Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Just now, bodo said:

Jedino što moram priznat a to je da onaj lažnjak Piksija za naše protiv Španaca ( ja i moji smo se znali našalit da je poslao trojicu  izvan kadra parking igrališta 😁, mislim da je bio Zubizareta golman) nisam nikad prije i poslije vidio.

 

tog leta nakon svetskog prvenstva '90e, mi porodično u barseloni. sećam se kao da je juče bilo: sedamo u taksi da nas vozi do sagrada familia

 

pita taksista odakle smo.

čale - jugoslavija, belgrado

taksista: aaaaa kukoc (sa C)

čale: no no, pixi

taksista (u tužnom tonu i oteže): aaaaa pixii

 

🙃

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Inace nisam hteo sinoc o Kolomu. Moramo da resimo presing u poslednjih 5 minuta utakmice. 

 

To se mnogo lakse resava kada u 5 imas dvojicu bekova sa dobrim ballhandlingom. Kod nas dva takva igraca (Volden i Kolom) se uglavnom menjaju na poziciji pleja pa je samo jedan dobar ballhandler u 5. Dok se oni menjaju na pleju, uglavnom se forsira Dobric na 2 koji nema zavidan ball handling. Dakle ako Radonjic nema u vidu da dovodi novog pleja, a vidimo da nema, nema sta da se prenemaze sa Holom, kad vec nema vere i muda da proba sa Uskokovicem. U dve situacije smo ostajali bez Voldena u zadnjoj cetvrtini (prvi put zbog povrede, drugi put zbog 5 licnih) i videli smo u kakvom problemu se nadje Kolom sto nas je u prvoj sitaciji kaznilo porazom a u drugoj situaciji zamalo da se desi isto.

 

Dakle do tih zadnjih 5 minuta treba jos jedan plej da mu bude zagrejan da uskoci ako zatreba. Valjda ce skontati. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mmajstor said:

 

To se mnogo lakse resava kada u 5 imas dvojicu bekova sa dobrim ballhandlingom.

Moze tako, a moze da se pomogne sa visokim . U svakom slucaju moramo to da vezbamo bilo da dolazi novi plej ili ne, jer su nasi protivnici to videli i sada nas svi tako pritiskaju na kraju utakmica.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

Ja sam Istrijan( živio dugo u Karlovcu ) rođen u Kruševcu. Moji bivši  suigrač za kratko vrijeme je i jedan koji mi nije bio suigrač ali je moj bivši sugrađanin i oboje su ostavili  traga u Zvezdi su Rajko Janjanin i Lane sa Korane Bora Cvetković. Doduše imam i jednog suigrača sa one strane brda Dražena Bolića. Tu bi spadao i Bunjevčević ali ja ga nisam osobno poznavao. Kapija san ća si stija reći i sve je ok 🙂

Bio sam u Karlovcu 1990. dedin brat se tamo udao za Hrvaticu, lepa varos.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ekipe nas udvajaju i vrše pritisak jer su morali zbog rezultata i zato što su jurili. Ne zaboravite da smo bez Lojda koji ima sasvim korektan ballhandling, sa Kolomom ili Voldenom to je sasvim dovoljno da se prenese i reši pritisak. Naravno da bi još jedan plej bio premija, jer bi Volden mogao lakše da poentira i udje u onaj mod od sinoć , ali i bez tog pleja imamo fin arsenal samo treba dosta vremena da se to sad posloži. Mnogo nam fali pravi Deda, sa njim bi se i dosta toga posložilo u napadu i dobili bi još jednu opciju u napadu koja zna da bude dosta sigurna , naravno kada je u formi.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, bodo said:

kako ne Lemić brdo pa Popović brdo. Blizu je Kupa mada ni Korana nije tako daleko

Nisam isao 30 god, vikendica je srusena u ratu, ali baba je jos uvek ziva, pa cu na prolece boze zdravlja da odem par dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Situacija sa Hallom mora da se resi u narednih par dana.

Čarsija (fake insideri) pricaju o nekom pleju, ako dodje-super, ako ne - Hall je dobar back up koji igra obranu kad je zdrav.

Samo da ne ostaje ovaj status kvo..gubimo vreme, gubicemo tekme.

Edited by leki bg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Crni said:

Nisam isao 30 god, vikendica je srusena u ratu, ali baba je jos uvek ziva, pa cu na prolece boze zdravlja da odem par dana.

Šteta sto ne živim više tamo već sam 20 godina u Rovinju. Mogli smo se i upoznat. Al dolazim u Bg često ako si iz Bg. Imamo svake godine susret bivših suigrača. Dosta ih je u Bg. Nalazimo se svikod Bore u balonu . I zadnju veće smo svi skupa na večeri na splavu. Prije dve godine  je bio i Šestić sa nama . Još jedna legenda.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mene zanima ko ce izvisiti za 12 kad se ekipa kompletira tj kad zaigraju Loyd, Nnoko i Simon? 

 

Colom, plej (Hall ili neko drugi) 

Loyd, Walden

Dobric, Radanov, Davidovac, Lazic

Reath, MJK, Simon

JOB, Kuzmic, Nnoko

 

14 igraca koji konkurisu za 12 mjesta. Ja licno Simona ne bih ni uzimao u razmatranje a pored njega bih izbacio Lazica, ako on bas mora onda Davidovca. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bodo said:

Šteta sto ne živim više tamo već sam 20 godina u Rovinju. Mogli smo se i upoznat. Al dolazim u Bg često ako si iz Bg. Imamo svake godine susret bivših suigrača. Dosta ih je u Bg. Nalazimo se svikod Bore u balonu . I zadnju veće smo svi skupa na večeri na splavu. Prije dve godine  je bio i Šestić sa nama . Još jedna legenda.

Nisam iz Bg, ali sam ziveo 4 god. Terazije 14, lepa vremena. Dolazim i ja stalno u Bg, moze, ja sam uvek za druzenje.

4 minutes ago, Sector said:

Mene zanima ko ce izvisiti za 12 kad se ekipa kompletira tj kad zaigraju Loyd, Nnoko i Simon? 

 

Colom, plej (Hall ili neko drugi) 

Loyd, Walden

Dobric, Radanov, Davidovac, Lazic

Reath, MJK, Simon

JOB, Kuzmic, Nnoko

 

14 igraca koji konkurisu za 12 mjesta. Ja licno Simona ne bih ni uzimao u razmatranje a pored njega bih izbacio Lazica, ako on bas mora onda Davidovca. 

Sector no limits, hocu da kazem nema ogranicenja, mogu da se rotiraju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Sector said:

Mene zanima ko ce izvisiti za 12 kad se ekipa kompletira tj kad zaigraju Loyd, Nnoko i Simon? 

 

Colom, plej (Hall ili neko drugi) 

Loyd, Walden

Dobric, Radanov, Davidovac, Lazic

Reath, MJK, Simon

JOB, Kuzmic, Nnoko

 

14 igraca koji konkurisu za 12 mjesta. Ja licno Simona ne bih ni uzimao u razmatranje a pored njega bih izbacio Lazica, ako on bas mora onda Davidovca. 

tako nekako, s tim sto mislim da ce se rotirati i jedan visoki(pre svega Reath i Strawberry) u zavisnosti od matchupa

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Individualni treninzi za sada.

Da. E sad je na Radonjiću kad će ga uvesti u trenažni proces sa ekipom. Dobro je da je počeo trenirati. Trebate će nam samo tako za Abu . Moramo uzeti za  ozbiljno i Mornar a i  Budućnost. Četvrti će bit ili Cedevita ili Igokea. A ja se nadam da mi možemo  do prvog mjesta u regularnom dijelu. Neće biti lako ali navikli smo ionako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

Pišu na RSB-u da je Loyd počeo trenirati dok je ekipa bila u Španiji

Pre par dana je objavljeno da je dobio dozvolu od lekara da trenira. Znaci nije u pitanju bila uprava, strucni stab vec lekari. Sad je dobio dozvolu i krenuo je sa treningom. Nije ni mogao drugacije vec individualno, kad je ostatak ekipe minus Noko bio u Spaniji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, MrTripleDouble said:

Nema sta da mu se izvinjavamo. Ovo mora da mu budem minimum minimuma. Jedna ukradena lopta koja rezultira njegovim poenima ili lakom kontrom, jedna trojka, par dobrih 1 na 1 odbrana i bez beskonacno glupih faulova. Sramno je da jedan 'defanzivni specijalac' ima prosecno 0,5 ukradenih lopti po mecu i indeks jedva iznad pozitivne nule. Morace on jos brdo ovakvih utakmica da prikaze da bi ponovo zadobio barem moje postovanje. 

Komentar je bio konkretno za sinoćnju utakmicu.

A i šta si se uhvatio za statistiku k'o izbirač za otirač, da li si video da je bacio flouter preko Valtera "no one-can-float-over-me" Tavaresa i... pogodio? :capone: Zbunio i Tavaresa i celu petorku Reala, 2 napada se posle pitali "je li to moguće???" :smiley5: 

Link to comment
Share on other sites

https://www.euroleague.net/news/i/b9gu6p3htluwh6c9

 

Ovaj masterpis poslati svim našim sportskim redakcijama čisto zbog tih par sekundi nelagodnosti koju će im izazvati kada ga pročitaju i priznaju sebi da za još dva života ne bi bili u stanju da sklope jedan ovakav jasan, analitičan i sveobuhvatan presek velike pobede srpskog tima nad kraljevskim klubom u gostima. Čitaš ovo i diviš se autoru na kom je levelu poznavanja materije, podvlačenju bitnih stavki iz prethodnih sezona i paraleli izmedju trenera. Detalj za Dobrića i Radanova je za poseban rispekt.

 

 

 

 

 

 

  • Like 15
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Majak said:

Komentar je bio konkretno za sinoćnju utakmicu.

A i šta si se uhvatio za statistiku k'o izbirač za otirač, da li si video da je bacio flouter preko Valtera "no one-can-float-over-me" Tavaresa i... pogodio? :capone: Zbunio i Tavaresa i celu petorku Reala, 2 napada se posle pitali "je li to moguće???" :smiley5: 

Drugim recima sta je sa nasim skautingom???😂😂😂Ko je ovaj skorer sto pogadja preko metle???

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Wingwalker said:

https://www.euroleague.net/news/i/b9gu6p3htluwh6c9

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

 

Baš nisu štedeli reči hvale za našu igru u Madridu.

 

Ona dva podatka za šut za 2 su fascinantna. Real od 2008 nije pogodio manje šuteva za dva poena (total) i od 2011-te nije imao slabiji procenat kod šuta za dva poena. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...