Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ne treba nama potpuna rekonstrukcija domace osnove, samo dve tri promene. Mislim da je vreme da se razilazimo sa kapitenom. Prosto nemamo dovoljno kvaliteta u drugim domacim igracima da bismo mogli njega sebi priustiti. Ne dobijamo gotovo nista sa njim a zauzima nam mesto domaceg igraca i to na krilno bekovskoj poziciji na kojoj bi mogao da grize neki pit bul koji bi usput mogao i da tapne loptu o parket. Juce se pricalo o tome kako nismo umeli da izbacimo Boldvina iz igre iako je imao 4 licne. To je bilo zato sto je uglavnom odlazio da cuva Lazica i samim tim je bio zasticen jer Lazic i ne ucestvuje u napadu. Simon verujem da i ne planira da igra sedece godine, pa se nadam da je to to. DeDa, Dobric i Kuz mogu da ostanu i da dobiju odredjenu ulogu, koja nije noseca. Isto tako ako Kuridza ima jos godinu dana ugovora, neka ga, ako je ugovor na isteku hvala za pobedu protiv CSKA i rastajemo se. Domacih igraca zaista slabo ima, ali u velikoj meri nam se i vraca los rad u prethodnom periodu. Umesto da pokusamo da afirmisemo mlade igrace mi smo ih zakucavali za klupu, pa cak i u ABA u kojoj realno mozemo sebi dozvoliti 10 - 20 minuta nekih talenata. Mozda ne u svim utakmicama ali u mnogim da. Pa da ti mladi sticu kredibilitet i sigurnost kroz te utakmice. Ne znam kakva je situacija sa Jaramazom, ali sve karte baciti na dovodjenje istog i to na tri godine. Svake godine napasti najtalentovanijeg domaceg igraca, pa na tj nacin jacati domacu osnovu. Petrusev mislim da je potpuno nerealan i da on na leto ide u NBA.

2 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Da dam moju prognozu za nastavak EL, tj preostalih utakmica.

Dobijamo sve do kraja.

E ovo je Slavisa kojem se ja divim.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, John Terry said:

Cinjenica da je Igokea napravila odlican tim jasno pokazuje da nije bas raketna nauka sastaviti roster. Mi ocigledno zapnemo za nekog igraca i onda ga ili preplatimo ili nas ispali. Skauting mora da radi konstantno, cele sezone, a ne da se svodi na gledanje highlights klipova.

 

Buducnost sastavila odlican tim, Mornar, Igokea. Samo Zvezda i Partizan prave bljuvotine cele sezone. Zasto se sezona mora poceti sa 7-8 stranaca?

 

Evo mi sad imamo Waldena za sledecu sezonu. Ako zadrzimo Nnoka i Reatha, treba dovesti jos jednog beka stranca. Ostalo nasi, pa ako bas ne ide, onda doselekcija.

 

Nazalost, osecaj mi je da smo mi u sve vecem problemu jer nespremni jurimo za znacajno bogatijim evroligasima. Treba nam neki reset, olimpijski ciklus stoskaze. Pa za par godina da izgradimo tim.

 

Istina veoma solidno selektiran tim, recimo Smit i Vajthed su krajnje ozbiljni ubodi a sumnjam da igraju za milione dolara.

 

Osnova timova kao što je naš bi morao da bude dobar skauting, kada nemaš mnogo par moraš da budeš pametan i da zagledaš gde drugi ne gledaju...

 

Ponekad je dovoljno da baciš oko tu oko sebe.. Recimo, Peri nam je bio pod nosem, opet sumnjam da igra u Cedoliju za veće pare no što bismo mi mogli da mu ponudimo, a za Hola je npr Izmislioc Košarke™ lično & personalno...

 

Sve u svemu, skauting služa nam je krš krševtih krševa, sramota za profesiju, forumska komisija bi bolje obavila posao. I za manje pare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Laki21 said:

Bi li radije imao u timu Perija ili Hola?

Uvek Hola, zahvalan defense player, u napadu Perry nije uopste toliko dominantan, ako uopste. Opet, Cobsa bih doveo pre obojice bez minuta razmisljanja, a Jaramaz i Ivanovic su prvi esalon aba lige, igraci koji doprinose na EL nivou.

 

Jovica I Nedovica ne bih vracao osim kao klupske funkcionere ili trenere.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Sve u svemu, skauting služa nam je krš krševtih krševa, sramota za profesiju, forumska komisija bi bolje obavila posao. I za manje pare.

 

Laki, po stoti put - mi ne da nemamo skauting službu, nego nemamo nijednog čoveka u klubu koji se konkretno time bavi. Samim tim, teško da na to možemo trošiti manje para, jer trenutno trošimo tačno 0 dinara.

 

A što se tiče Perija, sve i da je tako dobar - pogledaj kada je potpisao za Olimpijavitu, a onda pogledaj kada smo mi dobili novog trenera & stručni štab... Tako da nije nam ni on bio dostupan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Auh, ja sam iskreno mislio da postoji neko u klubu ko je zadužen za to...

 

BTW, igrači se ne potpisuju dan za dan, ponavljam, Peri je igrao ovde, bio pred očima. Da ne bude zabune, nije on nikakav vanzemaljac, ali je bolji od svega što imamo na toj poziciji. Za sekundarnog pleja dušu dao.

Link to comment
Share on other sites

Po meni bi dvojica iz trija Lazic, Deda , Dobrić trebali da idu. Ja lično bih voleo da to bude prvenstvo Deda, a onda Lazić. Mislim da je vreme da imamo krštenu trojku , takođe Simanić out, Lazarević in.

Plej : stranac, Uskoković

Kombo: Volden

Bek: stranac, Radanov

Krilo: stranac Dobrić

Četvorka: Lazarević, Djordjević, stranac

Centar: Noko, Kuzmić

U 15 : Lazić, Simonović i neki klinac

Ovim bi postigli da se preko potrebna domaća osnova resetuje i polako menja , u sistem bi se ubacili Uskoković, Lazarević, Radanov i ne bi bili u situaciji da nam svi tzv.domaći igraju istu poziciju, što je sad slučaj

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da je klub za prvog pleja zeleo nekog boljeg od peri/hol ali prosto nisu uspeli da ga nadju pa je onda hol preuzeo ulogu koja mu prvobitno nije bila namenjena, kao i volden. 

 

Mozda je i Kalnietis bio dobro resenje. Ja sam uvek za to da prvo potpises prvog pleja pa onda gradis tim oko njega... a mi pravimo prvo krov pa onda kopamo temelj. Jeste mozda skuplje u startu ali mozemo da stavimo na papir da sracunamo koliko nas je kostalo ovo lutanje na kraju. A i Radonja ume takodje da cepidlaci sa plejom... tako da nisam bas neki optimista, ali mislim da ce Jovic biti manje/vise siguran, tesko ce ga neki evroligas hteti sem nas. 

Davidovac mora da ostane da bi imali nekog ko resava stvar. 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam mu dovoljan ja sto ga konstantno podsecam na Josha :lol_2:

 

Jbg, lako je na 4umu igrati se menadzera i  sklapati tim, real life je sasvim druga prica... mnogo malo "dobrih" pg je bilo na trzistu lestos + znajući nas skating, dosli smo da Hola i malog debelog španca. 

 

Ali ja ne bih bio nezadovoljan da Hol ostane back up opcija za nekih 10 max 15mpg.

Link to comment
Share on other sites

  Na stranu Lazic, ovo je mnogo smesno [emoji16]

 

Ovo jeste urnebes...ali ono za Kuza mu nije smešno ič...ni...san...či. I ne čačkajte mečku. 

Nama su prilikom formiranja rostera ove sezone tehnički bili nedostupni: Kobs, Pulen, Kalnietis, Prepelič i Ivanović.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milos 3.14 said:

..., takođe Simanić out, Lazarević in.

Plej : stranac, Uskoković

Kombo: Volden

Bek: stranac, Radanov

Krilo: stranac Dobrić

Četvorka: Lazarević, Djordjević, stranac

Centar: Noko, Kuzmić

U 15 : Lazić, Simonović i neki klinac

 

 

Ovo samo prinudno tako moze, jer je Lazarevic trojka, a Djordjevic petica.

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

Izasao mi ovaj klip [emoji16]       

 

 

Willy Wonka & The chocolate factory.  Takvi klipovi oće spontano da iskoče u ova krizna vremena. Kada od Markusa, preko Filipoglua, stigneš do Kino de Vita...onda je već dockan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ja Lazarevića vidim kao 4 u budućnosti. Pri čemu u odbrani može da maltretira sve od 2-4.

Za Đorđevića ok, on bi tu bio 5. visoki i igrao bi po potrebi na obe centarske pozicije

 

Za Lazarevica se slazem, prilicno je ojacao, skocan. Jeste da mu fali par santimetara, ali moze na 4. Djordjevic nema sanse da igra cetvorku. Nikakve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Laki21 said:

Auh, ja sam iskreno mislio da postoji neko u klubu ko je zadužen za to...

 

BTW, igrači se ne potpisuju dan za dan, ponavljam, Peri je igrao ovde, bio pred očima. Da ne bude zabune, nije on nikakav vanzemaljac, ali je bolji od svega što imamo na toj poziciji. Za sekundarnog pleja dušu dao.

Peri u EL je neki Filip bez brade nivo.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...