Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

4 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

sta se posle toga desavalo ne znamo...a moze svasta da se desi

 

7 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

odakle vam to da nije imao nijedan simptom?

javno dostupna informacija je da nije imao sipmtoma u trenutku kad je testirao pozitivno

sta se posle toga desavalo ne znamo...a moze svasta da se desi

 

A sto ne znamo? 

 

Naravno da ne treba da znamo detalje jer privatnost svakog coveka na prvom mestu, ali generalne informacije koje su od znacaja za sportsku javnost treba da se iznesu. Ne znamo nista ni Lojda kao ni za Hola, kao ni za Nnoka. Debitovao je sa 2 min u utakmici i bilo je za ocekivati da mu se minutaza nakon toga postepeno povecava da bi sto pre usao u ritam, a ne da bude ponovo zakucan na klupu. 

 

2 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ne znam sta hoces da kazes? Da neko namerno ne da Lojdu da igra? 

 

To si ti rekao. 

 

Poslednja i jedina vest je kako su potvrdili i ostali forumasi jeste da covek nije imao nijedan simptom. Ako je doslo do nekih simptoma treba da obaveste javnost da je doslo do pogorsanja situacije i to je to.

Ja hocu da kazem da ima puno nelogicnosti i netransparentnosti u ponasanju nase uprave i to je sve. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Većina koja preleži virus ima uvećane vrednosti D-dimera koje mogu da izazovu trombozu kao što je Visoki gore napisao. Umeju da budu i 40 puta veće od gornjeg limita. U takvom slučaju se nedeljama dobijaju inekcije fraxiparina. To je ipak karakteristično uglavnom za pacijente sa jakim simptomima i težom kliničkom slikom tokom infekcije.

Svejedno, čemu potreba da rizikujemo zdravlje i testiramo spremnost Lojda i Hall-a u naredna tri kola Eurolige...?

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

Ako je doslo do nekih simptoma treba da obaveste javnost da je doslo do pogorsanja situacije i to je to.

zapravo apsolutno nisu duzni bilo sta da obavestavaju

zakon o zastiti podataka licnosti

 

a sve i da je prosao potpuno bez ikakvih simptoma, preporuke lekara o doziranoj fizickoj aktivnosti moraju da se postuju

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe za bilo kakvim paranojama. Prvo, sedeo je čovek pored terena protiv Fenera = nije više zarazan. Drugo a to je i Čovke pričao, nakon preležanog virusa, svima testiraju primarno D-Dimer, sve ostale parametre iz krvi i tek ako je sve ok, eto zelenog svetla za treninge pa posledično i utakmice. 

 

To što nije imao simptome (ništa neuobičajeno, mlad, jak ko konj i u punom treningu) ne znači da nema kratkoročnih posledica (tragova na plućima, povišenih parametara u krvi, itd.) i dokle god je tako (ako je tako), neka ga pored terena. Niko ne želi Odžo no.2 situaciju. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

To si ti rekao. 

 

Poslednja i jedina vest je kako su potvrdili i ostali forumasi jeste da covek nije imao nijedan simptom. Ako je doslo do nekih simptoma treba da obaveste javnost da je doslo do pogorsanja situacije i to je to.

Ja hocu da kazem da ima puno nelogicnosti i netransparentnosti u ponasanju nase uprave i to je sve. 

Samo Lojd licno moze da otkrije kakav mu je tok bolesti. Klub nije objavio ni da je pozitivan, posto po zakonu ne sme i mi smo saznali da je o njemu rec preko foruma, jer je neko cuo. Mnoge ekipe praktikuju da kalkulisu sa informacijama o povredjenim igracima, jer je i to deo taktike, pa se ne zna na dan utakmice da li neko igra ili ne. Ja licno mislim da je Lojd prosao bez simptoma, ali da posle 15 dana sedenja u kuci i gledanja Formule 1 na Netflixu treba proci neko vreme dok se ne vrati fizicki da ne bi doslo do povreda. Siguran sam da je i drzava izdala neko uputstvo sta je sve bitno da  se uradi po povratku iz kovida i da klub to mora da ispostuje, jer bi u suprotnom snosio krivicu ako bi se nesto desilo.

Sto se tice Nnoka on verovatno ne igra jer Radonjic misli da trenutno nije spreman, a Hol je cini mi se skrajnut.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ne znam sta hoces da kazes? Da neko namerno ne da Lojdu da igra? On je dobio drugi negativan test u utorak, a to znaci da je posle 15 dana sedenja u kuci mogao na medicinska ispitivanja tek u sredu, a ako je sve bilo kako treba sa treningom ce poceti ovih dana, prvo lagano, a onda i sa ekipom. Posto ekipa ide u Spaniju sledece nedelje verovatno je odluceno da je pametnije da ostane u Beogradu i radi na fizickoj spremi.

Ono sto ja znam je da lekari upozoravaju obolele da se ne izlazu velikim naporima, jer je mogucnost stvaranja tromba velika (tako je verovatno stradao i Odzo).

Kada bude spreman i lekari mu dozvole on ce igrati. Valjda je vaznije da bude spreman da igra na kraju sezone kada je bitno, nego sada navrat, nanos? Ja mu prvi ne bih dao da igra. Ni jedan zivot nije vredan i jedne pobede, pa makar ona bila u takmicenju koje smo vec prezalili.

 

Mislis da nasi strunjaci bolje to znaju od evropskih, da procene kada je vreme za sta. Ne bih ja tako lako paralelu pravio sa Odzom. Stvar je vrlo kompleksna. Pogotovu kada jos ima veze sa ljudima koji dolaze sa Africkog kontinenta. Koliko znam njima se nazalost najcesce desava ta stvar da samo padnu na teren. Ima jos tu vise faktora, zbog kojih se moze uci u dublju analizu, vezano za africke igrace i pored svih analiza koje urade na evropskom kontinentu. Ali ne bih vise o tome.

 

Verovatno je da je prezaljena spanska turneja. Da se igra u Podgorici, mislim da bi se Lojd brze oporavio.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da svi smatraju da je najvažnije da se igrač oporavi i vrati u trenažni proces u skladu sa preporukama ljekara, ali mislim da je malo previše mistifikacije kad je korona u pitanju.

 

Kad neki igrač zaradi neku povredu zgloba ili mišića ili čega god, klubovi rutinski izađu s predviđenim vremenom povratka. Ponekad se stvari iskomplikuju, pa se to oduži, ali ipak postoji neka orijentacija.

Kad igrač navuče neki obični virus, bude isto tako, predvidi se period oporavka.

Samo s koronom klubovi ostaju zakopčani od početka do kraja (ili bar ovaj naš ostaje).

Kad se počelo pričati da je Lojd pozitivan, neko je pitao kad ćemo zvanično znati o čemu se radi, a na to je jedan revnosni forumaš na temi postavljao izvode iz zakona koji regulišu prava pacijenata.

Pa i slomljena noga je ozbiljno zdravstveno stanje, pa priču o tome niko ne smatra povredom privatnosti igrača.

Edited by quentin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema liste pozitivnih igraca. One za koje znamo sigurno da su imali u EL:

 

Pleis - 2 meca

Roll - 2 meca

Milutinov - 3 meca

Mirotic - 3 meca

Monroe - 4 meca

Mickey - 3 meca

Lacombe - 1 ili 2 meca nisam siguran

Cole - 3 meca

Vezenkov i Livio - 2 meca

Zenit i Alba su imali vise zarazenih koji nisu igrali 2 sedmice

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vlada_79 said:

 

Mislis da nasi strunjaci bolje to znaju od evropskih, da procene kada je vreme za sta. Ne bih ja tako lako paralelu pravio sa Odzom. Stvar je vrlo kompleksna. Pogotovu kada jos ima veze sa ljudima koji dolaze sa Africkog kontinenta. Koliko znam njima se nazalost najcesce desava ta stvar da samo padnu na teren. Ima jos tu vise faktora, zbog kojih se moze uci u dublju analizu, vezano za africke igrace i pored svih analiza koje urade na evropskom kontinentu. Ali ne bih vise o tome.

 

Verovatno je da je prezaljena spanska turneja. Da se igra u Podgorici, mislim da bi se Lojd brze oporavio.

Hteo sam da te pitam, ali me je Takeshi_Kovacs pretekao, a mozes li mi navesti ko se kada vratio na teren? Vreme brzo prodje i verovatno ono sto je nama bilo 10 dana(tako mi mislimo) je nekom navijacu tog kluba bilo 45 dana, a u stvari je proslo 20ak dana. U nekim slucajevima se tako poklopilo da je utakmica pala bas u periodu kada je igrac mogao da odigra. Mozda da se nije islo u Spaniju je Lojd mogao da igra protiv Valensije. Eto, ako moze neko da izvuce koji je igrac koliko odsustvovao, pa da uporedimo.

 

1 minute ago, quentin said:

Naravno da svi smatraju da je najvažnije da se igrač oporavi i vrati u trenažni proces u skladu sa preporukama ljekara, ali mislim da je malo previše mistifikacije kad je korona u pitanju.

 

Kad neki igrač zaradi neku povredu zgloba ili mišića ili čega kod, klubovi rutinski izađu s predviđenim vremenom povratka. Ponekad se stvari iskomplikuju, pa se to oduži, ali ipak postoji neka orijentacija.

Kad igrač navuče neki obični virus, bude isto tako, predvidi se period oporavka.

Samo s koronom klubovi ostaju zakopčani od početka do kraja (ili bar ovaj naš ostaje).

Kad se počelo pričati da je Lojd pozitivan, neko je pitao kad ćemo zvanično znati o čemu se radi, a na to je jedan revnosni forumaš na temi postavljao izvode iz zakona koji regulišu prava pacijenata.

Pa i slomljena noga je ozbiljno zdravstveno stanje, pa priču o tome niko ne smatra povredom privatnosti igrača.

Nije u pitanju samo nas klub. Mozes videti na zvanicnoj stranici Eurolige:

https://www.euroleague.net/news/i/awur8vhsaip6rqxy/covid-19-news

 

Zakon postoji i klub je duzan da ga postuje, a sto kod nas nista nije vazno, to je sada drugo pitanje.

 

Link to comment
Share on other sites

Sve zasta igrac da consent ne smatra se povredom prava na zastitu podataka o licnosti. 

 

Da li  je normalno da neko ima toliku platu smatra da navijaci zbog kojih on igra nemaju pravo da znaju kada se ocekuje povratak na teren i stepen njegove povrede? Ne bih rekao, ista je situacija kao i sa bilo kojom drugom povredom gde uprava obavestava javnost kako napreduje oporovak svojih igraca, tako da je ovo najverovatnije izbor uprave da cute i nikog drugog. Zasto nista ne znamo o povredama Hola i Nnoka? Bahate se vec duze vreme, a ne treba zaboraviti da oni prvobitno postoje zbog nas, tj zbog opste zainteresovanosti javnosti da klub postoji i dobija budzet koliki dobija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam onomad kad je objavljeno da Lojd nece igrati vs Fener, peske sracunao da je najduze odsustvo zbog COVIDa bilo 16 dana, a da je Lojdu Fener bio 18.dan.

 

Danas mu je msm 22. dan od pozitivnog testa. 

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Nije u pitanju samo nas klub. Mozes videti na zvanicnoj stranici Eurolige:

https://www.euroleague.net/news/i/awur8vhsaip6rqxy/covid-19-news

 

Zakon postoji i klub je duzan da ga postuje, a sto kod nas nista nije vazno, to je sada drugo pitanje.

 

Pa prema ovome uopšte ne postoji neki uniforman pristup publikovanju podataka.

Valensija kaže da ima pozitivnog igrača koji je quarantining at home i da je in good condition and asymptomatic. Znači, oni ladno govore u kakvom je zdravstvenom stanju.

Naši ne kažu čak ni da li je u pitanju igrač ili član stručnog štaba, i ništa ne kažu da li ima simptome i sl.

Armani samo kaže da su u izolaciji.

Efes kaže da njihovi nemaju simptome itd, itd.

 

Znači, ne postoji pravilo da se ne smije govoriti o tome u kakvom su zdravstvenom stanju pozitivni igrači. Kad se kaže da neko nema simptome, valjda je jasno da se može očekivati brži povratak na teren.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, leki bg said:

Ja sam onomad kad je objavljeno da Lojd nece igrati vs Fener, peske sracunao da je najduze odsustvo zbog COVIDa bilo 16 dana, a da je Lojdu Fener bio 18.dan.

 

Danas mu je msm 22. dan od pozitivnog testa. 

Da, ali ako racunas to znaci da mu je na 16 dan stigao 2 negativan test. Nekome treba duze vremena da ga virus napusti. Da li je trebao da igra protiv Fenera, ja mislim da ne. Da li je mogao da igra u Spaniji , mogao je, ali su verovatno mislili da je u ovom trenutku bitnije da ga fizicki oporave.

Nije samo bitno koliko je ko utakmica propustio, jer je moglo biti duplih kola. Ovaj podatak je bitniji, ako je tacan, koliko je to bilo u danima.

Vidim da su i njega igraci napali sto ne igra i on im je lepo odgovorio da bi on to vise voleo nego oni, ali da trenutno ne moze. 

9 minutes ago, mmajstor said:

Sve zasta igrac da consent ne smatra se povredom prava na zastitu podataka o licnosti. 

 

Da li  je normalno da neko ima toliku platu smatra da navijaci zbog kojih on igra nemaju pravo da znaju kada se ocekuje povratak na teren i stepen njegove povrede? Ne bih rekao, ista je situacija kao i sa bilo kojom drugom povredom gde uprava obavestava javnost kako napreduje oporovak svojih igraca, tako da je ovo najverovatnije izbor uprave da cute i nikog drugog. Zasto nista ne znamo o povredama Hola i Nnoka? Bahate se vec duze vreme, a ne treba zaboraviti da oni prvobitno postoje zbog nas, tj zbog opste zainteresovanosti javnosti da klub postoji i dobija budzet koliki dobija. 

Zasto je to nekome bitno? Bitno je jednom liku kome se zivot vrti oko kladionice i prodao bi svakoga, pa i svog voljenog Radonju samo da uzme koji dinar. Ja mislim da ti nisi takav. Negde se slazemo, a negde ne, ali sam stekao utisak da si ok covek koji samo brani svoje stavove.

U Spaniji ce igrati Zvezda i ako se kojim slucajem desi da dobijemo neku utakmicu bicemo srecniji nego da su igarli i Lojd i Panter i Beron, jer ce je dobiti nasi klinci, borbenoscu i talentom.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Takeshi_Kovacs said:

zavisi kako kome

ako si internet/jutjub lekar svakako da je jasno

Objasni. 

Svako od nas zna x ljudi koji su bili pozitivni i oni bez simptoma su se ranije vratili normalnom životu nego ljudi koje je mučila temperatura, upala pluća itd.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VISOKOLETAC said:

Da, ali ako racunas to znaci da mu je na 16 dan stigao 2 negativan test. Nekome treba duze vremena da ga virus napusti. Da li je trebao da igra protiv Fenera, ja mislim da ne. Da li je mogao da igra u Spaniji , mogao je, ali su verovatno mislili da je u ovom trenutku bitnije da ga fizicki oporave.

 

Meni jeste majka spec.infektologije, ali ja sam obican advokat cije je poznavanje posledica COVIDa svedeno na net & par kevinih tvrdnji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 12Laki said:

Zdravlje igraca msm da bi to trebalo biti privatno.Jedino ako on hoce to da kaze putem twitera ili sta vec.

 

Sta ima da zabadamo u tudje privatne stvari?I oni su ljudi samo sto im je posao kosarka.

Misliš li, recimo, da bi povreda koju je nesrećni Jaramaz juče doživio trebalo da bude tajna? I da niko ne smije da pita da li će se momak vratiti za nedelju dana ili za tri mjeseca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, quentin said:

Objasni. 

Svako od nas zna x ljudi koji su bili pozitivni i oni bez simptoma su se ranije vratili normalnom životu nego ljudi koje je mučila temperatura, upala pluća itd.

evo ja sam pozitivan

prosao sam uglavnom bez vecih komplikacija(temperatura i malaksalost i bolovi da, upala grla da, nista na plucima)

bavim se umerenom fizickom aktivnoscu 3-4 puta nedeljno

lekar mi je savetovao da to batalim narednih mesec dana

 

sad ja mogu da poslusam njega, a mogu savete da kupim i po internetu, od ljudi koji znaju x ljudi koji su bili pozitivni

sta mislis sta cu da uradim?

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Takeshi_Kovacs said:

evo ja sam pozitivan

prosao sam uglavnom bez vecih komplikacija(temperatura i malaksalost i bolovi da, upala grla da, nista na plucima)

bavim se umerenom fizickom aktivnoscu 3-4 puta nedeljno

lekar mi je savetovao da to batalim narednih mesec dana

 

sad ja mogu da poslusam njega, a mogu savete da kupim i po internetu, od ljudi koji znaju x ljudi koji su bili pozitivni

sta mislis sta cu da uradim?

Kao prvo, brz oporavak ti želim.

Kao drugo, misliš da bi ti lekar istu stvar rekao da nisi imao nikakve simptome?

Nisam ja rekao da igrač treba da sluša mene i tebe s foruma, nego da ljudi/igrači koji su bili asimptomatični imaju veću šansu da se ranije vrate normalnom životu/treningu. Odnosno da dobiju dozvolu struke za to. Šta je tu problem?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, quentin said:

Misliš li, recimo, da bi povreda koju je nesrećni Jaramaz juče doživio trebalo da bude tajna? I da niko ne smije da pita da li će se momak vratiti za nedelju dana ili za tri mjeseca.

Pa jesu rekli da je pozitivan?To je dovoljno.Koliko ce teci poravak od ovog virusa to niko sa sigurnoscu ne zna.Meni je recimo trebalo skoro 2 nedelje posle prelezane korone da se vratim u normalu.To sto su se drugi vratili posle 15-17 dane ne mora da znaci da ce i Lojd u isto vreme.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, 12Laki said:

Pa jesu rekli da je pozitivan?To je dovoljno.Koliko ce teci poravak od ovog virusa to niko sa sigurnoscu ne zna.Meni je recimo trebalo skoro 2 nedelje posle prelezane korone da se vratim u normalu.To sto su se drugi vratili posle 15-17 dane ne mora da znaci da ce i Lojd u isto vreme.

 

 

Dobro ok, kako kažeš.

Ja samo smatram da ne vidim zašto bi tretman u javnosti igrača s koronom bio drugačiji od tretmana igrača koji je fasovao bilo koju drugu povredu/bolest.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, quentin said:

Misliš li, recimo, da bi povreda koju je nesrećni Jaramaz juče doživio trebalo da bude tajna? I da niko ne smije da pita da li će se momak vratiti za nedelju dana ili za tri mjeseca.

Videcemo da li ce Partizan to objaviti. Mislim da je mnogo nesporazuma, jer novinari nesto objave, ili ljudi napisu na forumu i mi to prihvatimo kao zdravo za gotovo, a klub to nije saopstio.

Koliko znam, jedino u NBA-u i Americi imas izvestaje o povredama. Ako gresim slobodno me ispravite.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Takeshi_Kovacs said:

evo ja sam pozitivan

prosao sam uglavnom bez vecih komplikacija(temperatura i malaksalost i bolovi da, upala grla da, nista na plucima)

bavim se umerenom fizickom aktivnoscu 3-4 puta nedeljno

lekar mi je savetovao da to batalim narednih mesec dana

 

sad ja mogu da poslusam njega, a mogu savete da kupim i po internetu, od ljudi koji znaju x ljudi koji su bili pozitivni

sta mislis sta cu da uradim?

 

Ah lekari danasnji. Aktivno vezbam dosta godina i kada mi se desi da osetim neki bol i da on potraje, odem kod lekara. Svaki mi skoro kaze, batali to sta ce ti to. Tako ce te proci. SvI me odgovaraju od vezbanja. Predji na vezbe za penzionere. Valjda im je to sigurica da kazu. Za ljude srednjih godina uopste ne preporucuju jaci sport i ako sam u formi i takvog adrenalina.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Videcemo da li ce Partizan to objaviti. Mislim da je mnogo nesporazuma, jer novinari nesto objave, ili ljudi napisu na forumu i mi to prihvatimo kao zdravo za gotovo, a klub to nije saopstio.

Koliko znam, jedino u NBA-u i Americi imas izvestaje o povredama. Ako gresim slobodno me ispravite.

Suština je da ako se medijima ili na forumu povede priča o Jaramazovoj povredi niko neće biti napadnut da ulazi u privatnost igrača, a ako se upita nešto za igrača sa koronom odmah se javi pet dušebrižnika koji kažu kako je igračevo zdravlje samo njegova stvar. Ja samo pitam u čemu je razlika. 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...