Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

I da, zaobravih... Jedna od najvećih grešaka Obradovića je različit tretman koji je imao prema igračima. Jednima je jebao majku, a druge nije smeo popreko da pogleda. Na taj način je jednostavno nemoguće izgraditi (stvarni) autoritet i poštovanje. Ne samo u košarci i sportu, već generalno svugde. Kada to radiš, veoma brzo počnu da ti se smeju iza leđa i podmeću klipove u točkove. Majka/maćeha sistem nikada i nigde nije prošao.

Edited by Laki21
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ja,ovako u minut do ponoc,i nakon zahtevnog radnog dana,mogu da kazem da su najveci "cuvari vatre" kako ih zove Losmi upravo bili neki od forumasha koji su poslednjih sedmica najglasniji u teranju Sashe.
Ne znam..mogao bih se zakleti da je jedan bukvalno vikao na forumu "Ljudi,mi imamo trenera,konacnooo imamo treneraaa!!" (dobro,mozda preterah sa ponekim slovom ili znakom interpunkcije)

Osim Mileta1. 
Mile Prvi je odmah,u startu poceo sa pogrdnim imenima. On ce reci da to nije vredjanje,vec vidovitost,ali mu makar odajem priznanje za doslednost.

 

mnogi smo pomislili da konacno imamo trenera

nakon srarog shakote, nelimpija, tomica, onog sa jasarkom, sasa obradovic je konacno izgledao kao jack pot - domaci trener u najboljim godinama a relativno iskusan i dokazan

jednostavno nije uspeo, desava se i boljima, niko njega ne nipodastava kao coveka i strucnjaka (dobro mozda mile) samo smo zeleli promenu

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Sasu rezultati nisu oterali. Samo lud covek je mogao da se zavarava glupostima i napadu na plej of EL. Igra jeste nikakva ali i tu se mogao naci alibi u odsustvu pleja, centra... Oteralo ga je to sto su igraci izgubili poverenje u njega. Izgubio je kompas, davao je cudne izjave, nesrecno delio igrave na domace i strane...

Ko zna sta bi bilo da je bilo punog Pionira. Nekoliko pobeda vise bi vec dalo drugu sliku.

Ostaje vrlo gorak utisak. Jedna legenda odlazi, ko zna kada cemo ga vise videti u Pioniru. Mogu samo da mislim kako je njemu. Tesko, pretesko. Ovo je ogroman stres za njega.

Jebes sve, avione, kamione, ugovore... One suze ne mogu da se odglume. Nije ih glumio ni veliki Žuti, nije ih glumio ni Saša. 

Zbogom, ćelavi.

  • Like 28
  • Love 8
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ja,ovako u minut do ponoc,i nakon zahtevnog radnog dana,mogu da kazem da su najveci "cuvari vatre" kako ih zove Losmi upravo bili neki od forumasha koji su poslednjih sedmica najglasniji u teranju Sashe.
Ne znam..mogao bih se zakleti da je jedan bukvalno vikao na forumu "Ljudi,mi imamo trenera,konacnooo imamo treneraaa!!" (dobro,mozda preterah sa ponekim slovom ili znakom interpunkcije)

Osim Mileta1. 
Mile Prvi je odmah,u startu poceo sa pogrdnim imenima. On ce reci da to nije vredjanje,vec vidovitost,ali mu makar odajem priznanje za doslednost.

Ako aludiras na mene, da jako sam se radovao kad je postao nas trener.

Ali ni u jednom trenutku nisam bio cuvar vatre.

I maltene sam prvi ovde pisao da covek ne zna gde udara, i gnjavio ovde nedeljama.

Cak rekoh i da ce da ode pre 10ak dana i da se steze obruc. I to se i desilo.

Jedini plot twist koji nisam ocekivao je to sto je Radonja preuzeo.

Nakon svih desavanja, 2 stvari me jako interesuju.

1. Sta se dodjavola desilo sa Sasom? Bukvalno je jedino Milivoje Lazic bio gori na nasoj klupi i muceni Gavrilo. Ja ne mogu da nadjem racionalno objasnjenje za sijaset nadrealnih gresaka. Od selekcije, vodjenja tima, situacionih reakcija...to je bilo debelo ispod Alimpovog nivoa.

2. Jos zanimljivije je to sto je coks pristao da se Radonja vrati. Da li duvaju novi vetrovi u klubu? Videcemo sta ce reci coks. Vec dugo se ne oglasava.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

 

Ovo sto si poslao nije nikakva zvanicna potvrda vec je novinar zvao Bozu da se on raspita pa je dobio usmeni odgovor, znaci klasicni gluvi telefoni. Kako ovo mozes da uzmes kao potvrdu ako ABA pravila kazu drugačije? Bitno da si ti mene povezao na informer a pozivas se kao na jasnu cinjenicu nesto sto je novinar preneo od Boze Maljkovica koji je dobio usmeni odgovor iz ABA lige. 

 

Pa Igokea je sve vreme i nakon zavrsetka f4 tvrdila da po zvanicnim pravilima lige koje igraju su oni ti koji zasluzuju plasman, i ta pravila su se znala od pocetka. 

https://www.sportske.net/vest/kosarka/igokea-digla-ruke-od-evrolige-134403.html

 

Svakako da u toj neresenoj situaciji je sigurnije da uzmes titulu nego da se nadas da ce neke cike administrativno da to rese u tvoju korist. 

1 hour ago, Del Piero said:

Ovaj link koji si postavio kaze da je Igokea odustala od kvalifikacija za EL. 

 

Sto se tice mog linka meni on i ne treba, dobro se secam sta je bilo i da je nasa utakmica sa Radnickim bila za EL. Nije bilo nista daj da dobijemo, pa da vidimo ko ce ici u EL, nego je bila bukvalno za Evroligu. Kao i Partizan - Igokea. Sad, da li bi RKG ili Igokea igrali i da su dobili ne znam, ali sve se dobro znalo pre fajnal fora i nikakve odluke se nisu donosile nakon zavrsetka.

Ako mogu da se ukljucim u ovu diskusiju:

 

Iz zvanicnog dokumenta pod nazivom "Propozicije natjecanja" izdatog "U Ljubljani, dana 11.09.2012." koji je potpisao direktor ABA lige Josip Bilić:

 

5.6. Pobjednik finalne utakmice proglasiti će se prvakom ABA lige, te će mu se uručiti stalni i prijelazni pehar, a igračima, trenerima i službenim osobama kluba (ukupno 18 osoba) uručiti će se zlatni prstenovi.

 

5.7. Konačni poredak klubova u natjecanju ABA lige u sezoni 2012/13 određuje se tako da iza prvaka ABA lige slijede klubovi po plasmanu iz regularne sezone.

 

6.1. Pravo igranja u natjecanju Eurolige u sezoni 2013/14 ostvariti će klubovi ABA lige isključivo na osnovu konačnog plasmana u natjecanju ABA lige u sezoni 2012/13 i to dva (2) najbolje plasirana kluba.

 

7.1. U Kvalifikacijama za igranje u Euroligi u sezoni 2013/14 pravo igranja ostvariti će jedan (1) klub iz ABA lige, a pravo igranja biti će odreñeno Anexom propozicija u skladu sa odlucom ECA

 

Edited by momohyoideus
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Uvek treba da postoje razlicita misljenja.
Ali glupost tesko tolerisem.
A majstor je izdominirao. Covek ne zna well known facts.
I to je ok ako je poceo da prati pre 2 godine.
Ili je prosto naseo na gtr propagandu.
Zato sto te cinjenice nikoga ne interesuju. Koga briga kako je tacno bilo. Bitno je da se digla prasina oko tog ucesca i da smo oba puta izborili el na sumnjiv nacin. Ok meni ne smeta i drago mi je da smo to bili mi a ne ti koji su trebali ili neko drugi.
Cela poenta je ta sto se ni jednom treneru od Radonjic ere pa naovamo nije dala sansa bar dve sezone. Ne znam zasto. To je ono o cemu neki pisu a vi ih tretirate kao one koji ne vole Radonjica.sto nije istina.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Laki21 said:

I da, zaobravih... Jedna od najvećih grešaka Obradovića je različit tretman koji je imao prema igračima. Jednima je jebao majku, a druge nije smeo popreko da pogleda. Na taj način je jednostavno nemoguće izgraditi (stvarni) autoritet i poštovanje. Ne samo u košarci i sportu, već generalno svugde. Kada to radiš, veoma brzo počnu da ti se smeju iza leđa i podmeću klipove u točkove. Majka/maćeha sistem nikada i nigde nije prošao.

Mislim da je Alimpijevic pao na istom testu, ali je on bio mlad i neizgradjeno ime te je na tom polju imao tezi zadatak.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Mislim da je Alimpijevic pao na istom testu, ali je on bio mlad i neizgradjeno ime te je na tom polju imao tezi zadatak.

 

Istina, mada sam to već i potisnuo. Možda se za nesretnog Alimpija i moglo naći  neko opravdanje zbog mladosti i neiskustva, ali Saša je suviše iskusan čovek i trener da bi sebi dozvolio tako nešto, a ipak jeste.

Link to comment
Share on other sites

I meni se, netremice nakon zavrsetka utakmice u nekadasnjoj ruskoj prestonici,ucinilo da je Sasha ostao potucen i dotucen. Rezultatom potucen,a odnosom prema igri i ponasanjem igraca na terenu - dotucen. Zato je i iscedio ono: "Sramota me je"..ja sam tu osetio iskrenu emociju stida..i poslao sam poruku best frendu: "Deluje mi da ce Sasha biti bivsi"..jednostavno kao da mu je postalo jasno da su stvari izmakle kontroli izvan granica popravljivosti..dakako ponajvise njegovom krivicom.

Mada,mi smo u nekadasnjem Lenjingradu izgubili utakmicu u specificnim okolnostima. Umesto utakmice sa CedOlimpijom igraci odlaze u izvanredni karantin,bez ijednog treninga se seda u avion,a kuci ostaje najbolji strelac i igrac tima. Gubimo 29 razlike,sto nije najubedljiviji poraz Zvezde u EL. Secam se poraza protiv Himkija od 38. 
(da li onda da novog/starog trenera zovem Dejo38? hmm...)
Ok,ok..jeste,u pravu ste..pojedini segmeni igre su bili posebno skandalozni (npr.branjenje suta za tri)..grozomorno smo tamo izgledali zaista.

Zovite me naivciniom,ali zaista mislim da je Sasha izgoreo kod nas..od prevelike zelje da sa svojim klubom ostavi nekakav trag..medjutim,ovde je nesto drugo zanimljivo.

Jeste, vi, rodjaci,stvarno ocekivali da Sasha u ponashanju pored i izvan terena bude Radonjic 2.0? Jer,ako jeste..ko je onda ovde naivan? 
 

Spoiler

 

Sasha O'bradovic je po karakteru i temperamentu prilicna suprotnost Radonjicu. Cak vise izvan terena nego pored njega. Dejo odise skromnoscu,dok je Sasha drcan..onako pravi BeGe mangup-tip (ovo cak ne mislim ruzno),,ja cak mislim da bi kolege grobari sa ovog foruma vremenom razvili prilican animozitet prema njemu (da je potrajao na nasoj klupi) jer nije bas nice guy..ume da podbode i zabode..dok je Dejo definicija g-dina dobrice (opet - kapa dole)
A meni izgleda kao da je Sasha svojim karakterom ovde mnoge neprijatno iznenadio..k'o da su ga prvi put gledali i slusali..ako bih mogao da napravim analogiju..Radonjic me podseca na Vladana Milojevica,a Sasha na Dekija Stankovica..neka bude tako nesto..

Kao Zvezdas,bio sam spreman da istrpim Sashu do kraja sezone i onda donesem konacan sud. I pored toga sto,ponavljam po treci,cetvrti put,nisam bio zadovoljan igrom i sto sam  ocekivao nesto vise. 
Gorak ukus mi ostaje u ustima pre svega jer mislim da smo ga olako potrosili. I kao trenera i kao coveka i kao zvezdasa. Jebem ga..

Znao sam da cemo se jednog dana morati rastati sa Radonjicem..naprosto je bilo neminovno. Ipak,kad je taj dan dosao smatrao sam da je razlaz preuranjen i da je Dejan mogao jos mnogo da nam donese. Evo,neka mi pokaze da sam tad ja bio u pravu i neka nastavi gde je tada stao. To mu zelim. Ni manje ni vise od toga.



 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, momohyoideus said:

7.1. U Kvalifikacijama za igranje u Euroligi u sezoni 2013/14 pravo igranja ostvariti će jedan (1) klub iz ABA lige, a pravo igranja biti će odreñeno Anexom propozicija u skladu sa odlucom ECA

@mmajstorOvo je ključna stavka kojom je Zvezda kao finalista plej ofa dobila pravo učešća u evroligi. Dakle od početka te sezone se znalo, samo su neki prevideli ovu stavku i gledali 5.7. Kada im je to predočeno krenula je kampanja o nepravdi. Vrlo dobro se sećam cele priče. Objašnjavano je u emisiji "U obruču" kod Edina i Koleta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Istina, mada sam to već i potisnuo. Možda se za nesretnog Alimpija i moglo naći  neko opravdanje zbog mladosti i neiskustva, ali Saša je suviše iskusan čovek i trener da bi sebi dozvolio tako nešto, a ipak jeste.

Nije dobro poređenje. Alimpija su bušili matori igrači, bitange.

Situacija sa SO može da se poredi sa Tomićevom pričom.

Dobri treneri , ljudi koji vole Zvezdu i znaju šta ona znači, ali imaju taj old school jako strog pristup, to moderni igrači ne vole i ne trpe, pogotovo stranci, a obojica su trenerski sazrela u inostranstvu i nisu gadljivi na veliki broj stranaca u timu.

Čak mi deluje da su obojica platila ceh loše selekcije.

Drugi su tip ljudi i drugačiji treneri, ali su izgleda pali na istom mestu, dovodili su igrače umesto da prave tim

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Knipex said:

@mmajstorOvo je ključna stavka kojom je Zvezda kao finalista plej ofa dobila pravo učešća u evroligi. Dakle od početka te sezone se znalo, samo su neki prevideli ovu stavku i gledali 5.7. Kada im je to predočeno krenula je kampanja o nepravdi. Vrlo dobro se sećam cele priče. Objašnjavano je u emisiji "U obruču" kod Edina i Koleta.

 

Czv je te godine igrala kvalifikacije za EL?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo mi kao navijaci i forumasi gospodski istrpeli ovo Sasino zitije u Zvezdi. Nema mrznje, nema losih reci, neka se vrati jednog dana kao formiran trener. Radonja dobrodosao brapooo!

Edited by Crni
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, momohyoideus said:

Nemam pojma, ne secam se. Cini mi se da se 7.1 clan odnosi na EL Q pa sam to povezao. Verovatno ima na wiki negde...

U prvom citatu sam boldovao anex ugovora a evo šta je anex doneo:

 

1. Marta je održan sastanak između Bartomeua i Lorbeka.

 

Sporazum Evrolige i ABA, koji su 1. marta u Luksemburgu potpisali čelnici tih organizacija, Đordi Bertomeu i Radovan Lorbek.



 

Tačkom 3b tog sporazuma, definisan je način na koji će biti utvrđen konačan plasman u ABA ligi 2012/13, u slučaju da pobednik ligaškog dela bude klub koji TRENUTNO ne ispunjava uslove za dobijanje "B" licence za nastup u Evroligi.

 

Ta varijanta sada i zvanično stupa na snagu, pošto je prvo mesto nakon 26 odigranih kola obezbedila Igokea. Kao što je poznato, klub iz Laktaša postojećom infrastrukturom ne zadovoljava uslove za "B" licencu.

 

Dve direktne evroligaške "vize" obezbediće šampion i poraženi finalisti Fajnal fora, dok će treće mesto i pravo nastupa u kvalifikacijama pripasti poraženom polufinalisti sa boljim skorom u ligaškom delu.

 

Dakle, ako bi došlo do finala Igokea - Zvezda i ako bi Igokea u predviđenom roku ispunila uslove da igra Evroligu, u kvalifikacije bi išao trećeplasirani tim posle 26. kola.

 

https://www.novosti.rs/vesti/sport.295.html:422766-Evroliga-Prvoplasirani-i-sampion-ABA-lige-u-eliti-ali-samo-ako-ispunjava-uslove

 

Imajući u vidu da trenutno prvoplasirana Igokea ne ispunjava uslove za B licencu, jadranska pravila bila bi ispoštovana samo ako Crvena zvezda pretekne Aleksandrovčane do kraja ligaškog dela. Time bi klub sa Malog Kalemegdana izborio direktno učešće u Evroligi pre fajnal-fora. Partizanu odgovara da tim iz Republike Srpske bude najbolji u regularnom delu. Time bi na snagu stupila pravila Evrolige i crno-beli bi plasmanom u finale fajnal-fora nastavili niz evroligaških nastupa.

 

@mmajstorObrati pažnju na datume.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...