Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

"Trenutno postoje određene "kočnice" u pregovorima dve strane, finsijske, ali i druge, ali postoje šanse da se sklopi dogovor i Štimac četvrti put obuče dres kluba čiji je veliki navijač."

 

Ne popustaj u zahtevima Vladimire.

  • Like 9
  • Thanks 3
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Dropkick Murphys said:

A ja mislim da je Džoniju garant zasmetalo pridikovanje za igru protiv Efesa, kad su ostali igrači igrali kao iza zgrade u prvoj četvrtini, pre njegovog ulaska. 

22:8 bio rezultat kad je ušao i onda opalio 2 puta i tu je izbila svađa. 

Mnogo nam je poremetio koncept, jer smo baš ozbiljno izgledali pre toga. 

 

To što je ostatak ekipe izgledao slabo pre njegovog ulazka, ne znači da on ima zeleno svetlo da uđe i radi šta hoče.  Jer jedno je da ti pokušaš da ispoštuješ trenerov gameplan, ali ti ne uspeva, a sasvim druga stvar je da ga ignorišeš.

 

Mada, neznam ja sad ni dali su uopšte bila problematična ta dva šuta. Znajuči Radonju, pre če biti neki detalj, tipa zagrađivanje koša, nepostavljen blok, ili primanje lopte na 6 metara od koša, umesto da se otrkije dole na niskom postu. Pala je kritika, ovaj nije hteo da čuti, i to je to...

 

Cela situaija je jako čudna iz razloga što je stvarno imao po mom mišljenu 2-3 odlične utakmice, kad mu je izmenjena uloga pa je igrao bliže košu. Sad zašto nije nastavljeno sa tom praksom u zadnjih par utakmica je misterija. Ako je bežao od te uloge na svoju ruku, onda je jasno da je to problem. A ne verujem da je Radonjič odjednom odustao od one ideje koja je funkcionisala dosta dobro.

Chaos je rekao nešto u stilu, da JOB jednostavno ne odgovara Radonjiću kao igrač. Što nebi rekao da je skroz tačno. Mislim da se je njemu jako svidela ona verzija JOB-a koji trpa sa niskog posta, a sigurno malo manje ova druga driblerska, Harlem Globetrotters verzija.

 

18 minutes ago, 12Laki said:

 

Lik na kraju ladno napiše. Zvezda ostala na centru samo sa Nnokom i Jagodićem-Kuridžom... A Kuzmić? A Reath, koji isto koliko MJK može da pomogne na 5. Plus JOB je suspendovan a ne cut-ovan. Iako su male šanse, možda se dozove pameti

Edited by L' Imperatore
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mecevi se smenjuju "brzinom munje" i tesko je to sve ispratiti, a kamoli igrati.

 

Na stranu sve to, nikako mi se ne svidjaju ovi potezi jer je to jos malo tumbanja u timu, a to je, jelte, ono sto nam je najmanje potrebno.

 

Sto se tice igranja EL - moze to da se igra i bez briga, da se ima skor kao Khimki, ali onda da nemamo najveci budzet u regionu, 7-8 stranaca i 18 igraca u rosteru. Znaci, ili borba za TOP 8 do samog kraja sa skupljim timom ili borba za ABA ligu sa jeftinijim timom (sto znaci da smo autsajderi u ABA ili samo blagi favoriti).

 

Isto tako, broj pobeda u ovom sistemu prakticno ne znaci nista. Bartomeu ima neku viziju regularnog dela NBA lige, pa tu svako moze svakoga da dobije, samo ako taj drugi odigra katastrofalno, pa smo svedoci da Asvel razbija (znaci ne dobija, nego razbija) Barcelonu. Pa bas bi voleo da vidim da ih tako razbijaju u mecu koji toj Barceloni zapravo nesto znaci.

 

Mi cemo se dogegati do tih 12-13 pobeda, ali sta to znaci kad si vec u decembru izgubio sve sanse izuzev da vezes 7 pobeda, sto se, jelte, ne desava - dobije se Real u gostima, a pre i posle toga se ubedljivo gube mecevi tamo gde su rivali ipak izasli da odigraju sa viskom energije.

 

Cak i ovo dovodjene Radonjica u sred sezone je los potez - sta on to moze sa ovim timom, sa gomilom igraca za koje ne znamo da li su dosli ili su posli, moze samo da gleda i place. Rivale u ABA cemo dobiti jer imamo jedno 10 razlicitih oruzja, a protivnici 2 ili 3, ali igra je najvaznija, a igra nikako da postoji, nego jednom bljesnemo u 5 meceva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

 

 

Cak i ovo dovodjene Radonjica u sred sezone je los potez - sta on to moze sa ovim timom, sa gomilom igraca za koje ne znamo da li su dosli ili su posli, moze samo da gleda i place. Rivale u ABA cemo dobiti jer imamo jedno 10 razlicitih oruzja, a protivnici 2 ili 3, ali igra je najvaznija, a igra nikako da postoji, nego jednom bljesnemo u 5 meceva.

 

ma užasan sastav, radonju drogirali pa je potpisao. inače je navikao da vodi mnogo bolje igrače

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem u ovu priču o četvrtom dolasku ali kod nas je ne lezi vraže jače i od marfijevog zakona...

 

....ako u pregovorima sa najvećim od svih uber-gancija Vladimirom opet novac bude problem kao i prethodna dva puta...da ne rizikujemo mnogo već da Čoki okrene braću Pavičević...pokriće oni razliku neće trepnuti...ljudi ipak znaju nešto te košarke. Uslov će verovatno biti da Štimac igra ne manje od 25 minuta u plej ofu...nama ionako isti qrac kad smo već dotle došli.

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, đubrivo. said:

 

ma užasan sastav, radonju drogirali pa je potpisao. inače je navikao da vodi mnogo bolje igrače

 

Navikao je da vodi igrace koje je licno selektirao - kao i svaki drugi trener.

 

Da vodi tim od pocetka sezone, on sam bi mogao da izabere ko mu treba, a ko ne. Sad mora da gleda sta ce sa igracima koji nisu njegova solja caja. Doduse, tek dovodjenje Stimca mi nema nekog smisla, on nikada nije bio kvalitet u defanzivi, sto je Radonjicu primarno. Deluje kao potez ocajnika i kao da nemaju kog drugog da dovedu.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...