Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

35 minutes ago, LosmiSK said:

Nije on ukanalio Bayern prosle sezone vec je on ukanaljen bio samo u tvojoj glavi. Nije imao poraz u  ligi 7 meseci, u EL nije imao srece jer je na pocetku sezone imao 3-4 povrede kljucnih igraca. Sve da ga je i ukanalio, bar je otisao sa dva prvenstva i kao gospodin dok je prevara sa tvog avatara  kukao posle svakog otkaza koji dobije, tad posebno.

....

Meni samo nije jasna ta tvoja mrznja prema Radonjicu,a jos manje fetish prema celavim prevarama..

 

Nisi zasluzio da ti odgovorim.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nemojte više o Lojdu kao EC igraču...smejaće nam se komšije...a i ova deca što treniraju košarke. Nije meč viner...? Pa da probamo onda sa Waldenom da izdribla zadnji napad čim ga Fiba produži na minut i po, ili da ih iznenadimo sa Dobrivojem pošto je levak. Nije do Lojda što mora da dere jarca na obe strane celu tekmu i onda u tesnim završnicama, kada je sav fokus na njemu, nema snage i ne ume da oplodi u napadu 1 na 5. A svih pet čeka samo da mu dodamo...udvoje ga i skupe reket i može on u MJ-a da se pretvori, tu fajde nema. I ovakav van forme i šuta opet porodi 15-20 poena. Pada kao sa ormara nakon hasl prodora jer mu nismo par puta napravili livadu za ovih pedes tekmi. Ne možemo da ga platimo koliko izgara ali u nemogućoj ulozi superheroja. Kakav crni EC...ko nam je onda bio legitiman EL jebač? ...dal smo toliko razmaženi. Ništa sa Lorencom naučili nismo kada je sam igrao 3-4 meseca dok nije uvideo da mere nemamo. Ne vidim da će do kraja išta biti drugačije. Meni Radonja u ovim izjavama deluje kao da mu je zagarantovano mesto i za narednu sezonu šta god da uradi sa ovim trotinetom od tima, i ne može da joj dočeka kraj. Kakva taktika, pravljenje hemije i neki ozbiljni planovi. Ne da se ni naslutiti...nažalost.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sector said:

Pa zar nismo pricali da je dolazak JOB-a razbio timsku hemiju? Sad vidimo da smo bili u pravu jer gazimo bez njega. 

 

Nismo ni sa JOB u timu pobedjivali.

 

Pritom, 6 igraca na pozicijama 4 i 5 je zaista previse i jedan igrac je bio visak, a vec sam napisao da nismo klub u kojem bi cetvorke mogli da budu najveci potrosaci lopti (i ako neko opet bude napisao  "A sta je sa QM?", QM je bek u telu cetvorke i igrac koji se pojavljuje jednom u 10 godina).

 

Obradovic je imao dovoljno vremena da uklopi sve igrace, a nismo se mrdnuli dalje od tima u kojem plej i centar ne sluze nicemu, ali zato cetvorka sipa za sve pare i uzima i svoje i tudje suteve.

 

Greska je sto je doveo Halla, pa se kuvala zaba, dok se nije doslo do "trazi se plej koji ce da pokrpi 10-15 minuta", ne, trazi se i dalje igrac koji moze da hrani saigrace loptama, jer Hall nije EL nivo. Da smo umesto svih para potrosenih na 2. centra, Halla i JOBa potrosili na Hermannssona (koji nema neku ulogu u Valensiji), imali bi mnogo bolji tim, da ne govorim sta bi bilo da smo jos doveli i Raynoldsa, umesto sto smo gubili toliko vremena sa Nnokom.

 

Jednostavno moramo da imamo pleja koji je fizicki i odbranbeno slabiji, ali je brz, ima dobar sut ili dobar pas (2 od te 3 stvari). Obradovic je nakrcao bekovsku liniju sa fizicki mocnim igracima, ali smo ostali bez asistencije.

 

Nova situacija je izgleda sto nam je malo dosadno pa daj da se podelimo u tabor "Obradovic nije kriv za sve!" i "Sta nam to ucini, Sasa?", kao da ne postoji sredina koja je i najrealnija u ovom trenutku.

 

Evo, Radonjic je pobedio Real u Madridu, mogao je da dobije jos 2-3 meca, ali ja zaista ne mogu da razumem zasto je to bitno na kraju, ako smo izgubili sve sanse jos u decembru? Da se lazemo kako odlicno igramo jer je protivnik odigrao nezainteresovano.

 

U prosloj sezoni, koja je kao toliko bolja, u poslednjih 10 meceva imali smo samo 2 pobede (i odustali nakon dva poraza u Beogradu pocetkom januara).

 

Radonjic moze da se osudjuje onda kad selektira svoju ekipu i ona bude igrala katastrofalno. Obradovic je selektirao ovu ekipu tako da je doveo uzasne opcije na 1 i 5 i zavrsio sa 5-12, da li je trener nakon toga u EL imao 15-19 (za sta je trebalo imati 10-7 skor) ili 5-29, kao da je bitno, prica je u decembru bila zavrsena.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, goldberg said:

Radonjic moze da se osudjuje onda kad selektira svoju ekipu i ona bude igrala katastrofalno.

 

A do tad udri brigu na veselje? Pa ne ide to bas tako, jedino ako imate informaciju da je dosao da volontira besplatno. Koliko su samo pljuvani i Sakota i Gavrilovic a niko od njih nije selektovao ekipu. Ja nisam za pljuvanje i osudjivanje nikada nikoga, ali za odgovornost i kritiku ako nesto ne valja (razume se i pohvalu ako je dobro) - itekako. 

Da li je neko od vas, a prepoznacete se sami, kada je Radonjic osvojio prvu titulu u Nemackoj ligi istom merom primetio zasluge `celave prevare` koji je selektovao taj tim i vodio ga na prvom mestu do pred sam plej of? Jel to znaci da kada tim koji nije selektovao Radonjic igra dobro i osvoji titulu onda je to samo zasluga trenera Radonjica, a kada tim koji nije selektovao trener Radonjic igra lose onda je to iskljucivo zasluga onoga prvog ko ga je selektovao? Ma koga vi zajebavate?   

 

A ako sada pisete da su jos u decembru bile izgubljene sve sanse u EL trebalo je to da napisete u decembru a ne sada kada su stvarno izgubljene sve sanse. Lepo je biti general posle zavrsene bitke. Onda dolazimo do toga da je doveden novi trener samo da spase ABA ligu, ali to je onda trebalo tako i reci a razume se i platiti u skladu sa tim.

Edited by mmajstor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

lično ne očekujem neki ludi napredak u ofanzivi, jer to nije radonjin forte ni kada ima ekipu po svom ukusu a ne treba zaboraviti da je radonjićev prvi stint u zvezdi ipak bio tik pri početku ovo ere košarke gde se igra puno brže i na više poseda, što svakako otežava posao trenerima sa defanzivnim pristupom igiri, ukoliko nemaju veći budžet, tj egal sa ostalim euroleague macanima.

 

ono gde definitivno očekujem napredak i zaista ne sumnjam da će se desiti do raspleta u aba ligi aka plej ofa, je defanzivna posloženost, dovoljna za aba rivale, te da ćemo sa tog aspekta dobijati protivnike u tekmama koje se računaju.

 

trenutno je (po meni) odbrana prilično lošija nego što je bila u većem delu kratkog trenerovanja ćelave prevare ali to svakako nije radonjina krivica, jer je ekipa defanzivno pala još u poslednjem mesecu kod obrada a zatim je krenulo sa gomilom odsustvovanja i naravno promenama sastava, pa se ne brinem da će taj segment igre doći na svoje vremenom.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mmajstor said:

 

A do tad udri brigu na veselje? Pa ne ide to bas tako, jedino ako imate informaciju da je dosao da volontira besplatno. Koliko su samo pljuvani i Sakota i Gavrilovic a niko od njih nije selektovao ekipu. Ja nisam za pljuvanje i osudjivanje nikada nikoga, ali za odgovornost i kritiku ako nesto ne valja (razume se i pohvalu ako je dobro) - itekako. 

Da li je neko od vas, a prepoznacete se sami, kada je Radonjic osvojio prvu titulu u Nemackoj ligi istom merom primetio zasluge `celave prevare` koji je selektovao taj tim i vodio ga na prvom mestu do pred sam plej of? Jel to znaci da kada tim koji nije selektovao Radonjic igra dobro i osvoji titulu onda je to samo zasluga trenera Radonjica, a kada tim koji nije selektovao trener Radonjic igra lose onda je to iskljucivo zasluga onoga prvog ko ga je selektovao? Ma koga vi zajebavate?   

 

A ako sada pisete da su jos u decembru bile izgubljene sve sanse u EL trebalo je to da napisete u decembru a ne sada kada su stvarno izgubljene sve sanse. Lepo je biti general posle zavrsene bitke. Onda dolazimo do toga da je doveden novi trener samo da spase ABA ligu, ali to je onda trebalo tako i reci a razume se i platiti u skladu sa tim.

Da ti iskreno kazem treba manje da se nerviras oko Djordjevica i Radonjica. 

 

Preuzeo je tim i mogu ti reci da je jedva uzeo tu titulu i da je Djordjevic dobio otkaz kao i uvek u drugom delu godine jer mu je tim pao. Nisu to samo porazi u EC, vec i serija poraza od konkurenata..mislim Ludvisburg 30 i Alba nesto slicno i covek bi i u Virtusu dobio otkaz ali je dobio i Belinelija. Najvecu nakazu od tima je napravio u PAO.

 

Jako je tesko uci u kosarci kao neko ko spasava. Mislim da niko, ali bukvalno niko nije verovao da dolaskom Radonjica mi imamo bilo kakve sanse za F8, vec da bi trebali uzeti tripletu i napraviti dobar roster za sledecu sezonu.

 

Taj isti Radonjic je dobio otkaz, a imao je osvojen PO bez poraza i tipa 21-0 u sledecoj sezoni. Nisu mu se poklopile kockice te sezone, dosta povreda. Ne znam da li ce Bayern uci u F8,ali sam poprilicno siguran da ce bas tesko uzeti titulu u Nemackoj. Malo se slabije vidi da Italijan ima poprilicno dugacak roster, gde ga j sad i dodatno pojacao sa Nemcem iz NBA, a nije imao problma velikih sa povredama.

 

Ne moze biti zasluga nekog ko je dobio otkaz za osvojen trofej, to je prosto smesno. Posebno trener..

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, LosmiSK said:

Da ti iskreno kazem treba manje da se nerviras oko Djordjevica i Radonjica. 

 

 

niko se ne nervira zbog xy pojedinca, već zbog smešne kampanje koja često vređa bazično poznavanje košarke i golo oko a sve kako bi se predočilo da kod obradovića kamen na kamenu nije ostao a kod radonje, uz herojsku žrtvu prihvatanja da trenira ovaj sastav nakon te tromesečne kataklizme i sumanutog izbora prethodnika, kreće od prve tekme priča

"evo konačno dao šansu mladima" (posle tri tekme ništa od toga)

"odbrana deluje mnogo zategnutije" (nikada nije bilo tačno, naprotiv)

"igra konačno ima smisla" (na mahove, kao uostalom i kod ćelave prevare)

 

jasno je da je radonjić puno kredita s'pravom stvorio kod navijača. potpuno je prirodno (i lepo) da budemo srećni što je opet trener zvezde. to ipak ne bi trebalo da bude razlog da se pišu izmišljotine kako bi se unizio trener koji nam se ne dopada. čovek je verovatno više grešio nego pogađao ali je radio i na kraju platio otkazom svoj učinak.

 

idemo dalje, poželjno bi imo bilo, bez kreiranja alternativne istorije njegovog kratkog trenerovanja. makar to ne bi trebalo da prolazi ovde na forumu, gde ljudi uglavnom znaju dovoljno košarke. ako je baš greda, ima onih komentara ispod tekstova u blicu i na b92, tu se može razmahati sa sličnim tvrdnjama.

Edited by đubrivo.
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, đubrivo. said:

 

niko se ne nervira zbog xy pojedinca, već zbog smešne kampanje koja često vređa bazično poznavanje košarke i golo oko a sve kako bi se predočilo da kod obradovića kamen na kamenu nije ostao a kod radonje, uz herojsku žrtvu prihvatanja da trenira ovaj sastav nakon te tromesečne kataklizme i sumanutog izbora prethodnika, kreće od prve tekme priča

"evo konačno dao šansu mladima" (posle tri tekme ništa od toga)

"odbrana deluje mnogo zategnutije" (nikada nije bilo tačno, naprotiv)

"igra konačno ima smisla" (na mahove, kao uostalom i kod ćelave prevare)

 

jasno je da je radonjić puno kredita s'pravom stvorio kod navijača. potpuno je prirodno (i lepo) da budemo srećni što je opet trener zvezde. to ipak ne bi trebalo da bude razlog da se pišu izmišljotine kako bi se unizio trener koji nam se ne dopada. čovek je verovatno više grešio nego pogađao ali je radio i na kraju platio otkazom svoj učinak.

 

idemo dalje, poželjno bi imo bilo, bez kreiranja alternativne istorije njegovog kratkog trenerovanja. makar to ne bi trebalo da prolazi ovde na forumu, gde ljudi uglavnom znaju dovoljno košarke. ako je baš greda, ima onih komentara ispod tekstova u blicu i na b92, tu se može razmahati sa sličnim tvrdnjama.

Lepo si ti napisao i dobio si lajk od mene. Nije samo SO krivac vec i uprava koja je to sve dozvolila. 

 

Sustinski problem ne lezi samo u ovoj sezoni vec i sledecoj. Koliko smo para bacili i ako ostanemo bez El e onda nece ostati nista od nas. 

 

Mislim da ljudi jos nisu svesni u kojim smo mi govnima. Radonjic nije uradio nista epohalno, ali degutantno ga je uopste porediti sa SO. Meni je drago sto se vratio, al mislim da ce mu ovo biti tezi zadatak nego kad je zbacio zlog Dula 😁.

 

Ako ne uzme ABA krivica ide na njega, Covic je tu samo oko zaposljavanja, inkognito..

Link to comment
Share on other sites

Mene iskreno zabole za Sašu Obradovića. Upropastio je sezonu i ne želim da razmišljam o njemu. Da li ste sigurni da će pobednik ABA lige sigurno igrati u EL sledeće sezone? Kod Djordija se jedino sigurno zna da će pobednik EC igrati EL, pored ovih standardnih sa licencama. Sve ostalo je lutrija. Ali na stranu to, jeste nas korona sjebala žestoko, ali razumljivo je da ova serija poraza i gubljenje utakmica u završnicama, više bole od ubedljivih poraza. Da li tu više kriva “bivša ili sadašnja vlast”, možemo do ujutru da raspravljamo. Važno je da se bolesni vrate, da se što pre vratimo pobedama, pa makar u ABA da popravimo utisak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako osvojimo ABA ligu i sledeće ne igramo EL, ne bi me začudilo da nakon odlaska Lojda,

ostanemo i bez igrača koji imaju 1 plus 1 ugovor a to su Wolden i Nnoko...uprava je već pokazala koliki stepen umešnosti poseduje za potpisivanje ugovora koji se ispostave WTF kada prigusti.

Onda će nam slikovito dočarati kako ipak nema jeftinijeg domaćeg centra od Kuza, jačeg odbrambenog od Laze i versatilnijeg neostik igrača od Dede. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Preteruje se oko price o katastrofalnoj selekciji Sase O. Ili se pise po inerciji ili sa memorijom nesto trokira.

 

Loyd, Walden, Hall, Nnoko je neka inicijalna selekcija, uz domace nasledjene igrace Davidovac, Kuz, Dobric, MJK, Simanic. Posle su prikljuceni Radanov, Simonovic i Uskokovovic. Ovo nije katastrofalna selekcija, vec nepotpuna, sto se najbolje vidi po poziciji 1, a zbog kasnije utvrdjenog zdravstvenog stanja Nnokoa i na poziciji 5.

 

Ono sto jeste katastrofalno je DOSELEKCIJA, posebno sa dva igraca koji su trebali da popune poziciju pleja - Roch i Colom. JOB, sa kojim se nedopustivo pozurilo kada je uklapanje, pa i uloga u timu u pitanju, ne bi ni priblizno bio ovoliko problematican da smo u rotaciji imali bar jednog igraca kvaliteta Halla, a o nekom boljem od njega da se i ne prica. Terry upotpunjuje ovu ocajnu doselekciju, koja svoj krah dozivljava prvo posle povrede Halla (koji je do tada bio jedan od lidera tima), a kasnije i Loyda, sto je poptpuno razbilo kompletnu koncepciju Sase Obradovica i dovelo do gubitka sansi za plej-of EL vrlo rano u sezoni.

 

Ono o cemu moze da se diskutuje je sledece: koliko je tadasnji trener imao resursa (novac i skauting) da bi uspesno odradio doselekciju, odnosno da li je bio limitiran bilo kojim od uslova, pa se stoga odlucio za neka kompromisna resenja koja nemaju kvalitet, a treba da popune broj. Sasa O nije veverica i vrlo je dobro znao pluseve i minuse jednog Rocha, uostalom to je i eksplicitno rekao u izjavi da "Taylor nesto moze, a nesto ne moze", posto je vec saradjivao sa njim ranije. Isto tako je znao da je Terry < Nnoko, kao i da se mora pokusati sa JOBom kao sekundarnom opcijom u napadu da bi se rasteretio Loyd, koga su posle nekoliko pocetnih kola u EL, kada se etablirao kao vodeci poenter takmicenja, protivnicki timovi sve ozbiljnije shvatali, samim tim i sve bolje skautirali. JOB je trebao da doprinese i poenima iz reketa, gde od tuznog Kuza nismo nista dobijali, a i dan danas ne dobijamo. Tu je i Terry trebao da doprinese, ali iako je zelja i energija bila neupitna, njegov limit u kvalitetu igre, kao i onaj u velicini framea je bio nepremostiva prepreka u jakoj konkurenciji EL centara. 

 

Sasa nije kukao, nije plakao, nije proklinjao sudbinu kletu, vec je stisnuo i zube i muda i nastavio da radi sa onim sto ima. A mozda je trebao da urlikne na sav glas, da razmazenim Ciganima i onima koji su dizali u nebesa novopridosle igrace, jasno stavi do znanja da nije zadovoljan zamenama i da tako nekima koji su vec videli Zvezdu na F4 otvori oci, ali i obezbedi sebi odstupnicu ako stvari krenu po zlu, kao sto su i krenule. Ali eto nije i doslo je do razlaza, koji je, kako ce se pokazati kasnije, samo jos jedna od nerazjasnjenih okolnosti za koju klub nije nasao za shodno da objasni svojim navijacima. 

 

Kako god, rez je napravljen, dosao je Radonja, a otisla 3 igraca iz ocajne doselekcije, nadam se da ce i cetvrti. Nnokov ugovor je aktiviran i moglo se reci da smo okrenuli novi list i bacii sve karte na ABA ligu, sa zeljom da se u EL skupo proda koza svakom protivniku i izvuce sto je vise pobeda moguce. Ne sumnjam da bi imali jos koju pobedu na kontu da nije doslo do masovnih covid+ testova koji su bukvalno desetkovali tim i ostavili nas sa trecim plejom i backup centrom kome se dozira minutaza vec dve sezone iz nekih nerazjasnjenih razloga. I nemojte mi pricati da te eventualne dve, tri pobede vise u EL ne bi imale nikakav smisao, imale bi i te kako. Mozda ne za neki inicijalni cilj predsednika kluba u preseasonu, ali svakako za ukupan utisak medju strukom i igracima, ali i navijacima, kao i za renome kluba koji je skoro redovno ucesnik EL u prethodnih 5, 6 sezona. 

 

Od price da ne treba ni ici na KRK, jer nemamo nikakve sanse za trofej, doslo se do osvajanja istog, pa je to neki prvi pozitivan impuls, koji bi trebao biti, uz cinjenicu da nam se bolesni igraci polako vracaju, polazna tacka za uspesno finisiranje regionalne i domace lige. Pa da se podvuce crta posle jos jedne mucne u svakom smislu sezone i doceka leto pred sledecu, gde ce, nadam se, dah optimizma ponovo prostrujati kroz zvezdasku kosarkasku javnost, ali i nada da cemo moci da se fokusiramo na tu lepu igru, liseni egzistencijalnih briga, sumnji i pitanja. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kokodakalo said:

Pisalo je negde pre nekih mesec dana da ga je Real vec kaparisao za sledecu sezonu kao zamenu za Kerola

 

Pisala je Marca, ozbiljan izvor. 

 

https://www.google.com/amp/s/www.eurohoops.net/en/euroleague/1159144/real-madrid-reportedly-considering-jordan-loyd-as-replacement-for-jaycee-carroll/amp/

 

Doduse ovo je bilo interesovanje za pre-covid Loyda. 😄

Ali ne brinem ja za njega. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mmajstor said:

A do tad udri brigu na veselje? Pa ne ide to bas tako, jedino ako imate informaciju da je dosao da volontira besplatno.

 

Naravno, do tada udri brigu na veselje, tako to funkcionise kada si otpustio jednog trenera i doveo drugog da bude dugorocno resenje umesto njega.

 

Kad Radonjic bude selektirao ekipu, onda mu dati listu rezultatskih zahteva.

 

12 hours ago, mmajstor said:

 

Koliko su samo pljuvani i Sakota i Gavrilovic a niko od njih nije selektovao ekipu. Ja nisam za pljuvanje i osudjivanje nikada nikoga, ali za odgovornost i kritiku ako nesto ne valja (razume se i pohvalu ako je dobro) - itekako. 

 

Ozbiljan si sa poredjenjem ove dvojice sa Radonjicem?

 

Gavrilovic nije trener, nego je bio prelazno resenje, Sakota je bivsi trener. Radonjic (kao i Obradovic) je resenje za nekoliko sezona unapred, zato se i dovode treneri, a pogotovo trenera koji nesto znaju ima malo u srpskoj i evropskoj kosarci.

 

12 hours ago, mmajstor said:

Da li je neko od vas, a prepoznacete se sami, kada je Radonjic osvojio prvu titulu u Nemackoj ligi istom merom primetio zasluge `celave prevare` koji je selektovao taj tim i vodio ga na prvom mestu do pred sam plej of? Jel to znaci da kada tim koji nije selektovao Radonjic igra dobro i osvoji titulu onda je to samo zasluga trenera Radonjica, a kada tim koji nije selektovao trener Radonjic igra lose onda je to iskljucivo zasluga onoga prvog ko ga je selektovao? Ma koga vi zajebavate?   

 

A ako sada pisete da su jos u decembru bile izgubljene sve sanse u EL trebalo je to da napisete u decembru a ne sada kada su stvarno izgubljene sve sanse. Lepo je biti general posle zavrsene bitke. Onda dolazimo do toga da je doveden novi trener samo da spase ABA ligu, ali to je onda trebalo tako i reci a razume se i platiti u skladu sa tim.

 

Mogao bi da pocnes da pises u jednini kada se nekome obracas, umesto da se obracas gomili, kao da svi misle isto.

 

Kakve veze ima Djordjevic sa svim ovim? Tema je KKCZ, rad bivseg i sadasnjeg trenera.

 

Naravno da su sve sanse bile izgubljene jos u decembru. Sa skorom od 5-11, trebalo je u narednih 18 meceva ubeleziti minimum 12 pobeda, sto se granici sa nemogucim. U EL je situacija jasna, sto smo blizi ucinku od 50% vise smo u igri, a mi smo bili na ispod 33% kad je Obradovic otisao.

 

Inace, Radonjic ne mora ni da spase ABA ligu, nije sramota igrati ni EC. Samo da naredne sezone ozbiljno igramo EL/EC i da se ide na osvajanje 3 (ili 4 sa EC) trofeja. Ako on to ne uspe, otkaz, pa od narednog trenera traziti isto za narednu sezonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

Naravno, do tada udri brigu na veselje, tako to funkcionise... .

 

Kad je udri brigu na veselje mogli smo i Mutu da dovedemo pa da se stvarno proveselimo... 

 

Quote

Ozbiljan si sa poredjenjem ove dvojice sa Radonjicem?

 

Nigde ja ne poredim njih dvojicu sa Radonjicem, vec poredim OCEKIVANJA koje smo imali od bivsih trenera koji nisu izvrsili selekciju, i sadasnjeg trenera koji nije izvrsio selekciju. Nisu bas ista, ali bi trebalo da budu ista, jer nema razloga da ne budu ista. Meni su ista. 

 

Quote

Kakve veze ima Djordjevic sa svim ovim?

 

Isto - jel sam bilo gde rekao da Djordjevic ima veze sa ovim, ili sam analogno objasnio kakvo je DAVANJE ZASLUGA bilo kada Radonjic imao dobar rezultat sa tudjom selekcijom, a kakvo je sada kada se prave losi rezultati sa tudjom selekcijom? 

To neki drugi podmecu Djordjevica u jalovoj nameri provokacije zbog mog avatara, ja sam samo iskoristio analognu situaciju a mogao je da bude bilo koji drugi trener. 

 

Quote

Inace, Radonjic ne mora ni da spase ABA ligu, nije sramota igrati ni EC. Samo da naredne sezone ozbiljno igramo EL/EC i da se ide na osvajanje 3 (ili 4 sa EC) trofeja. Ako on to ne uspe, otkaz, pa od narednog trenera traziti isto za narednu sezonu.

 

Znaci hoces da kazes da placamo plate dvoma trenera cisto eto tek tako jer nam se moze, a ne zato sto nam je minimalni cilj osvajanje ABA? Sto se mene tice ako ne osvojimo ABA ligu Radonja nek uhvati prvu liniju Beograd-Bar... ako sa ovim sastavom nije najbolji u regionu ne vidim kako bi naredne ista uradio u EC. Selekcija jeste bitna kao osnova ali nije jedino bitna... a to drugo sto je bitno se pokazuje bez obzira ko je selektovao tim. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gudura said:

Koliko vidim Hall i Loyd kace na instagramu kako uzivaju po Beogradu danas, tako da ocigledno nisu otputovali u Split.Sad nas ni ABA ne zanima?

A jel ostatak ekipe otputovao? Možda svi idu čarterom sutra ujutru. Mislim, nemam nikakvu informaciju, samo nabacujem ideju.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Knipex said:

A jel ostatak ekipe otputovao? Možda svi idu čarterom sutra ujutru. Mislim, nemam nikakvu informaciju, samo nabacujem ideju.

Brate ja sam zestoko zabagovao, mislio sam da je utakmica danas...my bad🤣

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mmajstor said:

 

Kad je udri brigu na veselje mogli smo i Mutu da dovedemo pa da se stvarno proveselimo... 

 

I sta ces da radis sa Mutom narednih sezona?

 

5 hours ago, mmajstor said:

 

Nigde ja ne poredim njih dvojicu sa Radonjicem, vec poredim OCEKIVANJA koje smo imali od bivsih trenera koji nisu izvrsili selekciju, i sadasnjeg trenera koji nije izvrsio selekciju. Nisu bas ista, ali bi trebalo da budu ista, jer nema razloga da ne budu ista. Meni su ista. 

 

Naravno da nisu ista, Radonjic je dokazao da moze da sastavi dobar tim i da ga dobro vodi kroz sezonu.

 

Sa druge strane, Gavrilovic nikada nije bio trener, nije imao ni ambicije da bude trener, a Sakota se polako sprema za penziju.

 

Da nas je prosle godine preuzeo neki Trifunovic mozda bi tvoje poredjenje imalo nekog smisla.

 

5 hours ago, mmajstor said:

 

Isto - jel sam bilo gde rekao da Djordjevic ima veze sa ovim, ili sam analogno objasnio kakvo je DAVANJE ZASLUGA bilo kada Radonjic imao dobar rezultat sa tudjom selekcijom, a kakvo je sada kada se prave losi rezultati sa tudjom selekcijom? 

To neki drugi podmecu Djordjevica u jalovoj nameri provokacije zbog mog avatara, ja sam samo iskoristio analognu situaciju a mogao je da bude bilo koji drugi trener. 

 

Zapravo, ako trener uspe sa timom koji nije selektirao to moze da se racuna kao uspeh, a ako ne uspe ima alibi. Tako da je trener koji preuzme ekipu u toku sezone u odredjenoj vrsti prednosti, ali to je do kluba, jer klub niko nije primoravao da daje otkaz prethodnom treneru.

 

Opet, ne vidim razlog zasto bi ovde diskutovali o Radonjicevom ucinku u Bayernu.

 

5 hours ago, mmajstor said:

 

Znaci hoces da kazes da placamo plate dvoma trenera cisto eto tek tako jer nam se moze, a ne zato sto nam je minimalni cilj osvajanje ABA? Sto se mene tice ako ne osvojimo ABA ligu Radonja nek uhvati prvu liniju Beograd-Bar... ako sa ovim sastavom nije najbolji u regionu ne vidim kako bi naredne ista uradio u EC. Selekcija jeste bitna kao osnova ali nije jedino bitna... a to drugo sto je bitno se pokazuje bez obzira ko je selektovao tim. 

 

Pa ne bi trebalo da placamo platu bivsem treneru, sami smo krivi za to.

 

Sadasnjem naravno da da, uz svo moguce strpljenje u ovoj sezoni i minimalna ocekivanja - ne samo zbog toga sto je Radonjic neki spasilac nego i zato sto alternative skoro pa i nema na trzistu.

Link to comment
Share on other sites

Meni u toj celoj selekciji tima nije jasno dovođenje Halla. Ništa neam protiv momka, čak šta više trudi se i ima pozitivan stav, ali ne znam ne može niko da me ubedi da neko ko je njega skautirao nije uvideo da dečko jednostavno nema EL kvalitet. On je , osim na početku par utakmica, tokom cele sezone isti, isto igra, jednostavno bez dovoljno kvaliteta. Da je došao kao back up plej, pa ajde. Walden nije plej i to je čini mi se bilo jasno i dok je igrao u kkp. Doselekciju ne treba uopšte komentarisati. Zbog te kriminalne doselekcije ima da patimo i naredne sezone. Plej je najbitniji deo tima a mi smo kao plejeve na početku imali Halla bez dovoljno kvaliteta i Waldena koji zapravo nije plej. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

EL kvalitet nemaju ni Kuzmić, MJK, Dobrić, Uskoković, Lazić, Davidovac, Simonović pa su ipak tu. Nijedan od njih nije bolji igrač od Halla, al na ovome se očigledno šilji patka. Kao što je 100 puta ponovljeno, verovatno je uzet kao back up plej uz nameru da se doselektuje starter, a kad to nije bilo uspešno Hall nije mogao da popuni te cipele startnog EL PG-a. Hall je uprkos tome najbolje (ili najmanje loše) rešenje koje imamo na PG cele sezone.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...