Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

45 minutes ago, Sector said:

Ne znam koji put ovo pisem ali alimpijeva Zvezda je nba za ovu. Feldin je igracina za 95% ovog rostera. Bio nam je mlohav Bjelica, pa sta je onda Davidovac? 

 

Nevjerovatno koliko padamo iz sezone u sezonu. Ajde bar da se nadamo da je covid razlog. Ne mogu da prihvatim da kosarkaski dinosaurusi Lazic i Kuzmic igraju EL u 2021.

 

I dan danas mi nije jasno sta se to desilo, deluje da je svlacionica pukla. Ludi Dule Alimpije je u jednom trenutku sa onom kanturinom od ekipe imao 11:14 skor u El. Zao mi je sto ga nismo istrpeli, mlad je momak i smatram da je bez obzira na sve morao da dobije makar jos jednu sezonu. Pa cak i sa svim glupostima Alimpija, da je Lesor pogodio zicer u Pg ko zna sta bi bilo. Mozda je taj trenutak i trebao da bude Alimpijeva Cibona. Opet, treba uzeti u obzir i "sudjenje" u toj seriji. Jako se dobro secam na sta smo licili u odredjenim periodima kod Radonjica, kakve wtf momente je imao, ali boze moj, istrpeli smo ga i vratilo se. 

 

To je nas problem, jurimo rezultat na vestacki nacin umesto da pokusamo da napravimo prvo sistem, prvo temelj. Mi svake sezone od odlaska Radonje krecemo da zidamo od krova i kuca se normalno rusi. 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Umesto kukanja i komentarisanja utakmice koju smo unapred predali, samo 2 važne stvari:

 

1. Jedva čekam da se vrati Lojd. Ne samo iz očiglednih razloga, već što će onda Dobrić igrati bolje. Iako sam se godinama nadao nečem suprotnom, Dobrić je najbolji kad uleti sa klupe na 5min. Dobrića gotivim od FMP-a i sad me nekako hvata blam, kao da su mi ogolili heroja u koga sam se nadao da će iznenada da se pojavi i spasi svet/sezonu/klub za koji navijam.

2. Igra Radanova (+ trud OBrajanta) je jedino u čemu sam uživao večeras. Samo da ovako nastavi, da se Lazić na leto penzioniše pa da uzme minute da se dokaže.

 

Edit: Preteče me @Knipex u ovoj predaji ranije, skroz se slažem sa celim postom. Ipak je isti ovaj tim igrao na jednu loptu protiv Fenera.

Edited by Majak
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja se samo nadam da nakon ove mučne sezone sledi temeljna čistka koja će pored dežurnih krivaca - zlih stranaca, konačno obuhvatiti i našu famoznu domaću osnovu, sastavljenu mahom od gomile mediokriteta koji godinama tapkaju u mestu, ili čak nazaduju. Nestvarno mi je da pojedini košarkaški bezveznjakovići imaju praktično sigurno mesto u Zvezdi, da se tretiraju maltene kao nezamenljivi, a neretko i potpuno neutemeljeno glorifikuju. 1 Luka Mitrović je u sezoni 2014/2015 odigrao ono što pojedinci neće za života, plus je bio i kapiten, a kada su ga povrede uništile i kada je realno postao igrač manje, zahvalili smo mu se na saradnji i poželeli sreću u daljoj karijeri. Baš bih voleo da vidim šta bi se desilo sa sadašnjim vedetama kada bi učinili isto, gde bi ti ljudi igrali košarku, na kom nivou... I ne, ne mislim samo na Lazića i Kuzmića.

  • Like 21
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da, Dobric definitivno postaje kontraproduktivan sto vise igra. Njemu minutaza na parketu uopste ne znaci da bi usao u ritam, to smo videli i pre kad je ulazio u poslednjoj cetvrtini i igrao kao da je na terenu ceo mec. Ocigledno je najproduktivniji kad ulazi na po 5,6 minuta i odradjuje minute iskljucivo na 3.

 

Posle ovoga veceras nisam siguran koliko se racuna na Halla. Odigrao je korektno u prvom, a onda ga nije bilo dugo u drugom poluvremenu, i pored toga sto je Walden bio kriminal. Mada opet kazem, totalno cudna utakmica i atipicna za Radonjica (miran pored terena, nikakav effort u odbrani u prvih 20 min, itd).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, krzna said:

Ima li negde da se vidi ko od sadasnje 16-orice ima ugovor i za sledecu sezonu?

 

Stranci imaju ugovore dok ne utvrdimo da ne prave razliku na EL nivou, domaći imaju dok ne reše da se penzionišu.

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Guru said:

Ja se samo nadam da nakon ove mučne sezone sledi temeljna čistka koja će pored dežurnih krivaca - zlih stranaca, konačno obuhvatiti i našu famoznu domaću osnovu, sastavljenu mahom od gomile mediokriteta koji godinama tapkaju u mestu, ili čak nazaduju. Nestvarno mi je da pojedini košarkaški bezveznjakovići imaju praktično sigurno mesto u Zvezdi, da se tretiraju maltene kao nezamenljivi, a neretko i potpuno neutemeljeno glorifikuju. 1 Luka Mitrović je u sezoni 2014/2015 odigrao ono što pojedinci neće za života, plus je bio i kapiten, a kada su ga povrede uništile i kada je realno postao igrač manje, zahvalili smo mu se na saradnji i poželeli sreću u daljoj karijeri. Baš bih voleo da vidim šta bi se desilo sa sadašnjim vedetama kada bi učinili isto, gde bi ti ljudi igrali košarku, na kom nivou... I ne, ne mislim samo na Lazića i Kuzmića.

Domaća osnova je najveci problem. Od ove ekipe sledece sezone jedino bi Radanov trebao u 12. Ali gde iskopati ostale. Ovi ostali domaci kvalitetni su nam skupi, a ne znam sta ima od mladjih da moze da bude korisno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Guru said:

Ja se samo nadam da nakon ove mučne sezone sledi temeljna čistka koja će pored dežurnih krivaca - zlih stranaca, konačno obuhvatiti i našu famoznu domaću osnovu, sastavljenu mahom od gomile mediokriteta koji godinama tapkaju u mestu, ili čak nazaduju. Nestvarno mi je da pojedini košarkaški bezveznjakovići imaju praktično sigurno mesto u Zvezdi, da se tretiraju maltene kao nezamenljivi, a neretko i potpuno neutemeljeno glorifikuju. 1 Luka Mitrović je u sezoni 2014/2015 odigrao ono što pojedinci neće za života, plus je bio i kapiten, a kada su ga povrede uništile i kada je realno postao igrač manje, zahvalili smo mu se na saradnji i poželeli sreću u daljoj karijeri. Baš bih voleo da vidim šta bi se desilo sa sadašnjim vedetama kada bi učinili isto, gde bi ti ljudi igrali košarku, na kom nivou... I ne, ne mislim samo na Lazića i Kuzmića.

 

Bukvalno sam krenuo ovo da napišem. Kad pogledam napredak naših domaćih igrača poslednjih godina, imam samo jedan zaključak:

 

Gudurić nije postao igrač zato što je igrao u Zvezdi, nego uprkos tome. 

 

Treneri su ranije voleli da pričaju da je za pogrešan pas uvek kriv dodavač, a nikad onaj kome je pas bio namenjen. Mislim da je i u ovakvoj situaciji uvek kriv klub (i uprava i stručni štab), nikako igrači. Ipak su oni doveli te igrače i oni sa njima rade.

 

Ono što je poražavajuće je što, i kad bismo hteli da napravimo rekonstrukciju, nemamo nikakvu, ali baš nikakvu osnovu.  

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

da, kad se setim omalovazavanja mitrovica samo zbog toga sto mu je sut za 3 bio slaba tacka a u svim ostalim segmentima je bio mozzart za sve domace igrace iz ovog rostera postaje mi jasnije koliko smo se ofucali, olenjili i koliko se pogresno radi u poslednjih nekoliko sezona, najveci problem je sto se uopste ne ulaze energija i lova da se dovede neko od upotrebljivih domacih igraca pa da se od njih nesto napravi, zatrpavamo se gomilom stranaca upitnog kvaliteta i nemamo nikakav identitet kao ekipa, mislim nas identitet su dobric, davidovac i propali lazic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kooineeperk said:

Veceras, Colom, double-double. 

 

Imam neki osecaj da ce biti izjednaceno i da ce odluciti kome bude bolje isao sut. 

 

'ebo me osecaj... kako je Colom krenuo, mislio sam imace double-double, ali negativni. 

Covek i posle 4 utakmice ima vise TO nego AS. Jedino ga sut vadi, ali nismo ga za to doveli jbt. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da je rešenje da budemo Baskonija, tj bez domaćeg igrača na rosteru tako da mislim da preterujete. Nisu to epohalni igrači, daleko od toga al i dalje su među najboljim srpskim igračima na nivou Aba lige. Videli smo na primeru Nenadića kako to funkcioniše kad korektnog domaćeg igrača iz donjeg doma Jadrana gurneš u EL, uglavnom ružno. Ali neka osveženja svakako ne bi bila zgoreg, posebno umesto Lazića, pa verovatno i Kuzmića za koga se ja i dalje slepo nadam da nije gotov sa ozbiljnom košarkom. Dobrić je igrač za 10 mpg max, a Davidovac je jednostavno u lošoj formi, možda i uljuljkan time što nema alternativu, no njega svakako ne bih otpisivao uprkos tome što se nije specijalizovao ni za jednu ulogu, nemamo taj luksuz da se takvog domaćeg igrača tek tako lišimo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inače, kod nas se i dalje ne poštuju fundamenti košarkaške igre i to je osnovni prbolem. Milion stvari se radi kontra osnova košakre, protiv razuma, rezona i osnovne logike. Recimo ono što mi zovemo "preuzimanjima" je apsolutno bez ikave logike i pokrića. Za takvo nešto moraš da imaš i ljudstvo koje je to sposobno da odradi, odgovarajuću petorku na terenu. Ako je ideja bila ono što je povremeno radio i radi Trinkijeri, onda prepisuješ doslovce, a ne samo vireći u cedulju. Ne možeš da preuzimaš sa Kolomom, ne možeš sa Holom, samo dve crtice. I to je čitava nauka, ne preuzima po automatizmu SVAKO SVAKOG, to rade samo amateri. Drugo. Organizacija igre, postavka igrača na terenu. Kako je moguće da kada centar igra leđima da bek koji mu je dodao loptu ne zna gde treba da stane da bi centru maksimalno olakšao zidanje, a sebe doveo u pozciju da ima što bolju povratnu? Kako je moguće da plej baca u kontri centru koji trči loptu u noge?  Da li postoji ikakva ideja prilikom individualne odbrane, da li se skautira protivnik, kako mu igraju bekovi? Ovolika količina ispadanja jedan na jedan se ne vidi na nivou polusezone a ne na jednoj utakmici. Ko da je s druge strane deset Irvinga? I tako dalje i tako bliže. Nama su osnovni problem fundamenti, osnovi košarke, ono što se uči u kadetima. Sva sranja su posledica toga.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam uopste zadovoljan domacim igracima. Najvecu zelju vidim kod Dobrica i Radanova. Dobric u preteranoj zelji izgori. Radnavov treba vise minuta. Davidovac mi je bio omiljeni domaci igrac, ne znam zasto je toliko mlohav, bezvoljan. Kuzmica, Kuridzu i Lazica bih izbacio iz tima, tj ne bih ih uvodio u igru cak i da zauzimaju necije mesto. Ono sto oni pruzaju na terenu je nula, i bolje im je na taj nacin pokazati da nisu od znacaja nego im davati minute na kasikicu, u tu grupu bi svrstao i Hola. Jos uvek ne mogu da skontam zasto smo odbacili Terija a zadrzali Kuzmica ( znam pisali ste on je "najbolji" Evropski centar, da bio je mozda nekad. ).  Lazic, Kuridza, Kuzmic, Hall out i pokusati sa ovim sto se ima izvesti sezonu do kraja. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:


ovo bas i nije tacno
radicevic, jovanovic, jankovic...
pokusalo se, samo mrka kapa tu od nekog kvaliteta

to su bili vise neki risky eksperimenti, posebno jovanovic i jankovic, onaj nastic, morao je da se makar vezan dotera avramovic jos prosle ili pretprosle sezone pa koliko moze u datom trenutku, radanov isto treba da ima vec 2,3 sezone u zvezdi sa solidnim minutima u aba i koliko bilo u el, playstation ovisnik takodje, koliko god da je upitan mentalno blam je da skauti/trener/gazda jedne el ekipe uopste pomisle da pokojni simonovic moze da igra bolje od smorise u godini 2020

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, VukVule1988 said:

Domaća osnova je najveci problem. Od ove ekipe sledece sezone jedino bi Radanov trebao u 12. Ali gde iskopati ostale. Ovi ostali domaci kvalitetni su nam skupi, a ne znam sta ima od mladjih da moze da bude korisno.

 

U ovom trenutku mi je potpuno svejedno, radije bih gledao i 10 stranaca nego ovo. I uopšte ne moraju da prave famoznu razliku, samo da imaju neki balans fizikalija i umeća, da jednostavno rečeno budu funkcionalni košarkaši. Istovremeno potpuno reformisati mlađe kategorije i za promenu izbacivati školovane i tehnički obučene igrače kojima će košarkaški elementi biti na zadovoljavajućem nivou, pa od njih za prvi tim probrati one koji na to imaju i odgovarajuće fizikalije i karakter. Ako za to ne postoje uslovi i ako je jednostavno nemoguće - 10 stranaca it is.

 

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Dobrić je igrač za 10 mpg max, a Davidovac je jednostavno u lošoj formi, možda i uljuljkan time što nema alternativu, no njega svakako ne bih otpisivao uprkos tome što se nije specijalizovao ni za jednu ulogu, nemamo taj luksuz da se takvog domaćeg igrača tek tako lišimo. 

 

Dobrić je igrač za max 10 minuta, a Davidovac je u lošoj formi... Otprilike kao što je Zagorac u lošoj formi. Lik ne može da sačuva nikoga, kreće se i igra kao da ima 40 godina, mlitav je kao Milko Bjelica i šutira trojke 24% u EL. I dok se po Dobriću i oplete (s razlogom), ovaj iz nekog meni neobjašnjivog razloga ima pass, još se neretko i glorifikuje... Fizikalije i energija penzionera, kreacija iz driblinga nikakva što za sebe, što za saigrače (to što ume da tapka loptu ne znači da je funkcionalan ball handler), odbrana nikakva, više ne pogađa ni otvorene šuteve. I što je najcrnje, on je iz sezone u sezonu sve gori, dovoljno je baciti pogled na statistiku...

 

Radanov je već sada izmislio košarku za njega, a o potencijalu da ne pričam.  

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...