Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Posle mnogo vredjanja nasih igraca, bivseg trenera, predsednika kluba, ja sam banovan, jer sam nekoga uvredio. Jos ne znam koga i kada, ali kakva drzava takav je i ovaj forum. Kadija i tuzi i sudi. Elem, ono je sto sam video je da sam mnogo vremena trosio na forumu, pa cu vreme na istom i smanjiti.

Sto se utakmica tice, prica se da smo igrali odlicnu odbranu, a igraci Asvela, Efesa, Barse...... ubacivali belu tehniku. E, pa hoce centrala da pogresi jednom, ali ne 100 puta. 

Ne znam sta se pokusava sa Holom ili igra ili ne. Ako nema boljeg na trzistu, a nema ga, cemu klupiranje?

Ja sam vec rekao da nam je veliki problem SF i da tu od trojke Dobric, Lazic, Davidovac ima mesta za jednog i to kao bekap. Jedini put kada smo imali pristojnog igraca na toj poziciji, Perperoglua, nasa igra je licila na nesto i pregazili smo ABA ligu.

Takodje nam je sada problem i pozicija PF, Kuridza ili Rit moze biti samo jedan i to kao bekap.

Posto nema ozbiljnog pleja na trzistu, treba pojuriti ove dve pozicije.

Znaci igramo sa bekap opcijama na pleju, trojci, cetvorci i sa poluoporavljenom prvom opcijom na centru, mnogo je kume.

Dejo kao u obicno tri puta meri, a ni jednom ne sece, pa verovatno je da ni necemo nikoga dovoditi. Rok za ABA ligu je sutra, osim ako se ne produzi rok za 20 dana, kao sto se prica, jer odgovara Buducnosti i nama.

Od promene trenera rezultati su jos gori, a ni igra nije mnogo napredovala, pa sam malo razocaran. Ova vaspitna JOB za sada ne daje rezultat, videcemo nadalje.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Stefan Lazarevic je vidno popravio mehaniku suta i mislim da su mu i procenti bolji nakon povrede.
 
Lazic je zdepast, nema duge ruke, Lazarevic je krakat i skocan igrac, idealan za nekog defanzivnog specijalca sa sutem iz ugla. Ne znam, Lazarevic po meni ima buducnost u Zvezdi, ali jos uvek nije bolji od Lazica.
Ne bih da hejtujem momka više, pogotovo što volim te srčane igrače.. Recimo Kalina mi je omiljen. Ali mora šut bar pristojan da bude, Zvezda je dosta viši nivo, energija i potrošnja pogotovo kod tog tipa igrača, a to opet dosta utiče na šut..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lazarevic nema veze s Lazicem. Decko je 3/4 igrac, vise podseca na Kalinu po mnogo cemu. Mene prijatno iznenadjuje kako igra, mislio sam da su mu ove povrede bas osakatile karijeru. Ne bih imao nista protiv da ga Radonja vec sad pokupi, ako pomisli da moze na PF da ga iskoristi koliko-tolko.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, mister-no said:

Ne bih da hejtujem momka više, pogotovo što volim te srčane igrače.. Recimo Kalina mi je omiljen. Ali mora šut bar pristojan da bude, Zvezda je dosta viši nivo, energija i potrošnja pogotovo kod tog tipa igrača, a to opet dosta utiče na šut..

To stoji, bez šuta je pola igrača, za poziciju koju igra to je ogroman nedostatak ... samo trening, dok ne spadne koža sa prstiju. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mister-no said:

Lol
E bilo par ovakvih upisa u poslednje vreme i rešim da odgledam par utakmica Fmp-a.. Nije vezano za ovu utakmicu, dobija čovek loptu na trojci sam kao duh nema na tri metra nikoga ne perimetru. Erbol ali ne običan, znači jedno pola metra od obruča. I to kao uvežbao šut ove godine..

 

Ko je gledao onaj fenomenalan doku o Cacanskoj kosarci zna sta je Radmilo Misovic rekao o ovakvim situacijama 

🙂

 

edit: ko nije, nek premota na 31:20 (dobro nije bas toliko placen ali verovatno ce biti) 

 

 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mmajstor said:

 

Ko je gledao onaj fenomenalan doku o Cacanskoj kosarci zna sta je Radmilo Misovic rekao o ovakvim situacijama 🙂

Da promasim kos ako sam sam,odsekao bi sebi ruku?Ja nisam gledao ali mi je drugar pricao sad ne znam dali je iz tog dokumentarca,jel to to ?

Link to comment
Share on other sites

Opsta depra na topicu, nije bas da je nesto  iznenadjujuce, ja opet gledam bez obzira na to sto smo izgubili sinoc malo drugacije, odnosno igrali smo kosarku kao tim, jos uvek ne dovoljno dobro da pobedimo ali opet, bilo je nekog sensa, svako je ponesto doprineo, nisu se sklanjali kad dodje do odredjenih igraca koji su imali licencu da opale i to.

izgubili jesmo niko od nas ne zna da li bi izgubili i da je Johny bio u timu ali opet kazem igrali smo kao tim

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mister-no said:
1 hour ago, Kankkunen said:
Pamtim ga još iz juniorskih dana, malo se on promenio. Lazarević je talentovaniji od njega, prilično ... šut im je tu negde.

Branko je Džejsi za njega. Uz dužno poštovanje praćenja..

 

Branko ne znam da li ima jedan košarkaški elemenat, a Lazarevic je veoma dobar u više košarkaških elemenata. 

Lazic još 100 godina da igra ne bi imao osećaj za kretnju u napadu ili stranu pomoći u odbrani kako to Lazarevic radi. 

 

Lazarevic nije imao sreće zbog teške povrede koja ga je odvojila od terena u veoma bitnom periodu karijere.

Za sada odlicno igra u Fmpu i komotno bi mogao da zameni Lazu što se igračkog kvaliteta tiče. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Branko ne znam da li ima jedan košarkaški elemenat, a Lazarevic je veoma dobar u više košarkaških elemenata. 
Lazic još 100 godina da igra ne bi imao osećaj za kretnju u napadu ili stranu pomoći u odbrani kako to Lazarevic radi. 
 
Lazarevic nije imao sreće zbog teške povrede koja ga je odvojila od terena u veoma bitnom periodu karijere.
Za sada odlicno igra u Fmpu i komotno bi mogao da zameni Lazu što se igračkog kvaliteta tiče. 
Daj Bože.. Moj utisak je da će proteći mnogo vode dok on uđe u Brankove cipele.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, City said:

Mogu da razumijem dovodjenje JOB-a ima mana ali ima i dobrih igrackih kvaliteta ali dovodjenje Koloma i to jos cekanje na njega kao velikog pojacanja...nepojmljivo za zdrav razum.

 

Podsjeti me na onaj crtani film:

Pored toliko spanskih bikova ti odaberes Ferdinanda bika koji ne voli da se bori, voli samo da mirise cvijece.

 

 

A Djuka bizon....

Link to comment
Share on other sites

 Imajući u vidu da je JOB odstranjen i da je završio svoje kod nas, ja ne vidim način kako da mi uzmemo ABA ligu sa ovim što imamo pod košem. Dakle, Kuridža, Rit, Nnoko i Kuzmić. Znamo za Nnoka da nije igrao 6 meseci i da će to uvodjenje u ritam i formu da potraje, iako je protiv Asvela dao naznake da sve to ide u dobrom pravcu, mnogo rada je pred njim da bi se doveo na neki njegov maksimalan nivo. Kuzmić jednom u deset utakmica podseti u obrisima na starog Kuza, ali svi smo svesni da je on bivši košarkaš, ako barem gledamo ovaj nivo na kojem smo mi, a to je Evroliga svakako, čak ni u ABA u timu koji se bori za titulu, ne bi mogao da bude nešto više od tog trećeg centra koji će da udje u garbis tajmu ili da bude neka specijala trenera da startuje protiv timova koji imaju pod košem nekog Fola i slično.

Brljanja predhodnog stručnog štaba sa dve najbitnije pozicije u košarci, a to je svakako osovina plej-centar nas itekako mogu koštati ostvarivanja zacrtanih ciljeva ove sezone. Sašina filozofija jeste da se igra zasniva na tim bekovima koji kreiraju dobro za sebe, a da mu centri budu dobri defanzivci koji ne traže loptu, pospreme neki otpadak, ubodu zicer, uhvate alej ap i sl, ali videli smo da to ne prolazi u kontinuitetu u praksi. Mislim da su i oni shvatili da se ozbiljna košarka ne može igrati bez pomenute osovine 1-5, a kad im je konačno to palo na pamet tržište je bilo toliko siromašno da su Colom i Nnoko bili možda i najkvalitetnije realne opcije u tom momentu. Kada je video u kakvom su stanju i jedan i drugi i da će biti potrebno mnogo vremena da se dovedu u red, pre svega fizički, pa tek onda sledi uigravanje sa timom, upoznavanje sa saigračima i ostalo i da nam za to vreme sezona može iskliznuti iz ruku, Saša je "pobegao". Ovo je naravno neka moja teorija koja je meni logična i nema neke veze sa bilo kakvim informacijama.

 

Što se tiče Radonje, znao je u šta se upušta i znao je da će se sigurno naći u nebranom grožđu sa hrpom igrača koji ne odgovaraju njegovoj filozofiji niti bi ih verujem on sam ikada selektirao i doveo. Znajući da u sred sezone ne može da menja ceo tim, počeo je polako da se prilagodjava, ali opet je morao da izvrši jedan bitan rez koji može da bude ključan za celu sezonu, a to je gorepomenuta suspenzija O'Brajanta. Prosto, možeš da se odupireš svemu, da se prilagodjavaš, ali sebe i svoju filozofiju možeš samo da oblikuješ, ne da u potpunosti promeniš. Ja sam znao da JOB ni u ludilu nije Radonjin tip igrača, ali ni na kraj pameti mi ne bi palo da će da ga odstrani čisto iz razloga jer je i ovakav (nedisciplinovan) naš najbolji i bez premca najkvalitetniji visoki igrač. Hrabar potez! Ovim je Radonja na sebe preuzeo deo odgovornosti ako se ne dodje do željenog cilja. Ipak je odstranio možda i najveću zvezdu tima i najboljeg visokog igrača u delikatnom momentu. Da se kojim slučajem to nije desilo, verujem da niko ne bi zamerio Radonji ukoliko se ne bi osvojili ABA ligu, ovako će deo odgovornosti snositi.

Nema mesta, a ni vremena za neke velike rezove i doselekcije što se tiče dolazaka. Ako neko bude dolazio bilo bi dobro da to bude plej. Po mogućnosti, neki skorer koji pre svega preuzima odgovornost i napadački vuče ekipu. Neki će reći da Radonja voli više drugačiji tip igrača na kecu što je svakako istina, ali mi u ovom momentu nismo u stanju da pratimo bilo kakvu filozofiju, jer smo došli do toga da pokušavamo spasiti ono što se spasiti može (Aba liga). U prevodu : dovedi klasu, osvoji ABA i na leto lepo sastavljaj svoj tim i prati svoju filozofiju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...