Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

I da, verovatno je veće neko napisao, ali Reath pokazao malo znake života i par puta baš fino reagovao u odbrani, par bitnih koševa i sa njegove strane i ono najbitnije za mene nije oklevao i išao je na ulaz protiv Tavareza, iako ga ovaj zalepio, nema veze bitno da je pokazao da želi. Naravno timska pobeda, ali treba hvaliti igrače, mislim da to Dejo i radi na njegov način, vidi se kako mu pojedini to vraćaju. Još samo Deda da nam se vrati. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, đubrivo. said:

 

nek' bude tako. moje iskustvo iz bavljenja fudbalom 5-6 godina je da je ovo 1/1 namerno.

 

Ja sam se isto bavio fudbalom dugi niz godina, i moje iskustvo kaže da treba svaku ovakvu situaciju proceniti samu za sebe. kao što je napisao Perkos ranije, svaki delič sekunde odlučuje u ovakvim situacijama. Kod fudbala lopta obično leti 40 metara, ti vidiš da skačeš sa igračem koji je 20 centi višlji od tebe i dobar skakač, i kažeš sam sebi, ma kurac ču sad skakati da mi ovaj pomera bubrege kolenom i mali mozak laktom. Sačekaš na podu, što ponekad rezultira ovim što se je desilo Rudyu.

 

U jučerašnjoj situaciji su obojica jako krenuli prema lopti, a Branko je u zadnjem momentu procenuo da bi moglo doči do ozbiljnog sudara, zato se je ustavio. Verovatno sa namerom da sačuva sebe, a nikako da namesti Rudyu most da se onako slupa.

 

Mislim, ovi što kritikuju Branka za ovo sinoč, imali ko predlog šta bi on trebao drugačije da uradi u ovoj situaciji? Da je išao jako i do samog kraja kao Rudy, možda bi se ovo završilo još gore. A da se smakne u zadnjem momentu, mislim da nije imao vremena. Znači jedino da je u samom startu izračunao šta če se desiti, pa da ni ne krene na tu loptu...

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

 

 

Mislim, ovi što kritikuju Branka za ovo sinoč, imali ko predlog šta bi on trebao drugačije da uradi u ovoj situaciji? Da je išao jako i do samog kraja kao Rudy, možda bi se ovo završilo još gore. A da se smakne u zadnjem momentu, mislim da nije imao vremena. Znači jedino da je u samom startu izračunao šta če se desiti, pa da ni ne krene na tu loptu...

 

imam ja. ako odlučiš da ne skačeš, onda prođi, pusti ga da uzme loptu ako može a ne da mu podmećeš kuk.

opet kažem, nije ni važno ako je čovek okej (bar se nadam da jeste)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, đubrivo. said:

 

imam ja. ako odlučiš da ne skačeš, onda prođi, pusti ga da uzme loptu ako može a ne da mu podmećeš kuk.

opet kažem, nije ni važno ako je čovek okej (bar se nadam da jeste)

 

razumem, ali tu je onda taj detalj oko kojeg se verovatno nečemo složiti. Ja kažem da on u tom zadnjem momentu više nije imao vremena da se skloni, i mogao je samo da ostane u mestu, što je i uradio. Ti kažeš da je mogao. Agree to disagree.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ja sam se isto bavio fudbalom dugi niz godina, i moje iskustvo kaže da treba svaku ovakvu situaciju proceniti samu za sebe. kao što je napisao Perkos ranije, svaki delič sekunde odlučuje u ovakvim situacijama. Kod fudbala lopta obično leti 40 metara, ti vidiš da skačeš sa igračem koji je 20 centi višlji od tebe i dobar skakač, i kažeš sam sebi, ma kurac ču sad skakati da mi ovaj pomera bubrege kolenom i mali mozak laktom. Sačekaš na podu, što ponekad rezultira ovim što se je desilo Rudyu.

 

U jučerašnjoj situaciji su obojica jako krenuli prema lopti, a Branko je u zadnjem momentu procenuo da bi moglo doči do ozbiljnog sudara, zato se je ustavio. Verovatno sa namerom da sačuva sebe, a nikako da namesti Rudyu most da se onako slupa.

 

Mislim, ovi što kritikuju Branka za ovo sinoč, imali ko predlog šta bi on trebao drugačije da uradi u ovoj situaciji? Da je išao jako i do samog kraja kao Rudy, možda bi se ovo završilo još gore. A da se smakne u zadnjem momentu, mislim da nije imao vremena. Znači jedino da je u samom startu izračunao šta če se desiti, pa da ni ne krene na tu loptu...

ovo kao nameru mogu da komentarišu samo oni koji nisu nikad odigrali baket sa drugarima a kamoli da su se bavili ozbiljnim sportom, bile su dve opcije i Branko je izabrao da ne skoči na loptu, da je skočio bio bi strahovit sudar, ostao je u stavu , nije bilo treće opcije pošto košarka još uvek nije igrica na kompu. dešavaju se takve stvari i dešavaće se i dalje, povuče lopta igrače i u toj želji za osvajanjem iste dođe i do povreda. 

Edited by Perkos2
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, L' Imperatore said:

 

razumem, ali tu je onda taj detalj oko kojeg se verovatno nečemo složiti. Ja kažem da on u tom zadnjem momentu više nije imao vremena da se skloni, i mogao je samo da ostane u mestu, što je i uradio. Ti kažeš da je mogao. Agree to disagree.

 

evo videa na 1min39sec; po meni je komotno imao vremena da zakorači još korak-dva u trenutku kada reši da ne skaće - umesto da isturi guzu u njegovom pravcu

 

 

2 minutes ago, Perkos2 said:

ovo kao nameru mogu da komentarišu samo oni koji nisu nikad odigrali baket sa drugarima a kamoli da su se bavili ozbiljnim sportom,

 

ako ti i tvoji drugari ovo praktikujete na basketu, dobro je da nikada nismo igrali. ja sam ovo doživljavao na fudbalu, velikom na pravoj utakmici. i to nije baš uobičajena pojava jer ti svi odmah objasne potencijalne posledice.

 

nikada nisam trenirao basket ali samo odigrao dovoljno toga sa drugarima da mogu odgovorno da tvrdim da ovo nije basketaški potez. nije uobičajen ni na profesionalnom nivou

 

al' dobro, da ne tupimo više, svako je rekao šta je imao.

Link to comment
Share on other sites

Dobrivoje je na svoju standardnu igru sinoć samo pojačao energy level i to je moralo da izadje na benefit. Ali Radanov dokazuje, sada već u ozbiljnom nizu, da pored skila, frejma i odlične forme ima pametnu glavu, visoku pažnju i taj redak mangupski štih koji sam izlazi iz njega ali u korist rezultata a ne samopromocije. Onaj njegov zadnji blok je rezultat top fokusa gde je na vreme uvideo opasnost i brzom reakcijom je rešio najčistijom školskom odbranom...skok koji ide u stranu a ne na igrača i obema rukama markira vidljivost obruča šutu sa krila odakle imaš najmanje orijentira...izašlo je idealno jer je šuter imao zadršku i popio je blokadu. Radanov jeste izašao iz igre kada je mekano prošao kroz blok i dozvolio Rudiju onu trojku po ulasku ali Lazić koji ga je zamenio i znatno bolje jurio šutere bi u ovoj odbrani verovatno napravio faul ili ne bi ni prepoznao akciju Reala. U tesnoj završnici bi sigurno lošije prošli sa JOB-om koji posebno sada bez Lojda svaku loptu koja stigne do njega doživljava kao asist. Što je još gore i ostatak tima misli isto jer predugo smo bez pismenog organizatora. Kolom mislim da nije ni zakrpa za tu rupu. Ta košarka koju on ima u malom prstu, to je znanje za nekog mentora ili trenera a ne za organizatora igre na top levelu. Pre bi gledao Uskoka kako gubi lopte za tu mizernu minutažu koliko je Kino upotrebljiv...tu bar vidim strukovno opravdano ulaganje i ozbiljnu perspektivu jer će naučiti i biti sve bolji. Kolom nema šta da uči, on jednostavno ne može bolje od ovoga. Sa druge strane...Kolomov odgovor je Obradović čekao najmanje mesec dana a moguće i znatno duže, dok se ovom nisu izjalovile sve druge opcije. Došao je u Beograd duboko razočaran svojim trenutnim rejtingom ,,ali tamo gde ga žele''...a kroz taj stresan period iščekivanja drugih ponuda ostao je bez treninga u Valensiji jer je odbio kompromisnu isplatu kluba uz raskid ugovora. Obradović ništa vredno pomena nije ostavio za sobom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, đubrivo. said:

 

evo videa na 1min39sec; po meni je komotno imao vremena da zakorači još korak-dva u trenutku kada reši da ne skaće - umesto da isturi guzu u njegovom pravcu

 

 

 

 

 

Iskreno, smatram da sam neko ko če bez problema priznati da je pogrešio, kad ga dokazima i argumentima ubediš u suprotno. Ali eto, gledam ovaj snimak, i još uvek nemogu da se složim sa tobom.

 

Ali što ti reče, da ne tupimo dalje bezveze i gušimo topik. Rekli smo kulturno jedan drugome šta smo imali, ne slažemo se i to je to. Ništa strašno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

заиста не видим намјеру Лазића, скупио је и руке, видио да је у скоку лик, свјестан да је ван баланса. Истурену гузицу не видим док је скоку Руди, или боље речено не видим његов покрет док је у ваздуху Руди усмјерен ка томе да га свјесно повреди. 

Фрејм са снимка који сам ухватио ми личи да је Руди пожртвовано кренуо на лопту из немогуће ситуације и да Лазић ништа није могао у тој ситуацији да уради.

Capture.PNG

Link to comment
Share on other sites

Prosto nesrećan splet okolnosti, po meni. Ne vidi se da je Lazić napravio neki dodatni pokret kako bi kontakt sa Rudijem bio jači, a čini mi se i da je Rudi hteo da prenaglasi kontakt (što mu apsolutno nije strano u karijeri) pa je prosto izgubio kontrolu nad svojim telom u vazduhu i nezgodno se prizemljio. E sad, da je neki drugi igrač a ne Lazić u pitanju, gotovo bih bio spreman ruku da dam da nije bilo namere, ovako ne mogu 100% jer je Zićla kameni takav kakav je i moguće da je bilo nekog pokreta koji nije bio baš potreban u celoj priči. Kako god okreneš, situacija je bila takva da je komotno mogla da se svira nesportska što su sudije jedva dočekale, mislim da je potez bio više nepažljiv nego zlonameran.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Неко је ово већ качио:

 

Dušan (@Papazjanija5) Tweeted: Strong difens and tranzišn ofens #radonjizam @kkcrvenazvezda https://t.co/tUUgMU3966 https://twitter.com/Papazjanija5/status/1351264609458651138?s=20

 

Мени, као и Уинију, делује да је ово намерно.

Edited by Silvanus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Perkos2 said:

ovo kao nameru mogu da komentarišu samo oni koji nisu nikad odigrali baket sa drugarima a kamoli da su se bavili ozbiljnim sportom, bile su dve opcije i Branko je izabrao da ne skoči na loptu, da je skočio bio bi strahovit sudar, ostao je u stavu , nije bilo treće opcije pošto košarka još uvek nije igrica na kompu. dešavaju se takve stvari i dešavaće se i dalje, povuče lopta igrače i u toj želji za osvajanjem iste dođe i do povreda. 

Dodao bih da su obojica krenula na loptu, a da je Lazic, kada je video da ne moze da uhvati loptu i da ce doci do sudara pokusao da stane u stav kako bi iznudio faul u napadu, ali je zakasnio i onda je doslo do tog pokreta koji lici na zelju za namerom. Rudi inace nije imao sanse da dohvati tu loptu i moguce je da je i on krenuo sa zeljom da iznudi faul. Da ponovim, nije bilo namere, ali je bila nesportska, zbog tog pokreta i tezine prekrsaja.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, đubrivo. said:

 

evo videa na 1min39sec; po meni je komotno imao vremena da zakorači još korak-dva u trenutku kada reši da ne skaće - umesto da isturi guzu u njegovom pravcu

 

 

 

ako ti i tvoji drugari ovo praktikujete na basketu, dobro je da nikada nismo igrali. ja sam ovo doživljavao na fudbalu, velikom na pravoj utakmici. i to nije baš uobičajena pojava jer ti svi odmah objasne potencijalne posledice.

 

nikada nisam trenirao basket ali samo odigrao dovoljno toga sa drugarima da mogu odgovorno da tvrdim da ovo nije basketaški potez. nije uobičajen ni na profesionalnom nivou

 

al' dobro, da ne tupimo više, svako je rekao šta je imao.

napisah već da košarka još uvek nije igrica na kompu, na sreću svih koji volimo sport!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ne sumnjam da ce tupavi covic i tu priliku da propusti, kao sto nije hteo da pljusne bednu milku za pangosa

pa ce posle opet da bude nema plejeva na trzistu

Sta ce nam za par miliona plej koji je fizicki gori od Koloma, ne igra odbranu, a nista ne daje vise od njega 😂

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, đubrivo. said:

možda nisi bezobziran al' si reportovan. 

verujem da se i lazić vodio tom idejom da neko treba da istera pravdu na rudiju pa se malo zaneo. da ga je smestio u invalidska kolica, pitao bih i tebe i njega. a moglo je to komotno da se desi

 

rudy je prljav igrač ali ja nisam ikada video da ide nekoga da povredi, kamoli obogalji

 

to što dobije neki posed na konto foliranja nije poslalo nikoga u bolnicu.

I ti ga pretera.

Oces da kazes da je Lazic imao nameru da ga obogalji?

Aman covece, ja prvi ne podnosim ni minut Lazica na terenu ali ovo su nebuloze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, đubrivo. said:

 

ja bih voleo da su ga makar izbacile sudije odmah napolje na tekmi i da ga el suspenduje. ono je po meni potez iz američkog fudbala. mislim i u fuci dobiješ žuti za ovo

mogao je ozbiljno da obogalji čoveka, al ajde, valjda je dobro, makar nije zviznuo glavom rudy

Možda bi bolje prošao da je zviznuo glavom pošto je kičmu već operisao. Nadam se da je ok pošto nije u cvetu mladosti a imao je ozbiljne probleme sa leđima. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Zaista čudesna utakmica. Videlo se od starta da je Real kilav (bili su i dosta oslabljeni, da se ne lažemo)

 

Pa i mi smo bili oslabljeni. Bas je na primer Valensija lila krokodilske suze sto nam nije igrao Lojd.  Oni imaju sirok roster koji ne mogu tolikoda padnu ako im nedostaje par igraca, a ako cemo iskreno ni Ljulj vise nije ono sto je nekad bio.

Edited by Zvezdinho
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lazic nije imao nameru da povredi Rudija, ali je kada je video da nema šansi da skokom dodje do lopte, stao i napravio mali pokret u nameri da omete igraca Reala da  uhvati loptu.

 

Nesportska 1/1 😄 , po meni bezobrazan i nepromenjen potez ( u moje vreme vredan vaspitnog samaranja ) , usled kog moze igrac teze da se povredi ( sto sam jelte i video svojim očima kako je dečku stradala kicma na basketu... )...

 

Ono sto je trenutno ogroman problem, je sto kada u petorci imas zajedno pg-a, Lazica, Dobrica,  Kuridžu i nebitno ko je 5-ca,nema ko da prenese/"povede" loptu ili kao sekundarni pg organizuje napad.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...