Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

25 minutes ago, realno *w said:

Šta je sa Obrajantom?  Mislim, jasne su mi sve njegove mane, ali one piju vodu ako ćeš da dovedeš enkoga umesto njega, a ne samo da ga plaćaš i držiš na tribinama. I sa svojim problematičnim procentima šuta, on je opet jedno rešenje više u napadu, ovo sa Lojdom je već pročitano, pa nije dovoljno ni kad da 27 ili koliko već.

 

Tezak debilizam, Radonjica, Covica, koga god.

 

Otjeras jednog od dva igraca koja mogu da izmisle kos kad ne ide, pri tom ostanes mjesec dana na rekreativcu koji ne moze ni u Krki da igra i matorcima Kuridzi i Simonu. Na stranu sto ni Nnoko i Rit nisu igraci koji donose veliki pomak u napadu, iako je Noko za Kuzmica Milutinov.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, n4l1m said:

jeste i to za koplje..

 

ne znam sta ste vi ocekivali, mi i sa full sastavom imamo najskromniji tim na papairu, a kao sto sam kazao i 3 nedelje, tek sa ovakvim polovicnim sastavom je bilo cisto samoubistvo pristati igrati utakmice u el..

Mislim da je promasena tema ko je bolji Radonjic ili Obradovic. Obradovic je bivsi i tacka. Pitanje je sta moze Radonjic da uradi da unapredi sadasnju igru i mislim da je to jedino ispravno pitanje.

Ja nisam bio za smenu Obradovica kao sto nisam ni za smenu Radonjica makar izgubio sve utakmice do kraja sezone. Sistem se ne gradi preko noci i to je mukotrpan proces. Nije mi jasna ni odluka o JOB-u ali natrag se ne moze.

Radonjic inace ima problem sa slaganjem kockica u napadu. To je vidjeno i u njegovom prvom mandatu. Mnogo smo staticni. U sistemima nam se pomeraju samo 2 igraca koji prave pick a ostali stoje. Cak i posle pick-a Loyd mnogo puta ne gleda ka centru koji ima ili missmatch ili je sam pod kosem. Sinoc muceni Kuridza bio totalno sam pod kosem 4 puta (mozda i vise ali ja pamtim 4 puta da je bio kao duh sam) ali je samo 2 puta dobio loptu i zakucao. Kuzmic je imao niskog cuvara nekoliko puta. Daj mu bre loptu. Da li ce on nesto da uradi je drugo pitanje, ali daj mu da pokusa.

Malo smo sigurniji nego ranije sa izvodjenjem lopte (ranije smo uvek bili na ivici da ce nam sudije oduzeti loptu). Ali ima mesta za napredak.

Sinoc su nas odlicno gradili na skoku. Obicno Kuzmic pokupi par ofanzivnih skokova ali sinoc nije moga ni da pridje lopti.

Loyd hoce i ima hrabrost da uzme loptu u odlucujucim napadima ali to od pocetka sezone ne ide najbolje. Jednostavno nije match winner.

Velika pohvala za Uskokovica. Nema straha i dobro napreduje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kankkunen said:

To će isto važiti i za EL ... licence, finalisti (pobednik) EC i pozivnice (WC), po potrebi ... sve ide u tom pravcu, više puta je najavljeno

da nacionalne i regionalne lige neće imati prohodnost ka EL. To će se desiti, pre ili kasnije.

 

I ovo ce ubrzo nestati i EK ce biti jedina "kapija" za ulaz u EL. Mada bilo je skoro nekih informacija po Twitter-u kako neki "kosarkaski krugovi" guraju pricu o konferencijama u EL (istok i zapad) te povecanju broja ucesnika u takvom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

sta nam uradi celavi prepotenko ce postati veca legenda i od setite se gde smo bili 2011

 

treba da se vratimo unazad, do 2011e minimum, i da vidimo šta je ćelavko usrao tako što je došao sotona 2020e.

Edited by đubrivo.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da je lose rasporedjena minutaza na 5ici sinoc u poslednjoj cetvrtini. Kuridza je ginuo, ali i crkao, a uvodjenjem Kuza bi mozda reket Boldvinu bio bar delimicno zatvoren... Kasnilo se i sa Lazom. Nije Radonja ostao dosledan svojoj mantri da ako ne znas napasti, probaj odbraniti.

Link to comment
Share on other sites

Mmogo mi je negledljiva ova ekipa, ne pamtim kad sam se ovako osecao...

Mnogo smo limitirani. Podigao je Radonja nivo, ali nacinjenje greske uzimaju danak. Simonovica i Lazica ne mogu da gledam, mada Ljudina stvarno igra bolje, Kuz na KLS nivou, Kuridza glumi 5 a ne moze ni 4 ni 5, Hall, Radanov i Simana sede i ne ulaze iako nam fali jos 3-4 igraca.... Da li je sujeta, svadja ili nisu zasluzili - ne znam, ali dodatno zagorcava ukus. Jos kad pomislim da treba da se vrati debeli Kolom i na sta ce liciti posle tolike pauze, nije mi dobro.

Iskreno, i Lojd mi se sve manje svidja. Dao bih 2 Lojda za jednog Pantera.

Jedino svetlo ove sezone je Uskokovic. Ako iz ovog mora gresaka konacno ispliva jedan krsten domaci plej, bilo bi mi mnogo lakse da progutam ovo govno od sezone.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wingwalker said:

zna li se koliko plaćamo Koloma...?

samo još da stupim u posed te informacije i da mogu mirne duše da se izbodem ko čovek.

 

Drugarski prijedlog je da se koristi jako kvalitetna kašika, kako bi sam čin žrtvovanja imao veću društveno-teritorijalnu vidljivost

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja bih lagano sa tim hajpom oko uskokovica
cim se previse ocekuje, onda je i pljuvacka jaca kad se to ne ispuni
deckonja je imao neke solidne segmente, i nadoknadjuje u odredjenoj meri mudima neke ocigledne nedostatke
dobio je svoje mesto u rotaciji
ali na kraju dana, gledajuci skillset, to je i dalje dosta skromno

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jeste skromno, ali mi je nivo iznad Rebića, na primer, koji najviše zbog muda nije ni mogao ništa da uradi. Previše uplašen je bio uvek na terenu. 

Deluje mi da će Radonjić Uskokoviću pružiti priličnu šansu i ne verujem da će za narednu sezonu pretrpati tu poziciju. 

Prvi plej dominator, opcija 1/2 poput Waldena (ili sam Walden) i Uskoković. Ne očekujem još jednog stranca tu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Jeste skromno, ali mi je nivo iznad Rebića, na primer, koji najviše zbog muda nije ni mogao ništa da uradi. Previše uplašen je bio uvek na terenu. 

Deluje mi da će Radonjić Uskokoviću pružiti priličnu šansu i ne verujem da će za narednu sezonu pretrpati tu poziciju. 

Prvi plej dominator, opcija 1/2 poput Waldena (ili sam Walden) i Uskoković. Ne očekujem još jednog stranca tu. 

Volden i Hol imaju ugovore i za narednu sezonu, mada to kod nas nema neke garancije ... cenim da će pokušati Jovića da privole, plus Uskoković i to je to.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Deluje mi da će Radonjić Uskokoviću pružiti priličnu šansu i ne verujem da će za narednu sezonu pretrpati tu poziciju. 

Prvi plej dominator, opcija 1/2 poput Waldena (ili sam Walden) i Uskoković. Ne očekujem još jednog stranca tu. 

 

Meni ne deluje. Ako su prva 2 pleja zdrava tu nema mesta za treceg. Znaci jedina sansa za Uskokovica jeste da se neko od njih povredi. 

 

A nadam se da Radonja nece biti toliki dunster pa da ne pomeri Voldena na 2. Volden je klasicno usko grlo proizvodnje na poziciji pleja. Cim je Trinkijeri pomerio i njega i Pejdza na 2 Partizan se preporodio. Ne mogu zamislim jos jednu sezonu sa njim na pleju. Tako da ocekujem Jovica, stranca, i Uskoka na tribinama jer Radonja nije neko ko tek tako daje sansu mladjim i nedovrsenim igracima sem ako na to nije prinudjen. Volden na 2 a mozda se tu dene i Blazic. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kankkunen said:

Vezan je ugovorom i za narednu sezonu, Luka Mitrović je izvesniji ... biće povratnika. :classic_smile:

 

Ali Luka kvalitetom nije za Zvezdine ambicije malko mi se cini. 

 

A meremo da platimo obestecenje za Blazica od onoga sto smo ustedeli za JOBa i Koloma?

 

Kakav ugovor ima Avramovic? Znam da postoji prica da se on ne bi vracao u nasu kosarku, ali ako izborimo EL taj stav lako moze da se preokrene jer bi bilo suludo da propusti takvu priliku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...