Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  Baš nisu štedeli reči hvale za našu igru u Madridu.  

 

 

Zbog detalja: ,,Eternal team captain..." otvaram mogućnost da je ipak neki ganci autor. Prajsles je osećaj kada te podsete nakon pobede da smo upravo u Madridu postavili naš EL rekord u broju datih trojki... SEDAMNAEST komada...pa to dodje skoro pedes poena...ako ne i jače. 

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Baš nisu štedeli reči hvale za našu igru u Madridu.

 

Ona dva podatka za šut za 2 su fascinantna. Real od 2008 nije pogodio manje šuteva za dva poena (total) i od 2011-te nije imao slabiji procenat kod šuta za dva poena. 

Vidis, ali neki ovde misle da je Real odigrao lose, a meni se cini da smo mi odigrali dobro i zato su te brojke.

 

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Baš nisu štedeli reči hvale za našu igru u Madridu.

 

Ona dva podatka za šut za 2 su fascinantna. Real od 2008 nije pogodio manje šuteva za dva poena (total) i od 2011-te nije imao slabiji procenat kod šuta za dva poena. 

Vidis, ali neki ovde misle da je Real odigrao lose, a meni se cini da smo mi odigrali dobro i zato su te brojke.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, John Dies at the End said:

 

nego Laki, kako je odigrao Josh večeras?? :classic_tongue:

 

Jedan od šestorice koji se upisao u strelce :kece:

 

PS

 

A imao je i nabolju frizuru u hali 7s4dgB2.png

 

4 hours ago, Wingwalker said:

https://www.euroleague.net/news/i/b9gu6p3htluwh6c9

 

Ovaj masterpis poslati svim našim sportskim redakcijama čisto zbog tih par sekundi nelagodnosti koju će im izazvati kada ga pročitaju i priznaju sebi da za još dva života ne bi bili u stanju da sklope jedan ovakav jasan, analitičan i sveobuhvatan presek velike pobede srpskog tima nad kraljevskim klubom u gostima. Čitaš ovo i diviš se autoru na kom je levelu poznavanja materije, podvlačenju bitnih stavki iz prethodnih sezona i paraleli izmedju trenera. Detalj za Dobrića i Radanova je za poseban rispekt.

 

 

 

 

 

 

 

Nema nelagodnosti ni čitanja, na engleskom je.

Edited by Laki21
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Zamisljam Radanova kod Aita u Albi... pa on bi bio Rising Star u EL jos pre 2 godine, a vec sledece bi mogao da bira izmedju tier 2 klubova poput Valensije, Baskonije, Unikahe, koji prosto placu za takvim igracima. Steta sto smo prosuli njegove 3 godine. Nije on vise ni tako mlad, za 10 dana puni 23 i plasim se da smo ga izgubili za buducnost. Jedino Radonjic moze da bude taj neki osigurac da on produzi sa klubom, pod uslovom da ga ove sezone anlišuje i ukaže mu potpuno poverenje.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sector said:

Mene zanima ko ce izvisiti za 12 kad se ekipa kompletira tj kad zaigraju Loyd, Nnoko i Simon? 

 

Colom, plej (Hall ili neko drugi) 

Loyd, Walden

Dobric, Radanov, Davidovac, Lazic

Reath, MJK, Simon

JOB, Kuzmic, Nnoko

 

14 igraca koji konkurisu za 12 mjesta. Ja licno Simona ne bih ni uzimao u razmatranje a pored njega bih izbacio Lazica, ako on bas mora onda Davidovca. 

 

Sigurna su 4 stranca na pozicijama 1 i 2, JOB, MJK i Kuzmic.

 

Znajuci ko nam je trener i koliko stavlja akcenat na odbranu ja bih rekao da bi Davidovac mogao da visi kad Nnoko bude konacno upalio motore i dobio minute. Do tada bi mogao da krpi rupu na 4.

 

2 hours ago, L' Imperatore said:

 

Baš nisu štedeli reči hvale za našu igru u Madridu.

 

Ona dva podatka za šut za 2 su fascinantna. Real od 2008 nije pogodio manje šuteva za dva poena (total) i od 2011-te nije imao slabiji procenat kod šuta za dva poena. 

 

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Vidis, ali neki ovde misle da je Real odigrao lose, a meni se cini da smo mi odigrali dobro i zato su te brojke.

 

 

Pa ja mislim da je Real odigrao bas lose i to nije samo misljenje, ono ima osnova u realnosti.

 

Ekipa koja Real zaustavi na 58:70 u jednom trenutku ima kvalitet da dobija meceve u EL u serijama. Svi cemo videti da se to nece desavati, da nas ceka mucenje i kod kuce, a u isto vreme ima gomile primera u ovom sistemu kako se ekipe sa vrha tabele bukvalno blamiraju protiv ekipa sa dna tabele.

 

Kada bih stvarno pretpostavio da smo mi njih dobili jer smo masina koja ce tek da melje, onda bih losije rezultate u buducim mecevima (kojih ce svakako biti) mogao objasniti ili time da je Loyd pokvario nekakvu timsku hemiju svojim povratkom ili da smo namerno igrali tako dobro protiv Reala, a protiv ekipa nam se ne da.

 

Uostalom, nije ni bitno, treba gledati kakav smo nivo trenutno u odnosu na sebe, rezultati ne zavise samo od nas, nekad nas hoce, nekad nas nece, nekad protivnika ide sut, nekad ne ide.

 

Meni je drago sto vidim da Kuzmic nije izgubljen slucaj kakvog su ga mnogi proglasavali, sto Radanov igra, sto smo i bez Waldena bili u egalu protiv Fenerbahcea kome je pobeda bila izuzetno bitna. To znaci da mozemo ocekivati dobru i kvalitetnu kosarku, a ne ono sto smo gledali kod Obradovica u decembru kada je izgubio kontrolu nad ekipom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MrTripleDouble said:

Zamisljam Radanova kod Aita u Albi... pa on bi bio Rising Star u EL jos pre 2 godine, a vec sledece bi mogao da bira izmedju tier 2 klubova poput Valensije, Baskonije, Unikahe, koji prosto placu za takvim igracima. Steta sto smo prosuli njegove 3 godine. Nije on vise ni tako mlad, za 10 dana puni 23 i plasim se da smo ga izgubili za buducnost. Jedino Radonjic moze da bude taj neki osigurac da on produzi sa klubom, pod uslovom da ga ove sezone anlišuje i ukaže mu potpuno poverenje.

Mislim da mu dodje na isto, sem sto bi igrao 2 godine vise. Kakav napredak i titulom rising star da budes u ovim boldovanim klubovima.:79:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MrTripleDouble said:

Zamisljam Radanova kod Aita u Albi... pa on bi bio Rising Star u EL jos pre 2 godine, a vec sledece bi mogao da bira izmedju tier 2 klubova poput Valensije, Baskonije, Unikahe, koji prosto placu za takvim igracima. Steta sto smo prosuli njegove 3 godine. Nije on vise ni tako mlad, za 10 dana puni 23 i plasim se da smo ga izgubili za buducnost. Jedino Radonjic moze da bude taj neki osigurac da on produzi sa klubom, pod uslovom da ga ove sezone anlišuje i ukaže mu potpuno poverenje.

Msm da mu Radonja veruje.Ne bi ga ubacivao da brani zadnji napad da nema poverenja u njega.I msm da ce zbog toga i dobiti vise minuta u naredom periodu. :))

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Mislim da mu dodje na isto, sem sto bi igrao 2 godine vise. Kakav napredak i titulom rising star da budes u ovim boldovanim klubovima.:79:

Mnogo ograniceno gledas.Nije bitan taj rising star nego napredak i igranje kosarke.Msm da je to ipak malo vaznije nego neke nagrade.

 

Tj nagrade ce spontano doci uz igranje kosarke i ako pokazes odredjeni kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

Imam mišljenje da je Radonjić sa ovom ekipom ( trenutnim rosterom ) radio od samog početka sezone da bi smo sigurno bili makar u realnoj borbi za top 8. Ne kažem da bi to bilo 14 pobeda do sad i tako to, ali mislim da bi neke utakmice sigurno ne bi ispustili. Ok, ruku na srce, možda ne bi smo dobili cska sad šta bi bilo kad bi bilo ali poenta priče jeste da DR zna u ovakvim okolnostima da radi i sa ovim igračima i siguran sam da ćemo izgledati sve bolje, ali ne treba to očekivati u skorije vreme. Ova pobeda protiv Reala pokazuje koliko možemo, ali ima tu još dosta stvari da se poklopi ali ne znam meni DR uliva veliku veru i jedva čekam sledeću utakmicu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

nije Real odigrao losije, nego je ovaj tim realno losiji nakon odlaska Kampaca, povreda Ljulja i Rendolfa. Ti igraci su prakticno bili nosioci igre. A Zvezda je odigrala dobro, najvise u odbrani, iako je radonjino kockanje sa uskom rotacijom plejeva moglo opet da nas kosta pobede.

 

A ja mislim da je radonjic bio od pocetka da bi verovatno uzeli evroligu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Llull je jako los ove sezone i nema ni priblizan znacaj za Real kao prethodnih godina. Rendolf jeste jako bitan, nazalost nece ga biti jedan duzi period.

 

Po meni nema igraca u EL ciji izostanak se vidi vise od Loyda kod nas. Ni Campazzo, James, Mirotic, Larkin... Mozda jedino Slukas za Oly ima tu tezinu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Real je u istom sastavu samo par dana ranije dobio u Minhenu. Dobili su i Efes u gostima sa 3 poena Llulla. Naravno da im znace ti igraci koji nedostaju, ali ozbiljna je to masina i kao takva moze da istrpi izostanak nekih igraca. Kao mi one sezone kad smo dobijali utakmice u EL sa Djenkom na pleju. 

 

A uzimajuci nase stanje i uigranost u trenutku, slazem se da je neigranje Loyda mnogo veci problem za nas nego li Llull i Randolph za njih.

  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, John Dies at the End said:

Znamo, da je Uskokovic proveo minimum cca20-30sec na parketu, ne bi ušli u ovako neizvesnu završnicu i mnogo ranije bi prelomili meč 😴

 

Ne znamo to jer nismo ni probali, ali znamo da kad god ostanemo u zadnjih 5 minuta sa jednim plejom koji se zove Kolom da smo jako blizu gubljenja dobijene utakmice. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sector said:

Llull je jako los ove sezone i nema ni priblizan znacaj za Real kao prethodnih godina. Rendolf jeste jako bitan, nazalost nece ga biti jedan duzi period.

 

Po meni nema igraca u EL ciji izostanak se vidi vise od Loyda kod nas. Ni Campazzo, James, Mirotic, Larkin... Mozda jedino Slukas za Oly ima tu tezinu.

Zbog toga je ova pobeda ravna sportskom cudu. Ocekivali smo svi nekih 15-20 razlike, ili posle naseg odlicnog starta, neku tesnu pobedu Reala. Moramo biti strpljivi kao navijaci i dati poverenje Radonji i ekipi jer se vidi neki pomak i smisao u igri. Kakvi god da su Kuridza,Rit,Segi, Kuz,Deda, Celavi itd, sad treba izvuci maksimum iz svih njih i osvojiti domace trofeje. Na sred smo sezone, takvi su, kakvi su, nasi su i verujem da ce biti Evrolige u oktobru.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Del Piero said:

A uzimajuci nase stanje i uigranost u trenutku, slazem se da je neigranje Loyda mnogo veci problem za nas nego li Llull i Randolph za njih.

 

Problem je i za nas i za njih posto oni imaju jace ambicije, mi smo prosto odigrali bolje i to je to... samo Real nije isto sto i Real sa njima. U Beogradu su odigrali sa tim igracima i zamalo i tada da ih dobijemo... da je bilo publike stopostotno sam siguran da bi to bio slucaj. 

Link to comment
Share on other sites

pisete gluposti

ta prica falio im ovaj igrac, nisu odigrali najbolje sto mogu itd, ne sme alba da dobije cska u moskvi i sl....moze da se napise za bukvalno svaku utakmicu, ko god pobedio

to je lepota sporta, ne pobedjuje uvek onaj ko je bolji na papiru i mnogo stvari i sitnica odlucuje

 

zvezda je odigrala jednu musku partiju, pre svega u odbrani, i zasluzeno pobedila nominalno jaceg protivnika...to je najbitnije sto ima da se kaze posle svega

da li je njima vise falio ljulj ili nama loyd niko ne moze da izmeri i besmisleno je time se uopste baviti

  • Like 26
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Da li stvarno postoje ljudi koji govore sa je Real bio oslabljen? Pa ljudi moji, mi smo najvise oslabljeni i najveci hendikep kad nam ne igra verovatno najbolji trpac Evrope ove sezone, Dzordan Lojd. Vec sam napisao, ovo sto je Zvezda uradila u Madridu je prvoklasna senzacija! Sve cestitke Radonji, igracima i strucnom stabu. Takodje, jos jednom, sjajne role Lazica i Kuzmica, dva najlosija igraca ove sezone, eto moze i tu da se trazi razlog pobede u Madridu. Plus odlicni Rit i Radanov. 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

Quote

Radonjić: Trofej na Jadranu prioritet
 

Verovatno niko osim igrača, možda ni oni, i članova stručnog štaba Crvene zvezde nije verovao da mogu savladati Real u Madridu.

Bez pomoći najefikasnijeg Džordana Lojda, najiskusnijeg Marka Simonovića, najnovijeg pojačanja Lendrija Noka, nedostajao je i Boriša Simanić...verovatno je Zvezda bila i više hendikepirana - iako Pablo Laso nije mogao da koristi Serhija LJulja i Entonija Rendolfa – s obzirom na dužinu klupe kraljevića.

Da ne govorimo o stanju na tabeli i bilansu koji je bio obrnut: Real 13:6, Zvezda 6:13.

Dan posle trijumfa, trener Dejan Radonjić je pokazivao zadovoljstvo, ne i euforiju najboljom igrom Zvezde od kada se vratio na njenu klupu:

- Najvažnije mi je bilo da odigramo bolje nego protiv Valensije.

Kako ste videli utakmicu u kojoj je Vaš tim imao i 12 poena viška na nešto više od šest minuta pre kraja?

- Od samog starta meča se videlo da idemo u dobrom pravcu, pre sve svega odbranom, ali i raznovrsnim rešenjima u napadu. Bilo je bitno da održimo taj ritam, a da u drugom poluvremenu odolimo reakciji Reala na izdanje u prvih 20 minuta. To smo uspeli, drža-li smo se uspešno...

Uzdah, pa:

- U završnici smo greškama u zagrađivanju koša i lošim dodavanjima u napadu omogućili Realu da nas stigne, ali nas je dobra odbrana na kraju utakmice dovela do zaista velike pobede.

Zagolicana je mašta navijača, da li je ipak moguće da se Zvezda umeša u borbu za TOP 8?

- Trudimo se da svaki meč iskoristimo na najbolji mogući način, čak i kad izgubimo da izvučemo pouke i unapredimo igru kako bismo postali šampioni ABA lige i izborili da ponovo nastupamo u Evroligi.

Trojica igrača iz drugog plana dali su ogroman doprinos pobedi. Ognjen Dobrić je bio najbolji igrač utakmice, vrlo zapaženi su bi-li i Duop Rit i Aleksa Radanov?

- Namera mi je da svaki igrač da maksimalni individualni doprinos timskim zahtevima. Samo tako možemo doći do ostvarenja želja kada su naše ambicije u pitanju.

A to su?

- Osvajanje trofeja.

Doprinos Korija Voldena je veći kad igra na mestu plejmejkera?

- Da ne zalazimo u pojedinačne ocene...

Drugačije odgovore od Radonjića koji svaku reč meri apotekarskom vagom nismo ni očekivali...Ne želi bilo čime da pruži povod zlo-namernima za razna tumačenja. Sa pojedinačnih prelazimo na timske teme.

Šta se desilo između slabog izdanja u Valensiji i odličnog u Madridu?

- Izvršili smo analizu i kroz treninge smo pokušali da koriguje-mo sve neophodne elemente igre kako bismo izgledali bolje protiv Reala nego protiv Valensije. I – uspeli smo u tome.

Valjda je i psihološka priprema uticala?

- Bitno je da smo kroz treninge pronašli najbolja rešenja za Real.

Sa čime ste najviše zadovoljni?

- Sa reakcijom ekipe. Odlično smo reagovali i stvorili ambijent i atmosferu koja nam omogućuje da sa još većim radnim elanom i verom nastavimo sezonu. U susret ispunjenju naših želja.

Partija iz Madrida bila je najbolja od kad ste se vratili u Crve-nu zvezdu?

- Sigurno...

Za nova pitanja bilo je još vremena, Radonjić je iskazivao i ljuba-znost i strpljenje, ali nije bilo preterane svrhe. Počeli bismo da se vrtimo u krug.

Naredni protivnik crveno-belih je još jedna ekipa iz Španije. Barselona u petak gostuje u dvorani Aleksandar Nikolić u Beogra-du, posle pobede nad CSKA u Moskvi. Novi spektakl – bez publike.

http://www.zurnal.rs/kosarka/zvezda/107736/radonjic-trofej-na-jadranu-prioritet?lang=lat

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

rutisnka pobeda protiv reala, ocekivano ako mene pitate..

iapk mene vise brine, sto je hall nedefenisian, sto nidje zamene na vidiku(a kako biraju zamene, ne znam dal je to dobro ili lose).. ni colon ni noko nisu videli terena 6+ meseci, i kad vec njega spomenuh, i to je veliki upitnik, kad ce noko i sto je potpisivan igrac koji formu nece uhvatiti jos 6 meseci..

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...