Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

6 minutes ago, đubrivo. said:

nisam gledao  pa da pitam: kako je došlo do toga da dobrić igra najviše minuta? vidim da je dobro šutirao za 3 al' opet

Dobrica otkad nema Lojda Radonjic forsira kao glavnu opciju na beku sa svom slobodom, i to je zacudjujuce korektno delovalo. Radanov jeste bio pogubljen, al dobro na ovakvim utakmicama se raste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pored toga sto su po suvom kvalitetu mnogo jaci, deluje da nam fudbalski klub Barselona bas i ne odgovara. Lepo ce sesti svaka pobeda, ali nesto ne secem vene oko ovih EL utakmica, sve ce to biti priprema za ABA i to ce nam odrediti sezonu.

Sto se tice Waldena, on jeste vrlo vazan igrac za nas. Ipak, on je jedan vrlo ogranicen EL igrac i cinjenica da toliko zavisimo od jednog takvog igraca je dokaz koliko toga nama fali, pocev od individualnog kvaliteta pa sve do timske igre. Nista protiv njega, on svoje odradjuje posteno, ali on ni u Partizanu nije bio vodja, na jednom dosta nizem nivou takmicenja.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Pa niko ga i ne brani danas, kad je odigrao slabo. Ali opet je neizbežna činjenica da je u utakmicama pre ove (od dolaska Radonjića) odigrao u nekima solidno, u nekima odlično.

 

Za Reatha zaključuješ na osnovu današnje utakmice i to nije pošteno. Protiv Reala je bio jedan najboljih. Dosad pogodio dosta šuteva za tri, tako da neznam odkle to da je on stretch opcija bez šuta? Da ima 0 košarkaških kvaliteta je neistina i nepotrebno preteravanje. Ako napišeš stvari malo realnije, tvoje kritike če imati dosta veču težinu.

 

Što se tiče utakmice, jednostavno su nas ugušili ovi. Nikakva sramota ni razlog za paniku, pošto su baš bezobrazno jaki.

 

Nisam bio u prilici da gledam utakmicu protiv Reala, samo zadnjih par minuta. 

 

O Reathu sudim na osnocu svih utakmica koje sam pogledao ove sezone, nisam gledao svaku, ali 80 posto jesam. Mozda je pokazao da je kosarkas u ovima koje nisam gledao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve mi se cini da ce izmedju Radonje i Davidovca biti scenario Vujosevica i Bogdana, tj hvatanja za vrat na sred tekme. Mislim, malo se salim ali ako Radonja bude trener sledece sezone Deda nece biti sigurno kod nas. Verujem da Radonja dobija ospe od njegovih lateralnih kretnji, koje nikada nece moci da mu ispravi.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, VoodooDerina said:

 

Tako što sada na poziciji trenera imamo nekog ko se ipak razume u svoj posao.

 

i ja mislim da se razume u svoj posao ali to mi se ne slaže sa dobrićem kao nekome ko provodi previše minuta.

sve kul, samo me je zanimalo da li je nešto vanserijski odigrao ili ono svoje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Wingwalker said:

Slaviša brate mili...za one dve promašene trojke u nizu na kraju tekme u kojoj ima dva poena iz igre treba mu prste prebiti...sve i da je uzeo 15 skoka. Roviti Lojd pada na mali mozak nakon hasl prodora i skoruje...a 130 kila krtine bi da trpa Barsu sa 8 metara. Pa u najmanju ruku nije drugarski...da ne idemo u dublju analizu.  

 

 

 

 

 

Bio je sam na liniji za tri poena i to jednom na 4-5s do kraja napada, pa naravno da treba da šutne. Da nije šutnuo prozivali bi ga kako uvaljuje kosku nekom drugom i nema muda da šutne nakon toliko promašaja. Jeste bio loš večeras, posebno u prvom poluvremenu kad nije mogao skok da uzme. U drugom je pokupio sve što je mogao. Šut ga nije išao ali i crkao je, verovatno kao nikad ove sezone. Fizički jako zahtevna utakmica sa protivnikom koji drži tempo i ne dozvoljava ni trunku nepažnje. Njima je svejedno ko će ući u igru kad imaju, verovatno, najdužu klupu u evroligi. Jedino se mučeni Vesterman malo blamirao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Strasnu odbranu igra Barsa i to je notorni fakat, meni samo nije jasno dali su(ipak) sudije nas jebuckale pomalo ili sam ja samo jedan pristrasni navijac.

Generalno Sarasa ljudi gotive meni je ipak retko odvratna njuska sa onom nosinom ko da je cugao po litru zestine na dan.

Ko sto neko gore spomenu videlo se da Nnoko moze da donese cvrstinu u reketu ali se i videlo da ce to biti tek mozda za mesec dana minimum.

Nista, treniraj dalje i dobij Mornar.

Buducnost ocigledno pocinje da oscilira nije nemoguce i da nas dobiju U Podgorici a da opet budemo ispred njih, nisu bas olicenje konstantnosti.

I bez obzira na sve mislim da Hall moze da doprinese ekipi, nije bas toliko drvo kako se sad okomise na njega

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sramotno je kako su fizički nespremni za košarku u EL Davidovac i španski veteran. Verujte da se ponekad plašim za njihovo zdravlje dok su n terenu protiv igrača koji su ful spremni. Ja takve igrače ne volim da vidim ni u protivničkoj ekipi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdinho said:

Ja sam, skora pa siguran, da je pre utakmice bila grafika na kojoj smo u toj kategoriji ( slobodna bacanja ) bili najbolji, cini mi se da je procenat bio 84, nesto. Ovo je verovatno update tabela, vidim Zagiris sad prvi, a veceras su imali 9/9.

Link to comment
Share on other sites

Ista prva cetvrtina kao u prvom delu sezone protiv Barse. Rasrafili su nas i sad i tad pritiskom na loptu. Volden se bas nije snasao. Pomalo ili povise Radonji na dushu.

Deki je tanak, ali ga i Radonja ne stavlja u situacije koje mu, bar ove sezone, vise odgovaraju. Kod Sase je sa niskog posta par puta pravio prednost. Ovde Radonja pokusava da od njega izvuce sekundarnog kreatora, deluje da ga i ohrabruje da napada, ali to ni na sta ne lici. Dribling previsok, a on prespor.

Btw, pomenuh njih dvojicu poimence, ali oni nisu bili ni izbliza najslabiji danas, sta vise...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:

 

Prihvatam izvinjenje, ali ocigledno ne umes da skapiras ono sto si procitao. JoB i Kuzmic mogu da se porede ako cemo da pricamo ispred marketa uz pivo i pljujemo sve zivo. Ako cemo ozbiljno da pricamo, ne mozemo da poredimo igraca kom je namenjena uloga glavnog igraca uz Lojda, i kosarkasa koji je bio projektovani bekap, ali zbog Noka i Terija mora prinudno da igra C, mada i sad je opet bekap, jer JoB igra na pet vecinu vremena.  

A zaboravićemo da OBrajant ne igra na svojoj poziciji? Koliko se sećam njegovih ranijih sezona, bio je čista četvorka i samo nesrećni slučaj sa našim peticama je doveo do toga da on bude 5, jer ima masu. 

Ako već kažemo da je doveden da uz Lojda bude glavni igrač, hajde da ga stavimo bar na prirodnu poziciju. 

Ne bi ni Lojd bio to što jeste da nam igra isključivo na pleju. 

 

Što se tiče njegova 2 šuta koja si pomenuo. Koliko znam, trener bira šta se igra. Ako je ovaj šutirao 2 puta na svoju ruku i promašio, bio bi poslat na klupu, a on je ostao da igra do kraja četvrtine. To mi govori da je bila zamisao Radonjića. Ne mogu da krivim previše igrača što je pripalio par trojki u utakmici gde mi dajemo samo 60 poena. Treba nekad iskočiti i iz šablona koji ne donosi poene. Probao je i promašio. Da je ušlo, stigli bismo ih na kraju treće. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Još gore bi bilo da ovako spor, trom, guzat i sa 29.8% realizacije iz jumper-a igra četvorku. Neka ga bolje na 5 i to ovako sa klupe, još kada bi Noka osposobili da preuzme ulogu startera od Kuzmića, to bi bilo idealno.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Tesko mi je da zamislim da Obrajant igra cetvorku sa onolikom telesinom. Zamisljam njega i Kuzmica u petorci, pa to ni na sta ne bi licilo. Tesko se prezivljava divljak koji igra unutra, beka divljaka bi i istrpeli. Ovako Obrajanat pripaljuje  fejd avej iz auta maltene, a protivnicke kontre samo sevaju dok on jos nije ni usao u teren.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dokle cu citati na sta lice Kolom, Davidovac.... ovaj ili onaj. Cini mi se da jedni te isti ljudi pisu non stop iste stvari. Procitali smo prvi put i ako se ponovi 1000 puta, desi ce se sta? Neko ce preko noci smrsati ili biti brzi? Naravno da se to nece desiti i moramo ih prihvatiti sa svim njihovim manama, ali i vrlinama. Zbog toga sluzi trener, jer da nije tako svako od nas bi mogao da zameni Radonjica. Mozda vam je lakse posle poraza istresti govna na nekoga, ali stvarno vise nije zabavno. Igrali smo protiv ekipe u kojoj Mirotic ima platu koliki je i nas budzet. Odigrali smo solidno. Sudije su pustile tucu, sto je vise njima odgovaralo i da nije bilo one nesportske i jos par poena i bacanja u tom periodu (po mom skromnom misljenju navlacenja) mozda smo mogli da udjemo u neizvesniju zavrsnicu, ali bi opet izgubili. Verovatno nas slicna sudbina ceka i u Istambulu. Utakmicu smo iskoristili da polako vracamo Lojda i uklapamo Nnoka pred zaista vaznu utakmicu u Baru. Malo me brine da li cemo dovoditi pleja, koji je po meni bas potreban, posto Pao dovodi CMM, a to znaci da je ponuda bas tanka.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Radonjinje bas zajebano. Mora da gleda i uklapa materijal koji ni u snu ne bi izabrao, da kroji ono sto bi tesko bilo koji vrhunski krojac skrojio. Plus zna da mnogi od nkega ocekuju da ima carobni stap...  Zna da ce morati da najuri mnoge, da ce mu najboljeg uzeti...

Po ko zna koji put se pokazalo dabje imperativ isplanirati da pozamasan deo budzeta prosto mora da ide na pleja, mora. Kiks na toj poziciji dovodi do lutanjabi doselekcija u nedogled.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, VISOKOLETAC said:

Dokle cu citati na sta lice Kolom, Davidovac.... ovaj ili onaj. Cini mi se da jedni te isti ljudi pisu non stop iste stvari. Procitali smo prvi put i ako se ponovi 1000 puta, desi ce se sta? Neko ce preko noci smrsati ili biti brzi? Naravno da se to nece desiti i moramo ih prihvatiti sa svim njihovim manama, ali i vrlinama. Zbog toga sluzi trener, jer da nije tako svako od nas bi mogao da zameni Radonjica. Mozda vam je lakse posle poraza istresti govna na nekoga, ali stvarno vise nije zabavno. Igrali smo protiv ekipe u kojoj Mirotic ima platu koliki je i nas budzet. Odigrali smo solidno. Sudije su pustile tucu, sto je vise njima odgovaralo i da nije bilo one nesportske i jos par poena i bacanja u tom periodu (po mom skromnom misljenju navlacenja) mozda smo mogli da udjemo u neizvesniju zavrsnicu, ali bi opet izgubili. Verovatno nas slicna sudbina ceka i u Istambulu. Utakmicu smo iskoristili da polako vracamo Lojda i uklapamo Nnoka pred zaista vaznu utakmicu u Baru. Malo me brine da li cemo dovoditi pleja, koji je po meni bas potreban, posto Pao dovodi CMM, a to znaci da je ponuda bas tanka.

Da ćutimo znači? Mogu ti reći da imaju sreće što nema publike u Pioniru pošto bi dobili zasluzeno kritike onako sočne i jasne. Nisu to drugari iz kraja pa ajde zapustili se malo posle stupanja u brak. Profi igrači koji godinama dobijaju solidnu lovu za igranje košarke ne smeju da budu fizički nespremni. I da ne zaboravim "gazda" prati pisanje na forumu😄

Link to comment
Share on other sites

Isto mi se hvata, kudio ih ili cutao, na kraju krajeva oni nisu krivi sto igraju, kriv je onaj ko ih je doveo. Radonju zato treba podrzati maksimalno. Ja sam siguran da on ni u snu ne bi birao Koloma i Hola, Kuzmica i nespremnog Noka, matorog Simonovica itd. Meni ovo lici na silovanje nas koji volimo klub i kosarku. Necu ja da teram nikog niti vredjati, al brate mogu bar na forumu napisati da me nervira neko u datom trenutku, nece pasti kruna sa glave nikome od njih, ko zna dal i citaju forume. Stranci sigurno ne 🤪, tako da mi Kolom nece zameriti siguran sam. Ne znam vama, ali meni je uvek kad Obrajant da kos osecaj WOoow, skoro kao kad to uradi Lazic. Bas mu ne verujem i nekako mi je prespor za poziciju 4. a premlohav za poziciju 5. Sale Obradovic je otisao, nije dobio ni jednu uvredu, i ne treba, ali nas je uvalio u govna do guse. Verujem da smo mogli priustiti Jaku Blazica, Petruseva, Nedovica, Kalinica, ali nam je bio prioritet da imamo 16 igraca u rosteru. I opet ta anomalija, dovode se silni igraci godinama, al ne na pleju, kao u fudbalu sto Rodic nema alternativu, a covek hronicno povredjen. I opet ponavljam, bolje se otvoriti za dobrog igraca nego placati 3 losa, svakako je pozeljnije gledati jednog Kataija nego Simica, Vukana i Srnica, ili jednog Kalinu umesto Obrajanta, Kuridze i Rita. Mnogi kude NBA, ali to je sistem i ti moras da se prilagodjavas tom sistemu, videli smo kako je Kokoskov prosao, kako prolazi Greg Popovic. Ako se nesto menja, treba se prilagodjavati, zato mislim da mi filozofijom 16 igraca i centri ala Kuzmic debelo kaskamo za modernom kosarkom. Narocito sa matorim drtinama koje nisu ubstanju da istrce kontru, igra tranzicije je misaona imenica, sinoc je Kuridza napravio sprint u vidu ranjenog puza. Nemamo igru 2na2, nemamo igru na centre, nema kreiranja sa visokih pozicija, mucimo se da prenesemo loptu na protivnicku polovinu, cesto zavisimo od suta, bukvalno se svelo sve "na pomoz Bog-Bog ti pomogo". Udjes u sezonu sa jednim plejem, pa dovedes nepsremnog Rocestija, pa ga najuris, dovedes nepremnog Koloma, za to vreme onaj prvi plej je povredjen i u procesu Silbovanja, sve vreme ti je organizacija hronicni problem, vreme uskoro istice, a utakmice se gube i to sve na jednu loptu, i zamislite uvek iz istog razloga. Evo Covicu, nemoj dovesti pleja ni dogodine, nemoj kao ni prosle i pretprole godine, ako zelis vrsti sina ponovo, tebi se sve moze, ali nemojte posle da se cudite sto oni koji vole Zvezdu, ponekad polude pa kazu po koju ruznu rec svojim kosarkasima, ipak mi ih nismo birali.

Link to comment
Share on other sites

Da ne budu samo kritike na selekciju i doselekcije, izuzetan je potez uprave, stručnog štaba, agenta ili koga već angažovanje FLojda i pravo malo čudo kako je prošao ispod radara velikanima. Uživanje je gledati ga u našem dresu, daje posebnu dimenziju igri i prava je šteta što nema energije sa tribina koja bi ga dodatno motivisala i pogurala. 

 

Majstor je i sinoć u par navrata pokazao svu draž ulaza i polaganja. Em što je opasan napadač em se ne štedi i ne plaši kontakta. Nekoliko puta, u stilu kamikaze, završava u reklamama iza koša dok lopta prolazi kroz mrežicu, rizikujući povredu. Nepravedno je da se više ne sudi 2+1 zbog kontakta na polaganju dok se pri šutu svira i najmanja promaja. Demonstracija brzine prvog koraka kojim sa lakoćom probija prvu liniju i pomera celu odbranu. Šut iz driblinga mu je bio dosta slabiji što je i razmljivo zbog dugog odsustva.Tolerisanje jačeg kontakta i držanja za ruke kod istrčavanja iz blokova od strane sudija može da bude problem i na ovim aba parketima. Kod ovih situacija očekuje se veća ispomoć saigrača i postavljanje pravovremenih i jakih, duplih blokova da bi na vreme primio loptu. Svaki neuspešan pokušaj uručivanja iziskuje dodatno protrčavanje i probijanje kroz odbranu, veće zamaranje i posledično ostavlja manje vremena i snage za realizaciju. Takođe, kod udvajanja, dosta dobro se oslobađa lopte i kod ovog načina odbrane neophodno je da ostatak ekipe prepozna kako da najjednostavnije iskoristi višak.

 

Da je bilo sreće da se umesto Hola, Koloma, Ročestija, Terija, pa možda i O Brajanta, u smislu "kvalitet ispred kvantiteta", dovede samo jedan elitni plejmejker koji je na nivou FLojda ko zna gde bi nam bio kraj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Da ćutimo znači? Mogu ti reći da imaju sreće što nema publike u Pioniru pošto bi dobili zasluzeno kritike onako sočne i jasne. Nisu to drugari iz kraja pa ajde zapustili se malo posle stupanja u brak. Profi igrači koji godinama dobijaju solidnu lovu za igranje košarke ne smeju da budu fizički nespremni. I da ne zaboravim "gazda" prati pisanje na forumu😄

Ko kaze da cutite. Sto ne komentarisete kako je neko odigrao? Ne morate da cutite i o njihovom fizickom stanju,jednom ste rekli i to je dovoljno, ali ovde se nadmecete ko ce vise da ih pocasti. Pa se kaze: debela vreca govana, ne pojeo je cevape, ne, ne , ne cevape i pivo......... Vama je zabavno da nekoga izvredjate i onda se takmicite ko ce to uraditi vise puta. Ponasate se kao deca.

Zasto se neko ne zapita zasto je Davidovac pored toliko gresaka u igri toliko dugo? Zasto se ne komentarise Radonjic zbog petorke na pocetku drugog dela? Njega ne smete i onda se okomite na najslabije u krdu. One za koje znate da vam niko nece odgovoriti, kao siledzije u razredu, kada se okome na najmanje i najslabije.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Guru said:

Još gore bi bilo da ovako spor, trom, guzat i sa 29.8% realizacije iz jumper-a igra četvorku. Neka ga bolje na 5 i to ovako sa klupe, još kada bi Noka osposobili da preuzme ulogu startera od Kuzmića, to bi bilo idealno.

Pa to mozemo da pricamo kad bude igrao cetvorku i bude los. Kritikovati igraca sto igra lose na poziciji koja on to nije mi je malo bezveze, a pritom, imao je i solidnih, do vrlo dobrih utakmica.

 

Sto se tice suta, ne verujem ni da je Quincy imao neki mnogo veci procenat iz jumpera, posto su u sutu za 3 skoro na istom. Jeste Quincy uzimao duplo vise, ali to onda znaci da JOB sutira manje nego sto bi trebalo ; )

 

Onakav guzat donosi i neke druge stvari kad se spusti na post sa pozicije 4. Ja bih voleo da vidim to, a i nadam se da ce uskoro zaigrati sa Nnokom u petorci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dropkick Murphys said:

A zaboravićemo da OBrajant ne igra na svojoj poziciji? Koliko se sećam njegovih ranijih sezona, bio je čista četvorka i samo nesrećni slučaj sa našim peticama je doveo do toga da on bude 5, jer ima masu. 

Ako već kažemo da je doveden da uz Lojda bude glavni igrač, hajde da ga stavimo bar na prirodnu poziciju. 

Ne bi ni Lojd bio to što jeste da nam igra isključivo na pleju. 

 

Što se tiče njegova 2 šuta koja si pomenuo. Koliko znam, trener bira šta se igra. Ako je ovaj šutirao 2 puta na svoju ruku i promašio, bio bi poslat na klupu, a on je ostao da igra do kraja četvrtine. To mi govori da je bila zamisao Radonjića. Ne mogu da krivim previše igrača što je pripalio par trojki u utakmici gde mi dajemo samo 60 poena. Treba nekad iskočiti i iz šablona koji ne donosi poene. Probao je i promašio. Da je ušlo, stigli bismo ih na kraju treće. 

 

I na PF je identicno igrao kao sad, u smislu odgovornosti prema timu, pa i realizacije koja je prilicno bedna za nekog ko uzima toliko suteva i toliko veruje u svoju realizaciju. Mislim okej, nek ga stavi Radonjic na 4, pa ce da se vidi isti kurac, isto pakovanje, nije bas da ovaj uopste nije igrao cetvorku kod Obradovica, jer je bukvalno veci deo minuta tu bio, na C je samo po potrebi isao, tacnije kad je Teri Silbovan. Opet kazem, ono sto je tad prikazivao se ne razlikuje od ovog danas uopste. 

 

Pritom, tako guzat na postu nije donosio nista, jer se cesce odlucio za fadeway suteve, nego da napada ledjima kos. Bar 9 od 10 situacija je zavrsavao sutem iz okreta i tu je imao polovicnu realizaciju, ako i takvu. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...