Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Da je malo pameti, kao što nije, umesto Holova, Spanaca, Terija, Kuzmica, Simonovica moglo se uložiti u Petruševa... Dovući Džonija Ivanovića iz PG, dati Nedovicu koliko traži, Jaramaza oteti od groblja kao i Waldena jer ostajanjem tamo samo će stagnirati, Simonovica takođe iz Mege (Miško ne bi imao ništa protiv) , nije nerealno samo se treba iscimati...
 
- , Ivanović - ( Uskoković)
Nedović-Jaramaz
Dobrić, Radanov, DD
Petrušev, -
- , Simonović
 
Solidan core [emoji41] zar ne?
 
Dopuniti sa 3, maks 4 amera
DR na klupi
 
I vozi
Bjelica, Nedović, Avramović, Dimitrijević iz Huventuda, napraviti tako neki kostur igrača sa ovih prostora na duge staze, uz 4 stranca tipa Lojd, uz Radanova, i još nekog mlađeg kao 12, 13-i igrač. Neko kao ovaj Macura iz FMP-a i da dobija minute u Aba i oseti barut EL. Brza ekipa na turbo pogon, inteligentna, poletna, željna.. Radonja da ih posloži u hard difens i tranzišn ofens i napad na F4.
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kooineeperk said:

 

Jos da si igracima pogodio pozicije, mozda bi i bilo nesto od tog tvog "I dream" sastava. 

 

Nominalno Petrusev je centar (stretch five bolje receno) a Simonovic krilni centar. Radanov nije forward, vec kombo guard... itd.

Simonović je PF kao što si i ti... To što ga u Megi guraju na 4 zbog Petruševa je druga stvar. 

Da li si pratio možda šta je Petrušev igrao na Gonzagi?

Radanov klasičan 2/3 igrač, meni više vuče na SF sa visinom od 200+

Link to comment
Share on other sites

Praznici zavrsili,ciganiju jos uvek drma shtimung. Sastavljaju se rosteri k'o u igrici,igraci se uzimaju kao iz dragstora,frlja se sa ciframa..majstore,daj tri kile od buta..-jel moze tri i trista?..ma,moze..ostavi slobodno..ko nece svojevoljno da dodje u giganta,Covic da ga izotima..i tako..

Daleko od toga da je ovaj roster pametno sastavljen..po meni od starta isuvise konzervativan pristup u slekciji,ali dajte malo realnosti,pobogu.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Pisalo se pre povrede da je Smailagic pred otkazom u GSW. Ako se to desi treba povijati momka. Radanov, on, mozda Avramovic kao rezervni plej i potpisati ih na tri godine i eto dobre domace osnove, plus Dobric i DD, to je pet domacih relativno mladih igraca. Nekako mi se cini da je to maksimum koji mozemo iscupati, velika je oseka talenata na ovim prostorima, a i ono sto valja rano odlazi preko.

Edited by kokodakalo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kokodakalo said:

Pisalo se pre povrede da je Smailagic pred otkazom u GSW. Ako se to desi treba povijati momka.

 

imaš emisiju sa njim i ekipom na repka temi. baš je njegov menadžer pričao kako nisu uzimali u obzir ponude zvezde i partizana, jer imaju dijametralno drugačiju logiku za njegov razvoj karijere. taman i da dubsi hoće da ga bace, u šta i ne verujem baš, jer su solidno vremena i strpljenja uložili u njega + marquese chris se polomio pa je out for the season, našlo bi se dovoljno nba timova koji bi ga pokupili.

 

a ako se kojim slučajem ne bi našao niti jedan, našli bi se ozbiljni evropski klubovi da mu daju minute i platu.

 

+ izjava steve kerra od pre dve nedelje. ne zvuči kao trener koji planira da otpusti igrača

 

Quote

 

2 weeks ago – via Twitter DrewShiller

Drew Shiller: Steve Kerr on Alen Smailagic undergoing knee surgery soon: “I feel so bad for Smiley. He’s been a victim of the pandemic in terms of not getting the work that he needs. And now getting injured — it’s really a shame. We’ve gotta get him some playing time.”

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Threekola said:

Simonović je PF kao što si i ti... To što ga u Megi guraju na 4 zbog Petruševa je druga stvar. 

Da li si pratio možda šta je Petrušev igrao na Gonzagi?

Radanov klasičan 2/3 igrač, meni više vuče na SF sa visinom od 200+

i petrusev i simonovic ce u karijeri igrati na centru, nema tu mnogo filozofije

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice ovih zelja, pa mnoge uopste nisu toliko nerealne sto pokazuju i neki slucajevi iz proslosti.

Naravno, cesto presudi zelja/volja igraca, a kkcz/kkp su sve manji mamac za igrace.

U takvim okolnostima, dosta zavisi od plana i vizije strucnog staba i kopanja ispod radara.

Mi smo tu potpuno podbacili prethodnih godina, i jedini koji je tu uradio dobar posao je Milan Tomic.

Za Tomica je cini mi se i Duda jednom izjavio da je u pitanju covek koji zna najvise igraca u Evropi.

Jbg Tomic ima neke druge nedostatke, cini se ne tako male, iako je kod nas ostavio solidan utisak, uporedjujuci sa ovima posle njega.

Ako je Radonja dugorocni plan, siguran sam da ce gledati da napravi dobru domacu osnovu pre svega.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Threekola said:

Simonović je PF kao što si i ti... To što ga u Megi guraju na 4 zbog Petruševa je druga stvar. 

Da li si pratio možda šta je Petrušev igrao na Gonzagi?

Radanov klasičan 2/3 igrač, meni više vuče na SF sa visinom od 200+

 

 

Cekaj, malo si kontradiktoran sada, prvo hoces da kazes da je Simonovic pre svega centar ali ga guraju na 4 zbog Petruseva, pa onda hoces da kazes da Petrusev nije centar? I sta kazes, sta je Petrusev igrao u Gonzagi? Sta kazu strucnjaci u scouting report-ima? 

 

Dakle Misko i Jovanovic su dunsteri koji su im namerno switchovali pozicije? Ili mozda imaju mnogo vise znanja i od tebe i od mene? Ili zapravo to rade za njihovu dobrobit... Mislim, nisi ti mnogo pogresio, oni su polivalentni igraci, obojica igraju i 4 i 5, ali si pogresio primarnu poziciju, ono gde ih strucnjaci vide. Nekada, sticajem okolnosti, kad nemas boljeg resenja, guras igraca na poziciju koja mu nije prirodna jer je i taj bolji od onih kojima jeste prirodna. 

 

Radanov je takodje polivalentan igrac. Najprirodnija mu je pozicija SG ali s obzirom na visinu moze da bude i Forward (swingman) ali zbog dobrog ball-handlinga na svoju visinu i smisla za kosarku (asistenciju) vrlo lako igra i kao plej ako treba.

 

Poenta: ako si vec stavio Petruseva i Simonovica u sastav, stavi ih onako kako ih strucnjaci kombinuju (Simonovic PF, Petrusev C). Nista vise i nista manje od toga. 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

i jedan i drugi su centri, i to ce primarno igrati u karijeri

misko ih kombinuje 4/5 zato sto je greota da bilo koji pusi klupu

 

Drugim recima, to je upravo ono sto sam rekao, bolje da Simonovic igra 4 a da manje minuta dobije recimo Miskovic (kojeg smartam strasno precenjenim igracem). 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mmajstor said:

Strucni konsultant i trener Sinisa u svima nama dragoj emisiji je rekao da je Simonovic petica koji je prebacen na cetvorku zbog Petruseva, ali da ce mu to iskustvo dobro doci za dalji razvoj karijeri. 

Pa i to sam rekao u svom postu, zar ne? Rekao sam da to rade za njihovu dobrobit.

 

Simonovic sa svojih 100injak kila moze da bude centar samo protiv slabijih/mladjih centara, i u Megi sa silnom decurlijom i jeste to bio. Sada ga guraju na krilnog centra jer gradjom tu nekako vise pripada, ili da nabaci misice. 

 

Dok nije bilo Petruseva Mega je igrala Miskovic na 4, Simonovic na 5. Kad je dosao Petrusev, najlogicnije je bilo prebaciti Simonovica na 4, malo je nizi od Petruseva a i Petrusev mi deluje dosta jaci, snazniji. A verujem da Simonovic ima i bolji sut za 3p (iako ABA statistika kaze drugacije, mislim da je Petrusevu nerealno visok procenat sada s obzirom na ono sto je postizao na koledzu). 

 

I jos jednom, poenta je da je @Threekola u svoj dream team stavio Petruseva na 4 a Simonovica na 5. Ako je vec hteo obojicu da ih stavi u sastav onda je trebalo obrnuto, kako i inace igraju zajedno. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Placebo Lone star said:

A na temi magla...Rekli smo sta smo imali jedni drugima i to je to.Otvaraj Slavisa prelazni rok.😂😂😂

Pa pisalo se o nekim snovima. O nekim igracima koji bi mogli da dodju samo u fantaziji, pa sam mislio da je tema prelaznog roka  vec otvorena, a ja namam sta tu da pisem 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kooineeperk said:

Pa i to sam rekao u svom postu, zar ne? Rekao sam da to rade za njihovu dobrobit.

 

Simonovic sa svojih 100injak kila moze da bude centar samo protiv slabijih/mladjih centara, i u Megi sa silnom decurlijom i jeste to bio. Sada ga guraju na krilnog centra jer gradjom tu nekako vise pripada, ili da nabaci misice. 

 

Dok nije bilo Petruseva Mega je igrala Miskovic na 4, Simonovic na 5. Kad je dosao Petrusev, najlogicnije je bilo prebaciti Simonovica na 4, malo je nizi od Petruseva a i Petrusev mi deluje dosta jaci, snazniji. A verujem da Simonovic ima i bolji sut za 3p (iako ABA statistika kaze drugacije, mislim da je Petrusevu nerealno visok procenat sada s obzirom na ono sto je postizao na koledzu). 

 

I jos jednom, poenta je da je @Threekola u svoj dream team stavio Petruseva na 4 a Simonovica na 5. Ako je vec hteo obojicu da ih stavi u sastav onda je trebalo obrnuto, kako i inace igraju zajedno. 

 

To je zato sto Simonovic mnogo vise sutira za 3 od Petruseva - 22/67 naspram 14/34.

 

Cak i te brojke su prenaduvane jer je mnogo lakse pogadjati kada se igra bez pritiska. Zato mi i nisu jasni oni koji su prizivali Petruseva ili Simonovica, oni su u Megi jer igraju bez legitimne zamene i jer im je dozvoljeno da uzmu koliko god hoces suteva i svaka moguca sloboda u igri.

 

U Partizan bi Petrusev dosao kada bi mu konkurencija bio samo Jankovic, nikako da deli minutazu sa njim i Mozlijem. U Crvenu zvezdu ako bi se odrekli 3-4 igraca iz ovog tima, tipa da imamo jos samo Kuzmica na 5 i jos samo jednu cetvorku koja moze na 5.

 

Sto se tice nastavka takmicenja, ceka Radonjica mnogo teskog posla, a prosli trener se nije bas potrudio da mu ostavi neki red u ekipi. U EL treba dici ekipu i izbeci sudbinu kante za napucavanje, a u ABA nas ceka Cedevita Olimpija 2 puta, 2 gostovanja u PG i 3 nezgodna meca u BG (Mega, Partizan, Igokea). Jos imamo i 3 meca manje. Protivnici nikad ozbiljniji, Mornar koji je izgubio samo dva najteza gostovanja, Buducnost, a tu su i Cedevita i Igokea. U domacim takmicenjima Partizan koji ce gledati da spasi sezonu i Mega.

Link to comment
Share on other sites

On 1/17/2021 at 1:39 AM, Knipex said:

Gde sam ja napisao da su JOB i Lojd nerealni? Daj citat.

 

Šta gazda priča, šta zemlja ravna? Jel ti dobro? 450k je maksimum ove sezone, prošle je Gist imao 500k. I to je sigurno tačno i nema veze sa izjavama Čovića.

 

Nije ista situacija sada i tada kada je Jaka došao. Drugačije se gleda na Zvezdu i drugačiji se uslovi postavljaju. Misliš da je realno da Zvezda plati obeštećenje 800k?

 

Misliš da postoji mogućnost da se plati obeštećenje i dovedu Ivanović ili Jaramaz?

 

Jel ti to meni učitavaš da sam Čovićev bot? Ajde prestani sa glupostima ili me zaobiđi.

 

 

Opet ti o 800k obestecenju...

 

Sve i da je istina sto je gospodin Nebojsa rekao, nekad treba i uloziti u nesto da bi dobio. 

 

Videcemo bas za Baskoniju i ostalo. Ne kazem da si bot, samo verujes Covicu vise nego Bobi Markusu Vilijamsu..🤟

 

O platama mozemo pricati kad se oglasi klub javno, za sad imamo samo Gistovog drugara koji se malo istrcao.

 

Meni ta Nebojsina prica je klasicna alibi prica, a imao je maga skautinga koji je doveo sve same penzionere i rekovalescente.

 

Mladi igraci donose energiju, stariji odradjuju penziju..

 

Ivanovic bi mirao biti pik no1 na kraju sezone, ali da bi dosao moras mu dati povecu platu...

16 hours ago, Del Piero said:

odakle Covicu uopste to da je Filip Baskonijin igrac?

Njemu je i DR bio Baskonijin, ima neki fetis prema njima..

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...