci da je los covek☹

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Udjem  da vidim sta ima novo u voljenom nam klubu, kad tamo  Covid 19, pa vas ne bih vise zadrzavao.

Malo mi muka sto sam mesec dana zatvoren u kuci sa zenom i dvoje male dece, jer smo svi fasovali koronu u roku od 10 dana, jos moram da citam da sam lud sto planiram da zavrnem rukav....dovidjenja i prijatno...🙄

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Što je meč sve bliži sa futurom ja sam sve veći optimista. Jeste da nam je unutrašnja igra diskutabilna jako ali mislim da sa DR ovo dobijamo. Futura ima sjajan tim i u solidnoj su formi ali jednostavno mislim da smo mi bolji koliko to god zvučalo previše optimistički. Kako sam čuo, Deda će biti spreman kao i Šegi. Walden i Lojd hvataju ozbiljan zalet u formi ( bez obzira što smo igrali sa "slabijim ekipama") vraća se Lazić kao neko ko je ipak bio ponajbolji igrač u nekom prethodnom periodu. Očekujem pobedu sem ako ne bude neke oooozbiljne krađe level pro. Sigurno nam sudije neće biti naklonjene kao i tokom cele sezone u aba ligi , ali ajd da ne kukamo odmah. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kako vreme prolazim sve vise mislim da cemo ponovo najvise da zavisimo od toga koliko ce Deda i Dobric da izvuku. Ocekivano je da ce Lojd i Volden da isporuce svoje, a svi ostali su otprilike klasu ispod njih sto se tice skilla. Uz to nisam bas siguran koliko cemo uspeti defanzivno da se zategnemo, pogotovo jer u reketu ovoliko losi nismo bili od 2010 godine recimo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slažem se poptuno, zato mi je i bitno da Deda i Šegi budu spremni i da se vraća Lazić. Realno,  ako Lojd i Volden ne budu isporučili ono što mi očekujemo šanse su dosta dosta manje, ali da gledamo pozitivno i da po default očekujemo njihov doprinos MORAJU da se na to priključe Deda ili Šegi, pa možda čak i obojica da bi smo izvukli ovo u nedelju a i generalno za duele protiv njih u play off. Ja sam optimista da mi to možemo, bez obzira na izuzetno loš reket. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Markoss said:

Kako vreme prolazim sve vise mislim da cemo ponovo najvise da zavisimo od toga koliko ce Deda i Dobric da izvuku. Ocekivano je da ce Lojd i Volden da isporuce svoje, a svi ostali su otprilike klasu ispod njih sto se tice skilla. Uz to nisam bas siguran koliko cemo uspeti defanzivno da se zategnemo, pogotovo jer u reketu ovoliko losi nismo bili od 2010 godine recimo. 

Ključ je da Hol i Laza odrade dobar posao na Ivanoviću i Kobsu. Nikolićeve trojke i poeni Budućnosti iz reketa ne mogu nam mnogo naškoditi, koliko god da ih bude.

Što se igre u napadu, ona postoji samo ako je procenat za 3 preko 45%.

Edited by pavijan2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, kokodakalo said:

Apsolutno nisi u pravu. Recimo u jednoj Nemackoj u kojoj lekari mnogo naucnije pristupaju svom poslu vakcinacija ima veoma mnogo protivnika  to ne zbog navoda koje si ti napisao, vec iz cisto medicinskih razloga. Dosadasnja praksa, a takva je bila sa razlogom je da se svaki lek i vakcina moraju testirati duze, cini mi se najmanje tri godine, pre nego sto dobiju upotrebnu dozvolu. I to nije radjeno bez razloga. Svaki lek, pa i vakcina moze da ima kratkorocne, ali i dugorocne nus pojave i posledice. Neke stvari se mogu pokazati tek kasnije, kao sto se mnogo puta i desilo. Upravo zbog toga mnogi lekovi i jesu povucei iz upotrebe jer se godinama kasnije pokazalo da su stetni kako na pojedine organe tako i na celokupni organizam. Sadasnje vakcine su zbrzane i nedovoljno testirane. Jer cak i da su na samom pocetku pandemije otkrivene, a nisu, mogle su da se testiraju samo godinu dana, sto ce reci da su mogle da se pojave samo kratkorocne posledice a da pritom nije bilo dovoljno vremena da se ispitaju dugorocne, ako uopste postoje.

Recimo kineske vakcine deluju na osnovu starih metoda po kojim se u vakcinu dodaju male kolicine olova da bi se izazvala imuno reakcija i time ista postala efektnija. Medjutim nisu svi organizmi isti i kod nekih moze doci i do preterane imuno reakcije, sto opet moze dovesti do pojave autoimunih bolesti.

Da ne pricam o tome da su zapadne vakcine potpuno nova tehnologija i da kao takve nisu u dovoljnoj meri ispitane, tj. nije bilo vremena da se ustanovi da li uzrokuju neke dugorocne posledice i koje.

Sve u svemu, smatram za veoma, ali veoma neodgovorno, a pomalo i neotesano apelovanje na ljude da se vakcinisu, ali isto tako i da se ne vakcinisu.

Prosto svako treba na miru i u tisini sam da odluci sta mu je ciniti. Eventualno kroz razgovor sa najblizima. Prethodno upoznavanje sa cinjenicama se podrazumeva. Kao sto se podrazumeva da oni koji nisu upoznati sa detaljima ne treba da budu glasni.

Evo da se javim i iz Nemacke. Nemci (bar oni koje ja znam) nisu podlozni teorijama zavere i bogami strasno zele da se vakcinisu. Ali vakcina nema i ako nisi preko 80 god (neke republike smanjile na 70 god) ne mozes ni da se prijavis za vakcinu. Politika je bogme ovde debelo zasluzna zasto jos Ruska vakcina nije dobila zeleno svetlo. E tu su vec i Nemci podeljeni zato sto mnogi zatucani misle - sta proizvede Putin ne moze da valja. Ma svuda ima "pametnih" glava. Ja cu, cim mi se pruzi prilika, da se vakcinisem (ako vakcina deluje stetno na mozak tu sam bar siguran 🙂)

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dosadno, pa ajt o vakcinama sad? Jebote :lol_2: 

 

Nekad su se na ovoj temi mogle procitati sjajne analize, vodile fantasticne diskusije o kosarci, Zvezdi, igracima, sa odlicnim argumentima na obe strane, Patrinus (koliko se secam ovako na prvu) je uvek dolazio sa onom sjajnom naprednom statistikom...

 

U sta se pretvorila ova tema jbt? 

 

Btw, odlicno je ovo sa KKCZ podcastom. Jos Ivan Minic i Dozet. :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako dobijemo Titograd bez krstenog centra i pleja onda stvarno nemamo poraz do kraja.

Inace nezavisno od tog meca,ocekujem da Mornar dobije i KkP i u narednom kolu...

Bice zanimljivo ko ce da izvisi za 4,Ceda,Igokea ili Barani...

Po meni Ceda out.. ali videcemo

Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2021 at 12:03 PM, Setite se 2011 said:

A da se ipak vakcinišemo? Možda ima i boljih rešenja ali ja ga nisam čuo do sada
 

 


Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 

 

la serbia, jul 2020, niko vakcinisan

<spoiler>

</spoiler>

:cofffee:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...