Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

@VISOKOLETAC je pokrenuo interesantnu temu oko uticaja agenata na dešavanja u i oko kluba, pa bih ga pozvao da nam detaljnije analizira njegovo viđenje aktuelne situacije, pošto barata informacijama, da li smo na pravom putu, da li će uslediti talas otpuštanja igrača ili smanjivanja broja, kako neko reče i posledično novi batovi. 

 

Ovako, laički gledano sa strane, zaista deluje da je agent "preuzeo" klub. Dok najtrofejniji trener ponovo potpisuje za powerhouse, on prvi objavljuje, slika se i reklamira sebe i prepoznatljivi drečavi dres.

 

KK koji dozvoli sebi da ima 17 igrača u rosteru, promenu trenera i stručnog štaba i sve to u prva tri meseca sezone je idealno tlo za paket aranžman od strane agenta na koji smo mi pristali i u kom bi moglo da se nađe i prethodno otpuštanje trenera i jednog stranog igrača u predgrađu. Ukoliko sporazumni raskidi sa igračima nemaju finansijsikh posledica po klub plašim se da nam ponovo volšebno ne uvale neke poluigrače i fizički nespremne povratnike da ih mi oživljavamo. 

 

Isuviše često se se nama dešavaju promašaji i raznorazne egzotike u vidu Sofoa, Mekela, Tompsona, Antića, Gista, Brauna, Ročestija, Terija, Koloma (neka me razuveri do kraja sezone) da bi običan čovek sa strane poverovao da se radi samo o greškama stručnog štaba pri skautiranju. 

 

Osim onog kusura za Dangubu, obično su se ti paketi završavali neslavno i ostavljaju gorak ukus delovanja menažerske mašinerije.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mikel said:

@VISOKOLETAC je pokrenuo interesantnu temu oko uticaja agenata na dešavanja u i oko kluba, pa bih ga pozvao da nam detaljnije analizira njegovo viđenje aktuelne situacije, pošto barata informacijama, da li smo na pravom putu, da li će uslediti talas otpuštanja igrača ili smanjivanja broja, kako neko reče i posledično novi batovi. 

 

Ovako, laički gledano sa strane, zaista deluje da je agent "preuzeo" klub. Dok najtrofejniji trener ponovo potpisuje za powerhouse, on prvi objavljuje, slika se i reklamira sebe i prepoznatljivi drečavi dres.

 

KK koji dozvoli sebi da ima 17 igrača u rosteru, promenu trenera i stručnog štaba i sve to u prva tri meseca sezone je idealno tlo za paket aranžman od strane agenta na koji smo mi pristali i u kom bi moglo da se nađe i prethodno otpuštanje trenera i jednog stranog igrača u predgrađu. Ukoliko sporazumni raskidi sa igračima nemaju finansijsikh posledica po klub plašim se da nam ponovo volšebno ne uvale neke poluigrače i fizički nespremne povratnike da ih mi oživljavamo. 

 

Isuviše često se se nama dešavaju promašaji i raznorazne egzotike u vidu Sofoa, Mekela, Tompsona, Antića, Gista, Brauna, Ročestija, Terija, Koloma (neka me razuveri do kraja sezone) da bi običan čovek sa strane poverovao da se radi samo o greškama stručnog štaba pri skautiranju. 

 

Osim onog kusura za Dangubu, obično su se ti paketi završavali neslavno i ostavljaju gorak ukus delovanja menažerske mašinerije.

 

Informacije za koje sam cuo napisao sam i ovde. Koliko sam cuo trenutno smo u losim odnosima sa Raskovicem. Dok je on bio u dobrim odnosima sa nama desavalo se da njegov trener Jovanovic gura igrace iz njegove agencije, pa je tako i Uskokovic izvisio prosle godine.

Otisao je Vlada, pa i Ulbaj i jos neki igraci. Posto nema jos puno agenata, okrenuli smo se Misku.

To sa agentima je rak rana nase kosarke i kosta nas sve vise i kostace nas sve vise. U mladim kategorijama su se nekada gurali mamini i tatini sinovi, ali je prolazio talenat, a sada te mame i tate su poceli da dovode strane igrace kako bi njihova deca pobedjivala.

Problem je sto mi kao klub imamo jako malo para i onda smo prepusteni na milost i nemilost agentima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odlično što smo se rešili Terija. Neko je ovde nedavno napisao esej o tome šta donosi... te spejsing, te anticipacija i tako ti moderni izrazi... Mislim da je sam Teri pisao ne bi toliko preterao. Hvala Bogu, osim što u glavi nije čist, i kao igrač je olupina. Vidimo se nikad, a čujemo još manje.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 said:

 

Jedna greška loše selekcije eliminisana, idemo dalje.

 

Dečkonji sve najbolje u karijeri i životu, deluje kao skroz korektan momak.

 

Ja se baš i nebih složio da je Terry bio greška. Rekao bi da je specfifičan igrač, koji bi mogao da bude izuzetno zahvalan role player, kad se ga stavi u pravu funkciju. A da bih igrače mogao na taj način da koristiš, trebaš da imaš sistem. A mi toga nismo imali u preteklih par meseci.

 

Meni on recimo jako liči na jednog Alexa Tyusa, koji je godinama igrao jako dobro za vrhunske klubove. Nit je mogao šta da ubode sa distance, nit je imao igru na postu. Ali je zato neke druge stvari radio vrhunski i to su njegovi treneri znali da izkoriste. I Terry če naleteti na situaciju, gde če znati šta da urade sa njim, žao mi je samo da to nije bilo kod nas.

 

Možda se to nebi desilo ni kod Radonje, koji je poznat po tome da voli klasičnu peticu, ili barem nekoga ko ima jak repertuar na niskom postu. Tako da je ovaj rastanak očekivan. Želim mu sreču u daljoj karieri.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

Ne znam čemu ovakve kvalifikacije, to što ne zna,  a angažovan je nije njegova krivica. Momak se ponašao krajnje korektno, stoga kao takvog ga treba i pozdraviti i poštovati.


Pa ako sebi daje za pravo da se posle nedelju dana u klubu raspravlja sa navijačima i piše im da nauče šta je košarka, onda stvarno ne mogu da ga gledam drugim očima. Da ne pričam koliki je ego manijak, ja razumem svi imaju neke rituale i slične stvari, ali on ide iz krajnosti u krajnost. Eto ispravljam ovo "olupina", jako loš igrač i čudna osoba.

Link to comment
Share on other sites

Šteta za Terija. Onakav atleta, ali skoro pa potpuno beskoristan. Ako je doveden samo da bi mu se nabacivala lopta kako bi zakucavao, jbg, skauting je svakako zakazao. Stane dve milisekunde u blok, bek još nije prošao, on se već odmotao i trči ka košu. Odbranu igrao uglavnom rukama i često pravio bespotrebne faulove. Kada dobije loptu ispod koša na postu, nije znao šta će sa njom, jer ne ume da gradi i nema telo centra, slabe noge, ali zato mu je dobar deo povratnih pasova završavao izgubljenom loptom. Šut - veoma upitan, nisam gledao statistiku, ali osim polovično izvodjenih bacanja, ne sećam se da je uopšte šutirao sa poludistanci. Sve u svemu, prevelika očekivanja smo imali za njega, premalo dobili i logično je da je postao višak. Neka mu je da srećom, gde god nastavio karijeru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Greške skautinga će se uvek dešavati ali i tu postoje brojni leveli po stepenu štete. Terry je kao jeftino rešenje isporučio koliko može i koliko smo bili u stanju da ga upotrebimo. Ali Terijevu poziciji su uz slične statse pokrivali Kuz, Rit, Kure i Job. Nismo se napatili ili gubili tekme zbog njegovih limita. Ali sa ovako svilenim Halom i kada krenu da pune Uskoka opet se vraćamo na mučenog Woldena...nema nam tu mnogo gimnastike za trenera koji je došao da gasi vatru a treba da sačeka da nam zadnje pojačanje kalira i udje u formu. Zato sumnjam da je Radonja došao na zaključ katanac roster.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da se Kuridza ogranici na max 10 min po utakmici. Treba sto pre izbaciti Simonovica iz tima i dati mu neku funkciju. I opet imamo losu ekipu koju ni Radonja ne moze da uklopi. Kad pogledam na sta nam lici pozicija 1 najezim se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

 

Da, da prijatelju moj...

 

Zamolio bih dame da ne otvaraju spojler:

 

  Reveal hidden contents

Jednom davno u nekoj zemlji seljaka, preko sedam mora, preko sedam gora (pričam za druga), jedna dama u koju je taj drug bio zacopan zamoli njega da se obrije dole, jerbo njoj svaki čas završi neka dlaka u ustima (a dotična bila gadljiva na dlake jelte). I šta će on jadan grdan, ljudi su zbog ljubavi i gluplje i gore stvari radili, on to i učini. I neko vreme, oboje behu sretni... Do momenta kada su dlake opet krenule da rastu, a onda je (taj drug) saznao šta je pakao... A još je bilo pakleno leto, pa se znoj samo slivao...

 

Kako izgleda biti znojavih muda (i koječega ostalog) se dlačicama koje tek kreću da rastu, to Dante ne bi uspeo da opiše..no njemu su raznorazni opisi dolazili, sami od sebe... čovek postane umetnik, inspiracija se rađa sama od sebe.. 

 

Nema ljubavi bez bola.

 

 

2 hours ago, Dropkick Murphys said:

 

  Reveal hidden contents

Kad smo vec kod prica od drugara, meni jedan rekao da je to isto uradio zimi, kad je temperatura u minusu, pa kad je bio napolju na hladnoći, morao je da hoda kao šestar, jer je imao osećaj kao da ima milion iglica na nezgodnom mestu : D 

 

Tako da savet za kolege, ako hoćete već to da radite, radite na proleće ili jesen.

 

momci, za ovo mora bar tri spojlera, ne moze jedan

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...