Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

25 minutes ago, Markoss said:

 

U nekom normalnom i organizovanom klubu, posle onakve serije protiv Buducnosti, igraci koji su to izneli stoicki, moraju da dobiju poverenje, ulogu vise, korak napred, bilo sta, kao i protiv Partizana. Mora da se prepozna i taj trenutak. Konkretno Dobric nikad po kvalitetu nije za startnu petorku, ali on, Davidovac i Simanic su posle te sezone morali da budu zacementirani bekapi, i tu je moralo da se vidi sa njima - ili mogu da iznesu ulogu ili ne mogu. Ali tako dobijas domace upotrebljive igrace - kod Radonjica je to tako islo. Prvo Mitrovic u civilu, pa bekap, pa starer. Neko poput Tejica to ne moze da iznese, ili ne znam Dangube da bude startni SF, ali mora da se pokusa, da se prepozna trenutak i eventualno dobije igrac. 

 

Meni je cirkus da Davidovac posle one sezone kod Alimpijevica gde je bio najpouzdaniji igrac dok nije lipsao, pocne kod Tomica van 12. Pa onda i posle sezone u kojoj se i kod Tomica dokaze i to u najvaznijim utakmicama, opet pocne van 12. Simanic posle sezone u kojoj daje neke naznake, pocinje kao treca cetvorka uz floksule - eee koliko ima utakmica, tri fronta, naigrace se svi - ma oce qrac. 

 

Sad je isto s Uskokovicem. Decko je odigrao nesto, mnogo vise od ocekivanog, i sad do kraja sezone nece odigrati minut u bilo kojoj jacoj tekmi. Onda cemo opet na leto da kukamo da nemamo bekap pleja, pa ce neki da se sete Uskokovica, pa ce opet da se trai iz G-League igrac za tu poziciju i tako. 

 

Svi domaci igraci od odlaska Radonjica imaju rolerkoster, zato sto su im takve i uloge. Niko tu ni ne moze da bude konstatan, niti moze da napreduje, niti moze bilo sta. Nego eto tako, malo 5, malo 10, malo 15, malo 20 minuta. 

 

Ipak, jasno je kao dan da je Covicu od odlaska Radonjica jedini cilj da Partizan bude slabiji od nas i to je to. EL zavrsavamo u decembru, igrace dovodimo ko na trac samo za aba ligu i tako. 

 

Tako da, ako je problem sto nemamo upotrebljive domace igrace, onda treba pogledati ka ovima sto tekme gledaju iz civila i pokusati nesto napraviti od njih. A ne da Simon ima minute Borise, a Lazic minute Radanova, a to objektivno ne zasluzuju. 


Skroz se slažem sa tobom.

Ne mogu svi da budu Gudurić, pa ni Mitrović do povreda (u množini), a čak ni Dangubić u svojoj poslednjoj sezoni koju je krenuo vrhunski.

Ali da bi neko bio to sto su navedeni bili, ili da bi Lazić bio Lazić (upotrebljivi i neizostavni deo sistema) mora da se radi upravo kao što se opisao.

A mi smo izgubili kompas načisto poslednje 2-3 sezone. Najbolji primeri su Davidovac i Dobrić. Čak i da nisu materijal za najveće domete i starne igrače na pozicijama svakako ih je bilo moguće načiniti stabilnijim članovima rotacije i više stalnim i konstantnim backup opcijama

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, John Terry said:

 

Covic je odigrao bolje nego sto je ocekivano u situaciji povrede Reglanda. I to je sve. Nista nije on odigrao maestralno, vec se nista nije ocekivalo a on je ipak doprineo. Kraj.

 

@Losmi17 Iskreno ne vidim razlog za vredjanje nekog igraca, bilo kog.

O cemu pricas ti?

Kakvo vredjanje?

Cinjenicno stanje je da lici na samoubicu na terenu i to samo Sasa Obradovic ne vidi.

Al Sasa ne vidi mnogo toga za sada...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Losmi17 said:

7Zaista je potpuni zlocin sto Simon ima minute na ustrb bilo koga. Pa i metle koja stoji.

Nadrealna odluka strucnog staba, za koju ne postoji nikakav argument.

45Covek se blamira kad god udje na teren, transfer blama dobijem kad ga vidim kako mlatara rucicama.

 

Neko pomenu na tekmi proti Valensije nešto kao smiruje Obradovića a onda odapinje trojku sa osam metara i naravno maši.

 

Taj moment mi je promakao, zna li neko u kom minutu se to desilo da prevrtim?

Link to comment
Share on other sites

Predpostavio sam da ce biti zarazenih cim  Dobric nije igrao zbog stomacnog virusa. U ovo doba korone, da imas stomacni virus je teze nego da dobijes na lutriji. 

Procedura je da se pozitivni odmah izoluju, a ostali testiraju  i ako imaju dva negativna rezultata u par dana slobodni su da igraju i treniraju.

Zarazeni, ako nemaju simptoma posle 10 dana se smatraju zdravi, naravno da ce ih ponovo testirati. 

Samo da su svi prodju dobro i da de sto pre oporave. Kosarka je u drugom planu. Mojih par prijatelja je trenutno na respiratoru(hvala bogu nisu intubirani) i mogu reci da je to sve bas pakao.

Jos jednom, ljudi cuvajte se.

23 minutes ago, Laki21 said:

 

Neko pomenu na tekmi proti Valensije nešto kao smiruje Obradovića a onda odapinje trojku sa osam metara i naravno maši.

 

Taj moment mi je promakao, zna li neko u kom minutu se to desilo da prevrtim?

I to u 6 sec napada. Da sam trener streljao bi ga zbog toga 🙂   Vodili smo 50:40.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, John Terry said:

 

Ako "metla koja stoji" nije Terry onda sam ja taj koji treba da se srami :smiley26:

 

Izvinjavam se. Zamislio sam dzoger...

Rekao sam da je metla koja stoji korisnija od Simona u igri.

Doslovno sam mislio na metlu, nisam aludirao ni na koga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, VISOKOLETAC said:

 

 

Ko kaze da zalaganje na treningu nije bitno, taj nikada nista nije trenirao. Pogotovu ako si mlad igrac, ti moras da grizes, da pokazes da si dva puta bolji od starijih. Tako je uvek bilo i bice. Kakve veze ima Ajverson, pa i on je nekada morao da se dokaze, pa kada se to desilo, mogao je da bude los na treningu, ali na utakmici je morao da daje 100 posto inace ne bi igrao. Inace Ajverson, kao i svi veliki igraci se ubijaju na treningu, jer drugacije ne ide. Kobe je svako jutro od 5h imao individualne trening, Dzordan, Lebron sada Jokic.

 

To ko je trenirao biznis ligu ili mlađe kategorije, ne mora da znači da se razume u seniorsku profesionalnu košarku. Može Lazić da bude tigar na treningu, Simon da grize parket, kad vidim kako igraju na utakmici i kolika im bude minutaža, zapitam se odakle treneru licenca za rad.

Trening je jako bitna stvar, slažem se, ali o minutaži i ulozi odlučuje kako igraju na zvaničnim mečevima.

Teodosić sa cigarom na treningu > Lazić, najjači košarkaš ikad (by Loyd). Simanić jedva da se pojavio na utakmicama. Odigrao je u zbiru jednu celu otprilike, pa ne mogu ni da imam mišljenje, niti je mogao za to vreme da pokaže nešto dobro.

 

Na kraju krajeva, trener procenjuje šta i kako želi i odgovara za rezultate. Obradović ima toliko pogrešnih stvari odrađenih, da mi daje za pravo da posumnjam u njegov pedagoški/trenerski rad sa Simanićem, Radanovim. Da on ostalo radi bez greške, onda bih rekao "verovatno je u pravu, vidi on sve na treningu". Ovako, ostavljam mogućnost da je pogrešio. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dropkick Murphys said:

To ko je trenirao biznis ligu ili mlađe kategorije, ne mora da znači da se razume u seniorsku profesionalnu košarku. Može Lazić da bude tigar na treningu, Simon da grize parket, kad vidim kako igraju na utakmici i kolika im bude minutaža, zapitam se odakle treneru licenca za rad.

Trening je jako bitna stvar, slažem se, ali o minutaži i ulozi odlučuje kako igraju na zvaničnim mečevima.

Teodosić sa cigarom na treningu > Lazić, najjači košarkaš ikad (by Loyd). Simanić jedva da se pojavio na utakmicama. Odigrao je u zbiru jednu celu otprilike, pa ne mogu ni da imam mišljenje, niti je mogao za to vreme da pokaže nešto dobro.

 

Na kraju krajeva, trener procenjuje šta i kako želi i odgovara za rezultate. Obradović ima toliko pogrešnih stvari odrađenih, da mi daje za pravo da posumnjam u njegov pedagoški/trenerski rad sa Simanićem, Radanovim. Da on ostalo radi bez greške, onda bih rekao "verovatno je u pravu, vidi on sve na treningu". Ovako, ostavljam mogućnost da je pogrešio. 

 

Nisam trenirao u biznis ligi, ali jesam mladje kategorije, a do povrede video sam malo i seniorske kosarke, a veruj mi dobro mi je islo.

Mozda si i u pravu, sto se tice treninga, ali on ne da nije Teodosic, vec nije dosao ni na nivo Lazica. Inace Teo nikada nije trenirao sa cigarom.

Kad odigras lose utakmicu onda moras da izgines na sledecem treningu da bi dobio sledecu sansu.

Simanic da bi uspeo mora da dobro trenira i igra u kontinuitetu, a ne da bljesne po neku utakmicu. Svaki sport je pun nepravdi, odricanja i truda i ako nije spreman za to, onda je izabrao pogresan posao. I ne znam da li mi verujes, ali bih najvise voleo da se on trgne i postane igrac kakav bi mogao da bude.

Ja ne vidim toliko pogresnih stvari koje je Obradovic uradio. Zamolio bih te da mi objasnis sta je to, posto je sezona tek u prvoj cetvrtini. 

To da li daje sansu mladima nema nikakve veze sa njim, to je odluka menedzmenta i to se kaze treneru na pocetku sezone, a onda on odlucuje da li zeli da trenira takav tim. Da si ti trener kome zavisi posao od rezultata koga bi stavio u sastav, Lojda ili Radanova?

Hoces mlade ili da pobedjujes, neki put se desi i jedno i drugo, ali uglavnom ili ili.

Neko je pominjao Lasa i kako Aruba moze Realu, ali ni on ne igra mnogo u poslednjim utakmicama, a kod njih dolaze klinci koji su najbolji na svetu.

Na primer meni se svidja Stefan Lazarevic. On bi mogao da bude dobar projekat. Poceo je da radi na sutu i ako se to dovede na pristojan nivo, bice odlican igrac. Ali ja se ne pitam.

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo za Stefana Lazarevića si potpuno u pravu. Prethodno da dovede šut za 3 do 30% i bacanja do 60%.

Sad videh da za 3 ove sezone ima 40%, a bacanja preko80%.

Samo neka nastavi da trenira i da ga zaobiđu povrede.

 

Edited by pavijan2
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Born Ready said:

 

Evo ispravih ti. Gde si tačno video jedan jedini post gde se kritikuje igranje Lojda nauštrb Radanova, pored živog kapitena npr?

Zato sto ne igraju istu poziciju. Ovo je bilo samo hipoteticko pitanje. Da se htelo da igraju mladi, oslobodili bi im mesto u timu, a ne bi se dovodili stranci. Ja i dalje mislim da ce biti prostora za njih u ABA i KLS ligi.

Ne moras da me ispravljas, jer jos uvek znam da mislim svojom glavom, a ti slobodno napisi svoje misljenje.

Postujem i uvazavam svakoga ko nije zlonameran.

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Laki21 said:

 

zj1aM3C.gif

 

Not bad :)))

Hahaha evo ga, imas pice. 

Ovo je bilo ladno u petoj sekundi napada ,Bog.

Jos da nadjes Lazica kako mase rukama dok trazi bekove sto tapsu loptu, imas i flasu 🙂

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...