Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Obradović ubo Koloma...kao sprst u.... On će ući u formu nikad više. Kako odmiče sezona biće sve lakši za čitanje i markiranje. Večeras od 4 izgubljene lopte, jedna je bila loš pas, a ostale je gubio jer duša mu u nosu...vodu ne mož da otpie kad izadje iz igre. Moramo da dovedemo pleja...ovom su sve lampice popaljene.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wingwalker said:

Obradović ubo Koloma...kao sprst u.... On će ući u formu nikad više. Kako odmiče sezona biće sve lakši za čitanje i markiranje. Večeras od 4 izgubljene lopte, jedna je bila loš pas, a ostale je gubio jer duša mu u nosu...vodu ne mož da otpie kad izadje iz igre. Moramo da dovedemo pleja...ovom su sve lampice popaljene.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

True that.

Lampice kad je u pitanju plej gore jos od novembra, prete da eksplodiraju.

I vise je nego jasno da Kolom nije Radonjin izbor.

Pa Radonja bi pre izabrao Lipovija 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wingwalker said:

Obradović ubo Koloma...kao sprst u.... On će ući u formu nikad više. Kako odmiče sezona biće sve lakši za čitanje i markiranje. Večeras od 4 izgubljene lopte, jedna je bila loš pas, a ostale je gubio jer duša mu u nosu...vodu ne mož da otpie kad izadje iz igre. Moramo da dovedemo pleja...ovom su sve lampice popaljene.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

Poslednje 2 utakmice je igrao protiv Spanskih ekipa, nije ni cudo zasto su ga zatvarali. Kolom mi je bolji od Rochestija. Ne mogu da zamislim sta bi tek njemu radili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kolom je imao zestoku frku sa pritiskom, ali sam video nesto sto mi se jako dopalo - ulazi do samog kraja, cak i protiv Tavareza. Ok, jedan zicer je masio, jednom masio tezak sut, ali je jedan i ubacio, staracki, sa zadrskom. Takce stvari pomeraju odbranu, Tavarez ce da promisli da li ce vise izaci ili ne, pa je i sut posle pika ili proigravanje lakse. Jbg, mator je, spor, kratak, al je plej, tako da bilo kakvo poredjenje sa Ficom je po mom misljenju neumesno.

Drugo, rekoh da je zavrsnica 'preslikana', ali pogresio sam. Po prvi put smo gledali da Kuzom cuvamo rezultat, kad vec kos ne mozemo da kupimo na smislen nacin 🙂 . Ima to smisla, ali zaista mislim da smo morali upariti Voldena i Koloma ranije.

Na kraju, DeDi i Radanovu je dodeljena ozbiljna uloga. Deki se nije snasao, loptu je dobijao da kreira sa kapice sto mu nikako ne ide u poslednje vreme. Mozda ga je trebalo gurati na post, ove godine je tu smisleniji. Radanov je probojan, jak na ulazu, odlicno, vrhunsko prvo poluvreme. U drugom je moralo da padne hladjenje (znamo Radonju, jelte), Madridjani su znali sta ce raditi, a ovaj je krenuo da srlja.

Rit je nas Tompkins ili to mote biti. Bravo za Radonju sto ka defanzino koristi samo na 4, jer kad ga uvuces u pik se izgubi kao pile u kucini. Vrlo cesto se defanzivno lose postavi (a danasnje defanzivne rotacije ostatka ekipe su bile predivne), dok u napadu nema savesti. Ali da, bas to ga cini opasnim ofanzivno, nepredvidljiv. Ovi procenti koje ima su neverovatni, bravo! A siguran sam da je on ponajbolji kamen za brusenje u ovom timu, ispred Radanova. Samo ako ima glavu da uci i usi da slusa...

Bravo momci, a i malo sreca da nas pogleda! 

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SunZero said:

cista nesportska, i vise od toga, nadam se da ce @drakon1 da da svoje misljenje

Ako se u Lazicevom pokretu vidi namera, onda je to nesportski faul u pravom smislu te reci. Znajuci da Lazic zna napraviti te male prljave faulove, mislim da je on znao gde je Rudi i da se sa namerom postavio tako kako se postavio. Ne mislim da je hteo da ga povredi, ali da ga omete u skoku i/ili doskoku, to sigurno. Neko je napisao da je Lazic mogao i da ide na skok. Da je tu napravio faul, niko ne bi svirao nesportski faul. Ali... S druge strane je pitanje, da li bi tako nesto odsudili za nas da su uloge bile zamenjene.

 

Glupost je bio i posle onaj njegov faul sa lateralnom kretnjom na pocetku njihovog napada.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Losmi17 said:

True that.

Lampice kad je u pitanju plej gore jos od novembra, prete da eksplodiraju.

I vise je nego jasno da Kolom nije Radonjin izbor.

Pa Radonja bi pre izabrao Lipovija 😂

 

U izboru Hola, Uskokovica i onoga sto je moglo da se proceprka na trzistu u zadnjih mesec dana - jeste njegov izbor. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

teska srca moram da priznam da je Dobric postao korisniji igrac od Davidovca, istina da igra Jaka Blazic odbranu i ispada i da je streaky suter ali povremeno ume da ima svoje vece i da bude bitan faktor na nekim tekmama, Davidovac je morao mnogo vise da radi na svojoj igri obzirom na sahovske fizikalije a jos uvek nije doveo barem jedan segment na kvalitetan nivo, on sada izgleda mnogo gore nego kada je dosao iz fmp

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Just now, SunZero said:

teska srca moram da priznam da je Dobric postao korisniji igrac od Davidovca, istina da igra Jaka Blazic odbranu i ispada i da je streaky suter ali povremeno ume da ima svoje vece i da bude bitan faktor na nekim tekmama, Davidovac je morao mnogo vise da radi na svojoj igri obzirom na sahovske fizikalije a jos uvek nije doveo barem jedan segment na kvalitetan nivo, on sada izgleda mnogo gore nego kada je dosao iz fmp

Istina.

Neverovatno da se nije posvetio malo vise individualnom radu, ako ne na tehnickom planu, morao je svako leto jako da rilja u gymu.

On nekako deluje sve sporije i mlitavije, a ove sezone kao da je izgubio i taj vic u igri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nedopustivo je da Jedan profi igrac izgleda onako kako izgleda Kolom, pa Lebron je 4 godina stariji od njega, a izgleda ko da mu je unuk. Brate, Jde ok je da igra 10ak min, al nek dodje vise taj plej, poludecu! Ja nisam mogao da se radujem, jer me je Kolom masakrirao! Malo mu je onaj tupavi napad protiv Fenera, pa resio da nas ugasi i veceras. Toliko je nespreman, toliko je nepouzdan, da boli! Dokle vise da se prilagodjavamo, saltamo igrace, povredice se neko, godinama se seljacimo za pleja i to bas nanosi stetu godinama klubu. Dovedite usranog pleja molim vas 🤯

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni said:

Nedopustivo je da Jedan profi igrac izgleda onako kako izgleda Kolom, pa Lebron je 4 godina stariji od njega, a izgleda ko da mu je unuk. Brate, Jde ok je da igra 10ak min, al nek dodje vise taj plej, poludecu! Ja nisam mogao da se radujem, jer me je Kolom masakrirao! Malo mu je onaj tupavi napad protiv Fenera, pa resio da nas ugasi i veceras. Toliko je nespreman, toliko je nepouzdan, da boli! Dokle vise da se prilagodjavamo, saltamo igrace, povredice se neko, godinama se seljacimo za pleja i to bas nanosi stetu godinama klubu. Dovedite usranog pleja molim vas 🤯

Sta reci kad poredis Koloma sa lebronom. Namerno malim slovom.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

laza je krenuo na loptu, video da nece stici i stao u pokusaju da ne napravi faul

ispalo je nesrecno, ali apsolutno ne vidim nameru

 

nije bilo namere, ali ne bude uvek namera npr ni defanzivca da ispruzi nogu prilikom suta, da ne moze napadac da doskoci kako treba, pa se svira namerna/nesportska, kako god da je zovemo

 

toliko faulova poslednjih sezona se svira jer neko promasi loptu pa udari po rukama i paf, odmah namerna

 

da je rudi ustao, ne bi ni gledali verovatno, nego je sve ovo pojacalo utisak

 

lazic je krenuo ka lopti instiktivno i kad je video da ce otici visoko, samo se ukopao, ali tako namestio rudija. imao je neki mali pokret telom u stranu, koji je i meni bio sporan, ali neserecan slucaj definitivno

 

meni iskreno nije smetala odluka, mislio sam da ce dosuditi ovako, bez obzira sto je to real

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

laza je krenuo na loptu, video da nece stici i stao u pokusaju da ne napravi faul

ispalo je nesrecno, ali apsolutno ne vidim nameru

 

Stao jeste, ali se u poslednjem trenutku pomerio (sa namerom). Naravno da je obrnuta situacija da to ne bi sudili. I da malo pojasnim, Rudi je vrhunski igrac(jedan od par najboljih evropljana na njegovoj poziciji) i da je on ostao nema sanse da bi dobili, ali je po meni najprljaviji i ljigaviji kosarkas ikada i nije mi zao sto mu se to desilo. Ovo sam napisao sada i nikada vise i za nijednog kosarkasa, posto nikada nisam navijao da se neko povredi. Jednostavno ovog lika vise ne mogu da gledam.

Link to comment
Share on other sites

Inače u kom univerzumu je ono nesportska lična Laziću?

Iskreno...kod mene na basketu popiješ boj za onakvo podmetanje. I komentator je to lepo opisao: ,,...veoma neobičan prekršaj za košarku...više fudbalski...''. Ako je nešto moglo da nas opravdano košta pobede u jednoj od najboljih tekmi u sezoni...to je taj potez. Pokret rukom je dokaz da je video Rudija. Ne ide da nas pamte po ovakvom gradjenju skoka van linije za tri...? Ko to radi ? Skočiš majkumu...pa nije Fernandez krenuo na zakucavanje.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, drakon1 said:

Moze biti, ali loptu i dalje ne zna/ne moze da uhvati. Ne znam, da smo izgubili, on bi mi zbog zavrsnice bio jedan od glavnih krivaca. Nekoliko lopti ispusta iz ruku, ja zaista mislim da on ima problema sa vidom. Zar ne nosi on i naocare inace? Mozda mu se socivo pomerilo...

 

Pa nikad nije ni znao. I ono što mu nki zamerali da ne ume da zida i ubaci neke poene 1 na 1 sa niskom posta. Pa i to mu nikada u životu nije bio forte.

 

Ovo što je danas odigrao, e to je Kuzmićev repertuar u suštini. Fantastična kontrola skoka, odbrana od pika, blokovi u napadi. Ako se nešto umulja iz reketa na prazan gol, ili iz nekog ofanzivnog skoka, ok. Ako ne, nikom ništa.

 

10 minutes ago, Geronimo said:

Kolom je imao zestoku frku sa pritiskom, ali sam video nesto sto mi se jako dopalo - ulazi do samog kraja, cak i protiv Tavareza. Ok, jedan zicer je masio, jednom masio tezak sut, ali je jedan i ubacio, staracki, sa zadrskom. Takce stvari pomeraju odbranu, Tavarez ce da promisli da li ce vise izaci ili ne, pa je i sut posle pika ili proigravanje lakse. Jbg, mator je, spor, kratak, al je plej, tako da bilo kakvo poredjenje sa Ficom je po mom misljenju neumesno.

Drugo, rekoh da je zavrsnica 'preslikana', ali pogresio sam. Po prvi put smo gledali da Kuzom cuvamo rezultat, kad vec kos ne mozemo da kupimo na smislen nacin 🙂 . Ima to smisla, ali zaista mislim da smo morali upariti Voldena i Koloma ranije.

Na kraju, DeDi i Radanovu je dodeljena ozbiljna uloga. Deki se nije snasao, loptu je dobijao da kreira sa kapice sto mu nikako ne ide u poslednje vreme. Mozda ga je trebalo gurati na post, ove godine je tu smisleniji. Radanov je probojan, jak na ulazu, odlicno, vrhunsko prvo poluvreme. U drugom je moralo da padne hladjenje (znamo Radonju, jelte), Madridjani su znali sta ce raditi, a ovaj je krenuo da srlja.

Rit je nas Tompkins ili to mote biti. Bravo za Radonju sto ka defanzino koristi samo na 4, jer kad ga uvuces u pik se izgubi kao pile u kucini. Vrlo cesto se defanzivno lose postavi (a danasnje defanzivne rotacije ostatka ekipe su bile predivne), dok u napadu nema savesti. Ali da, bas to ga cini opasnim ofanzivno, nepredvidljiv. Ovi procenti koje ima su neverovatni, bravo! A siguran sam da je on ponajbolji kamen za brusenje u ovom timu, ispred Radanova. Samo ako ima glavu da uci i usi da slusa...

Bravo momci, a i malo sreca da nas pogleda! 

 

Ja ga možda nebi poredio sa Thompkinsom. Nema on tu mid-range igru i niski post. Meni Reath više liči na Bjelicu recimo. Stretch 4-ka koja može da ubode spot-up trojku, a isto tako da stavi loptu na parket i iskoristi brzinu protiv sporijih čuvara. Mnogo zanimljiv igrač za obradu.

 

I odlično primečeno za ovo da odbranu na 4, da ne brani toliko pik. I tu se vračamo na onu moju teoriju gde svaki igrač mnogo zavisi o tome kakve uloga mu se dodeli. I jedna od glavnih stvari kod trenera je da pronađe ulogu igraču, gde če sakriti neke njegove slabosti, a izkoristiti dobre stvari. Mnogi to ne umeju, dok je to po meni jedna od najboljih stvari kod Radonjića.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za prvo poluvreme ali u drugom je Kuzmic bio los, pocev od onoga kad nije uhvatio pas kojim ga je Kolom spojio sa kosem pa do ispadanja lopti iz ruku bilo je pa recimo lose, ne znam sta se desilo sa O Brajantom on posle onog ulaza Deka(valjda) kada je bio faul Davidovca pre toga nije ni ulazio u igru, da se nije povredio, inace da nije bilo onog idiotskog dodavanja Dzonija posle skoka u odbrani kad je oko sebe imao cetvoricu nasih jedna od njegovih najboljih timskih partija.

I da, dali Sale Obradovic barem sam pred samim sobom ima neko opravdanje zasto Radanov nije video minuta dok nam je bio trener, makar to bilo u ABA ligi u nekeom debelom garbidzu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koja sam ja budala, gledam kako nas razne Igokee, Zeniti i Valensije biju dvajes, trijes razlike, a propustim rutiniranje Reala u Madridu! E, živote, Zvezdina penal završnico! 

 

Vidim kratak je put od šta ti je ovo trebalo Dejo do Dejo madjijo.

 

Idemo dalje.

Edited by Čvarkov
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wingwalker said:

Iskreno...kod mene na basketu popiješ boj za onakvo podmetanje. I komentator je to lepo opisao: ,,...veoma neobičan prekršaj za košarku...više fudbalski...''. Ako je nešto moglo da nas opravdano košta pobede u jednoj od najboljih tekmi u sezoni... to je taj potez. Ne ide da nas pamte po ovom prljavom gradjenju skoka van linije za tri...koja je to košarka?

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

 

Da, neobičan prekršaj za košarku, zato što je i čitava situacija bila neobična za košarku. Ničija lopta, katapultirana preko čitavog terena među nespremne igrače.

 

Ja se ne slažem da je bilo građenje prljavo, pošto se je videlo da nije to nameštao, nego je bila odluka u zadnjom momentu.. A može biti da bi Rudi i gore nagrabusio da je Branko iz trka krenuo u taj skok pa da su se sudarili u vazduhu. Još bi gore poljubio onaj parket.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo je senzacija, u svakom smislu te reci. Cestitke igracima, stručnom stabu. Hocu da istaknem pre svega partije Lazica i Kuzmica. Opravdano su najvise osporavani igraci, veceras su i jedan i drugi odigrali maestralno. Laza se dosta popravio da dolaskom Radonje, kao da je poceo da nalazi sebe, ovo veceras je neverovatno odigrao. Trojka maltene uz zvuk sirene, kradja lopte i polaganje i nda onakav flouter. Koliko je opravdano pljuvan tako ga treba pohvaliti veceras, a mislim da je i u Valensiji odigrao skroz korektno. Kuzmic se dosta muci da isprati igru, u mnogim situacija je previse spor i trom, ali je veceras podsetio na starog Kuzmu, zastitnika reketa sa brojnim skokovima. 

Edited by Dl91
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...