Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 minute ago, pavijan2 said:

Kvinsi je najveci broj poena sam sebi kreirao.

plej mu nije trebao da uhvati loptu, zagradi, izblokira.

Kvinsi je najbolji igrac kojeg sam ikada gledao u zvezdinom dresu. ne racunam igre pre i posle .

prevelike su Kvinsijeve cipele, da bi JOB ulazio u njih. da bude neka unapredjena verzija Diona Tompsona. puna kapa.

 

Pa sto onda nije igrao sam? Najbolji stranac  u Zvezdinom dresu koga sam gledao je Markus. Najbolji igrac koga sam gledao u Zvezdinom dresu je Pedja Stojakovic.Makar i to kratko vreme video sam da je neverovatan talenat i neverovatan igrac.

Kvinsi je odigrao vrhunski kod nas, ali kosarka nije individualni sport. 

Link to comment
Share on other sites

valjalo bi da paralele između JOB-a i bilo kog bivšeg ili sadašnjeg nosioca tima razvlačimo i kroz uloženo.

da li neko zna približnu cifru za koju je on potpisan...isto i za Woldena i Lojda. 

Moja pretpostavka da je Lojd 400-450k, Wolden 250-300k...i JOB negde iz-među?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, VISOKOLETAC said:

Pa sto onda nije igrao sam? Najbolji stranac  u Zvezdinom dresu koga sam gledao je Markus. Najbolji igrac koga sam gledao u Zvezdinom dresu je Pedja Stojakovic.Makar i to kratko vreme video sam da je neverovatan talenat i neverovatan igrac.

Kvinsi je odigrao vrhunski kod nas, ali kosarka nije individualni sport. 

pedja ima par desetina minuta u zvezdinom dresu kao petnaestogodisnjak. naravno daje imao vecu karijeru od kvinsija, kao i bane prelevic,tarlac, tomasevic, vujanic, radmanovic, divac, bjelica, gurovic. govorim strogo o prikazanom u zvezdinom dresu.

Link to comment
Share on other sites

nebitno šta je Kvinsi radio pre i šta je napravio posle...

kod nas je bio furija jebena...i većina igrača je zajahala taj talas.

teško da smo mogli u tom trenutku da ubodemo veći boost.

Bože zdravlja na ovo Badnje veće da svi u zdravlju i veselju gledamo cele sezone kako Lojd prži preko toga.

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pavijan2 said:

pedja ima par desetina minuta u zvezdinom dresu kao petnaestogodisnjak. naravno daje imao vecu karijeru od kvinsija, kao i bane prelevic,tarlac, tomasevic, vujanic, radmanovic, divac, bjelica, gurovic. govorim strogo o prikazanom u zvezdinom dresu.

U Zvezdinom dresu su vise prikazali i Sasa Obradovic i Nebojsa Ilic, Milenko Topic i mozemo ovako do sutra, posto je utisak kakav je neko igrac subjektivan. Sto se Pedje tice ti si rekao ko je najbolji igrac koga si gledao u Zvezdinom dresu, a ne ko je najbolje odigrao u Zvezdinom dresu.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Wingwalker said:

valjalo bi da paralele između JOB-a i bilo kog bivšeg ili sadašnjeg nosioca tima razvlačimo i kroz uloženo.

da li neko zna približnu cifru za koju je on potpisan...isto i za Woldena i Lojda. 

Moja pretpostavka da je Lojd 400-450k, Wolden 250-300k...i JOB negde iz-među?

Covic kaze da je najveca plata ove godine 450k. Mislim da Lojd u pitanju. Volden, po mojoj proceni pre 300 nego 250k, mislim da je toliko imao i u Partizanu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VISOKOLETAC said:

U Zvezdinom dresu su vise prikazali i Sasa Obradovic i Nebojsa Ilic, Milenko Topic i mozemo ovako do sutra, posto je utisak kakav je neko igrac subjektivan. Sto se Pedje tice ti si rekao ko je najbolji igrac koga si gledao u Zvezdinom dresu, a ne ko je najbolje odigrao u Zvezdinom dresu.

odlazis u neku krajnost, dokazivanja nedokazivog. srecno badnje vece ti zelim.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Da li bi i danas sve pokrenuo? To je isti igrac. Zamisli da je on bio bez pleja i da je dobijao lopte na kraju napada. 

 

Niđe veze, Kvinsi je bio moderna atletska četvorka sa izuzetnim ball handlingom za tu visinu, njegova igra u napadu je bila skoro bekovska + je te sezone bio 2. bloker Evrolige. JOB je realno mrcina zaglavljena između četvorke i petice, spor je, trom, slab atleta, al' ima teleso i nešto skila da igra na postu (što Kvinsi nije mogao nikako)... Druga stvar je što on celu karijeru pokušava da se dokaže kao neki streč igrač, umesto da se više fokusira na igru u reketu za koju ima značajno više talenta. 

 

I ne samo što su oni po stilu igre i fizičko-atletskim karakteristikama potpuno različiti igrači, razlika u kvalitetu njihovih igara, energiji i sveukupnom uticaju na ekipu je tek ogromna, naravno u Kvinsijevu korist. Čovek je bio najbolji igrač ekipe koja se plasirala u četvrtfinale Evrolige, izabran u All-Euroleague Second Team, kada se zapali niko mu nije mogao ništa...

 

Uzgred, JOB-ev problem sa lošim procentima iz igre nema nikakve veze sa tim famoznim dobijanjem lopte na kraju napada, on je volume scorer celu karijeru i procenti su mu uvek prilično niski za 4/5 igrača. Pritom, njemu je ove sezone realizacija na isteku napada izuzetna, kamo sreće da ima slične procente i kada ranije dobije loptu.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, pavijan2 said:

odlazis u neku krajnost, dokazivanja nedokazivog. srecno badnje vece ti zelim.

Nista ja ne dokazujem. Ja sam hteo da pokazem nesto u vezi sa emocijama, a vi ste ti koji uporedjuju. Ako je tako kao sto ti kazes, sta je onda igrao Kinsi? Da to nije malo grubo prema njemu? ili prema Guduricu? Da li je onda Simonovic bio najbolji igrac ikada, kada je poludeo i vukao nas onoliko pobeda zaredom? Kako je Kvinsi odigrao od kada je potpisao za Makabi? 

Po meni sve je stvar u utisku.

Hvala na cestitkama. Ja sam vec cestitao, ali nije problem opet 🙂

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Moze ovo do sutra. Cinjenica je da je on najvise kriv sto je doslo do svega ovoga.

 

Cinjenica ili misljenje? 

 

Njegova odgovornost za losu igru je neupitna, ne verujem da bilo ko smatra drugacije.

Medjutim malo je suludo da konstantno spominjemo njegovu krivicu za bilo sta, iz prostog razloga zato sto nije u poziciji da zavrsi ono zasta je bio doveden. 

 

Jedini koji je odgovoran za rezultat pre Sase za vreme Sase i nakon Sase je uprava, i oni (on) su ti koji su najodgovorniji. Ako je Sasa bio lose resenje - oni su ti koji su mu dali poverenje, a ako je ipak bio dobro resenje nego ga je samo trebalo istrpeti ali i korigovati dok se ne posloze kockice - oni su ti koji su napravili diskontinuitet (opet)....isto kao i prethodnih xyz godina, i iz toga razloga ne mozemo da se maknemo od nekog 12 mesta u EL, a i vezano za dugogodisnju licencu nema nekih pomaka. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Guru said:

 

Niđe veze, Kvinsi je bio moderna atletska četvorka sa izuzetnim ball handlingom za tu visinu, njegova igra u napadu je bila skoro bekovska + je te sezone bio 2. bloker Evrolige. JOB je realno mrcina zaglavljena između četvorke i petice, spor je, trom, slab atleta, al' ima teleso i nešto skila da igra na postu (što Kvinsi nije mogao nikako)... Druga stvar je što on celu karijeru pokušava da se dokaže kao neki streč igrač, umesto da se više fokusira na igru u reketu za koju ima značajno više talenta. 

 

I ne samo što su oni po stilu igre i fizičko-atletskim karakteristikama potpuno različiti igrači, razlika u kvalitetu njihovih igara, energiji i sveukupnom uticaju na ekipu je tek ogromna, naravno u Kvinsijevu korist. Čovek je bio najbolji igrač ekipe koja se plasirala u četvrtfinale Evrolige, izabran u All-Euroleague Second Team, kada se zapali niko mu nije mogao ništa...

 

Uzgred, JOB-ev problem sa lošim procentima iz igre nema nikakve veze sa tim famoznim dobijanjem lopte na kraju napada, on je volume scorer celu karijeru i procenti su mu uvek prilično niski za 4/5 igrača. Pritom, njemu je ove sezone realizacija na isteku napada izuzetna, kamo sreće da ima slične procente i kada ranije dobije loptu.

Kada sam napisao ,,isti igrac" mislio sam na Kvinsija, pre i posle Zvezde, a nigde nije odigrao tako.Nisam uopste mislio na JOB-a. Verovatno sam napisao  pogresno  pa si pogresno razumeo. Ja imam tezu da je tim taj koji je izdigao igraca. On je bio taj tockic koji je falio da se pokrene ta ekipa. Nista vise. Naravno i kvalitet igraca je dosao do izrazaja u tom timu.

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Nista ja ne dokazujem. Ja sam hteo da pokazem nesto u vezi sa emocijama, a vi ste ti koji uporedjuju. Ako je tako kao sto ti kazes, sta je onda igrao Kinsi? Da to nije malo grubo prema njemu? ili prema Guduricu? Da li je onda Simonovic bio najbolji igrac ikada, kada je poludeo i vukao nas onoliko pobeda zaredom? Kako je Kvinsi odigrao od kada je potpisao za Makabi? 

Po meni sve je stvar u utisku.

Hvala na cestitkama. Ja sam vec cestitao, ali nije problem opet 🙂

 

После кидања лигамената је веома тешко да буде исти играч.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Kada sam napisao ,,isti igrac" mislio sam na Kvinsija, pre i posle Zvezde, a nigde nije odigrao tako.Nisam uopste mislio na JOB-a. Verovatno sam napisao  pogresno  pa si pogresno razumeo. Ja imam tezu da je tim taj koji je izdigao igraca. On je bio taj tockic koji je falio da se pokrene ta ekipa. Nista vise. Naravno i kvalitet igraca je dosao do izrazaja u tom timu.

 

Pa pre Zvezde Kvinsi nije ni igrao u Evropi, on je kod nas došao sa nepune 23 godine. Sezonu pre nas je recimo u G-League prosečno imao 24 poena, 8 skokova i 3 blokade, uz odlične procente šuta. A posle nas definitivno više nije bio isti igrač, jer je upravo leta 2016. doživeo povredu kolena koja ga je i koštala ozbiljnije karijere. U Makabiju je propustio veći deo sezone i odigrao svega 15 utakmica (od toga 11 u izraelskom prvenstvu), posle u Broseu čini mi se da nije ni prošao lekarske preglede, a onda sledi Tajvan i sada Portugal...

 

A rekao bih da je kod nas ipak bio malo više od točkića, al' dobro...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Silvanus said:

 

После кидања лигамената је веома тешко да буде исти играч.

 

Ja ne znam da li pisem cudno ili sta? On je potpisao za Makabi dok je jos bio nas clan i od tog trenutka vise nije bio isti igrac. Ligamente je pokidao izmedju dve sezone. Sto mislis da je tesko? Lazarevic je dva puta kidao ligamente, pa se vratio jos bolji.Durant je imao tezu povredu, pa se vratio na istom nivou. Ima jos mnogo primera. Zavisi od igraca. On je verovatno mislio da je dosta zaradio i da ne mora vise da se cima. Ne bih vise o njemu.

Link to comment
Share on other sites

Килер Милер је највећа сила која је код нас играла Евролигу.

Било је још добрих играча, чак и спектакуларних, као што је доктор Маркус, али то што је Милер за нас урадио у ЕЛ није нико.

Буквално је са'рањивао великане. А то је нешто што се не виђа сваки дан.

Нама је те године окренуо ЕЛ сезону.

Edited by Silvanus
  • Like 17
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Silvanus said:

Килер Милер је највећа сила која је код нас играла Евролигу.

Било је још добрих играча, чак и спектакуларних, као што је доктор Маркус, али то што је Милернза нас урадио му ЕЛ није нико.

Буквално је са'рањивао великане. А то је нешто што се не виђа сваки дан.

Нама је те године окренуо Ел сезону.

Isto kao Simonovic sledece sezone.

  • Ha-ha 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Имаш право да тако мислиш и да доживљаваш њих двојицу као играче са истим, сличним доприносом.

Мени је Милер numero uno.

А нека да Бог да га многи надмаше. У будућности.

Edited by Silvanus
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Guru said:

Igrao je Simonović super u sezoni 2016/17, al' nemojmo se šaliti da je to i blizu onoga što je Kvinsi odigrao sezonu ranije.

Ne mislim da su oni igraci istog talenta, ni priblizno, ali u sistemu u kome se igra uvek iskoci neko. Te godine je to bio Kvinsi, sledece je Simonovic, a mogao je mozda neko drugi. Vidim da se ljudi cude kada kazem Simonovic i cini mi se da su zaboravili kako smo tada igrali. Ja licno bih menjao sve Kvinsiolike igrace za jedan tim koji je igrao sezonu 2016-17. Takav sam, vise volim tim nego pojedince u njemu.

7 minutes ago, 12Laki said:

Simon je eksplodirao u dobro organizovanom sistemu dok Kvinsiju sistem nije bio potrebam da dominira.

Hoces da kazes da tada nismo imali sistem? I onda je slucajno i Simon eksplodirao sa pozicije 4?

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

 

17 minutes ago, 12Laki said:

Jebote, kad je Kvinsi dolazio bili smo totalno pogubljeni i pokrenuo nas je.Dok je Simon eksplodirao sledece sezone kad je tim funkcionisao po loju.

 

E sad koga bi doveo kad ti stvari ne krenu kako se ocekuje?Simona ili Milera?

 

Koliko ludila oko Kvinsija, a nije mi bila to namera. U toj sezoni je bilo 5-8 kada je Simon poludeo, pa ne bih rekao da je sve islo dobro. Ne secam se kada je Kvinsi dosao kakvo je bilo stanje u Euroligi(zamolio bih vas da ako neko zna napise, da bih se podsetio).

Jedan igrac moze da promeni dosta, ali moraju da se dese jos neke stvari. Dosao je i Kinsi i on je dosta doprineo.

U svakom slucaju bih doveo Kvinsija, ali ako me pitas u ovom trenutku ni jednog ni drugog 🙂  Nisu oni vise za Zvezdu 🙂

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VISOKOLETAC said:

Pa sto onda nije igrao sam? Najbolji stranac  u Zvezdinom dresu koga sam gledao je Markus. Najbolji igrac koga sam gledao u Zvezdinom dresu je Pedja Stojakovic.Makar i to kratko vreme video sam da je neverovatan talenat i neverovatan igrac.

Kvinsi je odigrao vrhunski kod nas, ali kosarka nije individualni sport. 

Markus mozda nije ni u top 3 stranca u Zvezdi, a ne najbolji.

Al dobro, to je klasicno romantizovano gledanje i umiranje u lepoti.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...