Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

@Perdida

Trziste je bilo siromasno i na pocetku sezone sa plejevima. Niko tada nije znao kako ce funkcionisati situacija sa koronom pa je planiranje svedeno na neku o`ruk reaktivnu aktivnost. Sasa nije pobegao nego je pukla svlacionica jer je samopouzdanje potpuno potonulo nakon serije poraza, a neki su se desili zbog manjka srece i losijih sudijskih odluka. Ova sezona je uzasna za sve pa vidimo da nijedan prvi trener nije "preziveo" u sva 3 tima koji su imali najvece ambicije (CZV, Par, i Bud). 

Radonja je doneo odlicnu odluku sa Obrajantom, mozda je samo trebalo da je napravi mnogo ranije. Ostaje mu jos jedna, a to je da zameni minutaze Hola i Koloma i ostalo je samo uigravanje. Jeste da smo losi pod kosem ali za ABA ligu to treba da stavimo u odnos sa konkurencijom, a konkurencija kaze Ziga Dimec, Uros Lukovic, Apic i Mitrovic. Nije dovoljno? Ne znam samo kakav je ovaj Hamilton ali verujem da je potpuno van forme.....

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mmajstor said:

@Perdida

Trziste je bilo siromasno i na pocetku sezone sa plejevima. Niko tada nije znao kako ce funkcionisati situacija sa koronom pa je planiranje svedeno na neku o`ruk reaktivnu aktivnost. Sasa nije pobegao nego je pukla svlacionica jer je samopouzdanje potpuno potonulo nakon serije poraza, a neki su se desili zbog manjka srece i losijih sudijskih odluka. Ova sezona je uzasna za sve pa vidimo da nijedan prvi trener nije "preziveo" u sva 3 tima koji su imali najvece ambicije (CZV, Par, i Bud). 

Radonja je doneo odlicnu odluku sa Obrajantom, mozda je samo trebalo da je napravi mnogo ranije. Ostaje mu jos jedna, a to je da zameni minutaze Hola i Koloma i ostalo je samo uigravanje. Jeste da smo losi pod kosem ali za ABA ligu to treba da stavimo u odnos sa konkurencijom, a konkurencija kaze Ziga Dimec, Uros Lukovic, Apic i Mitrovic. Nije dovoljno? Ne znam samo kakav je ovaj Hamilton ali verujem da je potpuno van forme.....

 

Заборавио си Рида који је најбољи центар на Јадрану, ако изузмемо двојац из Меге који се вјероватно неће пласирати у плеј оф. Њега ће бити тешко зауставити, али што се тиче остале конкуренције, слажем се да није нешто од чега се требамо толико страшити.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

@Perdida

Trziste je bilo siromasno i na pocetku sezone sa plejevima. Niko tada nije znao kako ce funkcionisati situacija sa koronom pa je planiranje svedeno na neku o`ruk reaktivnu aktivnost. Sasa nije pobegao nego je pukla svlacionica jer je samopouzdanje potpuno potonulo nakon serije poraza, a neki su se desili zbog manjka srece i losijih sudijskih odluka. Ova sezona je uzasna za sve pa vidimo da nijedan prvi trener nije "preziveo" u sva 3 tima koji su imali najvece ambicije (CZV, Par, i Bud). 

Radonja je doneo odlicnu odluku sa Obrajantom, mozda je samo trebalo da je napravi mnogo ranije. Ostaje mu jos jedna, a to je da zameni minutaze Hola i Koloma i ostalo je samo uigravanje. Jeste da smo losi pod kosem ali za ABA ligu to treba da stavimo u odnos sa konkurencijom, a konkurencija kaze Ziga Dimec, Uros Lukovic, Apic i Mitrovic. Nije dovoljno? Ne znam samo kakav je ovaj Hamilton ali verujem da je potpuno van forme.....

To su sve treće opcije u svojim timovima, u najbolju ruku bek ap igrači. Čudi me kako nisi spomenuo recimo Jarroda Jonesa koji ubija kako igra u COL, Reeda koji je životinja, Taylora Smitha koji je jedan od većih uboda ove godine na Jadranu, a tu je i Hamilton koji je prošle sezone bio najbolji centar Evrokupa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Perdida said:

To su sve treće opcije u svojim timovima, u najbolju ruku bek ap igrači. Čudi me kako nisi spomenuo recimo Jarroda Jonesa koji ubija kako igra u COL, Reeda koji je životinja, Taylora Smitha koji je jedan od većih uboda ove godine na Jadranu, a tu je i Hamilton koji je prošle sezone bio najbolji centar Evrokupa.

 

Jeste taj Smith odigrao dobro protiv nas. Ali nekako me si čini da se mi konstatno palimo na te undersized zveri dok igraju po drugim klubovima, a onda im pronađemo hiljadu mana kad obuku zvezdin dres. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Perdida said:

To su sve treće opcije u svojim timovima, u najbolju ruku bek ap igrači. Čudi me kako nisi spomenuo recimo Jarroda Jonesa koji ubija kako igra u COL, Reeda koji je životinja, Taylora Smitha koji je jedan od većih uboda ove godine na Jadranu, a tu je i Hamilton koji je prošle sezone bio najbolji centar Evrokupa.

 

Nisam pratio previse ostale sem u utakmicama protiv nas, a na bazi toga nisam siguran da ih ne bismo na bazi igara u Evroligi najurivali kao sto radimo sa sadasnjim. Mada kada pogledam ovaj Cedevitin roster ima tu materijala na visokim. 

Vec sam ranije napisao da mi sem Lojda nemamo neku komparativnu prednost u odnosu na ostale. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa na kraju krajeva nismo mi preplatnici na titulu u ABA i ucestvo u EL, meni licno bi bilo bitnije da postavljamo sistem i da polako se resetiramo i na taj nacin podizemo nivo umesto da se trci za instant resenjima i na kraju dobijes to sto dobijes, u principu bi trebalo da ima mesta za Lazarevica da pokaze dali je za Zvezdu ili ne, normalno da sve to treba da se istrpi, slabije partije, mozda i momentalni kvalitet ali to je cena.

Na kraju nije bas ni da je konkurencija ne znam kakva ali definitivno nakon odlaska JOB bice foto finis.

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Laki21 said:

Garant je i Perry bio nedostupan 🙂

 

Perry bi morao da odigra 25 utakmica bez greške da sa sebe skine status miškove škart robe, koju iz Karpoš Sokola nije imao gde da zavali pa doveo u Zvezdu.

 

Što se samog kvaliteta tiče, nemogu da sudim jer nisam puno gledao Olimpiju ove sezone. Ali siguran sam da bi bio dočekan na nož i da mu nebi bilo lako, barem u samom početku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledam snimak sa Asvelom...sa kakvom grimasom Kino ulazi na parket u sred onog rešetanja...:classic_blink:.

Zna i on mukica da je kren'o u nekošeno i da trava povisoka...ali šta će...omatorelo se, mora se šljaka.

Kolom toliko ne može u driblingu da se odvoji od čuvara da to više izgleda kao uvek nelagodno menjanje kupaćica na plaži dok mu dva asveljana glume paravan peškirima.

...pa mu onda zapne noga u speedo...pa gvirne dal ga neko gleda...

...a Noris mu drugarski šapne da ima još osam sekundi.

 

Po sred šuterske serije kojom nam ubijaju samopouzdanje iako se držimo nekako i porađamo poene...dok Lajti ne silazi sa Lojda a Woldenu, ni krivom ni dužnom, duša u nosu od glumatanja organizatora igre, Radonja ubacuje na pleju fizički najinferiornijeg igrača i najveću rupu u odbrani, dok Hall nema minut na parketu...pa dal smo zaslužili da dobijemo Asvel u zadnjem napadu nakon ovakvog luksuziranja.

 

Miloje nas poznaje kao trošnu paru i ne treba mu nikakva dodatna motivacija. Godinama je čekao na ozbiljniju ponudu i sigurno je u boljoj poziciji od Radonje po pitanju toga kako će kliknuti sa timom. Nema alarmantno kriznu poziciju u petorci...a sigurno će nekog dovesti.

Mornar ima dovoljno vremena da u odličan roster integriše Hamiltona pa sve i da potroše 2-3 meseca na taj projekat.

Cedelimpija igra sistem koji trenutno najteže branimo. Sve ih do kraja sezone u odnosu na nas očekuje od 2 do 3 puta manje mečeva...i manje šansi da neki igrač ispadne iz rotacije. Trenutni konkurenti za PO su ozbiljno napredovali i nikad nije bilo tesnije na prvih pet pozicija, ovako duboko u sezoni. Igranje bez publike je svima hendikep ali i za to postoji neka skala na kojoj smo sigurno prvi u ovom poretku. Previše toga se konkurentima poklopilo ili ide na ruku u odnosu na prethodnu sezonu da bi mi ovakvi i dalje bili spokojni.

 

Nadam se da ipak planiramo da nekako pojačamo roster pa bila to i mačka u džaku...jer mečku u šorcu smo već nabavili.

Ako uprava i Radonjić smatraju da ne možemo iz ovog da se čupamo nikako drugačije već da i četvrti put dovedemo Vladimira ''koji se iznenada pojavljuje...'' Štimca da nas spašava i to je opet neko rešenje...

 

... ali mogu i ja ponovo da nastavim sa praćenjem KKCZ kad i to ludilo odboluju odgovorni.

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, L' Imperatore said:

 

Jeste taj Smith odigrao dobro protiv nas. Ali nekako me si čini da se mi konstatno palimo na te undersized zveri dok igraju po drugim klubovima, a onda im pronađemo hiljadu mana kad obuku zvezdin dres. 

Neki Onjilo mi provejava...

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...