Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 minutes ago, Knipex said:

Post je odličan. Samo, ne znam da li je do mene, ne vidim slike ali se jasno sećam svake situacije, osim ove protiv Barse.

 

Nije do tebe, nešto su mi se sjebali gifovi, al' sam sada editovao post i stavio youtube klipove, tako mi je sigurnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Knipex said:

Koliko sam video ezgif je bila adresa klipova a oni ne rade hosting nego samo obradu zar ne? Ili grešim? Možda ti je sigurnija varijanta da nakon obrade na ezgif digneš slike na imgur.

 

E pa do ovoga je bilo definitivno. Neka sada klipova kada sam već aploudovao, sledeći put ću ovako kako si napisao. Hvala. 🙂

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, đubrivo. said:

 

 

uprkos mišljenju nekolicine, ja bih zaista voleo da ispadne ovako ali da li ima smisla tri utakmice proglašavati definitivnim napretkom u odbrani?

 

ne isključujem mogućnost da će se to i desiti al' mlada je sezona, utakmica je puno a dobrić ima duži uzorak loših defanzivnih učinaka nego onih aktuelnih.

super ako je skontao nešto i sada cepa ali ipak ne bih žurio na temu.

Ja ne mislim da je to samo nekoliko poslednjih utakmica, vec manje vise od pocetka sezone, ali takodje kako sezona odmice sve je bolji i bolji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Del Piero said:

Ja ne mislim da je to samo nekoliko poslednjih utakmica, vec manje vise od pocetka sezone, ali takodje kako sezona odmice sve je bolji i bolji.

 

šta znam, meni je od početka sezone bio manje više taj regularni dobrić. mahao rukama i borio se ali ispadao k'o iz voza.

 

nisam naravno gledao u njega dok igramo odbranu, već tamo gde je lopta, pa je moguće da grešim.

Edited by đubrivo.
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, L' Imperatore said:

 

Nemam advanced stats da potkrepim ovo zapažanje dokazima, ali čini mi se da naša odbrana 2 na 2 od PNR ubedjivo najbolje funkcioniše sa Dobrićem

 

U Evroligi kada brani ball handler-e u p&r situacijama dozvoljava im svega 0.657 poena po posedu (25.9% šuta iz igre). Ostatak ekipe dozvoljava 0.983 poena po posedu (čak 47.5% šuta iz igre). Inače smo ekipa u EL koja to najlošije brani...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Toliko stručnih komentara i analiza u prethodnih par stranica. Melem za oči i "uši" u odnosu na onaj performans sa lajva. Lepa prilika da čovek nešto nauči ili obnovi zaboravljeno. 

 

Kao što neko već reče i sam sam razmišljao o tome kad budu vidljiviji Nokovi nedostaci na šta će da liče komentari. Plašim se da Lendri ne dobiji pravu šansu, a već krene lavina govana na njega i etikete tipa "snažniji Teri" (da bude obeležen kao JOB). Nadam se da će mu ova sezona ipak poslužiti da se vrati u formu i spremi za narednu gde će biti jedan od bitnijih igrača.

 

Dobrića sam uvek gotivio i drago mi je zbog njega, kvalitetan čovek. Samo napred!

 

Što se tiče Radanova, mislim da je par vas pitalo šta je sa njim i što nije igrao. Ako nije neka sitna povreda, mislim da ga je Dejo ostavio na klupi jer je ovo bila prva važna utakmica od kad je Aleksa počeo da dobija šansu i moje mišljenje je da nije hteo Radonja da rizikuje da napravi par grešaka koje bi ga resetovale. Znam da mnogi veliki treneri imaju upravo suprotnu filozofiju i da bacaju u vatru mlade igrače što može biti produktivno kao npr kod Bogdana, ali čini mi se da Dejo ima drugačiju strategiju i da je dosta temeljan što se tiče tih stvari. Očekujem Radanova već u sledećoj utakmici.

 

Idemo dalje, vratio se onaj osećaj kada jedva čekam svaku sledeću utakmicu bila to Krka (bez namere da omalovažavam) ili CSKA.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Guru, ima li neka statistika u kojoj je Džoni najbolji u timu? Da ubacim u repertoar i vrtim u postovima narednih nedelja. ( :

 

Možeš da vrtiš da je 2. strelac ekipe iza Lojda (2. je i per 40), najbolji skakač (per 40 je Kuzmić bolji) i da je dobar u post up situacijama: 0.894 poena po posedu, 47.8% realizacije. To je neki maksimum, ovo ostalo bolje da preskočim...  

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Pored te jako dobre igre sinoc meni je opet Dobric sinoc igrao losu odbranu, bas mi je zaparalo oci kad je par puta pokusao da usmeri bekove Mornara, posebno Whitehead/a, covek je bukvalno prosao kao da nema nikoga pored njega, mahom su to bili onih 2+1 koje smo primali u seriji i cime smo ponistavali nestvarnu seriju za tri

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Guru said:

 

Možeš da vrtiš da je 2. strelac ekipe iza Lojda (2. je i per 40), najbolji skakač (per 40 je Kuzmić bolji) i da je dobar u post up situacijama: 0.894 poena po posedu, 47.8% realizacije. To je neki maksimum, ovo ostalo bolje da preskočim...  

Daj nešto pre Radonje i posle Radonje, neke promene nabolje, ako ima : D

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Guru said:

 

Možeš da vrtiš da je 2. strelac ekipe iza Lojda (2. je i per 40), najbolji skakač (per 40 je Kuzmić bolji) i da je dobar u post up situacijama: 0.894 poena po posedu, 47.8% realizacije. To je neki maksimum, ovo ostalo bolje da preskočim...  

Dobro, to sto je 2.strelac dobrano ima veze sa usage-om.

Mogu li neki defanzivni parametri?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Profaarmor said:

Pored te jako dobre igre sinoc meni je opet Dobric sinoc igrao losu odbranu, bas mi je zaparalo oci kad je par puta pokusao da usmeri bekove Mornara, posebno Whitehead/a, covek je bukvalno prosao kao da nema nikoga pored njega, mahom su to bili onih 2+1 koje smo primali u seriji i cime smo ponistavali nestvarnu seriju za tri

 

Ne bih zanemario da je Vajthed veoma ozbiljan igrač.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

 

U Evroligi kada brani ball handler-e u p&r situacijama dozvoljava im svega 0.657 poena po posedu (25.9% šuta iz igre). Ostatak ekipe dozvoljava 0.983 poena po posedu (čak 47.5% šuta iz igre). Inače smo ekipa u EL koja to najlošije brani...

Zanimljiv podatak i za Dobrica i za ostatak tima. Medjutim, treba videti ko su ball handleri koji napadaju Ognjena. Da li su to tzv. primarni ball handleri (obicno plej), ili bekovi/krila kao sekundarni. Dobric tesko moze da cuva protivnicke plejeve, posebno one iz EL, pa pretpostavljam da je gro tih dobrih po nas procenata realizacije pika doslo iz nekih sekundarnih opcija P&R igre protivnika. Dalje, trebalo bi videti ko je njegov partner u odbrani kod tih pikova, da li su to nase petice ili cetvorke i koje, jer nije isto ako se brani pik u paru sa Kuzom, Reathom ili recimo MJK. Kako god, ono sto je dobro kod Ognjena je sto razume sta se od njega trazi kod odbrane pika i ima dovoljno dobre fizikalije da to i ostvari. Cak i ako ga nizi i brzi igrac probije u prvom koraku, on ima mogucnost da ga blokira kod polaganja, pa i nekog suta ako se napadac odluci za naskok i sut. Dugacke ruke, solidna visina i odraz, kao i brzina skoka su svakako njegove prednosti koje u vecini slucajeva mogu da otezaju protivnicku realizaciju oko obruca. I jos jedna sitnica koju sam primetio tek nedavno. Dobric, kao kod skolskog close outa, koristi step u defanzivnom stavu, seriju sitnih koraka u mestu koji mu pomazu u brzini reakcije nogu kod odbrane ofanzivnog driblinga. Moguce da je to koristio i ranije, a da ja nisam primetio, a moguce je da je to nesto sto mu je preneo kouc Obradovic, znajuci da Dobric u svom karakteristicnom def stavu sa previse rasirenim nogama i sa celim stopalom na parketu debelo kasni kod reakcije na prvi korak napadaca. Neka mu ta promena donese i delic sekunde ubrzanja vise, to je dovoljno da unapredi svoju odbranu ball handlera. 

 

Inace, treba ocekivati bolju odbranu od P&R u nastavku sezone, sto zbog Radonjinih zahteva, sto zbog cinjenice da ce Nnoko imati sve vise minuta na parketu. Kada je raspolozen, a to je jednom u mesec dana, Kuz je i dalje dobar defanzivac kod pika, dok JOB kuburi sa brzinom nogu, pa i sa taktickom obukom da bi bio zado oljavajuce resenje. Moze se kod njega popraviti nesto, pre svega kod pozicioniranja, pa hajde da budem optimista i ponovim da ce odbrana pika biti znacajno bolja vec kroz mesec dana. 

 

 

Edit

Za dvojicu dragih forumasa koji su me pitali u vezi mog prethodnog posta: da, imao sam problem sa tabletom na kome kucam, pa je otislo pola posta umesto ceo. To sam ispravio, pa se mozete vratiti i procitati kompletan post. 

Edited by madafaka73
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 12Laki said:

Majko mila.Kakva hajka na JOB-a.Msm shvatam ja zasto ga napadate al bas preterujete.Cuj najbolji racio pobeda i poraza bez njega.Jbt...

 

Trebalo bi razmisliti o tome, poceli smo evroligu sa 3 pobede i 2 poraza u prvih 5 meceva. Ovaj Mornar smo u Beogradu dobili 31 poen razlike sto je samo znak koliko smo ozbiljnije izgledali na terenu. Onda je dosao Obrajant, i epilog svi znamo....nije hajka, ja licno niti kosarkaski nemam nista protiv coveka, samo mislim da on apsolutno nije za nas. Sad sta je tu je, u rosteru je pa ga treba iskoristiti najbolje sto je moguce i sto vise mu smanjiti stetocinski ucinak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...