Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ja ne primećujem da niko ovde lično ima nešto protiv Džonija, niko njega ne vredja. Gledaju se njegovi potezi na utakmici i može da se desi da to npr. nekoga i iznervira. Ja koliko znam pljuvao se samo Nebojšin mali od igrača ali to je zato, svi znamo zašto. Sa jedne strane treba ga i razumeti, Džoni ceo život igra takvu košarku, prvo gleda sebe pa onda sve ostalo. Još ako može da nabije 10-15 poena a da se ne istroši mnogo ispod koša, puna kapa. Statistika prodaje igrače. E sad ozbiljan je posao staviti ga u funkciju tima i objasniti mu da može i tim da igra za njega, da ne mora sam da juri statistiku. Lepo njemu lepo i ekipi. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, L' Imperatore said:

 

A da se zapitamo dali bi mu se ovo nepoštovanje ravnopravnosti zameralo i da je branio Omića, a Filipa ne? 🤔

 

Evo ja sam ubeđen da nebi. Što znači da nije bio problem to što nije branio i Omića, nego to da je branio Filipa, koji je svima išao na kurac.

Ne bi mu se zameralo jer je jako lako braniti jake, one koji imaju snazne oceve na polozajima, one koji su tu gde jesu ne jer zasluzuju vec samo zato sto ih guraju. Sa druge strane je Omic, momak drugacije veroispovesti od vecine, pritom izvizdan samo zbog toga. Sam, odbacen, a tu je samo zbog toga sto vredi. Tu je i daje celog sebe. 

Branko Lazic je "stao" iza svog saigraca onda kada tome nije bilo mesta, a isto to nije ucinio onda kada je moral, kada je covecnost to trazila. Ko propusti sansu da tad "stane" iza svog saigraca nema vise nikakvog prava da to radi u drugim slucajevima. Mnogo je covecniji ispao Nebojsa Covic, jer je stao iza Omica, a kasnije i iza sina. 

Znaci nije poenta u ravnopravnosti ili duplim arsinima, vec u superhikovskom nacinu razmisljanja i delovanja. Kradem od siromasnih da dam bogatima ili branim jake, a zmurim dok maltretiraju slabe.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Daj nešto pre Radonje i posle Radonje, neke promene nabolje, ako ima : D

 

 

Sve je bolje otkad je Radonja došao, ne treba ti statistika. 😉 

 

8 minutes ago, Losmi17 said:

Dobro, to sto je 2.strelac dobrano ima veze sa usage-om.

Mogu li neki defanzivni parametri?

 

Ispod proseka mu je odbrana, dozvoljava 0.99 poena po posedu i 44.7% iz igre. Baš zbog odbrane, toga što je volume scorer i što gubi mnogo lopti, mislim da je bolje da bude bekap petica: uđe sa klupe, isprangija njegovu porciju šuteva, ako ga krene kao sinoć u drugom poluvremenu - super, ako ga ne krene - nema veze. Zato se prvo pokušalo sa Kuzmićem kao starterom, a od sinoć i sa Nokom, mi na toj poziciji pre svega moramo da uspostavimo fizičku dominaciju, odbranu pika, zaštitu obruča i kontrolu skoka, pa onda sve ostalo.

 

16 minutes ago, Profaarmor said:

Pored te jako dobre igre sinoc meni je opet Dobric sinoc igrao losu odbranu, bas mi je zaparalo oci kad je par puta pokusao da usmeri bekove Mornara, posebno Whitehead/a, covek je bukvalno prosao kao da nema nikoga pored njega, mahom su to bili onih 2+1 koje smo primali u seriji i cime smo ponistavali nestvarnu seriju za tri

 

Vajthed je pre svega natrpao Lojda, baš ga je lako i probijao i pogađao šuteve preko njega. Dobriću je pobegao samo jednom kada je iskoristio njegov momenat nepažnje (Dobrić pogledao odakle dolazi blok), ovaj ga stigao na obruču i faulirao, Vajthed dao jedno od dva bacanja. Znači od 19 poena, direktno Dobriću je dao 1.  Pulen, Vranješ, Jeremić i Gordić su mu dali ukupno 0 poena kada ih je branio, Nidama nije čuvao (on je recimo uništio Voldena). Tako da igrao je on i sinoć odličnu odbranu.

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kokodakalo said:

Ne bi mu se zameralo jer je jako lako braniti jake, one koji imaju snazne oceve na polozajima, one koji su tu gde jesu ne jer zasluzuju vec samo zato sto ih guraju. Sa druge strane je Omic, momak drugacije veroispovesti od vecine, pritom izvizdan samo zbog toga. Sam, odbacen, a tu je samo zbog toga sto vredi. Tu je i daje celog sebe. 

Branko Lazic je "stao" iza svog saigraca onda kada tome nije bilo mesta, a isto to nije ucinio onda kada je moral, kada je covecnost to trazila. Ko propusti sansu da tad "stane" iza svog saigraca nema vise nikakvog prava da to radi u drugim slucajevima. Mnogo je covecniji ispao Nebojsa Covic, jer je stao iza Omica, a kasnije i iza sina. 

Znaci nije poenta u ravnopravnosti ili duplim arsinima, vec u superhikovskom nacinu razmisljanja i delovanja. Kradem od siromasnih da dam bogatima ili branim jake, a zmurim dok maltretiraju slabe.

 

Ko što sam rekao pre. Ja verujem da je Branko Lazić tad stao u odbranu svog druga a ne sina snažnog oca. 

 

Da ne preterujemo što se tiče Omića. Sam i odbačen...Podržan sa strane kluba, predsednika i 3/4 hale normalnih ljudi.

 

Bold: Jako zanimljivo shvatanje. Znači bolje je biti pička i čutati čitav život, nego barem u jednoj situaciji skupiti muda i odbraniti nekoga. I nije istina da je Lazić birao samo lagane bitke. Spomenuo sam več one situacije sa najvernijima.

 

Kao što smo več zaključili, problem je jedino što je Branko sebi dozvolio da stane u bran Filipu Čoviću. Sve ovo što se dodaje okolo sa Omićem i drugim stvarima je mazanje očiju, jer niko ne sme da kaže šta mu stvarno smeta. A to je da Filip Čović ne sme da se brani pa makar ga klali sred ulice (parafraziram naravno). Ako neko misli da je privilegovan i da zaslužuje sve kritke i uvrede koje dobija, ok. Ali daj da onda i kažemo kako jeste a ne da palamudimo o Omiću...

 

Završavam sa ovom temom, dok se nije javio neko sa predlogom da se otvori novi topic za ovo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

https://www.instagram.com/p/CKecEO1HL1e/?igshid=w9k4ses2wibw

GANFERI VAZNO OBAVESTENJE.

Nasao sam gnjilu voćku koja je pokvarila zdrave u korpi.Kada je on dosao sve ke krenulo nizbrdo.Ihvatile ga sekte po Kini pa sad siri one Tibet nihilizam fore drago mi je da sam ziv i srecan boli me kurac za uspeh,znaci totalno dekadens.Jos uz onog vraca Terija emotivnog evnuha nista punokrvnije nismo mogli da dodijemo.Od ekipe koja je dobijala CSKA smo dosli do toga da strepimo od Zenita koliko ce da nas nabije.Sere mi se od ovakvih statusa.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Placebo Lone star said:

https://www.instagram.com/p/CKecEO1HL1e/?igshid=w9k4ses2wibw

GANFERI VAZNO OBAVESTENJE.

Nasao sam gnjilu voćku koja je pokvarila zdrave u korpi.Kada je on dosao sve ke krenulo nizbrdo.Ihvatile ga sekte po Kini pa sad siri one Tibet nihilizam fore drago mi je da sam ziv i srecan boli me kurac za uspeh,znaci totalno dekadens.Jos uz onog vraca Terija emotivnog evnuha nista punokrvnije nismo mogli da dodijemo.Od ekipe koja je dobijala CSKA smo dosli do toga da strepimo od Zenita koliko ce da nas nabije.Sere mi se od ovakvih statusa.

Nisi sarkastican? Krivis Rochestia za pad ekipe? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Sa JOB-om 4/16

25%

 

Bez njega 3/5

60%

 

Samo sam ti ispravio netacan odnos i dodao procente....a i fali ABA liga, dobro znamo u kom trenutku je krenuo brodolom sa hemijom, timskom igrom i svim ostalim.

 

Takodje, napisao sam u klubu a ne u rosteru, a Lojd je sve vreme u klubu tako da je njegov uticaj na atmosferu fiksan od pocetka sezone.

 

ps. ako odgovaras na moju tezu, slobodno meni repliciraj - ne ujedam. 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni lično smeta pljuvanje po Laziću .

Svi nasi stranci sa kojima sam pričao su hvalili kapitena.

Ko je Djenki bio najbolji drug , Cirbesu.

Spominjete Omića pitajte njega šta misli o Laziću.

 

Meni smeta pljuvanje a ne kritika. Logično je da ćemo kritikovati Lazića za partije u jednom periodu Evrolige kad nije mogao da se sastavi, sad je na tapetu DeDa ali on uvijek iz te krize izlazi.

Sto se tiče JOB on je takav igrač. Jednostavno navikao da igra za statistiku, povuče ga lopta. Ali ne može se reći baš da se ne trudi i ne pokuaša timski. Imao je već nekoliko dobrih partija, sve češće vraća loptu napolje. Meni lično najviše smeta šut unazad kad ima mismeč umjesto da ugura protivnika.

Treba reći i da u odnosu na petiod u drugim klubovima kod nas još on početo ulazi u reket i gura se..

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

OBrajant je odigrao 15 utakmica, a ne 16. 

Znači onako kako sam ja napisao 

4/15

3/6

 

Prvu je odigrao protiv Himkija koje je bilo 6. kolo. Dakle 5 kola smo odigrali bez njega, 16 sa njim.

Ali s obzirom na moju ispravku metodologije zasnovane teze sa Lojdom, mozemo uzeti i tvoju racunicu kao merodavnu jer je on bio tu u utakmici protiv Asvela samo nije imao pravo da igra, medjutim zakljucak na bazi dobijenog rezultata je isti.

 

Prosto je, samo treba postaviti prava pitanja. Kada je nastao brodolom? Sta se desilo neposredno pre toga? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Nije igrao protiv Efesa 11. kolo. 

 

Ali da, već je narušio hemiju, pa zato izgubismo.

 

Nema drugog objasnjenja zasto je doslo do tolikog pada u igri. Baskoniju smo bili dobili skoro 20 razlike....sada bi bilo cudo da nekoga dobijemo tolikom razlikom. I Covic je spomenuo da je doselekcijom pokvarena hemija i hijerarhija....ne razumem zasto si protiv te teze?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, John Dies at the End said:

Ma naravno da je pad zbog JoB, a ne da su nas protivnicki treneri skauturali, iskoristili slabe tacke, pre svega u organizaciji igre, i zatvaranje Loyda... ali pojedinci moraju da nadju zrtvenog jarca i seruckaju.

 

To nije razlog da se igra potpuno raspadne cak i u obrani koja je do tada bila jako dobra, i da hemija pukne. Ne radi se ovde o zrtvenom jarcu, samo diskutujem sta je bio razlog da se to desi.

Link to comment
Share on other sites

@mmajstorDa je JoB bio problem kako u svlačionici tako i na terenu, i Sasa I Radonja bi ga odstranili iz tima, ili sveli minutazu na minimum, tako da je problem druge prirode.

 

I stojim pri prethodno napisanom misljenju. Ima i do Sase, poceo je loše da vodi ekipu i da se prilagodjava desavanjima na terenu i unosio preteranu nervozu igračima.

 

Od dolaska DRa, JOB je poceo da menja svoju igru, sto smo posebno videli u IIp u Baru ( odlična odbrana, racionalan u napadu), imace on svoju ulogu kod DRa.

 

Meni je problem nesto drugo, počelo je otvoreno agitovanje ( ne mislim na tebe, vec na odredjene burek 4umase i 4ume) za mrtvopuvalo Simanu, i silbovanje Rita i/ili JOB.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi neozbiljno da ga Sasa odstrani kada ga je on doveo i po meni napravio kljucnu gresku dok je bio nas trener. Da je sve radio kako treba i dalje bi bio tu, znaci pravio je greske a onu sa nervozom si vec naveo a koja je izmedju ostalog jednim delom trigerovana i neuspesnim uvodjenjem JoBa u sistem. Pitanje da li je Radonjic imao tu mogucnost da ga liferuje s obzirom na cenu. Ako je imao, a verovatno da je imao, onda i on prihvata teret i odgovornost za njegovo bivstvovanje u timu, isto kao i Sasa. Ne verujem da sada postoji problem u svlacionici, ali je hijerarhija u timu ostala naruseno ista kao i u trenutku kada je Sale dobio nogu.

Kada budu dosle kljucne utakmice mislim da cemo previse zavisiti od toga da li JoB ima dobar ili los dan, a takav rizik prevazilazi moj apetit. 

 

Nisam primetio neku promenu u njegovoj ulozi od kada je dosao Radonjic. Promena je dosla jos kod Saleta, kada ga je u poslednjih nekoliko utakmica dok je jos bio tu ucvrstio na poziciji 5, i smanjio mu broj fade-away suteva i ulaza kad je daleko izvan reketa. To se desilo pre nego sto je dosao Radonjic, i od tada on igra manje vise isto, stim sto sada ima veci broj utakmica u nogama pa nije onoliko los sa kondicijom. Nekad napravi kamaru gluposti i izgubljenih lopti, nekad ga krene sut, medjutim ono sto je najbitnije je da vrlo retko mozemo da vidimo kako aktivno ucestvuje u napadu sa ciljem da se pronadje najoptimanija opcija za postizanje kosa. Cim dobije loptu prva misao mu je da postigne kos, pa ako bude stopostotno uveren da je to nemoguce tek je onda daje drugome. Ranije je bio i neki povratan pas nakon sto ga udvoje ali je i to sada redje. Ako mu Radonja to aminuje onda je to problem do Radonje isto kao sto je ranije bio sa Saletom. 

 

Ja na live sada retko pisem o njemu, a ta agitovanja koja si naveo ne znam gde citas, niti mislim da treba pridavati neku vaznost tome.....

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Brigate BL said:

Meni lično smeta pljuvanje po Laziću .

Svi nasi stranci sa kojima sam pričao su hvalili kapitena.

Ko je Djenki bio najbolji drug , Cirbesu.

Spominjete Omića pitajte njega šta misli o Laziću.

 

Meni smeta pljuvanje a ne kritika. Logično je da ćemo kritikovati Lazića za partije u jednom periodu Evrolige kad nije mogao da se sastavi, sad je na tapetu DeDa ali on uvijek iz te krize izlazi.

 

Sve je to OK, slazem se, nije lepo pljuvanje, ali niko njega ne pljuje/kritikuje zbog toga kakav je kapiten, vec kako igra. Covek je do skoro imao prosecno negativan indeks u EL. Doduse, i kao kapiten imao je onaj fejl sa sazivanjem konferencije za medije... ali dobro. Opravice ga Radonja. Vec se vidi napredak. 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...