Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

23 hours ago, n4l1m said:

jeste i to za koplje..

 

ne znam sta ste vi ocekivali, mi i sa full sastavom imamo najskromniji tim na papairu, a kao sto sam kazao i 3 nedelje, tek sa ovakvim polovicnim sastavom je bilo cisto samoubistvo pristati igrati utakmice u el..

 

Bitno da je Sale imao najskuplji tim i da se ocekivao fajnar for

 

Radonja je tek dosao ali bukvalno nema ni nagovestaja o boljoj igri

 

Mada opet kazem, igledacemo dobro za 5 godina dok Radonja uspostavi cuveni sistem 

Link to comment
Share on other sites

Da tacno, ocekivalo se puno i od Tomiceve EL i sad od Obradoviceve.

 

Valjda je sada jasno da bez kontinuiteta i oslonaca ekipe ne moze nista da se uradi, osim dve tri vece pobede.

 

A jasno je da i koncept sa previse stranca ne moze proci na nasim prostorima.  

 

Tako da videcemo sta ce biti u ABA, verujem da smo najbolji.

 

A za nesto vise u EL, citaj top8, mozda za dve sezone od sada, prvenstveno zato sto nam je baza domacih igraca kriminalna

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da tacno, ocekivalo se puno i od Tomiceve EL i sad od Obradoviceve.
 
Valjda je sada jasno da bez kontinuiteta i oslonaca ekipe ne moze nista da se uradi, osim dve tri vece pobede.
 
A jasno je da i koncept sa previse stranca ne moze proci na nasim prostorima.  
 
Tako da videcemo sta ce biti u ABA, verujem da smo najbolji.
 
A za nesto vise u EL, citaj top8, mozda za dve sezone od sada, prvenstveno zato sto nam je baza domacih igraca kriminalna
Veliki problem je baza domacih igraca, nije da mi nismo krivi za to. Ovaj mali Uskokovic se mora istrpeti kao i Radanov. Bilo bi idealno ispratiti Lazica i Simonovica za pocetak. Videti da li moze iz Mege nesto da se dovede, iz FMP-a isto. Djordjevic i Simonovic iz Mege za pocetak. Nisam gledao ovog Amera iz FMP-a nw znam da li tu ima materijala za EL pleja. Ja sa uvek za nekoliko domacih jeftinijih igraca i dve tri El zveri nego za ovakvu ekipu kakvu smo imali ove godine.
Mora se dati sansa damacim igracima, ovo ne vodi nikuda, ako bi se nekako izmigoljili iz Hall-ovog ugovora pa da se recimo rizikuje sa Jovicem uz ovog Amera iz FMP-a i Uskokovica recimo. Ili samo Uskokovica uz Woldena kao osiguraca. Malo skautinga nije na odmet, cujem da su male sanse, ali Jaramaz bi isto ovoj ekipi legao kao budali samar...


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cinjenica da je Igokea napravila odlican tim jasno pokazuje da nije bas raketna nauka sastaviti roster. Mi ocigledno zapnemo za nekog igraca i onda ga ili preplatimo ili nas ispali. Skauting mora da radi konstantno, cele sezone, a ne da se svodi na gledanje highlights klipova.

 

Buducnost sastavila odlican tim, Mornar, Igokea. Samo Zvezda i Partizan prave bljuvotine cele sezone. Zasto se sezona mora poceti sa 7-8 stranaca?

 

Evo mi sad imamo Waldena za sledecu sezonu. Ako zadrzimo Nnoka i Reatha, treba dovesti jos jednog beka stranca. Ostalo nasi, pa ako bas ne ide, onda doselekcija.

 

Nazalost, osecaj mi je da smo mi u sve vecem problemu jer nespremni jurimo za znacajno bogatijim evroligasima. Treba nam neki reset, olimpijski ciklus stoskaze. Pa za par godina da izgradimo tim.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

Webster je barem duplo lošiji igrač od Loyda. Ja bih nekako zaobišao i Jovića, njegov zdravstveni karton je ogroman minus, jebeš ti to da se opet svedemo u najvažnijem delu sezone na komboa i Uskokovića. Ako bismo jurili na 2 igrača poput Avramovića (lošija opcija) ili Blažiča (bolja opcija) - u svakom slučaju igrač nižeg ranga od Loyda, onda na 1 mora da bude neki jebač presretač. Što se pozicije 5 tiče meni je ok i ovakva rotacija: zdrav i spreman Nnoko / Kuzmić / Stefan Đorđević. Na 4 bi isto trebao neki jak igrač. Na trojci mi deluje da će narednih 10 godina rotacija biti ova standardna: Laza, Deda i Dobrić.

 

Jebač - Hall - Uskoković

Blažič - Walden - Radanov

Davidovac - Dobrić - Lazić

Presretač - MJK - Simonović

Nnoko - Kuzmić - Đorđević

 

Pa ovo je skoro preslikan plan od prošlog leta, osim što je već u startu Blažić lošiji igrač od Lojda, a ova košarkaška gerijatrija još godinu dana starija. Mislim da je krajnje vreme da prvo shvatimo koliki krš nam je ova domaća osnova, a onda i da taj krš konačno raščistimo, umesto što svaki put čekamo jebače presretače koji će da nam vade prosek. Mi tog heroja ili ne dočekamo (Pangos), ili dočekamo nekog u pokušaju (JOB), pa se onda češemo gde smo pogrešili... I nažalost svaki put dođemo do pogrešnog zaključka i počnemo nemilice da šilbujemo zle strance koji ne prave razliku, dok ovi mediokriteti iz državnog preduzeća mirno čekaju penziju radeći minimalno, ili ne radeći ništa.

 

Al' imajući u vidu klupsku politiku, reakcije stručne javnosti, medija, ali i većine navijača, tipujem da od nekog radikalnog zaokreta nema ništa. Doduše, meni je želja za praćenjem ostatka ove sezone već na istorijskom minimumu, tako da ako na leto ne dođe do potpunog reseta, mislim da ću sledeću lagano da preskočim, jer nisam baš toliki mazohista da konstantno gledam jedno te isto sranje.

 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Guru said:

 

Pa ovo je skoro preslikan plan od prošlog leta, osim što je već u startu Blažić lošiji igrač od Lojda, a ova košarkaška gerijatrija još godinu dana starija. Mislim da je krajnje vreme da prvo shvatimo koliki krš nam je ova domaća osnova, a onda i da taj krš konačno raščistimo, umesto što svaki put čekamo jebače presretače koji će da nam vade prosek. Mi tog heroja ili ne dočekamo (Pangos), ili dočekamo nekog u pokušaju (JOB), pa se onda češemo gde smo pogrešili... I nažalost svaki put dođemo do pogrešnog zaključka i počnemo nemilice da šilbujemo zle strance koji ne prave razliku, dok ovi mediokriteti iz državnog preduzeća mirno čekaju penziju radeći minimalno, ili ne radeći ništa.

 

Al' imajući u vidu klupsku politiku, reakcije stručne javnosti, medija, ali i većine navijača, tipujem da od nekog radikalnog zaokreta nema ništa. Doduše, meni je želja za praćenjem ostatka ove sezone već na istorijskom minimumu, tako da ako na leto ne dođe do potpunog reseta, mislim da ću sledeću lagano da preskočim, jer nisam baš toliki mazohista da konstantno gledam jedno te isto sranje.

 

 

Ima istine u ovome i donekle delim sentiment, ali pokušavam da budem realan. Imperativ svake sezone je da se osvoji ABA liga (i domaćica) a u EL nam nijedan raspoloživi pristup ne garantuje neki rezultat. Neke sveže domaće krvi jednostavno nema, pa zaista nismo u prilici da se odričemo ovih domaćih role playera koji su dokazano dobri ABA igrači i dokazano mediokritetni EL igrači. Ono što je must je povećati ulogu mlađim domaćim igračima od kojih može biti nešto a u takve spada samo Radanov, eventualno Uskoković i Đorđević ako ga prekomandujemo. Jebača na PG smo imali (Lorenzo Brown) tako da ga nije nemoguće nabaviti, naravno to mora da bude "ispod radara" platežnijih klubova. Isto tako se može valjda nabaviti i neka četvorka sa većim upside-om, koja ima dobar karakter i može lako da se implementira u riljačku ekipu po Radonjićevim preferencijama. 

 

Ne znam šta je alternativa "krš domaćoj osnovi", ne vidim je osim da uzmemo nekoliko mladih stranaca pa pokušati od njih da se izbrusi nešto, što se već pokušavalo (Reath, Ulubay, Ojo, Bolden) ali praksa pokazuje da retko ko od njih postane EL igrač, a ako i iskoči, odmah postaje dostupan bogatijima od nas - na jednog Boldena dođe dosta ovih mediokriteta. 

 

Mi možemo da probamo i sa ovim srpskim igračima iz inostranstva koji su nam dostupni - Avramović, Todorović, Kravić i ta realno evrokup ekipa, al ne vidim šta dobijamo sa njima, nisu to značajno bolji igrači od trenutne "krš domaće osnove". Možemo da probamo i da preplatimo nekog Micova ili Nedovića al i to mi miriše na fijasko. 

 

Smatram da ovoj ekipi kojom Radonjić trenutno raspolaže nedostaje "samo" glazura u vidu jačih stranaca, trenutno je samo Loyd na nivou i povremeno Walden. Ostali uopšte ne odudaraju od "krš domaće osnove". 

 

Treba biti realan i priznati da su nas i povrede urnisale ove sezone da bismo u EL ostvarili zapaženiji rezultat. 

 

Sve što hoću da kažem je da je lakše rizikovati sa strancima jer je pool nemerljivo veći nego praviti neku novu domaću osnovu koje nema ni na vidiku. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ima istine u ovome i donekle delim sentiment, ali pokušavam da budem realan. Imperativ svake sezone je da se osvoji ABA liga (i domaćica) a u EL nam nijedan raspoloživi pristup ne garantuje neki rezultat. Neke sveže domaće krvi jednostavno nema, pa zaista nismo u prilici da se odričemo ovih domaćih role playera koji su dokazano dobri ABA igrači i dokazano mediokritetni EL igrači. Ono što je must je povećati ulogu mlađim domaćim igračima od kojih može biti nešto a u takve spada samo Radanov, eventualno Uskoković i Đorđević ako ga prekomandujemo. Jebača na PG smo imali (Lorenzo Brown) tako da ga nije nemoguće nabaviti, naravno to mora da bude "ispod radara" platežnijih klubova. Isto tako se može valjda nabaviti i neka četvorka sa većim upside-om, koja ima dobar karakter i može lako da se implementira u riljačku ekipu po Radonjićevim preferencijama. 

 

Ne znam šta je alternativa "krš domaćoj osnovi", ne vidim je osim da uzmemo nekoliko mladih stranaca pa pokušati od njih da se izbrusi nešto, što se već pokušavalo (Reath, Ulubay, Ojo, Bolden) ali praksa pokazuje da retko ko od njih postane EL igrač, a ako i iskoči, odmah postaje dostupan bogatijima od nas - na jednog Boldena dođe dosta ovih mediokriteta. 

 

Mi možemo da probamo i sa ovim srpskim igračima iz inostranstva koji su nam dostupni - Avramović, Todorović, Kravić i ta realno evrokup ekipa, al ne vidim šta dobijamo sa njima, nisu to značajno bolji igrači od trenutne "krš domaće osnove". Možemo da probamo i da preplatimo nekog Micova ili Nedovića al i to mi miriše na fijasko. 

 

Smatram da ovoj ekipi kojom Radonjić trenutno raspolaže nedostaje "samo" glazura u vidu jačih stranaca, trenutno je samo Loyd na nivou i povremeno Walden. Ostali uopšte ne odudaraju od "krš domaće osnove". 

 

Treba biti realan i priznati da su nas i povrede urnisale ove sezone da bismo u EL ostvarili zapaženiji rezultat. 

 

Sve što hoću da kažem je da je lakše rizikovati sa strancima jer je pool nemerljivo veći nego praviti neku novu domaću osnovu koje nema ni na vidiku. 

 

Alternativa je sastavljanje rostera po čisto košarkaškim kriterijumima i formiranje kompaktnog, dobro selektiranog i dobro izbalansiranog tima, u kome će svi igrači imati doprinos i koji će biti kompetitivan u Evroligi i bez Majka Dzejmsa na pleju. Ako je tako nešto moguće sa 12 domaćih igrača - super, al' ako ipak nije, zaista ne vidim zašto bi se na silu održavala neka ideja o domaćoj osnovi i zašto bi nam u 2021. godini bio problem da dovedemo onoliko stranaca koliko je neophodno za tim kakav sam opisao. Niti su svi stranci skupi, niti svaki stranac MORA da pravi famoznu razliku, niti svaki stranac mora da bude instant rešenje koje se dovodi na jednu sezonu.

 

Al' kao što sam napisao u prethodnom postu, savršeno sam svestan kako kod nas rezonuju i oni koji donose odluke i šira košarkaška javnost, tako da pretpostavljam da ćemo nastaviti u istom stilu, jako i do samog kraja. Jedino što ja to zaista više nemam želju da gledam, jer je čist mazohizam gledati tim u kome pola košarkaša ne ume da da koš i u kome se čak i bekovi mačuju sa loptom. Doduše, koga zabole šta ja volim da gledam, kada je većini dovoljno da na parket istrče SRBI i već su zadovoljni tim osveženjem i svetlom budućnošću koja nas sa njima očekuje.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, John Terry said:

 

@Kooineeperk Pa to sto je vec draftovan je zapravo velika nasa sansa, jer ga je neko uzeo iz izloga. Sada mu treba da igra evroligu par sezona. Ako to budemo mi, 100% nam je dostupan. Bice dostupan i Petrusev ako budemo igrali evroligu.

 

Nisam bas siguran da ce tako biti, verujem da ce ici na kamp tamo a mozda ce ga radije drzati u razvojnoj ligi nego da igra ovde. Pogotovo sto je iz Mege (svi sada traze novog Jokica). 

 

Daleko od toga da bih imao nesto protiv Simonovica, Petruseva, Smajlagica... 

 

 

9 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Mozemo ovu preimenovati u Turk Telekom 00'Brajant

 

Nemoj Slavisa, nemoj... ti si joj i dao ime, nemoj jos vise da nas ukopavas ljubi te brat. 

Edited by Kooineeperk
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...