Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

23 minutes ago, đubrivo. said:

 

walden po meni jedino može da se meri sa jovićem, jer obojica (i svi navedeni) igraju jako dobru odbranu (ne mogu sad objektivno da merim ko je bolji, to zavisi i od ekipe) a isporučuju u napadu: jović asistencijama, walden tricama.

 

u svakom slučaju, iako je jeres, meni je walden bolji od prime jenkinsa sveukupno (onog ec jenkinsa, kad je glumio lloyda ne računam)

O overall kvalitetu se moze diskutovati, na tu stranu nisam zalazio. Cisto sam pisao za defanzivu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dropkick Murphys said:

O overall kvalitetu se moze diskutovati, na tu stranu nisam zalazio. Cisto sam pisao za defanzivu.

 

sve kul. ja iskreno ne umem da procenim te tanane razlike na nivou sezone. opet kažem, neki igrači izgledaju bolje i zato što im je tim našpanovan i/ili ne pokrivaju neku rupu odbrambenu 

 

u svakom slučaju, sve navedene bih prihvatio oberučke

 

kolega pomenuo tarrence kinseyja, lik je nekako ispod radara bio opasan i u napadu i u odbrani pogotovo. ono što knipex piše za loydovu čistu odbranu pa još pola nivoa makar

Edited by đubrivo.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Slažem se, mislim da će Radonja obožavati Waldena, baš igrač po njegovoj meri. Mene najviše zanima njegov odnos sa JOB, a od toga će nam u dobroj meri i zavisiti sezona. Hall/Colom/Uskoković rotacija na PG ostaje najveći problem. Pri tome je meni vrlo upitno stanje Halla, da li je on uopšte zdrav? 

 

Nadam se da će Radanov dobiti šansu u ABA ligi. Takođe se nadam da Lazić i Simon neće dobiti pojačane uloge. A moguće i da će Radonja od Terrya isklesati nešto upotrebljivo.

Meni se čini da je on bivši, i da se traži način da se izađe iz ugovora sa njim.

 

Dobrodošlica Radonji, neka mu je sa srećom, jer će mu trebati da bi doveo celu ekipu pod konac.

 

Žao mi je Saše, videlo se da je srcem ušao u celu stvar, i da je baš želeo da ostavi dubok trag, ali poneo se kao veličina i kada je odlazio, verovatno je i on shvatio da je pogubio konce. Velika šteta, nadam se da će naći neki klub po svojoj meri.

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Green23 said:

Meni se čini da je on bivši, i da se traži način da se izađe iz ugovora sa njim.

 

 

I meni se cini da je bivsi. Jednodimenzionalan igrac sa vrlo malo skila i los defanzivac pored sjajnih fizickih predispozicija. Lik jednostavno nema kvalitet.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, đubrivo. said:

 

kolega pomenuo tarrence kinseyja, lik je nekako ispod radara bio opasan i u napadu i u odbrani pogotovo. ono što knipex piše za loydovu čistu odbranu pa još pola nivoa makar

Kinsey je igrao effortless odbranu ali na brutalnom nivou, kod nega je sve fluidno u odbrani a mackasto u napadu. Ne mlatara recimo rukama kao Simonovic pa ga dosta ljudi ne vidi kao top defendera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lojd igra najčistiju odbranu jer poseduje skoro sve što je neophodno. Sa dodatnih 3-4kg mišića bio bi top klasa.

Broj ukradenih lopti je najbolji pokazatelj participacije, ali Lojd je i u postavljanju u odbrani i pokrivanju prostora veoma retko na pogrešnom mestu. Brz, atletičan, besprekoran u stavu, brze ruke i lateralne kretnje i poput Dangube veći deo usmeravanja već odradi nogama pa ne mora poput Voldena da se oslanja na protivnika ili flopuje. Iako nam je prvi skorer i mora da racionalizuje prekršaje, svejedno mislim da je napravio najmanje preventivnih faula koji nisu zaustavljanje kontre na pola terena, već zato što je preveslan driblingom. Ono najgotivnije kod njega što kako u napadu tako i u odbrani ide do kraja, ne štedi se i uspe sve da isprati. I opet nas je ako se ne varam samo jednom ostavio zbog pete lične. S obzirom na klasu, Lojd i evo kao prva violina nema trunku neke nadmenosti, nije jogunast ili kratkog fitilja i kada mu ne ide to je daleko od alibi košarke...on to ne ume. 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Meni je Volden pun pogodak. Radonji svakako odgovara takav igrač. Čini mi se da je Cavani rekao, i potpuno se slažem, fali mu tog košarkaškog IQ-a . Deluje da ga poseduje u određenim momentima, pogotovo u odbranu. Opet s druge strane, da ima IQ verovatno bi igrao u nekom Realu, Barsi. Volden je na početku sezone odlično dopunjavao Lojda , i nekako iz pozadine davao odličan doprinos u napadu. Možda mu ta uloga najviše odgovara , svakako mislim da će Radonja s njim znati. I to poređenje sa Đenkom sasvim na mestu u smislu da DR zna kako sa tim igračima i voli takve, jesu malo drugačiji ali to je to u suštini. 

 

Što se tiče JOB ne znam da li će ga koristiti na 4 ili na 5, ostaje da vidimo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Wingwalker said:

Lojd igra najčistiju odbranu jer poseduje skoro sve što je neophodno. Sa dodatnih 3-4kg mišića bio bi top klasa.

Broj ukradenih lopti je najbolji pokazatelj participacije, ali Lojd je i u postavljanju u odbrani i pokrivanju prostora veoma retko na pogrešnom mestu. Brz, atletičan, besprekoran u stavu, brze ruke i lateralne kretnje i poput Dangube veći deo usmeravanja već odradi nogama pa ne mora poput Voldena da se oslanja na protivnika ili flopuje. Iako nam je prvi skorer i mora da racionalizuje prekršaje, svejedno mislim da je napravio najmanje preventivnih faula koji nisu zaustavljanje kontre već zato što je preveslan. Ono najgotivnije kod njega što kako u napadu tako i u odbrani ide do kraja, ne štedi se i uspe sve da isprati. S obzirom na klasu, Lojd nema trunku neke nadmenosti, nije jogunast ili kratkog fitilja i kada mu ne ide to je daleko od alibi košarke...on to ne ume. 

 

Samo zbog karaktera potpisao bih ga do penzije. Momčina na svom mestu.

Edited by Laki21
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa Dropom, Walden po mom misljenju ne moze ni u top3 defanzivaca u Zvezdi. Mozda nije fer porediti njega i igrace koji su godinama igrali u jednom sistemu, ali sta su Jenkins i Lazic, pa onda i Jovic i Dangubic radili najboljim napadacima Evrope...to ne moze da se prestigne za 3 meseca. Kad se setim udje Teo a Djenka mu ukrade iz ruku 3 zive lopte za 2 minuta. 

 

Walden svakako ima predispozicije za vrhunsku odbranu i trebalo bi da je po Radonjinom ukusu onako overall. Ono gde se slazem sa Djurasom je da za razliku od Djenke i njegove poludistance Walden nema taj go to potez i ne kreira tako dobro za sebe. Ali bice on samo bolji.

Edited by Del Piero
  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Del Piero said:

Slazem se sa Dropom, Walden po mom misljenju ne moze ni u top3 defanzivaca u Zvezdu. Mozda nije fer porediti njega i igrace koji su godinama igrali u jednom sistemu, ali sta su Jenkins i Lazic, pa onda i Jovic i Dangubic radili najboljim defanzivcima Evrope...to ne moze da se prestigne za 3 meseca. Kad se setim udje Teo a Djenka mu ukrade iz ruku 3 zive lopte za 2 minuta. 

 

Walden svakako ima predispozicije za vrhunsku odbranu i trebalo bi da je po Radonjinom ukusu onako overall. Ono gde se slazem sa Djurasom je da za razliku od Djenke i njegove poludistance Walden nema taj go to potez i ne kreira tako dobro za sebe. Ali bice on samo bolji.

Kakvi su to napadaci bili.Vrsni. :D :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sad još više besmislenije djeluje potpis Coloma. Baš ne znam šta će Radonjić sa njim. On je otprilike prije 3-4 sezone bio stvarno korektan igrač, igrao je dobro za Uniks, ali iz aviona se vidi da mu je karijera u padu već nekoliko sezona. Gledao sam ga dosta u Valensiji prošle sezone na onom završnom turniru, baš je loše izgledao tada, a danas još gore izgleda. Ne gajim tu nikakav optimizam.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo sada stvarno mirise na neki Sns prevrat, ili bar jednokratni dekret, mozda i onomad oko juniora da se ne talasa.

Ako nesto znamo za Covica to je da je sujetan do srzi, a zna se koliko je jurio Obradovica kao i njegove nesuglasice sa Radonjicem.

Obicno sam protiv bilo cega sto dolazi iz Sns bagre, ali ne mora da bude nuzno lose da se Covicu malo skresu krila kad zastrani.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...