Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Radanov pokazuje da zaslužuje da bude legitimni član rotacije. Ja bih razumio da nema mjesta za njega da smo mi neka Barselona i da nam spolja igraju likovi kao što su Higins, Hanga ili Kuric. Njemu su konkurencija Lazić i Dobrić. Ja ne znam šta ne može da uradi Radanov na terenu, a mogu ova dva pomenuta igrača. Radanov nije igrač kojem treba neka velika potrošnja lopti da bi bio koristan. To je po mom mišljenju tip igrača koji se dosta lako uklapa u koncepciju timske košarke. Može da bude dobar sekundarni kreator, ima odličnu kontrolu lopte, dobro finišira na obruču. U odbrani za početak sigurno nije rupa. Ima size i dovoljno jako tijelo, dobro se kreće lateralno. Ako bude slušao Radonjića sigurno neće biti zakinut za minute. Neka slijedi primjer Dobrića koji je bio 12. igrač te sezone, ali je svaki minut koristio na najbolji mogući način.

  • Like 30
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, n4l1m said:

pa nie rekao da pregovaramo sa petrusevim, vec da ga on zeli..

ko kad bi i ja rekao zelim yvette monreal, nidje veze..

s tim sto petrusev nie nedostupan zbog radi sto je medzik jonson, vec stvar miskovog principa..

 

a prica da je on dao 8m e ima veze sa mozgom taman i koliko sa pricom da imamo tim za top8 el..

 

 

Iskreno mi imamo vise tim za top 8,danas sam skapirao da realno imamo 2 tima.Koliko mi uopste imamo igraca,neki fudbalski klubovi bi nam pozavideli na rosteru.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Borca said:

 

Bilo je vec na prethodnoj strano ali evo opet, ovo je menadzer Hall-a

 

 

 

Ne stojim baš najbolje s engleskim, ali koliko umem da pročitam, tu piše "Isplatite mu dve godine ugovora i može "departure"".

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Hol je odigrao fenomenalan mec protiv Partizana dok se nije povredio. Svakako je kamenjar i ne ume da probije, ima onaj odvratan sut iz naskoka sa dve ruke i svi ti sutevi plesu po obrucu. Nama treba brz plej, Kolom je inteligentan i na konju smo ako nas ukenja to pojacanje. Ovamo su mi klimavi Brajant i Kuridza...nekog bi trebalo silbovati. Sto vise Rita i Dede na 4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Čvarkov said:

Da ne gušimo temu više i da ne kvotujem svakog posebno.

 

Colom - odigrao je dobru utakmicu, ali meni se lično ne svidja što se dovodi igrač koji nije 100% spreman da odmah doprinese koliko ume (nije samo traženje izmene, minutaža mu se svesno od početka dozira). Svestan sam da nas nekad i novac ograničava, ali nije naodmet da se nekad rizikuje.

 

Hall - odigrao je sasvim korektno početak sezone i kao što je više puta naglašeno stvoren je za backup pleja i tu bi nam sasvim dobro odradjivao posao. Ali nije arhiduduk.

 

Koji su to igraci kod nas 100% spremni? Jedino mozda Radanov, koji je odmah doprineo nasoj igri.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Kankkunen said:

Kad nije gledao Farčića ... :classic_biggrin: 

1-14.jpg

Ili Zizica sa pocetka karijere,ćale mi pricao posto je radio u Pioniru da kad su ga doveli bukvalno nije znao da hoda.Dolazio Zeravica da ga brusi po pola sata posle treninga.Kasnije dosao do reprezentacije i bio kultni centar naseg kluba.Bio cuven po horogu i ovakvim bacanjima,stariji bi trebali da se secaju.

Link to comment
Share on other sites

Da, secamo se. Dosao kao 16-ogodisnjak u OKK Beograd 1971. godine i za koji je igrao do 1980. godine, kada odlazi u vojsku. Naredne godine njegov prelazak u Zvezdu, zajedno sa Zoranom Radovicem je izazvao veliku buru na kosarkaskom nebu tadasnje Jugoslavije. Bio je standardni reprezentativac vec punih 5 godina sa isto toliko medalja kada je dosao u Zvezdu, 3 zlatne (Evropsko prvenstvo  Beograd 1975., Svetsko prvenstvo Manila 1978., Olimpijske igre Moskva 1980.) 1 srebrna (Olimpijske igre Monteral 1976.) i 1 bronzana (Evropsko prvenstvo Torino 1979,). Kao igrac Zvezde osvojio je jos dve bronzane medalje sa reprezentacijom Jugoslavije, 1982. na Svetskom prvenstvu u Cali (Kolumbija) i 1984. na Olimpijskim igrama u Los Andjelesu. Njihovo dovodjenje u Zvezdu, trebalo je da bude pocetak vracanja Zvezde na staze stare slave. Umalo se to i dogodilo 6 godina kasnije, kada je Zvezda u polufinalu playoff-a izbacuje tada neprikosnovenu Cibonu Evropskog prvaka (u regularnom delu prvenstva imali su 22 pobede bez poraza) sa 2:1 (gledah utakmice u TV sali SD "Lola" koja se nalazila u podrumu sa strane Bulevara). Bila je to godina kada je Rajko po drugi put dosao u Zvezdu posle dve godine provedene u Remsu. Nazalost u finalu je izgubila od Partizana 2:0, iako je obe utakmice Zvezda pocinjala furiozno i imala velike prednosti na pocetku oba meca. Ostalo je istorija, a mogla je tada istorija da krene u drugom smeru. Posle ovog neuspeha Zvezda vise nije bila konkurentna u prvenstvima bivse Jugoslavije i sledecu titulu osvaja tek posle raspada Jugoslavije 1993. godine. Te godine su inace Rajko sa OKK-om kao trener i Zoran kao igrac osvojili Kup. Inace je diplomirao na Ekonomskom fakultetu u Beogradu.

 

I da, Zizic nikada nije na ovaj nacin izvodio slobodna bacanja.

Edited by Harz aka Laki21
  • Like 22
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

arhaičan način da se izvode slobodnjaci ali relativno efikasan, pogotovo za likove operisane od osećaja za šut. that being said, nisam nikada gledao onuakua ali na dostupnim gleague hajlajcima vidim da sve prikucava ili polaže na obruču - pa cenim da su ovih cca 67% sa linije u aba za njega super.

Edited by đubrivo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Haggard said:

onuaku je kvalitetno drvo za obradu, ne bi me cudilo da ga je radonja upisao u tefter.

 

Sada je najvažnije da se Noko dovede u optimalnu formu. Po onome što sam vidio juče, trebaće njemu još dosta vremena da uhvati ritam. Fizički izgleda dobro, ali sigurno je zarđao nakon tolike pauze.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Harz aka Laki21 said:

Da, secamo se. Dosao kao 16-ogodisnjak u OKK Beograd 1971. godine i za koji je igrao do 1980. godine, kada odlazi u vojsku. Naredne godine njegov prelazak u Zvezdu, zajedno sa Zoranom Radovicem je izazvao veliku buru na kosarkaskom nebu tadasnje Jugoslavije. Bio je standardni reprezentativac vec punih 5 godina sa isto toliko medalja kada je dosao u Zvezdu, 3 zlatne (Evropsko prvenstvo  Beograd 1975., Svetsko prvenstvo Manila 1978., Olimpijske igre Moskva 1980.) 1 srebrna (Olimpijske igre Monteral 1976.) i 1 bronzana (Evropsko prvenstvo Torino 1979,). Kao igrac Zvezde osvojio je jos dve bronzane medalje sa reprezentacijom Jugoslavije, 1982. na Svetskom prvenstvu u Cali (Kolumbija) i 1984. na Olimpijskim igrama u Los Andjelesu. Njihovo dovodjenje u Zvezdu, trebalo je da bude pocetak vracanja Zvezde na staze stare slave. Umalo se to i dogodilo 6 godina kasnije, kada je Zvezda u polufinalu playoff-a izbacuje tada neprikosnovenu Cibonu Evropskog prvaka (u regularnom delu prvenstva imali su 22 pobede bez poraza) sa 2:1 (gledah utakmice u TV sali SD "Lola" koja se nalazila u podrumu sa strane Bulevara). Bila je to godina kada je Rajko po drugi put dosao u Zvezdu posle dve godine provedene u Remsu. Nazalost u finalu je izgubila od Partizana 2:0, iako je obe utakmice Zvezda pocinjala furiozno i imala velike prednosti na pocetku oba meca. Ostalo je istorija, a mogla je tada istorija da krene u drugom smeru. Posle ovog neuspeha Zvezda vise nije bila konkurentna u prvenstvima bivse Jugoslavije i sledecu titulu osvaja tek posle raspada Jugoslavije 1993. godine. Te godine su inace Rajko sa OKK-om kao trener i Zoran kao igrac osvojili Kup. Inace je diplomirao na Ekonomskom fakultetu u Beogradu.

 

I da, Zizic nikada nije na ovaj nacin izvodio slobodna bacanja.

Secanje je kurva,hvala na ispravci za bacanja.Skoro gledao finale protiv Sovjeta 78.Jako dramaticna utakmica i sa ovom vremenskom razlikom.Nazalost ima jako malo materijala dostupnog iz tog periodu na YT.😉

Edited by Placebo Lone star
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...