Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 hours ago, Константин said:

Нисам никад ни вјеровао у Ћокијеве небулозе о врху ЕЛ, али баш штета што смо имали доста баксузних и глупих пораза до сада, био би солидан скор. У сваком случају млатнути Реала у Мадриду је увијек фино. Браво!

 

Sad ce svi skociti na mene, ali da su Panatinaikos, Armani i Real odigrali malo ozbiljnije protiv nas imali bi tri pobede manje.

 

Ovo je bio Realov poraz vise nego nasa pobeda - da ovako igraju svaki mec druzili bi se sa Khimkijem na dnu tabele. To je i posledica ovog sistema, mnogo manje vrede pobede i mnogo manje bole porazi. Mi smo dosli bez prvog pleja, centra, prvog strelca i rutinirali ih kao da igramo u Ljubljani protiv Cedevite. Jedne druge godine smo isto tako dosli iskasapljeni pa smo imali nekih 68:27 za njih u jednom trenutku.

 

Onda su dosli kod nas i trebalo je da se desi ludilo Quincija Millera pa da ih dobijemo jedva u zavrsnici meca.

 

Super su ove pobede, ali su za krajnji utisak nebitne, kao sto je nebitno bilo kada smo lagano preokretali meceve sa grckim velikanima jer nakon toga nismo mogli nista da uradimo protiv Albe i Zalgirisa kuci (a ovo su mnogo slabije ekipe).

 

Greska je, doduse, sto Radonjicu nisu odmah dati kljucevi - gledali bi korisnijeg Kuzmica, korisnijeg Lazica, boljeg Dobrica, Radanov bi se pojavljivao na terenu, neki igraci se ne bi dovodili. Sad, sta je tu je - ne ocekujem cudo od pleja jer je to nemoguce, moze se ovako nastaviti i kasnije, sezona u EL je ionako prosuta i neuspesna, a ABA moze da se osvoji i sa Colomom i Hallom na poziciji 1.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, goldberg said:

 

Sad ce svi skociti na mene, ali da su Panatinaikos, Armani i Real odigrali malo ozbiljnije protiv nas imali bi tri pobede manje.

 

Ovo je bio Realov poraz vise nego nasa pobeda - da ovako igraju svaki mec druzili bi se sa Khimkijem na dnu tabele. To je i posledica ovog sistema, mnogo manje vrede pobede i mnogo manje bole porazi. Mi smo dosli bez prvog pleja, centra, prvog strelca i rutinirali ih kao da igramo u Ljubljani protiv Cedevite. Jedne druge godine smo isto tako dosli iskasapljeni pa smo imali nekih 68:27 za njih u jednom trenutku.

 

Onda su dosli kod nas i trebalo je da se desi ludilo Quincija Millera pa da ih dobijemo jedva u zavrsnici meca.

 

Super su ove pobede, ali su za krajnji utisak nebitne, kao sto je nebitno bilo kada smo lagano preokretali meceve sa grckim velikanima jer nakon toga nismo mogli nista da uradimo protiv Albe i Zalgirisa kuci (a ovo su mnogo slabije ekipe).

 

Greska je, doduse, sto Radonjicu nisu odmah dati kljucevi - gledali bi korisnijeg Kuzmica, korisnijeg Lazica, boljeg Dobrica, Radanov bi se pojavljivao na terenu, neki igraci se ne bi dovodili. Sad, sta je tu je - ne ocekujem cudo od pleja jer je to nemoguce, moze se ovako nastaviti i kasnije, sezona u EL je ionako prosuta i neuspesna, a ABA moze da se osvoji i sa Colomom i Hallom na poziciji 1.

Zasto bi skocili. Ovde smo da iznosimo svoja misljenja. Ja se na primer ne slazem sa tobom, ali vidim tvoju poentu.

Ja sam o tome razmisljao pre neki dan, jer ispada da svaki put kada pobedimo neko je odigrao slabije, a kada izgubimo onda je taj drugi bio bolji. I nemoj da mislis da ja nisam isto tako razmisljao. Jednostavno mnogo se podcenjujemo, a ovaj isti Real je dobio od poslednjih 7 utakmica 6. Ja mislim da smo bili blizu da dobijemo i u prvoj utakmici. Od Albe smo bili bolji, ali smo izgubili. Bili smo na kos od pobede nad Fenerom, Olimpijakosom, par minuta od Bajerna, Zalgirisa...... Nije to bilo tako lose, kako pise na tabeli. Falilo je malo srece ili znanja da bude mnogo bolje. Igra nije bila dobra, ali rezultatski je to moglo da bude dobro i mnogo utakmica smo igrali u egalu, pa nije valjda da su svi igrali lose protiv nas.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

  ... a ABA moze da se osvoji i sa Colomom i Hallom na poziciji 1. 

 

 Ne bi se kladio u ovo...upravo njih dvojica su mrtva trka ko će prvi ispasti iz rotacije. Hall je staklen i misterija koja traje a Kino već igra na granici ćao - zdravo sezona. Kolom i da isporuči za svojih operativnih desetak minuta kao bek-ap par asista i par trojki po tekmi...to nam ne pravi razliku jer će kada krene gusto, ozbiljan hasl i pritisak na loptu sigurno izgubiti više od par komada a preko njegovog Deni de Vito atleticizma će nas uvek bušiti i primoravati na modifikacije u odbrani. Večeras je imao minutažu preko svog aerobnog limita upravo zbog neigranja Halla i samo smo imali sreću da se nije pojavio onaj Wolden iz prethodnog EL duela. Videli smo i pored naše odlične odbrane da nije svaka petorka potentna da ga jednako sakrije. Dovoljno je samo zamisliti kako će ga Kobs, Ivanović i Gorda u serijama ostavljaju na prvom bloku. Ne upada se u vikendicu kroz H vrata...nema potrebe za tim ako ima ono prozorče na kupatilu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, L' Imperatore said:

 I jedna od glavnih stvari kod trenera je da pronađe ulogu igraču, gde če sakriti neke njegove slabosti, a izkoristiti dobre stvari. Mnogi to ne umeju, dok je to po meni jedna od najboljih stvari kod Radonjića.

 

To je to.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Zasto bi skocili. Ovde smo da iznosimo svoja misljenja. Ja se na primer ne slazem sa tobom, ali vidim tvoju poentu.

Ja sam o tome razmisljao pre neki dan, jer ispada da svaki put kada pobedimo neko je odigrao slabije, a kada izgubimo onda je taj drugi bio bolji. I nemoj da mislis da ja nisam isto tako razmisljao. Jednostavno mnogo se podcenjujemo, a ovaj isti Real je dobio od poslednjih 7 utakmica 6. Ja mislim da smo bili blizu da dobijemo i u prvoj utakmici. Od Albe smo bili bolji, ali smo izgubili. Bili smo na kos od pobede nad Fenerom, Olimpijakosom, par minuta od Bajerna, Zalgirisa...... Nije to bilo tako lose, kako pise na tabeli. Falilo je malo srece ili znanja da bude mnogo bolje. Igra nije bila dobra, ali rezultatski je to moglo da bude dobro i mnogo utakmica smo igrali u egalu, pa nije valjda da su svi igrali lose protiv nas.

 

Pa ima tu i osnova kad imas jednog pleja, jednog beka i Radanova na 1 i 2.

 

Prosto, ne mozes da kazes da mi igramo neku atomsku kosarku kao one sezone kad smo bili u seriji pa smo pobedjivali i Real i Baskoniu i Zalgiris. Prosle sezone dodje Sakota, dobije se Olympiacos pa se izgube dva meca pred publikom protiv slabijih protivnika od Olympiacosa.

 

Ove sezone je slicno - isti ovaj tim je izgubio ubedljivo protiv Valencie jer je protivnik odmah ubacio u masinu i krenuo da nas melje.

 

Lepo je sto sa vremena na vreme pobedimo Real ili Barcu ili CSKA, ali bih vise voleo da u kontinuitetu pobedjujemo ekipe koje su slabije i da imamo publiku pa na osnovu vruceg terena cupamo teske pobede nad velikanima (odnosno da se ponovi ona sezona jednom u narednim sezonama, da se bar tezi tome). Ovako, uvedeno je takmicenje koje nesto pandan regularnom delu NBA - svi ce imati barem 10 pobeda (osim mucenog Khimkija), oni najbolji ce nakrcati jedno 9 - 10 poraza od 34, prestajemo da budemo konkurentni jer redovno gubimo od Albe i Zalgirisa, ali jednom u pet puta dobijemo Real ovako (ovako osakaceni vodimo sa 70:58 u sred Madrida kao protiv Burgosa da igramo) i sve je super.

 

I ako ce neko da pomene da sad ispada da nije normalno da pobedjujemo ikoga - ne, sasvim je normalno, ali mi smo pobedjivali ubedljivo jace rivale kad smo pucali od snage, trcanja i uigranosti, pa i samopouzdanja, a ovaj tim je rastimovan, ne zna se ko je krenuo ka izlaznim vratima, a ko se vraca, na jedno smo 40% od maksimuma i lagano dobijamo Real i sad ce ispasti da je sve do nas i da smo mec odigrali savrseno. A samo smo iskoristili sto su oni vec sasvim siti i pospani i izasli da odrade mec jer se mora.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

 

Pa ima tu i osnova kad imas jednog pleja, jednog beka i Radanova na 1 i 2.

 

Prosto, ne mozes da kazes da mi igramo neku atomsku kosarku kao one sezone kad smo bili u seriji pa smo pobedjivali i Real i Baskoniu i Zalgiris. Prosle sezone dodje Sakota, dobije se Olympiacos pa se izgube dva meca pred publikom protiv slabijih protivnika od Olympiacosa.

 

Ove sezone je slicno - isti ovaj tim je izgubio ubedljivo protiv Valencie jer je protivnik odmah ubacio u masinu i krenuo da nas melje.

 

Lepo je sto sa vremena na vreme pobedimo Real ili Barcu ili CSKA, ali bih vise voleo da u kontinuitetu pobedjujemo ekipe koje su slabije i da imamo publiku pa na osnovu vruceg terena cupamo teske pobede nad velikanima (odnosno da se ponovi ona sezona jednom u narednim sezonama, da se bar tezi tome). Ovako, uvedeno je takmicenje koje nesto pandan regularnom delu NBA - svi ce imati barem 10 pobeda (osim mucenog Khimkija), oni najbolji ce nakrcati jedno 9 - 10 poraza od 34, prestajemo da budemo konkurentni jer redovno gubimo od Albe i Zalgirisa, ali jednom u pet puta dobijemo Real ovako (ovako osakaceni vodimo sa 70:58 u sred Madrida kao protiv Burgosa da igramo) i sve je super.

 

I ako ce neko da pomene da sad ispada da nije normalno da pobedjujemo ikoga - ne, sasvim je normalno, ali mi smo pobedjivali ubedljivo jace rivale kad smo pucali od snage, trcanja i uigranosti, pa i samopouzdanja, a ovaj tim je rastimovan, ne zna se ko je krenuo ka izlaznim vratima, a ko se vraca, na jedno smo 40% od maksimuma i lagano dobijamo Real i sad ce ispasti da je sve do nas i da smo mec odigrali savrseno. A samo smo iskoristili sto su oni vec sasvim siti i pospani i izasli da odrade mec jer se mora.

Ja ni nisam rekao da mi igramo dobro, naprotiv u mnogo utakmica smo igrali lose. Bas zato sam i pominjao mogucnosti ovog tima. Sa svim problemima smo bili na loptu u vecini utakmica. Sada mozemo reci da  Real CSKA, Barsa tankuju utakmice, ali mislim da sinoc drugo poluvreme nisu tankovali 100%. Mozemo okrenuti tvoju logiku, npr mozemo reci da smo u svim utakmicama koje smo izgubili, mi lose igrali i da smo sami sebe pobedili, a ne da je protivnicka ekipa bila bolja. Ili mozemo reci da su igraci tankovali utakmice protiv Barse, Zenita, posto se nisu slagali sa trenerom.

Opet uporedjujemo sezone i kao tada su igrali svi punom snagom, a sada tankuju. Ja ne mislim da je u Evropi bilo koji tim izasao sa tom idejom. Da li dodje do premora zbog paklenog tempa? Verovatno. Ovaj tempo igranja u Evropi je tezi i od NBA. Da li igraci nisu uvek voljni da odigraju, pogotovu Ameri? Sigurno.  Mi smo po rasporedu trebali da za 20 dana imamo 9 ili 10 utakmica, sa sve putovanjima. Zamisli tu potrosnju igraca.

Ova sezona je po mnogo cemu kompleksna i teza od predhodne, a pogotovu od one pre par sezona. Mnogo je vise kvaliteta u rosterima (mozemo pricati o nekim igracima da li su tada bili bolji ili sada) , tj popunjeni su, pa tako imas 12 podjednako kvalitetnih igraca.Barsa sa kojom igramo je najbolja i najskuplja u ko zna koliko godina sa ozbiljnih 12 igraca i odlicnim trenerom.

Nemojmo da mesamo kvalitet kosarke sa nasim emocijama.

Link to comment
Share on other sites

Pa nisam ni napisao da namerno gube (timovi u NBA tankuju jer zele da dodju do bolje pozicije na draftu).

 

Mislim da kada timovi tako lose odigraju, da oni jednostavno ne udju u mec sa dovoljno energije i koncentracije i ne podizu energiju i koncentraciju pa ako i tako losi mogu nekoga da dobiju super, ako ne sta da se radi.

 

Pogledaj tabelu i neki odnos sastava po jacini, ko odskace? Zalgiris i Bayern, a onda vidis da su to ekipe koje imaju najveci procenat meceva odigranih sa velikom potrosnjom energije i koncentracijom. Nisu meni problem rezultati, nego sto imam nesrecu da uzivo pogledam te meceve i da tacno znam na koji nacin Efes, Baskonia, Olympiacos (eno, dadose mrtvom Asvelu samo 63 poena), a vrhunac je Khimki gube te meceve i da je to daleko od maksimuma koji mogu da pruze.

 

Upravo zato je i Obradovic smenjen - nije sigurno zbog rezultata, njih je imao. Bio je prvi na tabeli ABA lige, imao je 5-10 u sezoni u kojoj se svi mecevi igraju bez publike u EL. Smenjen je jer smo izgledali na dosta nizem nivou od svog potencijala i jer je procenjeno da ne moze doci do nekog znacajnog poboljsanja.

Link to comment
Share on other sites

Zaista čudesna utakmica. Videlo se od starta da je Real kilav (bili su i dosta oslabljeni, da se ne lažemo) i da će pokušati ovo da dobiju na leru ali srećom Walden im je stavio do znanja da će morati da se oznoje. Moram priznati da nisam verovao u pobedu ni na +8 pred poslednju četvrtinu, ni pred sami kraj kad smo krenuli mic po mic da prosipamo vođstvo, realno smo imali sreće što Jaycee nije ubo neki dagger koje inače redovno pogađa. Ali dosta o Realu, malo o Zvezdi. Lazić je dao sve od sebe, indeks od 5 je njegov gornji limit, onaj floater ostaje za sva vremena i sećanje dugo. Dobrić konačno u modu koji nije "muva bez glave", najstabilnija njegova partija u karijeri. Kuzmića ste već dovoljno hvalili, šteta što kao da mu je neko nakalemio tuđe ruke pa su mu kao strano telo, stvarno se muški pošibao sa Tavaresom i bez njegove kontrole skoka sinoć ne bismo dobili. Radonjić je isterao svoje do kraja, nije ni ubacivao JOB-a kad sam mislio da nam je preko potreban bilo kakav koš, istrajao je u svojim zamislima. Naravno, baš ničeg ne bi bilo da Walden nije ubacivao belu tehniku u prvom poluvremenu. Ovo je stvarno ozbiljan skalp jer nam je kvalitet na papiru za EL nivo dosta bedan. Taj kvalitet najbolje personifikuje mučeni Colom koga mi često bude žao gledati na parketu pored svih tih viših, bržih i nemerljivo atletičnijih momaka, kao da ga je neko uveo da mu se izruguje. Ima košarke u dobrom Colomu ali telo mu je skandalozno loše, taj čovek je svetski šampion, zajebao i nesrećnog Birču po overachievingu iz domena "verovali ili ne".

 

Ovo sinoć je bilo čudo, nemam drugo objašnjenje, ali sve što tražimo od momaka je da se bore najviše što mogu i takav pristup je sinoć bio plodonosan. No, bojim se da će Barsa već uskoro da nas vrati u realnost. Ne mogu da dočekam povratak Loyda.

  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dropkick Murphys said:

nije bilo namere, ali ne bude uvek namera npr ni defanzivca da ispruzi nogu prilikom suta, da ne moze napadac da doskoci kako treba, pa se svira namerna/nesportska, kako god da je zovemo

 

toliko faulova poslednjih sezona se svira jer neko promasi loptu pa udari po rukama i paf, odmah namerna

 

da je rudi ustao, ne bi ni gledali verovatno, nego je sve ovo pojacalo utisak

 

lazic je krenuo ka lopti instiktivno i kad je video da ce otici visoko, samo se ukopao, ali tako namestio rudija. imao je neki mali pokret telom u stranu, koji je i meni bio sporan, ali neserecan slucaj definitivno

 

meni iskreno nije smetala odluka, mislio sam da ce dosuditi ovako, bez obzira sto je to real

 

ja bih voleo da su ga makar izbacile sudije odmah napolje na tekmi i da ga el suspenduje. ono je po meni potez iz američkog fudbala. mislim i u fuci dobiješ žuti za ovo

mogao je ozbiljno da obogalji čoveka, al ajde, valjda je dobro, makar nije zviznuo glavom rudy

Edited by đubrivo.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, đubrivo. said:

 

ja bih voleo da su ga makar izbacile sudije odmah napolje na tekmi i da ga el suspenduje. ono je po meni potez iz američkog fudbala. mislim i u fuci dobiješ žuti za ovo

mogao je ozbiljno da obogalji čoveka, al ajde, valjda je dobro, makar nije zviznuo glavom rudy

Ovo je neko pre 15 godina trebalo moronui da uradi. Jedan od najprljavijih i najbezobraznijih igrača koje sam gledao unazad 50 godina. Ima još nekoliko koji danas igraju kojima treba "okrenuti leđa". Nemojte misliti da sam bezobziran, ali "ko razume shvatiće".

Link to comment
Share on other sites

možda nisi bezobziran al' si reportovan. 

verujem da se i lazić vodio tom idejom da neko treba da istera pravdu na rudiju pa se malo zaneo. da ga je smestio u invalidska kolica, pitao bih i tebe i njega. a moglo je to komotno da se desi

 

rudy je prljav igrač ali ja nisam ikada video da ide nekoga da povredi, kamoli obogalji

 

to što dobije neki posed na konto foliranja nije poslalo nikoga u bolnicu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Јесте ово је и у фудбалу жути и често буде незгодно по фудбалера који падне са те висине на траву са ногама у ваздуху, а камо ли кошаркаш са својих 2 метра на паркет. Надам се да ће бити ок.

Link to comment
Share on other sites

sport je surov i često se dešavaju povrede igrača, Lazić nije imao namereu da povredi igrača, situacija je bila da i on krene na skok gde bi se sudarili i bilo bi i još težih posledica ili da ostane u stavu, rudi je skočio i nastradao, toje delić sekunde, nema tu mnogo vremena za razmisljenje. koliko god bio odvratan ne želim mu neku dužu pauzu 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

E sad kad su se emocije malo slegle...Ovo je pre svega odlična priprema utakmice i to nije im igrao ovaj, igrali su sa pola snage ništa ne pije vodu. Ljudi imaju 12 igrača svaki po kvalitetu fenomenalan. Jako bitan početak meča tj uvod Voldena koja daje sigurnost i motivaciju u odbrani koja je bila maestralna i apsolutno se obraćala pažnja na svakog igrača i na skoro svaki detalj. Najviše bih pohvalio Radanova , Dobrića a pogotovo Kuzmića i Lazića koje smo ovde najviše i pljuvali tokom sezone. Inače, zbog ovoga je Kuzmić u timu, samo što Saša nije to mogao da izvuče iz njega a Dejo to polako čini. Kuzmić neće popraviti igru u napadu nema više to samopouzdanje ali u odbrani mora da bude sigurnost u skoku i da bude prisutan u reket što je odlično činio sinoć. Mnogo mi drago što gledam onakvog Radanova i Dobrića i to ovu pobedu čini još lepšom. Ipak, i dalje mislim da misli trebaju da budu uprte na Aba ligu i na Mornar jer teško da ćemo ponovljati često ovake utakmice. Svakako, bravo za tim!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To da smo pobedili juče Real pošto oni nisu odigrali svoj najbolji basket, nije nikakva mudrost. Pa naravno da kad bi obe ekipe odigrale na 100%, da mi tu nebi imali skoro nikakve šanse za uspeh. Ali znate onu sportsku poslovicu, "dobri timovi pobjeđuju i kad ne igraju dobro". E tu je ta fora. Naše je da mi tim dobrim timovima ne damu tu pobjedu, kada ne igraju dobro. I to nam je juče uspelo.

 

Što reče Chaos, Real je planirao da ovo dobije u leru. Ali je brzo skapirao da su se zajebali. A posle toga nije uspevao da smanji tu razliku, ni kad se je malo uozbiljio. Velika pobeda, kako god okreneš.

Edited by L' Imperatore
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Perkos2 said:

 Lazić nije imao namereu da povredi igrača, situacija je bila da i on krene na skok gde bi se sudarili i bilo bi i još težih posledica ili da ostane u stavu, rudi je skočio i nastradao, toje delić sekunde, nema tu mnogo vremena za razmisljenje.

 

nek' bude tako. moje iskustvo iz bavljenja fudbalom 5-6 godina je da je ovo 1/1 namerno.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...