Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 minutes ago, Mikel said:

 

Postoji nešto što se zove akcija. Ako se u svakom napadu traži od beka akcija dodavanja lopte na niskom postu, za šta se potroši 15 sekundi, pa još 5 sekundi dok Dzoni spusti loptu na parket i napravi fintu ode mas u propas. Još ako uvali vruć krompir tom istom Voldenu na dve tri sekunde pre kraja napada šta treba da očekuješ onda? Šta misliš kako bi se Beron uklopio u ove naše egzotične akcije?

 

Volden je tip koji mora da ima posed, koji odlično rešava mismeč situacije a pritom veoma dobro šutira. Ako mu oduzmeš posed dobićeš od njega jedno veliko ništa kao što smo dobili sinoć plus ćeš da mu ubiješ samopouzdanje. 

 

Ovu busiju i radnju pored zadrži za sebe, nije teško biti kulturan naročito ako nisi u stanju da napišeš nikakav argument.

I sto je on kriv ako se njemu dodaje lopta na 9 sec do kraja napada? Nisam video da se Voldenu uvaljuje vruc krompir. Mozda se to desesilo jednom, a OBrajantu se uvaljivao sinoc vruc krompir u 50% slucajeva i on je vecinu toga izvukao.

Ako je tacno da ako mu oduzmes posed Volden je nista, onda imamo stvarno problem, jer ako je tacno da stize novi plej, on ide na dva i nece videti toliko loptu. Istina je da se on sinoc takodje sakrivao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Wolden je sinoć bio u onom ''nisam sretan'' modu jer naravno to nije njegova igra. Dedi je nekoliko puta vratio loptu u istoj sekundi ne ponudivši se da je preuzme i to na 9 metara od koša. Da je imao izbora Ra bi ga odmah izvukao zbog te alibi igre. Ne znam zašto se spominje novi plej ako je Hall vraćen u rotaciju. To uglavnom ne ide tako. JOB-u ne zameram...isporučuje kako ume i kako mora jer drugo i nemamo na repertoaru. Žalosno je što on, koji je već sledeće sezone u nekom drugom dresu oseća pritisak i pokazuje želju od kada je došao a naši igrači kojima su na lepe oči podeljeni dvogodišnji ugovori se samopogasili i bleje po terenu.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

"Bio je kod nas, u FMP-u je bio godinu dana, posle toga je dve godine bio u Partizanu. Sad se postavlja pitanje, a ja sam napravio analizu kod nas kako se to događalo, kako da mi izgubimo takvog klinca? Kako se nama tako stručnim ljudima u gradu košarke desi da mi to promašimo", istakao je Čović.

 

 

Нема шта, чо'ек који је 50+ година у кошарци и за којег су темељ ККЦЗ Лазић и Симоновић наставља да доминира у јануару, након што га у новембру и децембру ниђе било није. Овај пута анализа Петрушева.

Edited by Константин
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, VISOKOLETAC said:

I sto je on kriv ako se njemu dodaje lopta na 9 sec do kraja napada? Nisam video da se Voldenu uvaljuje vruc krompir. Mozda se to desesilo jednom, a OBrajantu se uvaljivao sinoc vruc krompir u 50% slucajeva i on je vecinu toga izvukao.

Ako je tacno da ako mu oduzmes posed Volden je nista, onda imamo stvarno problem, jer ako je tacno da stize novi plej, on ide na dva i nece videti toliko loptu. Istina je da se on sinoc takodje sakrivao.

 

Apsolutno nije kriv O Brajant što svaka lopta ide na njega, pre bih to pripisao usmeravanju od strane protivničke odbrane koja naravno pokušava da mu smanji vreme potrebno za realizaciju i uvede ga u ishitrena rešenja (što za posledicu ima 6 To). Ne želim da verujem da nam je gotovo jedina opcija i strategija dok je on u igri da mora da ima posed u svakom napadu. Pored kvaliteta koje nesumnjivo poseduje - igra leđima, šut sa distance, poludistance, konstantan pritisak na odbranu... poseduje veliku manu u vidu slabog pregleda igre i nepostojanja povratnog ili pravovremenog pasa. Kada lopta dođe do njega obično tu i ostaje jer uvek bira realizaciju, čak nema ni povratnog pasa dodavaču zbog popravke pozicije, što recimo centri starog kova rade. Druga velika mana je zalaganje u odbrani što pre mislim da je u vezi sa potrošnjom u napadu a ne sa voljnim momentom. Treća je uticaj na hemiju ekipe što je moje lično ubeđenje, jednostavno nije lider na terenu za razliku od Lojda koji energijom podiže temperatur. Kada izmeriš plus i minus jasno je da nema sreće sa njim, i pored 20 pts sinoć je titulu najkorisnijeg odneo Kuridza. 

 

S druge strane, Voldenu više odgovara napad sa pozicije dva, kao i Beronu npr, jer ne mora da troši snagu i koncentraciju na prenos lopte. Ume da pogađa u serijama i zato je meni potpuno nereazumljivo, naročito kada tu nije Lojd, da nemamo niti jednu akciju za njega. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo mi je ovo blago nezadovoljstvo Johnnyem. Ja sam bio prvi koji je bio skeptičan što se njega tiče, posle one prve utakmice, ali jako mi je drago što sam pogrešio. Jeste on juče imao 2-3 šuta koja je moža isforsirao, ali to je bio stranski produkt toga što je pre toga pogodio dosta a skoro celi napad je bio na njegovim ramenima. Po meni ova rudarska uloga ispod koša sa povremenim otvorenim šutem sa distance mu odlično odgovara. Trudi se na obe strane terena, pokazuje želju. Dok malo timski uigramo te situacije gde počne da se skuplja na njemu, biče to ekstra. Mislim da je več juče imao dva dobra pasa kad su ga podvojili, ali može i mora to dosta bolje.

 

Vidim isto dosta ljudi zamera Radonjiću nonšalanciju pored terena i manjak energije. Ja mislim da je njemu jasno da mora da se resetuje celi sistem i da smo mi tek na početku izgradnje novoga. I dosta primljenih poena u prvom poluvremenu je posledica neuigranosti, jer se stvarno videlo da komunikacija i uigranost nije prava. Koliko se pomaže, kad, kad preuzimati, kad se vratiti na svog igrača. Ništa od toga nije bilo ni blizu zadovoljavajučeg nivoa. I sad da Radonjić krene da galami za svaku grešku na preuzimanju, mogao bi samo da se pretvorio u Obradovića 2.0, a to ne verujem da bi dalo ikakvog rezultata.

A nije ni istina da je bio miran. Posebno u drugom poluvremenu je ispizdeo za neke gluposti. Tad kad je izbacio Dobrića i zapretio mu svlačionicom, bude li se ponavljalo, štagod je več uradio. Reath je isto bio u opasnosti da bude zaklan za ono izvođenje lopte ispod koša na kraju četvrtine kad je Kalina ukrao i skoro dao još jedan koš. Tako da za Radonju se ja ne plašim da je sad nešto pokvaren i da to nije više onaj pravi Radonja. Ali jasno je i njemu da ovo nije faza u kojoj če mnogo postiči sa galamom, jer smo jednostavno još daleko od nekog pravog sistema, u kojem bi mogli da meljemo, i u kojem če biti presudno da svak zna šta radi i do detalja ispunjava svoje zadatke. I tada če on od igrača tražiti da svi znaju šta da rade i da svaka kretnja i preuzimanje bude perfektno.

 

Ja sam juče bio razočaran Waldenom recimo. Ne to što nije uspeo ništa da uradi u napadu, jer ta PG uloga njemu stvarno ne laži i što pre ga rešimo toga, bolje za sve nas. Nego on u odbrani nije uspeo nikoga da zadrži ispred sebe. Zaobilazili su ga kao čunj i redovno nam je pucala vanjska linija odbrane probijanjem na njemu. Quino je debeo pa se trudi. Dok je Walden pokazao jedan ozbiljan nivo kurcobolje, kojeg nisam očekivao od njega. Nadam se da nije povezano sa kakvom povredom.

 

Hall ono što smo i očekivali. Nije ekstra klasa, ali u ovoj situaciji može da nam posluži. Dobar ball handling, prepoznavanje missmatch situacija i pravovremeni pasovi da se iskoriste te situacije. Sa njim na pleju mi naš napad izgleda neuporedivo tečniji nego sa Waldenom.

 

Davidovac u teškom kanalu. Em nemože da odbrani ništa. Em mu izbaijaju loptu na skoku, em ništa od njegove famozne raznolikosti i missmatcha u napadu.

 

Ali zato Radanov fantastičan.On je ove minute kod Radonje izborio odbranom. Ja nisam imao pojma da on može ovako da odigra odbranu, a to je zato što ga nismo mnogo ni viđali na terenu. Ja sam recimo u glavi još imao onoga mršavog klinju iz 2016-te il kad se je več prvi put pojavio, a on do sada izrastao u konjinu koja može volu rep da iščupa. Nekoliko puta je dobro zaratio sa Kalinom i pokazao zube. Nadam se još večoj ulozi za njega u nastavku sezone, a sledeče da polako bude i nosilac i ključni igrač oko kojeg čemo graditi igru. Malo je reči da sam oduševljen.

 

Kuriđa se meni isto dopada kao 5. visoki. Znam da se dosta ljudi neče složiti samnom i da je on dosta puta označen kao neko ko nema kvalitet za ovo ili ono. Ali neznam šta bi ljudi hteli više od jednog domačeg visokog, na rubu rotacije. Borba, skok, da ugura nekoga u koš i položi, da napravi faul kad treba, i da nije rupa u dobrani. Neče on rešavati utakmice, ali neče jih ni protivnik rešavati preko njega. Od njega dosta.

 

Sa Kuzmićem jeste situacija dosta komplikovana. Neče to izgleda više nikad biti stari Kuzmić, posebno sad sa JOB-ovim doprinosom na 5. Ali opet svake toliko pokaže šta znači pravi centar i koliko bi nam značilo da ga oporavimo barem malo za tu neku 10-15 ulogu da odmori startera ili za neke probleme sa faulovima. Recio tamo kad je blokom oslobodio Quina, da je ovaj ostao sam na trojki sa 0 igrača Valencie oko njega u radijusu 3 metra.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kuzmic moze da da kos samo iz off skoka, slabo zida a spore su mu ruke ispod kosa. Ja sam popizdeo kad je juce dobio loptu ispod samog kosa i tu mu je neko iscackao dok je on podigao ruke da zakuca. Pa kad mislis da das kos onda ako ne tada.

Walden se meni ne dopada previse. Kao bek bez lopte nije previse upotrebljiv jer nije spor up strelac vec mu treba lopta, a nema kvalitet za pleja gde vrti u prazno ceo napad. Hall nikakav faktor, ovde su strucniji od mene pisali kako donosi stabilnost, jedino ako se to odnosi na to sto ne smeta i ne mesa se puno u posao.

JOB je igrao korektno, ali je trebao da stane dok ga ide, kladionicarskim recnikom. Bas bih voleo da vidim njegov usage sinoc, mislim da je svaki napad isao na njega, procitali su nas i lako namestili odbranu na udvajanja i utrajanja. Smanjice se to kad dodje Lojd.

Domaci igraci tiha jeza. Cujem sad se Covic udara u glavu sto je propustio Petruseva. Pa batice da bi neki novi klinac dobio priliku prvo moras da mu napravis mesto, da rascistis sa poluproizvodima u svojoj kuci. 

Morace reset na kraju sezone, verovatno je Radonjic zato zen.

Link to comment
Share on other sites

Ne postoji razlog da Nnoko ne uzme minute Kuzmica na prvoj utakmici u Beogradu. Dovoljno trenira, niti je debeo niti star niti je zaboravio da igra kosarku. Fali mu takmicarske forme ali to dolazi sa utakmicama. Ne prihvatam da je gori od ovakvog Kuzmica. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mikel said:

Volden je tip koji mora da ima posed, koji odlično rešava mismeč situacije a pritom veoma dobro šutira. Ako mu oduzmeš posed dobićeš od njega jedno veliko ništa kao što smo dobili sinoć plus ćeš da mu ubiješ samopouzdanje. 

 

Ove sezone ima 5/21 (23.8%) u mismatch situacijama. Takođe, ima skandaloznih 39.7% realizacije na obruču + 22.2% iz floutera i 30.8% iz jumper-a sa poludistance. Znači ceo repertoar u pozicionom napadu mu se svodi na trojke i iznuđivanje faulova kada je protivnik u bonusu, sreća pa makar te dve stvari radi dosta dobro. 

 

Suviše je on ograničen ofanzivno da bi imao veću ulogu, ubedljivo najbolje je igrao dok su tu bili i Lojd i Hol, ovako niti ima talenat da bude prva skoring opcija spolja, niti plejmejking da iznese organizaciju kao primarni ball handler.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Guru Ne verujem mnogo u proseke i ne znam odakle su statsi koje navodiš i koje su normalne vrednosti za pojedine evroligaške bekove, ali za nekoga ko prvi put igra EL, prosek od 10.7 pts za 24 min je sasvim zadovoljavajući. Protiv Asvela, Armanija, Reala i Panate je pokazao kvalitet i da može da bude efikasan na najvišem nivou. Slažem se da nema osobine klasičnog old skul plejmejkera renomea Slukasa ali može da igra na obe spoljne pozicije, igra za tim-nije sebičan, ima dobar ulaz, respektabilan šut, fizički je možda najspremniji naš igrač, više mu leži pozicija 2 i što je najvažnije igra u oba smera za razliku od Rocestija i Koloma recimo. Poslednja dva meča je defacto u padu forme ali zaslužuje veće poverenje od trenera i sigrača. Dok su igrali Lojd i Hol mislim da je češće igrao u petorkama bez njih dvojice. 

 

Ako nastavimo sa ubitačnom koncepcijom napada kao sinoć i forsiranjem post igre 1 na 5, u petorci sa O Brajantom, nama klasičan plejmejker nije ni potreban. Dovoljno je preneti preko pola a neko će već spustiti loptu Dzoniju za one man show.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...