Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ukoliko ima podesnija tema, neka mi admini premeste tamo post. Sanijev intervju za Sputnjik:

 

https://rs.sputniknews.com/sport-kosarka/202102051124519644-zvezda--povreda-partizan--povreda-veliki-talenat-srpske-kosarke-za-sputnjik-o-novom-pocetku-aleksandar-sani-aranitovic/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

JOB ako ima i malo inteligencije, shvatice da ga Radonjic moze samo unaprediti kao timskog igraca jer je evropska kosarka jos uvek timski sport za razliku od 4 gledaju 1 sutira, niko ne igra odbranu NBA "kosarke".

Sta znaci timski igrac na visokoj poziciji? Da juri za postavljanjem screenova, skace, i vraca povratnu loptu suterima? Cak je jedno vreme to i radio kod Radonjica..

Link to comment
Share on other sites

Pod Radonjom je JOB zestoko izdivljao jos u Baru. Nekoliko polu ili nerezonskih trojki prakticno u nizu. Srecom po nas, vise takvih i slicnih suteva mu je tada uslo, ali svi znamo da je Radonja alergican na te revolveraske obracune u 5. sekundi napada. Sto se ne moze reci za prethodnika na klupi. I tu treba traziti neko opravdanje za JOBa - promena trenera, a samim tim i filozofije igre, kao i drugacija uloga ovog igraca u novom sistemu. Da je JOB "malo na svoju ruku" moglo se videti iz prve njegove izjave za medije nakon potpisivanja za Zvezdu. Prilicno samouverena izjava, da budem blag u oceni. Niti je Zvezda krs tim, niti je JOB Dzordan da bi ovakva izjava mogla da se uzme kao ozbiljna. No, na klupi nam je bio trener i covek koji deli ovakvu filozofiju i koji daje svojim igracima mozda i previse slobode, pa se moze reci da su njih dvojica kliknuli u startu. Dok se shvatilo da je JOB, sa onakvim ovlascenjima u igri, u stvari minus igrac u kontinuitetu, bilo je prekasno, pa je trener, sa punim dzepovima kamenja od kojih je jedan od tezih bio JOB, poceo da tone. 

 

Radonjine intervencije na utakmicama, pa i na treninzima su vrv isle u smeru da mu objasni novu ulogu, da nije prva opcija u napadu po defoltu cim kroci na parket. Dodatna otezavajuca okolnost je bila i povratak Nnoka, koji je sa pravom uzeo poziciju startnog centra, pa se Dzoni vrv upitao gde su njegovi minuti i njegova pozicija, jer svi znamo da je skoro od pocetka on igrao na 5. Da li je nesto receno na poluvremenu ili nije, to ne mozemo da znamo, ali svakako da bi mogla da se ispegla situacija posle isteka suspenzije, osim ako nije bilo nekog fizickog nasrtaja ili nekog tezeg verbalnog prestupa.

 

Ono sto mene kopka je ono sto me uvek kopka kad je KKCZ u pitanju - N. Covic. Ako je on odlucio da mu JOB vise ne treba, najmanji je problem nekom vrstom provokacije, kao sto je izvodjenje posle 2,3 minuta i ostavljanje na klupi, izazvati neprimerenu reakciju igraca i onda to iskoristiti za svoj cilj. Pisanja portala bliskih klubu o JOBu koji ide na *urac igracima od kako je dosao u klub, odnosno isticanje istog kao remetilackog faktora, je na tragu modus operandi prvog coveka naseg kluba. A stit u vidu odluke trofejnog trenera Zvezde je vec podignut i on je dovoljno veliki da se iza njega moze sakriti jedna tako mala osoba kao sto je N. Covic. 

 

Kako god, niti velicam JOBa kao igraca, niti smatram da je nemac pojma. On je jedan od onih koje smo morali uzeti, jer nemamo dovoljno para ili znanja da se ugrabi bolji igrac. Dzoni ima upotrebnu kosarkasku vrednost, posebno za nivo takmicenja i protivnika gde jos imamo neke sanse za ostvarenje cilja, pa bi najbolje bilo za obe strane da se problem resi. 

 

 

 

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mmajstor said:

JoBa ne interesuje evropska kosarka. On ovde samo trazi kartu za povratak u nba, zato ga najvise interesuje stats. 

 

Ne treba sad izmisljati toplu vodu, naravno da mu je stalo do tima, kao i svakom sportisti ovog sveta, pogotovo onom koji igra, a ovaj je imao vrh minutazu. JoB je dobar igrac za bogate timove u smislu toga da odigra 10-15 minuta i za timove daleko slabije od naseg da bude glavni igrac i to je to. Potpuno promasena selekcija, decko jednostavno ima suvise nizak iq i igracki se precenjuje, ne treba sad izmisljati teorije zavere zbog kojih je lose odigrao, prilicno je jasno. 

 

Meni je mnogo vise problematicno sto je ovo za njega 90 posto forumasa kojih ga je gledalo napisalo. Bukvalno ovo identicno. Tako da nije ovo neko iznenadjenje, sto se sve ovako zavrsilo. 

Edited by Markoss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posto je ova avantura sa Brajantom cini se zavrsena, lagano se moze reci da sami sebi pucano u nogu. Moze on da bude bolid svetske klase, da je malouman i ne znam ni ja sta, ne vidim  sta je on trebao da uradi pa da ga izbace iz tima, da nabode Radonjica? 

 

Sta raditi sa genijalcima tipa Kuzmic, Kuridza, Rit? Sta li tek oni zasluzuju? Brajant, kakav god da je za njih je 5 klasa iznad. Covek ima sigurica 15 poena, da ne zanemarimo i da je dobar skakac. Posto je rekovalescent Noko, koji je iskreno obecavao sa poslednjim partijama, opet van terena minimum tri nedelje i treba ce mu opet vreme da se vraca, slobodno mozemo da se uhvatimo za usi i da igramo. 

Mislenja sam da je ovo tezak debilizam, i izuzetno podseca na originalno Silbovanje, samo da se sezona ne zavrsi rezultatski po nas kao i tada. 

 

I da, Radonja kaze da je interes Zvezde iznad svega, pa ako je tako, jel ne moze i on da pojede govno i da predaje preko nekih stvari, ipak je interes Zvezde iznad svega. 

Edited by Dl91
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Markoss said:

 

Ne treba sad izmisljati toplu vodu, naravno da mu je stalo do tima, kao i svakom sportisti ovog sveta, pogotovo onom koji igra, a ovaj je imao vrh minutazu. JoB je dobar igrac za bogate timove u smislu toga da odigra 10-15 minuta i za timove daleko slabije od naseg da bude glavni igrac i to je to. Potpuno promasena selekcija, decko jednostavno ima suvise nizak iq i igracki se precenjuje, ne treba sad izmisljati teorije zavere zbog kojih je lose odigrao, prilicno je jasno. 

 

Meni je mnogo vise problematicno sto je ovo za njega 90 posto forumasa kojih ga je gledalo napisalo. Bukvalno ovo identicno. Tako da nije ovo neko iznenadjenje, sto se sve ovako zavrsilo. 

 

Pa nije Džoni sad iznenada izronio iz crne rupe, već godinama igra po Evropi isto ovo što gledamo kod nas. Ko god prati još nešto sem Zvezde imao je prilike da vidi i ko je i šta je i naravno da on sad najednom neće postati neki drugi igrač. Mindset je mindset to se teško menja kod svakoga, ne samo kod njega. Baš me zanima epilog sage.

Link to comment
Share on other sites

Posto ne znamo jos ko je zakacio virus, a sumnja se na Voldena, Noka i Koloma, a imamo jos pozitivnih ( na primer Kuzmic bas kaslje, ali je negativan na testu), pitam se ko ce igrati na kupu. Ispade od 18 igraca, za koji su mnogi rekli da ih je mnogo, necemo moci ni da sastavimo 8 igraca. Sta bi bio vas predlog? Da vracamo JOB-a ili da igramo sa juniorima? Samo pitam.

Link to comment
Share on other sites

Moj predlog je da otkazemo nas nastup na kupu. Poodavno ne vidim nikakvu vrednost kup utakmica. Sa manje natrpanim rasporedom je ok, ali poslednjih par sezona kup je samo teret.

Kup je samo tradicija, ali zaista ne vidim njegovu funkciju. Ne postaje se sampion, vec samo osvajac takmicenja koje se odigra u tri dana.

Da ne pricamo o tome da imamo 4 utakmice koje moramo uglaviti u raspored do pocetka aprila. Tri u ABA i jedna u EL i to za sada.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svakom timu i igraču su cilj medalje i pehari. Titule u kupu se broje podjednako kao i regionalne, superkup i domaće titule, da ne kažem i evroligaške titule. Nacionalni kup ima posebnu draž a poslednjih godina samo ulepšavamo manifestaciju. Naravno da treba da se igra svim raspoloživim snagama, odlična je prilika za ove mlađe da se pokažu a ne da se kuka posle kako im nije pružena šansa. Bolje herojski izginuti nego kukavički ustuknuti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Trofej je trofej, od VHS izdanja "Srcem do trofeja" bez povredjenih key players i radjanjem Vuka i Vitkovca, mi Cigani gajimo posebne emocije prema ovom takmicenju. Kragujevac, prekid, izdizemo se k'o Feniks.... i zato: KUP JE NAŠ!!!!

 

Mislim da ovo ne bih prodao ni mladjoj predskolskoj grupi...

  • Like 8
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam nesto gadljiv na trofeje, pa bih voleo da ga osvojimo posle 4 godine.

 

Uostalom za sta se mi cuvamo? Playoff jadranke je krajem marta/pocetkom aprila. Valjalo bi dobiti nesto ove sezone i izgraditi neki pobednicki mentalitet posle ove gomile poraza u tesnim zavrsnicama.

  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...