Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

@Knipex Jasno. Samo sto propozicije s pocetka sezone nisu predvidjale aneks za clan 6.1, a nije bilo ni potrebe za njim jer bi svakako umesto tima koji ne ispunjava uslove usao prvi sledeci koji ispunjava. Ovako je ostao utisak da se pravila menjaju u sred sezone jer se nekome ne svidja poredak timova - vrlo neozbiljno.

Edited by momohyoideus
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Knipex said:

U prvom citatu sam boldovao anex ugovora a evo šta je anex doneo:

 

1. Marta je održan sastanak između Bartomeua i Lorbeka.

 

 

 

 

https://www.novosti.rs/vesti/sport.295.html:422766-Evroliga-Prvoplasirani-i-sampion-ABA-lige-u-eliti-ali-samo-ako-ispunjava-uslove

 

 

 

 

@mmajstorObrati pažnju na datume.

 

Za koliko zastareva racun za struju?Jel ovo lex paragraf?Ponasaju se kao da je njihova dobra volja sto smo u njihovom drustvu i to je to.

Link to comment
Share on other sites

On 12/15/2020 at 1:44 PM, threepwood said:

 

Radonjic posle Obradovica ne bi bio korak unazad, nego maraton unapred, ali cisto sumnjam da se Radonji ponovo pliva u ovom blatu iako se ne otimaju klubovi po Evropi za njega

Uzmem malo manga da prekratim vece i reko' da vidim sta se pisalo oko trenera. Moze i pivce, jasta.

 

Trip kaze da cisto sumLja, mada ima ogradu. Odlican 5.

On 12/15/2020 at 1:45 PM, Miki28 said:

Dovodite Radonjica, da spasi sto se spasiti moze

Ovo je vec dugogodishnje iskustvo pracenja trenerske vrteshke u gradu andjela. Naucilo se to, da oseti koja glava menja ovu sa giljotine. Zicer za Mikija koji lagano poentira jos decembra 15og

On 12/15/2020 at 1:48 PM, Perkos2 said:

Što spominjete Radonjića kad nema ni promil šanse da u toku sezone dođe ponovo u KKCZ. Ja verujem da bi "gazda" smenio Obradovića još pre 15 dana nego nema koga da dovede umesto njega. Čak ni matori Šakota nije više u igri.

Uh, promashen fudbal
tenor.gif
"ni promil sanse..." "nema koga.."  i onda jos i Shakota..  da je mogao stivi bi i levom promaashio. mada ja ne sudim, da je mene neko pitao slicno bi rekao. dobro ne bas 3x 😘 

On 12/15/2020 at 2:16 PM, Čvarkov said:

Ciganija:

20201215-225651.gif

 

Radonja: 

20201215-225750.gif

 

NČ na pitanje da li dovodi Radonjića:

20201215-225927.gif

 


Prvi dozvao radonju... ako su tacne kuloarske price, mozda je nick "Dejan iz Podgorice" video ovo pa prelomilo

On 12/16/2020 at 6:01 AM, đubrivo. said:

 

a kod radonjića je bila plethora napadačkih akcija, prosto nisam znao gde da gledam

 

radonja cepa na bobija, radonja daje quincey milleru da radi šta hoće, radonja pusti mwilla da izmišlja nešto - sve vrhunski setovi, za pamćenje

 

ovo je neki hejter, ne znam koj' mu je..


ziveli
Idemo radonja, ziv nam bio!!
IdealBiodegradableGnatcatcher-small.gif

  • Like 2
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Ono sto se najvise moze zamjeriti Obradovicu je fizicka spremnost igraca. Svi popadaju u drugom poluvrenu, a rotirao je brate sve igrace kao da hokej igramo. Mislim da ce to biti glavni problem za Radonjica, jos kad se uzme da ni Lazic ni Simonovic nisu u nekim godinama finim za krvava koljena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam presrećan što se vratio Dejo, toliko se sad osećam kao govno, posle tvita Obradovića. Siguran sam da bi stvari bile drugačije, da je bilo punog Pionira ili Arene. Potrošili smo legendu, jednu od malobrojnih, a pritom nije doživeo ovacije kao prvi trener, već samo kao trener gostujućeg tima. Živote, kurvo. 

  • Like 14
  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu se oteti mislima koliko je tesko Sasi Obradovicu, koliko je covek zeleo da u svom klubu napravi prave stvari, poklopile su se neke neverovatne okolnosti i on nije doziveo ovacije Pionira-Arene...

Dejo Radonjic je trenerska velicina i najvece ime moderne istorije naseg kk, iskreno se nadam da ce doneti promene i dobre rezultate, iako mislim da nikad ne treba idealizovati likove i dela.

Sasa je za mene legenda Zvezde, nije mu se dalo da i kao trener iskoraci i upise se tamo gde pripada...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ulicni basketas said:

Koliko sam presrećan što se vratio Dejo, toliko se sad osećam kao govno, posle tvita Obradovića. Siguran sam da bi stvari bile drugačije, da je bilo punog Pionira ili Arene. Potrošili smo legendu, jednu od malobrojnih, a pritom nije doživeo ovacije kao prvi trener, već samo kao trener gostujućeg tima. Živote, kurvo. 

Ovo ti je i poenta celog onog mog pisanija, koje je dobilo oprecne reakcije.Meni je bio stegnut zeludac i pre njegovog tvita, a nakon njega pune oci suza, matorom konju😒

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Dejo da prvo dovede onog kondicionog trenera kojije radio u njegovo vreme( Gačević) da malo dovede u red igrače pa ko ne može neka se rastane sa Zvezdom.

Saša Obradović je deo KKCZ i to će uvek ostati, nije se iz milion razloga snašao na mestu trenera ,lično mislim da je trebalo da bude strožiji i da preseče pre jedno dva meseca i otpusti par igrača ali to je sad završena priča. Uvek će imati poštovanje od svakog iskrenog navijača KKCZ.

Radonjić treba pod hitno da raščisti sa barem 3-4 igrača koji su višak trenutno u ekipi, Tery, Hal, i Rit su po meni već viđeni za rastanak sa KKCZ a u zavvisnosti od fizičke spreme i najnovije pojačanje iz Španije može da bude u tom društvu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ulicni basketas said:

Koliko sam presrećan što se vratio Dejo, toliko se sad osećam kao govno, posle tvita Obradovića. Siguran sam da bi stvari bile drugačije, da je bilo punog Pionira ili Arene. Potrošili smo legendu, jednu od malobrojnih, a pritom nije doživeo ovacije kao prvi trener, već samo kao trener gostujućeg tima. Živote, kurvo. 

 

Vrata nisu zatvorena dupetom, nismo se rastali na ružan način. Nema Obradović sto godina pa da znaš da je zauvek završena priča.

I ovo iskustvo sasvim sigurno će mu pomoći da se izgradi kao trener, nije glup, imaće i vremena da analizira sled događaja koji je doveo do ovoga.

Ne bih ja njega otpisivao forever.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Čvarkov said:

Čoveku je najteže kada razočara svoju porodicu, a Zvezda je Saletova porodica. On je najmanje želeo da se ovako završi. Ljudi smo, praštajmo. 🔴

 

Nema šta da mu se prašta, nije čovek sigurno ništa iz obesti uradio.

Posao kao i svaki drugi jbg, nekad jednostavno ne prođe. Ja sam potpuno siguran da će mu ovo iskustvo pomoći da se izgradi kao trener u pozitivnom smislu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Crni Bombarder said:

I meni se, netremice nakon zavrsetka utakmice u nekadasnjoj ruskoj prestonici,ucinilo da je Sasha ostao potucen i dotucen. Rezultatom potucen,a odnosom prema igri i ponasanjem igraca na terenu - dotucen. Zato je i iscedio ono: "Sramota me je"..ja sam tu osetio iskrenu emociju stida..i poslao sam poruku best frendu: "Deluje mi da ce Sasha biti bivsi"..jednostavno kao da mu je postalo jasno da su stvari izmakle kontroli izvan granica popravljivosti..dakako ponajvise njegovom krivicom.

ne slazem se sa boldovanim

po meni, od pocetka sezone naovamo nismo imali problem sa odnosom i zalaganjem

igraci se bore, nekad su bili energetski slabiji pa ne izgleda to bas kao high-effort, ali niko nije lelemudio po terenu

isto nigde nisam video ni naznake nekog "ispustanja svlacionice" i problema u disciplini

 

sve ovo, nazalost, cini ocenu za sasin trenerski rad jos gorom

imao je ekipu koju je manje vise sam selektirao, imao je motivisane igrace...ali je sveukupno to izgledalo dosta lose, sa tendencijom daljeg pada

ja, za razliku od mnogih ovde, mislim da ova ekipa ima i igracki kvalitet...tako da najveci razlog za raspad igre vidim u radu struke

29 minutes ago, Trpac said:

Moguće da mu je obećan Petrušev, možda pojure i Jovića ali mišljenja sam da će Dejo sigurno u ABA prozoru da dovede Jaku Blažiča, živi bili.

Dejo, dobrodošao kući...

nemaju gde da se uglave petrusev i jaka

ovom timu fali plej, sve ostalo je tu

Edited by Takeshi_Kovacs
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Laki21 said:

 

Vrata nisu zatvorena dupetom, nismo se rastali na ružan način. Nema Obradović sto godina pa da znaš da je zauvek završena priča.

I ovo iskustvo sasvim sigurno će mu pomoći da se izgradi kao trener, nije glup, imaće i vremena da analizira sled događaja koji je doveo do ovoga.

Ne bih ja njega otpisivao forever.

 

Ja i ne mislim da je zauvek završena priča, mlad je trener, uvek ima opciju da se vrati. To sam mu i napisao na twitteru. Samo je malo gorak ukus u ustima, nakon svega, jer nije moralo baš ovako da se rastanemo. Očigledno je sam tražio da ide. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 said:

 

Nema šta da mu se prašta, nije čovek sigurno ništa iz obesti uradio.

Posao kao i svaki drugi jbg, nekad jednostavno ne prođe. Ja sam potpuno siguran da će mu ovo iskustvo pomoći da se izgradi kao trener u pozitivnom smislu.

Тако је, нема ту мјеста епским растанцима. Није сада успио да се избори на овом мјесту (на моје изненађење), можда хоће неки други пут. Неки људи из проблема и грешака уче, раде још више и излазе још јачи. Неки падну и нестану. До Салета је.

Link to comment
Share on other sites

Meni je i pored svega nekako gorak ukus u ustima i vest me je poprilično šokirala.

 

Činjenica je da je Saša pompezno doveden, da je i sam u nastupima često delovao dosta samouvereno i nekako sa visine posmatrao stvari (kao da je Željko a ne Saša Obradović trener), da je dobio mogućnost da sam kreira roster pa i da ispravlja neke greške u selekciji ne jednom, nego više puta, da nam je napadačka igra bila jalova i iso heavy, da smo pogubili maltene sve tesne završnice, da je bio konstantno nervozan i sa eksplozivnim reakcijama kraj klupe čime se gubi efekat takvih reakcija kad su stvarno potrebne ako si konstantno u tom modu, da je imao različit tretman u odnosu na različite igrače (što je donekle i normalno i nije ekskluzivno njegova karakteristika), da je meč protiv Zenita jedno od sramotnijih naših izdanja u poslednjih x godina...

 

Isto tako je činjenica da nemamo skor u EL 0-15 nego 5-11 što je verovatno adekvatno našem kvalitetu u odnosu na ostatak EL, da u ABA ligi manje više nije bilo nekih problema (ko očekuje da se svaka utakmica igra kao da se ide u rat promašio je univerzum), da je odbrana bila na zadovoljavajućem nivou, rekao bih i zalaganje igrača, da je sticajem okolnosti jedini trener u KKCZ istorji koji nije imao podršku publike u hali (nije nikako nebitan faktor), da je retko u kom meču imao kompletan roster a na nekim mečevima od plejmejkera imao samo golobradog Uskokovića, da je prošlo svega 3 meseca...

 

Ne znam na koji način je došlo do razlaza, nadam se da vrata nisu zauvek zatvorena da ga u nekom boljem kontekstu ponovo vidimo na našoj klupi. Deluje da je pomalo sam sebi nametnuo pritisak, da se pogubio, da ga je EL uhvatila u žrvanj u kom se nije snašao, da je roster nagomilavao ne vodeći računa da je potrebno tada dodatno vreme da ekipa klikne i da se svakom pronađe uloga. Tužno je ovo u svakom slučaju. Bio sam za Obradovića letos a ne za kultnog Radonju jer sam smatrao da je bolje da to bude neka nova priča nego podgrevanje starog jela ali eto, nije upalilo.

 

Što se Radonjića tiče, ako nas je neko zadužio da dobije carte blanche na barem nekoliko meseci rada u miru, bez obzira na rezultate, to je on. Neće biti lako, ali kao što je Uini fino istakao, ne odudara ovaj sastav previše od njegovog koncepta igre. Očekujem barem beskompromisnu disciplinu u igri, pa šta bude, nije Radonja trener koga karakteriše neka lepršava igra. Ipak, ne mogu da ne budem sumnjičav. Retko kada se u životu ove povratničke priče dobro završavaju. Ovo mi je kao neka situacija kada se posle nekoliko godina ponovo smuvaš sa ljubavi tvog života pa u startu bude idila gde se ignorišu realne mane, a onda se otvore stare rane. Retko kada to uspe, ali nadam se da će bar biti dovoljno vremena da se da toj priči. U tom smislu sam dao plus na onaj Golijatov post, nisam saglasan sa nekim ignorisanjem činjenica i malo grubim i nezgrapnim prikazom situacije, ali je poenta ako sam dobro skapirao bila ne da se unizi Radonja nego da se istakne da je on prošao trnovit put do srca svih nas, da nije trener bez mana i da je klub sa njim, za razliku od svih posle njega, pokazao strpljenje i viziju, a da je bilo i dosta srećnih okolnosti na tom putu. Najgore bi bilo da pred Radonjića sada postavimo prioritet kratkoročnih ciljeva. Takođe, treba biti realan - u EL igramo meč po meč pa šta uradimo bez ikakvih imperativa, ali u ABA ligi smo i dalje ozbiljan favorit i promena trenera se dogodila dovoljno brzo da do maja budemo pravi na ostvarenju tog cilja.

  • Like 27
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ne slazem se sa boldovanim

po meni, od pocetka sezone naovamo nismo imali problem sa odnosom i zalaganjem

igraci se bore, nekad su bili energetski slabiji pa ne izgleda to bas kao high-effort, ali niko nije lelemudio po terenu

isto nigde nisam video ni naznake nekog "ispustanja svlacionice" i problema u disciplini

Nisam mislio na klasicnu nedisciplinu,ni na "bol u predelu prepona" stav.

Mislio sam na to da je razocaran kako igraci sprovode plan igre,ono sto je dogovoreno i vezbano..tj.kako ne sprovode. Jbt,mi smo kraj tv ekrana ispizdeli,a mogu misliti kako se on osecao dok je gledao Voldena kako tri puta ispomaze na Ponitki,a KC ostaje sam i trpa..ovo je samo jedan primer toga..na to sam mislio,a nisam se prezicno izrazio. My bad.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...