Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

11 hours ago, Wingwalker said:

Svaka čast Laziću za ''once in a life time'' top flouter levom rukom sa penala...sa nadom da to neće opet probati do kraja sezone - karijere...čak ni preko nižih od Tavaresa. 

 

 

 

 

 

 

A najjaca je rezignacija Lasa u krugu nalevo tipa: "Pa zar sad i ovaj?"...😀

Link to comment
Share on other sites

Inace nisam hteo sinoc o Kolomu. Moramo da resimo presing u poslednjih 5 minuta utakmice. Mnogi su ga osudjivali ovde, posto je kao izgubio loptu. Retko ko bi pri takvom presingu mogao da prenese loptu neometano i tu je vazan doprinos ostalih igraca, a u nasem slucaju su se svi sklonili i pobegli od lopte, pa je Kolom bio u problemu. Odbrambenoj ekipi pomaze i to da nema nekih preterano dobrih strelaca kod nas, pa su one koji su opasni izolovali, a ostale pustili. Bice to bolje kada se Lojd vrati, ali to moramo vezbati na treninzima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VISOKOLETAC said:

Dodao bih da su obojica krenula na loptu, a da je Lazic, kada je video da ne moze da uhvati loptu i da ce doci do sudara pokusao da stane u stav kako bi iznudio faul u napadu, ali je zakasnio i onda je doslo do tog pokreta koji lici na zelju za namerom. Rudi inace nije imao sanse da dohvati tu loptu i moguce je da je i on krenuo sa zeljom da iznudi faul. Da ponovim, nije bilo namere, ali je bila nesportska, zbog tog pokreta i tezine prekrsaja.

Ne znam... Mislim da je Lazic video da nema sanse da legalno dodje do lopte, a znao je da mu je ovaj iza ledja. Odlucio se da ga opstruira kad vec ne moze da dodje do lopte i da ga omete koliko moze. To je dovelo do toga da ga je sastavio sa parketom. Ne verujem da je bas to hteo, ali da je hteo da ga na neki nacin omete, to da. Lazic je moga i da ne "udje" u njega i da se skloni (sto je, slozicemo se, nerealno). E, sad da li mu se moze staviti na dusu, verujem nezeljena, povreda koja je dovela na kraju do nesportskog faula? Moze, ali ne mora. Nisam siguran da bi sudije u obrnutom slucaju odsudile isto. Cak ni u Beogradu, u prepunom Pioniru. Znajuci Lazica mislim da je barem delimicno trazio kontakt i da je zbog toga nesportski faul ok.

 

Edited by drakon1
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, đubrivo. said:

 

evo videa na 1min39sec; po meni je komotno imao vremena da zakorači još korak-dva u trenutku kada reši da ne skaće - umesto da isturi guzu u njegovom pravcu

 

 

 

ako ti i tvoji drugari ovo praktikujete na basketu, dobro je da nikada nismo igrali. ja sam ovo doživljavao na fudbalu, velikom na pravoj utakmici. i to nije baš uobičajena pojava jer ti svi odmah objasne potencijalne posledice.

 

nikada nisam trenirao basket ali samo odigrao dovoljno toga sa drugarima da mogu odgovorno da tvrdim da ovo nije basketaški potez. nije uobičajen ni na profesionalnom nivou

 

al' dobro, da ne tupimo više, svako je rekao šta je imao.

Само бих још додао, да од претходне акције где је лопта отишла према кошу Руди није ни гледао било где по терену, него је гледао где је лопта. Као да је сам на терену. Када је лопта била неки метар од коша кренуо је на њу не гледајући да ли је неко на њу већ кренуо. Да  је Лазић наставио са својом кретњом до краја, Руди не би више устао, а Лаза би робијао. То судије нису ни глеедале, јер да је било обренуто ништа не би ни свирале. А што се тиче баскета, и ја играм шах , и било би сулудо да коментаришем велемајторе, јер умем да померам фигуре.

Link to comment
Share on other sites

Da mi je neko rekao da cemo u Madridu igrati bez Loyda i da ce JOB dati 8 poena pomislio bih samo da ne izgubimo 40 razlike, a ne da cemo dobiti.

 

Doduse videlo se koliko nam napad pati bez njih dvojice, ali lepo je videti da mozemo igrati i dobiti i bez njihovog ucinka, to je dokaz da ekipa raste i izgleda vise kao tim.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

opet imamo situaciju da i 11. koji ulazi sa klupe daje neki doprinos. tako je bilo i kod saleta na pocetku, recimo protiv cska je bas bila radonjizam utakmica, kasnije se sve raspalo i sto je vreme vise prolazilo mi smo sve vise bili kao razbijena banda gde se sve vrtelo oko lojda i joba dok su ostali statirali u kukuruzu.. sada samo treba lojd da legne na ovaj tim, tu ce opet biti nekih pomeranja, a uopste nisam siguran da li nam treba jos jedan plej, to bi onda dovelo do ozbiljnijih pomeranja a reklo bi se da smo poceli da funkcionisemo.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, đubrivo. said:

 

imam ja. ako odlučiš da ne skačeš, onda prođi, pusti ga da uzme loptu ako može a ne da mu podmećeš kuk.

opet kažem, nije ni važno ako je čovek okej (bar se nadam da jeste)

Evo da i ja nešto napišem na tu temu . Zaista mislim da sam dovoljno kompetentan. Bio sam profesionalni nogometaš, golman. Zbog istog ovakvog starta koji se je desio na treningu, čak ni ne na utakmici ja sam morao nažalost  prekinuti karijeru dosta rano. Doživio sam tešku diskus herniju koju sam jedno 5 godina vukao. Pa bi malo igrao pa par mjeseci ne trenirao pa čak i blokade u kičmu dobivao da bi se to sve na kraju završilo sa prvo jednom pa zatim drugom operacijom u razmaku od godinu dana. Na moju veliku žalost i tugu bio sam primoran ostaviti nogomet. Tu nije bio kraj i moram sam prije 10 godina i na treću . Eto toliko koliko su ovakve situacije potencijalno vrlo opasne. A da vam ne pričam o količini pretrpljene boli. Užas. A i sama činjenica da sam morao ostaviti na silu nešto što sam prvenstveno volio a zatim i što mi je to kruh donosilo. To je nažalost moje bolno iskustvo sa istim onim što je Lazić napravio jučer Rudiju. Ne kažem da je namjerno ali da je opasno tu nema nikakve dileme.

  • Like 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, John Dies at the End said:

Suludo je da ti zelis i radujes se necijoj povredi ( a I da sam ne znas koliko je zajebano kada povredis kicmeni stub), pa makar to bio  ljiga od igraca Rudi.

 

17 minutes ago, John Dies at the End said:

Suludo je da ti zelis i radujes se necijoj povredi ( a I da sam ne znas koliko je zajebano kada povredis kicmeni stub), pa makar to bio  ljiga od igraca Rudi.

Руди је један од најпрљавијих играча данашњице.  Добио је што је заслужио СВОЈОМ КРИВИЦОМ.

Уопште, никад, не води рачуна о другом, противниочком играчу, само као да он успе. Написао сам и да је Лазић тако безглаво ишао као и Руди, Руди Dies at the End . Руди није ни покушао да разуме и погледа ситуацију а Лазић се ипак зауставио јер је човек у односу на Рудија.

А каква сам ја особа, овај аудиторијум не мора да разматра. Ја сам написао свој кометар, ако ти се не свиђа. жао ми је.

Edited by Dralle
Link to comment
Share on other sites

Vise je sinoc JOB uradio za tim sa tih 8 poena nego na nekim utakmicama gde je davao po 20 ak, plus minus.

Jos malo vezano za Lazicev klizeci od sinoc, lako je iz ove perspektive, sa vremenskom distancom drviti sta i ako je bilo najbolje da se uradi ali kad je rezultat takav kakav je bio sinoc kada te puca adrenalin tesko je to sve hendlovati, da nije krenuo sada bi drvili kako ga boli kita da se cima itd, gore dole svoi smo barem malo igrali basket i svakom je utekao ponekad ovakav dziberski potez za sta nam je bilo zao kasnije.

Ono sto postaje simptomaticno je da mi nemamo resenja kada nas protivnik na kraju pritisne i na tome bi isto morao DR da poradi ozbiljno.

Ovo sto sada gledamo je taktika drz gace

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bodo said:

 To je nažalost moje bolno iskustvo sa istim onim što je Lazić napravio jučer Rudiju. Ne kažem da je namjerno ali da je opasno tu nema nikakve dileme.

Нико бре овде није написао да је још несмотренији био Руди. Није ни погледао има ли играча који је ту и који би можда кренуо на лопту. Сматрам да је Руди одлично прошао, јер да је Лазић терао по своме као и Руди, овај потоњи можда не би преживео.

Мој комшија, спортиста, се код куће оклизнуо на кликер и имао две операције и не бави се више спортом.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dralle said:

 

Мој комшија, спортиста, се код куће оклизнуо на кликер и имао две операције и не бави се више спортом.

 

 a moj komšija ludak dan danas skuplja salvete...i isto se ne bavi sportom.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, bodo said:

Evo da i ja nešto napišem na tu temu . Zaista mislim da sam dovoljno kompetentan. Bio sam profesionalni nogometaš, golman. Zbog istog ovakvog starta koji se je desio na treningu, čak ni ne na utakmici ja sam morao nažalost  prekinuti karijeru dosta rano. Doživio sam tešku diskus herniju koju sam jedno 5 godina vukao. Pa bi malo igrao pa par mjeseci ne trenirao pa čak i blokade u kičmu dobivao da bi se to sve na kraju završilo sa prvo jednom pa zatim drugom operacijom u razmaku od godinu dana. Na moju veliku žalost i tugu bio sam primoran ostaviti nogomet. Tu nije bio kraj i moram sam prije 10 godina i na treću . Eto toliko koliko su ovakve situacije potencijalno vrlo opasne. A da vam ne pričam o količini pretrpljene boli. Užas. A i sama činjenica da sam morao ostaviti na silu nešto što sam prvenstveno volio a zatim i što mi je to kruh donosilo. To je nažalost moje bolno iskustvo sa istim onim što je Lazić napravio jučer Rudiju. Ne kažem da je namjerno ali da je opasno tu nema nikakve dileme.

Navijas za Partizan?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

Zaista čudesna utakmica. Videlo se od starta da je Real kilav (bili su i dosta oslabljeni, da se ne lažemo)

 

Chaose brate, mi siromasi igrali bez ubedljivo najboljeg igrača - koliko Real tek' treba da se ne laže jer je izgubio od nas, kod kuće, kad imaju kamion dobrih igrača sa svim tim oslabljenjima :classic_biggrin: Ostalo sve potipisujem. A lepo Plavšić reče - evo vidite koliko Real ima opcija kad u nekom 16. minutu utakmice lagano ulazi Džejsi Kerol, svež, odmoran, naspavan. Btw, ono Lazićevo klasičan nesrećan slučaj, pogrešno mesto u pogrešno vreme, siguran sam da nije postojala nikakva maliciozna namera - a i pojedini više pričaju o tome nego o ovom čudu od pobede.:smiley33: Rudiju sve najbolje, imao je već operaciju leđa, ovako nesrećan pad kod njega može i kraj karijere da inicira. To što se ponašao kao klasično smeće dobar deo karijere nije nikakav argument za veseljenje ovakvoj povredi - cigani gospodi, ako on već nije.

 

Kuzmić veoma raduje, coach Ra ga boot-uje da bar obavlja u nekom % funkciju koju je imao u 16/17 sezoni. Za Bioskopa nemam komentar, iskreno. Znam da bi Radonja pre izabrao Rakićevića da je mogao da bira između njih dvojice. Kino iskazuje da zna košarke, pokreti su mu pismeni i deluju vešto samo su na 0.25x speed jer dečko (ili čiča bolje) ima apsolutno skandalozno telo za jednog profesionalca koji pretenduje da igra drugu najbolju ligu na svetu. On da ima -15kg sala + 5kg mišićne mase bi već bio odličan igrač jer bi svoje pismene košarkaške misli mogao da iskomunicira telu na parketu i da bude efikasan, ovako u svakoj reakciji kasni, a to se na ovom nivou kažnjava. Kada je Laso stavio Tejlora na njega, zapalio sam 3 sveće i čitao Oče Naš, dobro ne popismo još neke poene iz toga pozadi...i omašio klač bacanje (i klač šut protiv Fenera). Citiraću misli jednog regionalnog stručnjaka prikladne za njega - u napadu izgubiš loptu, u napadu napraviš korake, u napadu sad izgubiš loptu, pa daj malo čoveče, daj malo trzni se jebem ti boga bezobraznog + greška na grešku, svaki napad trnover, živiš u filmu šta se desilo pre, pa vrati se pa odbrani, pa istrči.

 

Nadam se da se direktor tima vraća u petak, pa da okrenemo neki list konstatnosti pored ovog nelinearnog napretka koji je očigledan. 

Edited by Patrinus
  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bodo said:

kako me to možeš pitat 🙂. Ja sam stalno na našem forumu a za Zvezdu navijam od kad znam za sebe a to je brat bratu debelo preko 40 godina

Ja mislio da napravim salu, segu posalicu, zbog hrvatskog, pa kao Partizan-Hrvati, znas, jako originalno od mene, samobanovao bih se sad 😔

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Wingwalker said:

 

 a moj komšija ludak dan danas skuplja salvete...i isto se ne bavi sportom.

Moj teca...brate...on je nas'o misa u pivu...tuzio pivaru brate...kaze "naneli ste mi dusevni bol, narusili mi zdravlje" i tuzio ih...Oladio ih je bato za milion dolara.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni said:

Ja mislio da napravim salu, segu posalicu, zbog hrvatskog, pa kao Partizan-Hrvati, znas, jako originalno od mene, samobanovao bih se sad 😔

Ja sam Istrijan( živio dugo u Karlovcu ) rođen u Kruševcu. Moji bivši  suigrač za kratko vrijeme je i jedan koji mi nije bio suigrač ali je moj bivši sugrađanin i oboje su ostavili  traga u Zvezdi su Rajko Janjanin i Lane sa Korane Bora Cvetković. Doduše imam i jednog suigrača sa one strane brda Dražena Bolića. Tu bi spadao i Bunjevčević ali ja ga nisam osobno poznavao. Kapija san ća si stija reći i sve je ok 🙂

  • Like 17
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, đubrivo. said:

 

:Hail:kol'ko sam se ložio kao klinac da igram k'o boro cvetković

Kako je meni tek bilo drago kad je on prešao u Zvezdu. Ali još samo ovo od mene off topic. Najviše sam se radovao transferu Robija kod nas. Igrao sam kontra njega u juniorima. Doduše i protiv Bobana a i Jarnija . Ali koja je Robi bio igračina, to ja nisam viđao. U maju smo odigrali prvenstvenu sa juniorima Dinama u Maksimiru ( 1: 1 ) i mjesec dana kasnije Robi prelazi kod nas a meni puno srce. meni najdraži transfer u Zvezdu a odmah zatim Boro i Piksi

Edited by bodo
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bodo said:

Kako je meni tek bilo drago kad je on prešao u Zvezdu. Ali još samo ovo od mene off topic. Najviše sam se radovao transferu Robija kod nas. Igrao sam kontra njega u juniorima. Doduše i protiv Bobana a i Jarnija . Ali koja je Robi bio igračina, to ja nisam viđao. U maju smo odigrali prvenstvenu sa juniorima Dinama u Maksimiru ( 1: 1 ) i mjesec dana kasnije Robi prelazi kod nas a meni puno srce. meni najdraži transfer u Zvezdu a odmah zatim Boro i Piksi

 

čale & ja smo obožavali robija i mrzeli piksija jer mora piksi sve. baš je bio ball hog kad je zvezda napravila tu ekipu a šekularac bio trener. meni je dejo bio omiljeni ali sam obožavao i prosinečkog i belodedića.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, đubrivo. said:

 

čale & ja smo obožavali robija i mrzeli piksija jer mora piksi sve. baš je bio ball hog kad je zvezda napravila tu ekipu a šekularac bio trener. meni je dejo bio omiljeni ali sam obožavao i prosinečkog i belodedića.

Dejo je bio car tu nema spora. Ali nitko nije umeo sa loptom ono što je Robi radio. Da si ga tek vidio kako igra mali fudbal .Strava. Jedino što moram priznat a to je da onaj lažnjak Piksija za naše protiv Španaca ( ja i moji smo se znali našalit da je poslao trojicu  izvan kadra na parking igrališta 😁, mislim da je bio Zubizareta golman) nisam nikad prije i poslije vidio.

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...