Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

47 minutes ago, Losmi17 said:

Stvarno se zapitam sta su ljudi gledali kad Markusa i Lorenza stavljaju ispred Jovica. I to u prajmu.

Stef koji je bio flor djenerale u 2 najuspesnije EL sezone.

 

Ja kontam taj smek kod Markusa, al pitanje je da li je bio top 3 plej, a ne stranac broj 1.

 

Razumem cak i momenat da je deo generacije koja je prekinula dominaciju. Al i tu je bio tek treci ili cetvrti igrac po vaznosti. U toj seriji.

Jovic je vec bio deo uspostavljenog sistema koji je napravljen da igraci mnogo bolje izgledaju nego sto je neki njihov realan kvalitet. 

Npr Jovic, Lazic, Simonovic, pa i Dangubic i Kuzmic su te poslednje Radonjiceve sezone izgledali najbolje u karijeri. To je do timske igre, za koju je bio zasluzan i Jovic, ali je svakako najzasluzniji Radonjic.

Markus je dosao te sezone i odmah pokazao kvalitet, sto je i logicno jer je vec bio kvalitetan, dok je Jovic imao godinu dana adaptacije i uz Radonjica i Markusa nadogradio svoje znanje. Vreme je bilo na njegovoj strani jer je bio u Zvezdi 3 puta duze.

 

U dilemi ko je bolji, svako ce birati ono sto vise voli, ali meni su oni kao par plejeva najbolji tandem ikad, pa ne bih ni zeleo da odlucujem ko je stvarno bio bolji.

 

Jovic ima bas dobru odbranu, ali je jako ogranicen u sutu, dok kod Markusa potpuno obratno, iako su i njegovi procenti bili losi, ali zbog uzimanja tezih suteva, za razliku od Jovica. Organizatorski su odlicni obojica, iako se meni cini da je Jovic imao veliki broj asistencija i zbog velikog onog usg% (ako se tako zove) jer se sve vrtelo oko njega i davio je nekad previse loptu.  Mogao bi @Guru da mi izvadi te podatke, bas me zanima njihovo poredjenje. : ) 

Statisticki u EL: Markus 9.7 poena i 6.1 asistenciju, a Jovic u te dve sezone kao prvi plej 7p i 5.7ass i 8.3p i 4.6ass. Naravno, statistika je potpuno druga stvar od onoga sto se vidi na terenu, pogotovo u odbrani, ali meni ne bi bila toliko cista i nepokolebljiva odluka kada bih birao bilo kog od njih dvojice. Markus je umetnik, Jovic vojnik : )

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma kakav vojnik koji zabije 17 statsa na jednoj EL tekmi.

 

Njegove asistencije su perfeto. Ne gubi lopte, dobar ulaz, nema nerezonskih suteva, a i sam sut je dosta popravio u odnosu na prve 2 sezone. 

 

Jovic je nesto najbolje sto smo imali. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mmajstor said:

Ma kakav vojnik koji zabije 17 statsa na jednoj EL tekmi.

 

Njegove asistencije su perfeto. Ne gubi lopte, dobar ulaz, nema nerezonskih suteva, a i sam sut je dosta popravio u odnosu na prve 2 sezone. 

 

Jovic je nesto najbolje sto smo imali. 

Nije 17, vec 19, ali to meni ne menja poentu. Opet je u proseku manje od Markusa, ako cemo striktno da gledamo to koliko je imao asistencija.

 

"Nema nerezonskih suteva" je obicno odlika onih kojima je sut slabija strana.

 

Jovic je do kraja ostao los suter za 3 poena. Te trece sezone koju pominjes je bio ispod 30%. Ispod jedne pogodjene po utakmici. I to opet nije najbitnija stvar u celoj stvari.

 

Neko idealizuje Markusa, neko Jovica, a realnost je negde izmedju, kao i uvek. 

Meni su oni

Spoiler

yin-yang_peace_aligned_unison-100753273-

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

MWill, Jovic, Nelson

Kinsey, Djenka, Billy

Gudurić,Dangubić, Thomas

Miller,Kalina Perperoglu

Bobi, Kuz, Cirbes. 

 Izmenio sam neke pozicije igracima ali tako mi se uklapaju u glavi najbolje. Falila bi tu jedna pokretna petica ubacio bi Diona ali glupo mi izbaciti nekog od ove trojice. Danguba je tu zbog odbrane. E sad jedna segzi ekipa za 120 poena po mecu:

Rakocevic, Roch, Wolters

Nedovic,Loyd, Punter

Morrison, Simon Keselj

Simanic, D. Brown O Bryant

Lessort, Terry, Gist.

Uh ovo bi bilo zanimljivo. 😂😂

Link to comment
Share on other sites

Just now, Placebo Lone star said:

Kad pisemo o FC3 moramo razdvojiti pozadinu i njegove kvalitete koje koji nisu tako upitni kao pozadina njegovog dovodjenja u prvi tim.Imali smo i losijih plejeva,a i igraca da drgim pozicijama koji nisu isporucili apsolutno nista.NEPOTIZAM NE PRASTAM,ali razne budale su plesale na parketu Pionira.

Pa da nije nepotizma taj FC3 verovatno nikada ne bi video dres KKCZ.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vidi se da Filip voli da igra kosarku i da se trudi ali je napravio jednu ogromnu gresku. Nije se dokazao van fmp-a i Zvezde. Da je odigrao neku sezonu u inostranstvu kako valja i tamo se dokazao siguran sam da bi pritisak bio manji i za nkega i za navijace. 

 

Nije on ni prvi ni poslednji - Jaric, Rakocevic i mnogi drugi su sve deca nekoga ali su se trudili da se dokazu van sistema koji im pruzaju roditelji. Ne mora da znaci ako ti je tata budza da si automatski los, ali to moras da dokazes na terenu. Prvo sebi a onda i drugima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Ja isto mislim da je bilo gorih igrača od Čovića. Bez zezanja, ali ja nijesam siguran da bi Radičević ili Rebić izvukli neke partije kao Čović. Svakako da ne bi nikad igrao kod nas da nije bilo tatka. ABA liga mu je po mjeri. 

 

A meka ruka Lepojevic Nikole? 

Borbeni Mirko Kovac?

Stameni centar Djuric? 

Dezmekasti centar sa mekom rukom ko pamuk, Majls? 

Nikad ne dokazani talenat Sljivancanin, stric mu beše general... mogao bi do sutra ovako. 

 

Svi koji su počeli da prate KK od dolaska Nebojse Covica ne znaju šta je ciganija. 

Edited by propolis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dal je bolji Markus ili Jovic mogu da istrpim, ali po 100-i put spinovanje kako eto Filip Covic nije los nego ima tezinu prezimena pa je pod lupom javnosti ne mogu. 

Da se preziva Milicevic bio bi standardan...nikad i nigde. Da se preziva bilo kako drugacije Filip Covic parketa ne bi video kao sto ga nije ni video kad god je pomerio svoje dupe 

u sredinu gde nema tatice da suflira. Medeni mesec u Paraliji traje duze od Filipa Covica u KK Dramas. 

 

Najgori igrac koji je obukao dres KKCZ zadnjih 20 godina sigurno. Bilo je raznih vedeta za koje ni roditelji ne znaju da se bave kosarkom

ali samo jedna za koju se uprla masinerija placenih novinara da objasnjava kako eto bringer of EL nema tretman medju navijacima koji zasluzuje. 

Milutinovic je bolji od njega. Vujadin Subotic je Lebron za njega. Rebic je izvukao protiv Reala pa sve da nista u karijeri ne uradi bar je na jednoj tekmi doneo preokret i dao kos na EL. 

 

 

 

45 minutes ago, Placebo Lone star said:

Kad pisemo o FC3 moramo razdvojiti pozadinu i njegove kvalitete koje koji nisu tako upitni 

 

Kome nisu upitni? Nebojsi i mama Vesni? Covek je statisticki bio najgori igrac EL, najgori, na poslednjem mestu, na zacelju, fenjeras od 300 igraca! 

U FPM igra prosecno 30 minuta, pa i Pulen izadje da se odmori malo, ovaj ne staje, sutira 10 suteva u proseku, bezobraznije suteve ima samo Novak iz Mege, 

niko nista ne sme da mu kaze. Kad vec ima kvalitete koji nisu upitni kako 10 godina ne moze sa ovim brojkama da nadje angazman negde drugde da obezbedi finansijski familiju? 

Prezime Covic nosi tezinu i u poljskoj ligi? 

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Prva petorka u kombinaciji po kvalitet i srcu (Djenka ispred Lojda)

 

Jovic

Dzenkins

Kalinic

Miler

Bobi

 

Lorenzo

Lojd

Beron

Gudura

Cirbes

Luka (kapiten)

Kinzi

 

jos 3 za rotaciju:

Lazic

Dangubic

Kuzmic

 

trener Radonja

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...